V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Teg

jojo... kéž bych byl první, kdo napíše slovo FUCK do komentáře na CSFD :) nezbývá než toužit ()

Rssa

Takhle pohodový film jsem nezažil od...od Lásky nebeské. Parádní songy, parádní herci (hlavně PS Hoffman, K.Branagh, vlastně všichni, i ten hlavní hrdina hrál celkem obstojně), pěkné slečny, prostě pohodové 2 hodiny s typickým a i přes kýčovitost potěšujícím závěrem. Musím hodnotit velice kladně. 90 % ()

panWolf

Velmi příjemná zábava se skvělou muzikou.Zavzpomínal jsem na mladá léta.My jsme takový rádio poslouchat nemohli.Laxík byl dobrej,ale toho bigbítu tam bylo pomálu. Podstatně inteligentnější než podobné filmy americké provenience. ()

eagle-eye

Váhám mezi 4 a 5, ale podle mě si to 5 zaslouží... A proč? Za 2 hodiny jsem dostal kotel zábavy, skvělých hereckých výkonů jak od hereckých osobností (Nighy, Ifans, Seymour Hofman, Frost, Branagh - ten mi vzhledem připomínal Čtvrtníčka), tak překvapivě i od mých oblíbených seriálových hrdinů, od kterých bych to už ale vůbec nečekal (mám namysli 2/3 IT Crowd čili O´Dowda a Kačky Parkinsonové, alias lesby Felicity)... Dále pak jsem za 2 hoďky dostal snad to nejlepší z rock´n´rollu 60-tých let v míře víc než velké (okamžitě jdu shánět soundtrack). A to finále... Nejlepší co jsem snad za poslední dobu viděl, kam se hrabe svého času Šestý smysl nebo Memento...;-) Parafráze na Titanic naprosto geniální, samotnou zkázu Titanicu strkajíc samozřejmě s přehledem do kapsičky a to bez drahých triků a stovek kaskadérů... Letos pro mě snad nejlepší inteligentní zábava. Vřele doporučuju. Podobné filmy: Titanic v rockenrollové bouři. ()

Scytale

Rock`n`roll se mi jako hudební styl sice většinou hnusí, ale tahle partička volnomyšlenkářských lidí a jejich husté party na plující pirátské rozhlasové stanici mě dostala. Herecké obsazení je bezchybné a kupodivu se nebudete i při více než dvouhodinové stopáži filmu, který se odehrává většinou v pár kajutách lodi, nudit. ()

cab

Parta DJů se rozhodne zakotvit se svym 24hodinovym piratskym vysilanim rock´n roll na lodi nekde v Severnim mori k nevoli britrskeho imperia, ale za prizne nekolikamilionove masy posluchacu. Obcas mile ci usmevne komicke a sentimentalne vzpominkove za tonu znamych hitu 60let minuleho stoleti pod taktovkou sveziho herectvi hvezdneho britskeho ansamblu soucasnosti. Absence vyraznejsich chvilek ke zpetnemu vzpomenuti ci hlaskovani. 70% ()

Stružák

Jedna z nejlepších komedií, co znám. Pobaví, vtáhne člověka "na palubu", dvě hodiny utečou jak voda. Rock 'n' roll. ()

noby

Milé, vtipné, pohodové, ale také ploché a trochu klišovité. Ale sakra, ten styl, ta hudba, ta atmosféra, to obsazení! A u poslední scény s deskami jsem trpěl :). ()

Tydlidáš

"No, na jeden den to bylo zábavy až dost" =) Pěknej film z historie Rock'N'Rollu. Spousta vtipných a důvěryhodných dialogů. Herecké výkony mých oblíbených anglických herců jsou výborné a ten HAPPY END........=) ()

1860

Výborný film plný skvělé muziky, které mohlo být přeci jen o kousek víc, protože když nezní, občas vám přijde, že hlavní protagonisté řeší naprostý blbosti.. Kdo by nechtěl žít na lodi Radio Rock.. ()

pipapaja

Originální britský film o partě diskžokejů je opravdu zábavný na některých místech napínavý a hlavně je cool. Britský humor nechybí scénář, je brilantně napsán, herecké výkony jsou excelentní a celá stopáž uteče jako voda. Opravdu velice dobrý film. ()

thorewi

Ne tak dechberoucí jako Láska nebeská, pořád ale hodně dobré. Celé to táhne především originální scénář (osobně jsem něco podobného ještě neviděl), dobře vybrané a do hloubky propracované hlavní postavy (některé více sympatické, jiné méně, ale všechny na svém místě) a zvládnuté dialogy a scénky, které nevyznívají jako klišé. Osobně mě trochu vadilo přehrávání hlavního záporáka a tupé plnění rozkazů jeho nohsleda, ale pokud to mělo být bráno vyloženě jako parodie, budiž. ()

Bohemák

Skvěle zachycené časy, kdy "popová hudba" z veliké části znamenala "dobrá hudba". Pár skvělých komických situací a napěchovanost výraznými komickými typy z filmu dělá jednu z nejlepších komedií posledních let. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)