Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Trailer 1
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)
(další profese)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

(více)

Diskuze

Odyssey

Odyssey (hodnocení, recenze)

Elkavar: O tom jsem taky často přemýšlel a úplně stejně jsem se dostal k 280. :)

Elkavar

Elkavar (hodnocení, recenze)

sallyann  : to je právě otázka! s Harrym spí na koleji Ron, Seamus Finnigan, Dean Thomas a Neville Longbottom. Takže 5 chlapců. Kolik děvčat v ročníku? Herminona, Lavandula Brownová  a Parvati Patilová. 3. Třeba je těch holek víc, takže 5. Dobromady 10 lidí v ročníku. 10 krát 7 let krát 4 koleje = 280 studentů! Ale je jich tam mnohem víc! Nějak to nesedí:-)

Odyssey

Odyssey (hodnocení, recenze)

A ještě k té věrnosti postav. U mě se celkem trefily s McGonagall, Dumbledorem i Ginny. Snape je ve filmech moc starý (měl by být stejně starý jako Harryho rodiče) a Hermionu jsem si představoval taky o dost jinak.

Odyssey

Odyssey (hodnocení, recenze)

Ten Lexikon jsem si v pátek objednal a měl by mi přijít v úterý spolu se 7. knihou v originále. Schválně si ji chci přečíst kvůli pozměněným jménům (Dumbledore, Flitwick, Slughorn, apod.) a navíc je to v originále více autentické. A ten Lexikon doufám bude stát za to, četl jsem o něm dobré hodnocení.

Elvito

Elvito (hodnocení, recenze)

sallyann: Myslím že s tými študentskými internátmi to bude podobne ako s tými stanmi ktoré čarodejníci používajú. Je v tom kúzlo.

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

Elkavar: Vidíš, mě zase vždycky zajímalo, jak se ti studenti vejdou do jednotlivých kolejí (resp. pokojů). To má každý ročník stejný počet studentů? :)

Elkavar

Elkavar (hodnocení, recenze)

Miluju ty knihy, ale teď oblíbenou rejpavou: KOLIK MÁ BRADAVICE STUDENTŮ?:-)

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Waizi: ja nechodím do kina s prázdnym žalúdkom ale pekne napapaný a fastfoody nenavštevujem, v Mcdonalde som bol iba 4 krát za život a aj to kvôli malej neteri. V KFC som nebol ale chcem to navštíviť (majú dobrú reklamu). Ja mám rád Nordsee - ryby a morské potvory - to je moje :-)

 (hodnocení, recenze)

Řekněme, že ve světě mudlů už by se vyskytoval na stránkách Guinessovy knihy rekordů.

Elkavar

Elkavar (hodnocení, recenze)

Beatris C.  : a můžeš to dokázat:-) Harryho Pottera jsem četl jen 2x, takže spoustu věcí si už nepamatuju:-( Dost by mě zajímalo, kolik je mu let.

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Ehm, asi som to blbo napísal: "zneužíval kameň" - takže: Dumbledore je posledný človek ktorý by používal kameň mudrcov na to aby si predĺžil život.

Waizi

Waizi (hodnocení, recenze)

peto80: tak s tím si dovolím nesouhlasit :D Cola a 6 longerů. Počet se odvijí podle nálady a hladu před představením :D Do toho nějaký twister, většinou B-smart menu s ním :)

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Waizi: do kina sú najlepšie chilli arašídy, čokoláda a citrónová minerálka. :-D

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Elkavar: nesmieme zabudnúť že Dumbledore mal 665 ročného kamaráta Nicolasa Flamela, vynálezcu kameňa mudrcov a ten okrem iného aj predlžuje život. :-D Ale nie, všetci čo čítali knihy vedia že Dumbledore je posledný človek čo by zneužíval kameň.

Waizi

Waizi (hodnocení, recenze)

Ty jsi nebyl u těch komentářu v době kdy byla na Trafalgar square ta premiera? :)

Waizi

Waizi (hodnocení, recenze)

Pánové, to jste tady moc nespamovali :D Vidím tady jen tomaska :o Co diskuze o KFC, popcornu a vůbec jídle a dalších věcech důležitých ke sledování HP? :D

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Beatris C.: Rowlingová rozpísala rodokmen rodiny Potterovcov, Weasleyovcov, Blackovcov, opýtal som sa strýka googla a on to vedel ;-)

Elkavar

Elkavar (hodnocení, recenze)

G..  : no Hagrid je poloobr, takže na svůj věk nevypadá:-) Voldemort sám sebe rozmrdal na 7 dílů, tak taky není krásnej:-) Brumblálovi nevím kolik je let, v knize to, myslím, není. Těch 150 asi padlo jen ve filmu, Ale docela bych tomu věřil.

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (více)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Ačkoliv Margot Robbie studiu Warner Bros., když pro projekt sháněla financování, slíbila, že Barbie může vydělat miliardu, sama tomu příliš nevěřila. Měla ale pravdu. Komedie na motivy ikonické… (více)

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)

Reklama

Reklama