Hra o přežití

• USA Surviving the Game (více)

Mladý bezdomovec, černoch Jack Mason, vykrade s kamarádem Hankem sklad masa a obratně přitom odzbrojí člena ostrahy. Když je o den později jeho přítel mrtev, rozhodne se zoufalý Mason skoncovat se životem. Chce se vrhnout pod kamion, v poslední chvíli ho však strhne člen charitativní organizace Walter Cole a nabídne mu práci u bohatého podnikatele Thomase Burnse. Ten nejprve prověří jeho fyzickou kondici, pak mu nabídne pět set dolarů týdně s tím, že se zúčastní lovu v horách. Další den odletí do Ďábelského kaňonu v Oregonu, kde se setkají s dalšími lovci - Colem, psychiatrem Hawkinsem, Texasanem Johnem Griffinem a finančním magnátem Wolfem, který přijel s dospívajícím synem Derekem. Masona čeká šokující zjištění - štvanou zvěří, kterou se lovci pokusí ulovit, bude on sám. Pravidla jsou jednoduchá. Dostane náskok, a pokud se mu podaří dostat do města, přežije a nechají ho být. Zatímco prchá lesem, muži v klidu posnídají a pak vyrazí v terénních autech po jeho stopách. Vyzbrojeni puškami a vysílačkami prchajícího rychle dohánějí. Mason se však v poslední chvíli vzpamatuje a začne uvažovat. Místo bezhlavého útěku se vrátí do chaty, místo zbraní však najde pouze hrůzné trofeje z předchozích lovů. Také lovci pochopili, že se vrátil, a pokusí se ho dostat. Mason se však ubrání, dokonce jednoho z nich zabije a zapálí chatu. Tím však ostatní jen rozdráždí. Štvanice pokračuje, zemře další lovec a ostatní si uvědomují, že se role začínají obracet. (TV Nova)

hrumsrt

Ve všech ohledech béčkový akčňák... Napětí je tragický, ale super příběh (až na ten úvod, který je děsný) s okey obsazením (ironicky až na hlavní postavu), jen některý ty jejich emotivní projevy jsou zlo. Námět mě hodně zaujal, nicméně je to nezvládnuté. Jak odstraňuje ty záporáky je otřesný a mimořádně odbyté. Má to hrozně moc chyb, ale ten nápad je cool! A moje mladší já by to milovalo... 35% ()

chiara

Mne sa tento film pacil ovela viac ako Zivy Terc. Ma to super zaporacke obsadenie, len my tam vadil ten Ice-T (co vsetko prezije ), ten clovek nevie hrat. Naozaj to malo skoncit tak ze by toho bezdomovca zabili. ()

ForzaJuve

Možná trochu přeháním, ale oproti hrůze "Živý terč" s JCVD to u mě ty 4* má. Herci jsou zde podstatně kvalitnější, předvádí podstatně lepší výkony a celý film je nepoměrně víc "realističtější". Ale jak to tady čtu, opět a znovu jsem asi jedinej, kdo to tak vidí. ()

Franki69

Takhle nějak asi začal soumrak hollywoodských akčních filmů pro kluky. Film asi tenkrát pobavil, Ice –T, Ruthger Hauer nebo G.Busey byli v té době fakt žádané figury. Jenže o bezmála třicet let od uvedení do kin tohle "béčko“ baví zřetelně méně. A to hlavně kvůli neschopnosti režiséra udržet alespoň trochu napětí a vnitřní logiku příběhu. Nepodařilo se a tenhle zpočátku nadějný snímek s výbornou zápletkou začne po rozvleklém úvodu vršit jednu chybu na druhou. A před koncem dojde už i na vyloženě wtf momenty. Vyzdvihl bych zejména šplh po skále s nastřeleným břichem v oblasti jater…Prostě, měla to bejt blbina jako Živý terč nebo Running Man a všichni by byli spokojení. Myšlenka posunout film vyzněním „jako že v současném reálném světě“ opravdu nedopadla dobře. Zkuste si alespoň sehnat film s originálním zvukem, český dabing je vražednější než zbraně lovců, kteří mají opravdu mimořádně nepřesnou mušku. Dávám 35%. ()

Mark1983

Podlemého názoru se v tomtopřípadě jedná o docela zábavný akční snímek,který je plný děje od začátku do konce. ()

KapitanKuraz

Hrať vágusa bola rola ako ušitá Ice-Tému namieru. Keby sa mu tak chytila tá mastná hrča dredov, však tá musela obsahovať aspoň dvadsaťpäť druhov vší. Ale film sa mi páči, možno viac ako jeho predchodcovia. ()

dezoGabor

Na tohle nejsi ready, vytrhej si vlasy, vytrhej si dredy. Takovou dávku naprosto nesmyslný debility, nesympatických neherců a amatérský režie jsem nezažil od Megažralok vs. obří chobotnice, ale u toho jsem se tý absurditě aspoň zasmál. U tohoto videjka jsem naopak plakal nad tim, že to tvůrci asi mysleli fakt vážně, anebo je to recese a já mám zatuchlej smysl pro humor. Každopádně jedna hvězda za odvahu producentů investovat do takový píčoviny, protože to chce fakt koule. ()

JendaBenda

Záporáci super! Tedy herci, které bych nečekal. Ice-T? WTF! Ale Jinak zábava ok. Takový slabý Živý cíl 🎯. Za mě 50% ()

Nick321

Skvěle vymyšlený scénář. Zbohatlíci se svojí zvrhlou zálibou v lovu a konzervování hlav bezdomovců se rozhodnou, že získají i tu Masonovu. To se ale přepočítali. Mason, který přišel o všechno a původně si chtěl vzít i život s nimi rozehraje hru o přežití a likviduje je jejich vlastními zbraněmi. ()

bocy

Výborný film, keby sa dala dať polhviezdička, dal by som 3 a pol, ale keďže to nie je možné, tak prilepšujem na štyri. Hoci tento nápad bol už minulosti použitý, tak tento film som videl ako prvý :-) ()

PORTER44

Slabý akčňák co se týče napětí a akčních scén.Herecké výkony docela ušly ,ale bohužel hodně scén nudných a nezajímavých.Akční scény v lese nic moc. ()

Ardath

Samozřejmě nelze čekat scenáristické zázraky, jde prostě o čistokrevnou akční zábavu. Je zde skvělý Rutger Hauer a výborně obsazené zbylé vedlejší role - všichni zúčastnění se dobře vyřádili. Hudební motiv Stewarta Copelanda také stojí za to. Hra o přežití je velmi napínavý thriller, který stojí za to. ()

J.Crusader

IMHO lepší jak Živý terč či podobné filmy. Hodnocení je trochu zastřeno nostalgií VHS pásky, takže prosím brát s rezervou. (Zároveň jediná koukatelná role Ice-T. Naopak potěší Rutger Hauer a F. Murray Abraham). ()

Zupan_

Ice-T má charizmu a vizáž zdochnuteho potkana.Aspoň že tu je zase skvelý psychopatický Rutger a jeho dobre obsadená parta magorov aby to zachránili. ()