V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

whampingwillow

Jeden z filmů, které dokáží přenést do doby, ve které se odehrávají. V průběhu snímku jsem toužila po tom, ocitnout se v Anglii v šedesátých letech, abych se mohla vlnit do rytmu Lazy Sunday Afternoon. Nejzajímavější výkony: Rhys Ifans, Philip Seymour Hoffman, Kenneth Branagh, Chris O'Dowd. ()

werous

Milý příběh o pirátském rádiu s nejlepší filmovou hudbou ever! Myslím, že bych zvládla i delší stopáž, rozhodně jsem se nenudila. ()

Jack.Pott

Původní, reálný příběh pirátského Rádia Rock, jež vysílalo z lodi v Severním oceánu, je fascinující. Bohužel Richard Curtis a spol. tuto historii tupě znásilnili. Anekdoty o tom, jak si tlusťoch chtěl po souloži uprodnout, ale místo toho si vedle milenky usral... To je fakt bez ceny. ()

Veena.cz

Stejně jako houpe moře s Rádiem Rock, může houpat tenhle film s Vašimi pocity. Nepamatuji si, kdy naposled sem se smál a následně trnul tolikrát během jednoho filmu. Pokud máte rádi Británii a Rock'n'Roll, je tohle nutnost! "Myslíš, že bys někdy mohla milovat chlapa s pořádnou bradkou? Ne, nemyslím. Můžu se oholit. I tak ne. Neměl sem sex 3 měsíce. O můj bože! Vlastně je to jen měsíc, ale naposledy jsem na to byl sám." ()

cguio

Když jsem slyšel název, myslel jsem, že to bude nějaká obdoba Pirátů z karibiku v britském podání, ale když jsem tento počin zhlédl, byl jsem potěšen, ba přímo nadšen. Pravdivá skutečnost, ve které figuruje bristký humor a volnomyšlenkářsví v kontrastu se suchostí britské společnosti musí dostat každého, kdo má alespoň nějaký smysl pro humor. ()

Slam7

Všechny postavy, až na jednu (Kenneth Branagh), mi byli hodně sympatický, dokonce i Srabb. Bylo to vážně skvělý pokoukáníčko, takhle jsem se dlouho nezasmál! Moc se mi líbilo, jak lidi poslouchali Radio Rock ve dne v noci, na záchodě, ve sprše, v práci, děti na tajňačku v posteli...a tak trochu jsem záviděl dobu, kdy lidi měli takovou společnou vášeň ()

Demoiselle

Za 1) jestli někdo nemá rád hudbu 60. let, tak je hluchý. za 2) obsazení je geniální a za 3) pirátská rádia jsem obdivovala od prvního článku, co jsem si o nich přečetla. Krásně zachycená atmosféra doby a moci média, které se v dnešní době trochu ztrácí... p.s.: "think of me, when you come" -- tohle už se dnes asi neříká, že ne? film vidim během týdne zhruba po sedmé, takže přidávám hvězdičku /vynikající soundtrack a Rhys/! ()

pafka

Muzika, ktera si vas okamzite podmani uz hned od zacatku a v pulce filmu uz jsem zacal premyslet, kde sehnat sountrack. A taky si ho sezenu. Film byla pohodovka, cisilo to z nej stale hlavne diky nadhledu a nadsazce, se kterou byl toceny kazdy metr filmu. Odehrano skvele, K.Branagh zde dostal bajecnou figuru a taky se s ni velmi dobre vyrovnal a ani dalsi role nebyly rozhodne slabe. Tvurci se stopazi prepeprili sveho vepre, nebot tolik deje nemeli a tak obcas michali uz docela vlahou a ridkou polivcicku. Ovsem vsechny figury vam tak prirostou k srdci, ze se nebudete branit film shlidnout jeste aspon jednou. Ale s poradnym zvukem! ()

srolyma

Skvělá záležitost! Herecké výkony bez výjimky bezchybné. Muzika naprosto excelentní. Vtipné od začátku do konce. Těžko něco dodávat. Prostě rock’n’roll! ()

BenchPress

Britský humor dělím na dvě části. První je ta, která mě hrozně pobaví (Mr. Bean, Podfu(c)k, Láska nebeská) a pak na ten, který mě po většinu času spíš nudí a až na pár vyjímek nehnu ani brvou. Tenhle film i přes herecké obsazení bohužel spadá do té druhé kategorie, což je docela škoda. I když Richard Curtis napsal a natočil Lásku nebeskou, tak tady si mě prostě, jak už jsem psal až na pár vyjímek, moc nezískal. Co se týče písniček, tak ty mi nevadí, ale v tomhle filmu jsou spíš jen jako "kulisa", protože ve filmu jde o zobrazení hudebního "boomu" let šedesátých, což mu vyšlo na jedničku. Postavy byly věrohodné a nejvíce asi potěšila postava Hraběte, která dodala filmu tu správnou chlapskou tvrdost. I přesto 3/5. 3/5. ()

The_soloist

To co se mi na tomhle filmu nejvíc líbí je banda herců, který jsou vtipný nejvíc jako celek. Těžko říct, jestli si zaslouží 4 nebo 5 hvězd pro mě je to "dobrej film" a to je hlavní. ()

Bouřka

Lepší oslavu rock and rollu si nedokážu představit, přiblblý úsměv mi nechce zmizet a opět se potvrdilo, že anglie dala světu hodně, výborný herce, výborný filmy a nejlepší muziku. Trochu závist, že já jsem tuhle dobu nemohla zažít (samozřejmě v zahraničí). ()

irri

No vida, že jde natočit film o zkáze lodi normálně, zábavně a bez umírajícího Leonarda DiCapria. ()

IZFNP

Film, z ktorého si moc nepamätám - len to, že som sa po celých 130 minút usmievala a počúvala kvalitnú hudbu. Príjemné až na 4 hviezdy. ()

lobo87

Film, pri sledovaní ktorého sa budete cítiť vyslovene príjemne. Napriek dvojhodinovej stopáži som sa nenudil a vychutnával si každú scénu. Fantastická hudba (presne toto obdobie je moja najväčšia srdcovka), výborní herci (kompletný výkvet britského herectva) a zaujímavý príbeh. Nie, Láska nebeská to nie je, ale to ani žiadny iný film nikdy nebude. Curtis je skvelý autor a každý jeho film patrí k tomu najlepšiemu v rámci žánru... 80% ()

lektvar

Boh teatralnosti Branagh, boh blaznov Nighy, boh hereckej preciznosti Hoffman, boh ja neviem coho, ale Ifans je, aj s herou Thompsonovou, bozstva IT crowdu, a vsetci mali bohovia tohto pocinu ukazili, ze bozska rezia obcas nie je podstatna, lebo na bohov sa proste dobre pozera. Pre mna Bozska komedia, a nikdy som sa nemodlila za happyend tak, ako teraz. ()

harycek

Kdyby to natočil Troška to by bylo "odpadů" , ale že ne , tak je to ¨"In" jinak je to úžasná kravina o ničem a zachraňuje to jen ta hudba v pozadí!!!! ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)