V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Mírouš

Tak zas tak hrozně to nedopadlo. Sice jsem se u toho neválel smíchy po zemi, ale občas tam padly fóry dobrý. Mám radši jinej styl humoru. Kupodivu i mě velice nesympatický slizoun Hoffman byl nad očekávání sympatickej. Celkově takovej průměrnej film na jedno skouknutí. Hvězdičku navíc za úžasnej retro vzhled :-))) ()

Phorbo

Já tomu těch 5* musím prostě dát. Za to to opravdu stojí. Klasicní undergroundo(bohužel)-neundergroundové anglicko americké obsazení je geniální. Kombinace vousatého P.S.Hoffmana, laxně vypadajícího B.Nighyho, lycousového N.Frosta, lesbické K.Parkinson či přo příklad Paula Bulvy R.Ifanse (když se to tak veme tak za 9 roků se z Ibizy zpoza gramofonů kde hrál s Perrym a Kevinem dostal do rádia na moři) je ... stále ... geniální. I já jako milovník zlomených d'n'b beatů sem si film užil protože ty 60. léta měla něco do sebe. Klasika je hold klasika... a todle se musí vidět a zažít... asi se na to v nejbližší době (říjen '09) podívám znovu :) 9.5/10 ()

Yoss

Uletené, zhulené a hipisácke bláznovstvo, ktoré síce nachvíľu zabaví, ale potom rýchlo vyfučí z hlavy. Škoda. ()

22matelko

Zo začiatku trocha o ničom a nudné ale postupom času ma to začalo baviť. Celkový námet a príbeh bol skvelý a herecké výkony perfektné a hlavne Philip Seymour Hoffman ktorého si pametám s Mission in possible kde hral zápornú postavu , preto mi trvalo zviknúť si na Grófa ktrorý bol veselý a hádzal jedu vtipnejšiu hlášku za druhou. A ten Soundtrack nemal chyby. ()

MkSallam

Jsem trochu zklamán. Nechat se "načančat" pohodovou atmosférou, hláškama a super soundtrackem a luxusní hereckou sestavou je fajn, Curtis bohužel často jde cestou zábavy za cenu určitých ústupků. V tempu jsou díry, některé scény do filmu nepatří a zpomalují jej, vedlejší linie a motivy často překáží (Branagh a jeho kroky proti rádiu jsou nezajímavé, béčková romantika a pokus o zásun jak ze Snowboarďáků je na hraně), ale pak, po hodině a půl stravitelné čtyřhvězdičkové zábavy, přijde dost možná nejdebilnější finále loňského roku. Představte si finále 2012, udělejte ho hloupější, nudnější, hůř natočené a přidejte flotilu jak z teaseru na Tróju. Takhle, dámy a pánové, vypadá přepálené peklo, ve kterém si režisér dělá co se mu zlíbí a neuvědomuje si, že tím mrví svůj jinak dobrej film..... Proto pokles na tři.... ()

1945

Piráty na vlnách je možné jen chválit. Kostýmy, hudba i postavy jsou perfektně zasazené do doby děje. Opravdu mě fascinovalo množství druhů sluchátek, které se ve filmu objevily. Nevím proč, ale Bill Nighy mi neustále připomínal Johna Malkoviche ;-) Soundtrack tohoto filmu si určitě seženu! ()

amokey

To nejlepší co jsem za poslední rok viděla (od Gran Torina). Nemám co dodat, Richard Curtis umí natočit film přesně podle mého gusta, umí vybrat ty nejlepší herce a já jsem nadšena. Děkuji za úžasný filmový zážitek. ()

AIMÉE

Vcelku příjemná britská komedie. I když je herecké obsazení docela velkokapacitní, přesto tu vyčnívají Bill Nighy (ten excentrismus se v něm pevně usadil), P. Hoffman a K. Branagh jako vyloženě úlisný pohlavár nemá konkurenci. Tahle ryze společenská hudební plavba na vlnách 60. let těží především ze songů této éry, což dost zvyšuje na kvalitě snímku. Atmosféra a duch nevázaných a hlasitých spářek jen ukazují na bezstarostnost, jež měla většinou autority na háku. Toť k té omáčce, protože ta je asi mnohem zábavnější než příběh samotný. Ten je bohužel trochu nemastný-neslaný. To co ale oceňuji je, jak si to ti všichni skutečně užívají (přinejmenším to tak vypadá). ()

sona123

LAHŮDKA!!! Po dlouhé době jsem viděla absolutní pecku a až se z toho zadýchávám (asi bych měla napsat, že jsem bez dechu, to zní lépe). A to to má tak blbý název (alespoň ten český). Láska nebeská rozhodně u mě nebyla láska na první pohled (první a jediný film, u kterého jsem odešla z kina), napodruhé jsem ji i vzala na milost, ale tohle je o x tříd výš!!! Úžasná hudba celou dobu, vtip a svěžest v každé vteřině, báječně vybraní herci (Seymourku, na ten stožár jsi stejně neměl lézt!), úžasné kostýmy, to se prostě nevidí, aby všichni, kdo na filmu makali (a že určitě makali) odvedli víc než 100%ní práci. Nemám slov, mne to prostě dostalo. ()

dehlie

prvá polovica stála za starú belu, doslova som ju prepauzoval a pretrpel. príchodom mamy začína tá lepšia časť. záver ala romantická verzia titanicu je dokonalá. btw. philip seymour hoffman nikdy nesklame. ()

Marys

Skvelý film. Bolo v ňom všetko, čo by malo byť. Skvelý herci s ešte lepšími výkonmi, skvelá hudba, vtip niekedy skrytý do takej tragikomédie, že neviem, či sa skôr smiať, alebo sa zamýšľať. Osobne mi to vo viacerých smeroch pripomína film Muzika, obohatený o anglický humor, konzervatívnosť a pohodu. Rozhodne prekonalo moje očakávania. ()

Frederika

Naprosto pohodový film plný kouzelných scén, charismatických postav a atmosféry doby, kdy lidé drželi při sobě. Rozhlasové chlapce si rychle zamilujete a jejich pohodu na lodi jim budete prostě závidět. Stejně jako to, že dělají práci, která je baví a navíc má význam pro tolik lidí. ()

Imrwere

Kdo humor a vtip, zkrátka kvality tohoto snímku nechápe, nemůže chápat muziku, protože o tu tady právě jde. Naprosto geniální příklad toho, jak je rock nesmrtelný a s ním i ti, kteří rockem žijí a nevzdávají se ho. Film srší jedním vtipem za druhým, nacpán je naprosto úžasným soundtrackem a dokáže nesmírně pobavit nejednoho fanouška. Já dávám 90 %. ()

KM Phoenix

Celkem to šlo, až na tu neskutečnou délku a to přebrucené finále. Naznak plavoucí Gavin s cigárem je výjev spíš jak ze "Svérázu národního rybolovu" a "výstřel" Counta nad hladinu zase odkazuje až někam k "Zachraňte Williho". Richard Curtis očividně pracoval bez dozoru a tak ho nikdo rozumně neusměrnil, tudíž výsledkem je podivný cirkus, který není ani rybou ani rakem. A za nejzbytečnější považuji násilnou komičnost (?), představitelů establishmentu. ()

fredisek

Amerika na anglický způsob. Tyhle optimistické komedie plné naděje, světlých zítřků a zlých podlých despotů mají jeden hlavní problém. Jsou absolutně o ničem. Příběh přehlušilo bratrství a táhnemezajedenprovaz poselství. To je špatně. Komediálních momentů málo, trapných dojáků až moc. Curtis, který napsal Notting Hill, pracoval na scénáři pro Bridget Jones...sepsal a zrežíroval dvouhodinovou (prostě moc dlouhé na komedii) pseudo-veselohru, která nezaujme ani charaktery ani příběhem ani komikou. Obrovský krok vedle a obrovské zklamání. ()

Ollie235

Nesmírně povedená komedie plná skvělého britského humoru a výborné hudby. A to jsem vůbec nevěřil, že by Richard Curtis mohl po Love Actually znovu takhle zabodovat. On přitom ze své režisérské prvotiny dokázal přenést pohodovou atmosféru i nenucenou romantiku, přivedl si k tomu pár osvědčených herců a i ve zcela odlišném prostředí opět zvládl vytvořit zábavný film, na který se opravdu příjemně kouká. 130 minut se sice na komedii zdá být moc, ale za sebe mohu říct, že jsem se ani chvíli nenudil. Víc takových filmů! ,,Rock 'n' roll!" ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)