Hra o přežití

• USA Surviving the Game (více)

Mladý bezdomovec, černoch Jack Mason, vykrade s kamarádem Hankem sklad masa a obratně přitom odzbrojí člena ostrahy. Když je o den později jeho přítel mrtev, rozhodne se zoufalý Mason skoncovat se životem. Chce se vrhnout pod kamion, v poslední chvíli ho však strhne člen charitativní organizace Walter Cole a nabídne mu práci u bohatého podnikatele Thomase Burnse. Ten nejprve prověří jeho fyzickou kondici, pak mu nabídne pět set dolarů týdně s tím, že se zúčastní lovu v horách. Další den odletí do Ďábelského kaňonu v Oregonu, kde se setkají s dalšími lovci - Colem, psychiatrem Hawkinsem, Texasanem Johnem Griffinem a finančním magnátem Wolfem, který přijel s dospívajícím synem Derekem. Masona čeká šokující zjištění - štvanou zvěří, kterou se lovci pokusí ulovit, bude on sám. Pravidla jsou jednoduchá. Dostane náskok, a pokud se mu podaří dostat do města, přežije a nechají ho být. Zatímco prchá lesem, muži v klidu posnídají a pak vyrazí v terénních autech po jeho stopách. Vyzbrojeni puškami a vysílačkami prchajícího rychle dohánějí. Mason se však v poslední chvíli vzpamatuje a začne uvažovat. Místo bezhlavého útěku se vrátí do chaty, místo zbraní však najde pouze hrůzné trofeje z předchozích lovů. Také lovci pochopili, že se vrátil, a pokusí se ho dostat. Mason se však ubrání, dokonce jednoho z nich zabije a zapálí chatu. Tím však ostatní jen rozdráždí. Štvanice pokračuje, zemře další lovec a ostatní si uvědomují, že se role začínají obracet. (TV Nova)

Deyw

ta vole tady se sesel snad nejvetsi pocet Bckovych zaporaku co znam..super particka grazlu lovi cernyho bezdomovce..becko jak krava..takova parodie na hard target s van dammem.. :D ale v telce bavilo..jeden z lepsich tv kousku.. ()

Vecko99

Sympatické béčko, které neurazí a ani nenadchne. Tři hvězdičky dávám hlavně za Hauera a Ice-T a dobrý hlášky, které lemují celý film. ()

Jizni Tlapa

"Dneska někdo umře, je na to šest lovců"!!!!!!" Ice-T (Mason) a jeho životní role! Burns v podání R.Hauera? Špička! Moment zvratu a překvapení vystižen na jedničku a to dalsí herecké obsazení! Psycholog psychouš G.Busey . Cowboy, J.C.McGinley , který se musí "dopouštět" aby udejchal a Charles S.Dutton ze sedmé misie? O fantastické kameře a okouzlující scenérii nemluvě. Hodně povedený dabing P.Rimského a M.Zounara! Končím! Se 100% hodnocením a slovy Burnse: "POBĚŽ BAMBI"!!!.-) ()

baruss

Potenciál tohto filmu je utopený v slaboduchom scenári. Absolútne nevyužíva obrovského exteriéru v ktorom sa dej odohráva celý priestor si zamieňa za akési bojisko. Konceptuálne to mala byť vzhľadom na wide-open priestor hra na schovávačku a nie hra na naháňačku. Z tohto pohľadu ubíjajúce. ()

Ryuuhei

Zlatá devadesátá, kdy ještě filmy nepropadaly generičnosti a tudíž tu máme dost originální druh hlavního hrdiny a hlavně chytrý průběh děje, který původní oběť nakonec naopak postavil do role lovce. Postavy zajímavé, film se s nikým nepáře, hrdina jedná velice racionálně a rozhodně není v žádné výhodě. Ať už je to tu hodnocené jakkoliv nízce, podle mě velice dobře natočený, zajímavý a dostatečně napínavý film. ()

viperDavid

Byla to sranda i když námět je 100x přetočenej. Ale to neva ledové téčko byl ve svý době špička béčkových filmů a tady se to vyplatilo. Jasně že to není kdoví jak co, ale stačilo to a akce tam bylo hodně. Parádní tři hvězdy ()

lennyd

Bezdomovec Mason (Ice-T), je po sérii tragédií, které jej potkají, totálně znechucen životem - a chce s ním skoncovat. Přemluví jej ale dobrovolný pomocník Cole, který Masonovi sežene i novou práci - pár dní pomáhat bohatým lovcům kdesi uprostřed Skalistých hor. Ale na místě Mason zjišťuje, že lovci nehodlají lovit jen divokou zvěř, ale jejich cílem je právě Mason ... Mám rád filmy, které mi dají přesně to - co od nich očekávám. Stejně jako tento - žádné velké moralizování, žádný hluboký příběh, ale plnohodnotná akce od prvních minut až do posledních. Ice-T si bere na paškál jednoho lovce po druhém, každého dostatečně originálním způsobem. Pobavil mne taky závěr :) ()

Luk80

Typická odpověď na Živý Terč, akurát je zde více rozsáhlé a pěkné přírody. Ice - T byl strašně nesympatický a drzý terč, furt se mu něco nelíbílo, furt mamral. Takový nevděčník se vším všudy. Lovící parta byla v pohodě. Gary Busey to mohl dotáhnout dále. Ale kam se všichni hrabou na hovada ze Živého Terče !! ()

Compadre

Cha cháá! Výborné akční survival béčko. Navíc herecké obsazení je špička. Celý film se mi líbil moc. Parta znuděných boháčů pořádá hony na bez´dáky, ale jednou se holt přepočítaj. Kápnou na dredatýho Masona a hon na štvanou "zvěř" se rázem mění na vyrovnanej souboj o přežití. Drsňáckej konec ve finále zapříčinil, že jsem musel dát plnej počet hvězdiček. Síla. ()

blackJag

Přehlídka druholigových ksichtů v čele s charismatickým Hauerem, přičemž on jako pohříchu jediný podává jakýs takýs herecký výkon - všichni ostatní dost přehrávají. Takový McGinley je vyloženě trapný (v intencích snímku má ale nejspektakulárnější eliminaci) a z rapera Ice-T pózerská topornost přímo teče. Celkově béčkové zaměření filmu přitom není v žádném případě na obtíž, odehrává se v dokonalé lokalitě, se kterou se dalo kouzlit i při viditelně omezenějšímu rozpočtu, čím ale HRA O PŘEŽITÍ vyloženě leze na nerva je (kromě evidentní přemotivovanosti herecké svity) dřevácká tupost scénáře a nemastně neslaná režie. Film tak sice po vlažnějším rozjezdu celkem odsýpá, chybí mu ale trochu nadhled a rozhodně vynalézavost. Tématicky spřízněnému Wooově ŽIVÉMU TERČI tato "hra" nesahá ani po pověstné kotníky (nebo maximálně po ně). II Scénář: Eric Bernt. Hudba: Stewart Copeland. 40% ()

Ravi

Kvalitnější, než "Živý terč" s Jean-Claudem, avšak více tupě drsňácké a méně dějové. Herecké obsazení se povedlo, hlavní hrdina evokuje Predátora nejen zjevem, ale i šikovností. Co víc napsat ... nic, snad jen, že za shlédnutí to určitě stojí. Dobrý survival za 60% = 3/5 ()

JohnSmith

Rok po van Dammově Živém terči přišla jeho napodobenina s trochu pozměněným scénářem, ale stejnou zápletkou. Nutno uznat, že parta lovců je výborně obsazená. O to horší je pak skutečnost, že nemají co hrát a je to děsná tragédie. Ice T není žádný klaďas a člověk spíš fandí zabijákům než jemu. K tomu opravdu špatná akce. ()

herr_carter

No ty vole, divím se, že mi tahle věc tolik let utíkala, náhodou docela příjemná záležitost s jasnou zápletkou a žádnou kaší kolem - takových béčkových elit na jednom místě, to jen tak člověk nepohledá, pěkně................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Silwer

Ten film uz jsem videl mockrat..vzdy ho chytnu nekdy kolem pulnoci v telce kdyz znudene prepinam programy..nahaneni bezdomovce se nikdy neomrzi😂 ()

iXtr3m3

Hard Target na Ice-Tovský spôsob. Bolo to síce jasné béčko ako sviňa, ale výprava do prírody bola normálne lepšia ako v pôvodnom Hard Targete a ani plejáda béčkových hercov z béčkových hercov nebola na zahodenie (Rutger Hauer, Gary Busey, John C. McGinley atď.). ()

Lukoboss

Devadesátkový béčko, jakých existujou hromady. Ničím neoslní, ničím nepřekvapí, dokonce bych řekl, že i pobaví, protože chvílema se prostě musíte zasmát. Několik nesmyslů a blbostí se filmem mihne, ale tady se to dá čekat. Hlavnímu hrdinovi musíte fandit, i když chvílema dělá divný rozhodnutí... Televizní oddychovka pro vypnutej mozek. ()

Kovaja

Pěkná podívaná.Mám moc rád filmy tohoto typu.Ale Ve srovnáni s filmem Muž proti muži(06) je to jen slabčárna ale koukatelná. ()