V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Crackonosc

Podle ukázek to mohl být skvělý film o hudbě, mohlo to být hezké nostalgické zavzpomínání, mohla to být kvalitní komedie, mohl to být dramatický film o vzdoru starých páprdů... Bohužel, Piráti na vlnách nejsou ani jedno z toho a polovičatě tak nějak všechno z toho. Ani ryba, ani rak. Ani nudní, ani zábavní. Ani dobří, ani špatní. Ani 0, Ani 100. ----- 50% ()

FARGO

Film, který jasně ukazuje jak silná dokáže být hudba! Sex, drogy a rock&roll v podání skvělých herců a skvělé hudby. ()

Angelino

Na záver vstávam zo stoličky a zo svojej pomyselnej lode s ostatnými si kričím Rock ´n Roll!. Výborná atmosféra a gradácia. Veľmi príjemné. ()

Prochy38

No, tak tahle britská komedie mi naprosto sedla.Fakt jsem se nasmál. A i když tam sexuální a i horší vtípky nechyběly, rozhodně to přebila kvalitní sestava 100% výkonů v čele s B. Nighty. Úžasné, úžasné, úžasné. Příběh originální, vtipy skvělé, závěr moc povedený a hlavně celou dobu dokonalá hudba. Fakt mám málo, co bych vytknul. Chris O'Dowd mě fakt bavil! Po Horrible bosses druhá parádní komedie, co jsem naposledy viděl. ()

Sasanka20

Tak teda nevím...na tento film jsem slyšel ze všech stran samou chválu, těšil jsem se na něj, po první hodince jsem si říkal, že mu budu muset dát pět hvězd, ale co se stalo potom, mě maximálně zklamalo. Takový konec k takovému začátku? Snímek se zprvu ukazuje jako kvalitní film plný situačního humoru, který si na nic nehraje a pro nás "hraje", ale potom jakoby se všechno přetočilo o 180 stupňů a ze sympatické britské komedie se stala americky končící blbost! A to jsem ještě slušný! Opravdu mě to trošku mrzí, že musím dát tři, ale za ten konec to ani jinak nejde! ()

Ixbalanke

Vtipná a inteligentní komedie, která nečekaně přechází do velmi dramatických scén, do kterých však zase vkládá ironický humor (např. když hoch zachraňuje svého syna a probíhá tam emoční drama s deskama LP:)). Postavy ve filmu jsou neidealizované a přirozené. Film provází výborná hudba z 60. let. No a perličkou jsou tu herci z IT Crowd, oba dva za idioty samozřejmě, ale skvěle zahrané idioty:)) No a konec, to je fakt doják. Ale nevtipnější happyend jaký jsem viděla. ()

jasiska

Parádna záležitosť ani nie tak pre svoj príbeh, ale pre pohodovú atmosféru, geniálnu hudbu a rebelantskú message. Jediné čo tejto parádičke chýbalo, bolo trochu hĺbky, no napriek tomu to bola výborná podívaná a poslúchaná so sbierkou parádnych fórkov. ()

Itar

Wrightovina podle Curtise.. zábava namlácená retro atmosférou, stylovými songy a výbornými herci (Hoffman, Nighy, Branagh, Ifans, Frost především). Na zvraty se tu nehraje, i tak je ale ten dvě hodiny dlouhý pirátský výlet neskutečná zábava, ktera uteče mnohem ryhlejš, než by jeden chtěl. ()

Milodar

Esence rockové trapnosti, kde kvituji originalitu "zápletek". Pointy byly totiž vždy ještě horší, než jsem čekal. Jo a málem bych zapomněl - hlavně se dobře bavte. ()

Hadriel

Pohodová oddechovka se slušným obsazením a parádní muzikou. Čekal jsem takové průměrné béčko, ale překvapivě jsem se dost bavil. Dobrá atmosféra. Hoffman (užívej si tam, mistře) a Nighy jsou super. A vůbec i zbytek herců celkem dává. Na chvilku se mihne i nádherná Lednová kráska. + Rock 'n' Roll !!! ()

Simbet

Chtěla jsem komedii s anglickým humorem a přesně to jsem dostala. Ještě ted se usmívám od ucha k uchu. Jasně ten film měl možná i nějaké chyby, ale který nemá. Dvě hodiny naprosté pohody a Bill Nighy - třešnička na dortu ;-) Richard Curtis mně zjevně sedí, zjevně vykopnu někoho z TOPky. A ta hudba, ta hudba, to je prostě můj film se vším všudy ;-) ()

Marrty3

Klasický britský humor. Nic moc pro mě, ale zde to celkem fungovalo. Dobrá herecká kombinace, která celkem šlape. Trochu bych zkrátil stopáž a bylo by to určitě lepší, jelikož se tu našlo podle mě víc hluchých míst než by si tento film zasloužil. Průměrná komedie, která neurazí. ()

Rozjimatel

"Thank you gentlemen, lady, strange bearded thing."     Hudobná komédia takého ľahšieho razenia, s pre mňa veľmi atraktívnou témou - hudbou 60. rokov. Romantickou by som ju zrovna nenazýval, keďže o romantiku v nej takmer vôbec nejde, skôr o klasický sex a rokenrol. Občas ma trochu otravovala tá rozkývaná kamera a besný strih (klipovitého štýlu), ale vo všeobecnosti ma celkom pobavil prítomný humor a ešte viac ma bavili niektoré postavy, najmä ich stvárnenie výbornými hereckými predstaviteľmi. Spomeniem hlavne výborných Philipa Seymoura Hoffmana (Gróf) a Rhysa Ifansa (Gavin), medzi ktorými je perfektne podaná vzájomná rivalita. Ďalej ma ešte zaujali spoľahlivý Bill Nighy (Quentin), Chris O'Dowd (Simon), zvodná Talulah Riley (Marianne) a Kenneth Branagh, ktorý si svoju dokonale odpudivú postavu ministra očividne vychutnával. Jedinú väčšiu výhradu mám k postave mladého Carla aj s jej stvárnením (Tom Sturridge), ktorá je akási nemastná-neslaná. A to je škoda, lebo ide v podstate o hlavnú postavu.     "So tell us Mark, now at the very end - what was your secret? How did you get all them girls?" "Simple. Don't say anything at all." "Nothing?" "Nothing. Then, when the tension becomes too much to bear, you finally, finally, you just say: "How about it, then?"" ()

Ricky_CZ

S hodnocením i přes pár zřejmě viditelných chyb nemám nejmení problém...Jakožto chlapec vychovaný rock&rollem jsem se zamiloval s prvními tóny hudební složky filmu. O obsazení ani nemluvím, dostalo mě - prostě perfekt...Rhys Darby konečně v něčem větším a snad se uchytí i do budoucna. Ženy krásné, párkrát jsem se zamiloval...Jen lituji, že si té úžasné doby let šedesátých užívali mí rodičové a ne já... ()

KatRi

Když se smíříte s tím, že jste se prakticky nedočkali žádného příběhu, ale zato vaše smysly byly oblaženy příjemnými melodiemi, vtipnými dialogy, a bude vám to stačit...proč ne. Nejdokonalejší scéna - souboj DJ's. ()

Zombi

Krásně pozitivní a optimistický filmeček o jednom pirátském rádiu v šedesátých letech, atmósféra sexu, drog a rock 'n' rollu je i díky dobové hudbě parádní, jednotlivé charaktery dostatečně výstřední a zajímavé, herci perfektní, jen nějaká silnější dějová linka chybí, občasné intrikaření Branaghova úředníčka připomínajícího karikaturu Hitlera to moc nezachrání, ale čert to vem, AŤ ŽIJE ROCK 'N' ROLL! ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)