Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Trailer 2
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)
(další profese)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

(více)

Diskuze

Lumicko

Lumicko (hodnocení, recenze)

Je tu nekdo zaregistrovany na priori-incantatem ? Potreboval by som pozvanku :(

MoTeelka

MoTeelka (hodnocení, recenze)

Elkavar: Tak toho jsem si, přiznám se, nevšimla, schválně se na to, až si udělám taky čas na potterovský maratón, zaměřím. Ale jinak ty Rickmanovy rysy mi na Snapea sedí skvěle.

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Elkavar: Fiennes je dobrý herec ale filmový voldemort sa mi nepáči, toto sa filmárom akosi nepodarilo. Nejde z neho taký strach ako v knihe. Moj názor.
sallyann: najelegantnejšie oblečení boli Emma, Rupert, dvojčatá, Felton.

Elkavar

Elkavar (hodnocení, recenze)

MoTeelka: SPOILER!!! Snape je ve filmu fajn, ale Rowlingová Rickmanovi prozradila už dlouho před koncem pointu, a na těch filmech je to bohužel vidět, divák na rozdíl od knihy tuší, že Snape není úplná svině. V knize mi ukápla slza, když jsem zjistil, že Snape je skoro ta nejkladnější postava.

MoTeelka

MoTeelka (hodnocení, recenze)

sallyann: Skvělý výběr oblíbenců! Byla jsem tam a Phelpsovi byli opravdu skvělí, Isaacs mě ale taky dost okouzlil, charismatický chlápek :)

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

peto80: Není zač. Já jsme přenos sice sledovala, ale zase mi unikli moji oblíbenci (dvojčata a Jason Isaacs).

Elkavar

Elkavar (hodnocení, recenze)

Beatris C.:  Voldemort rozhodně. Přiznám se, že mě ještě dlouho před 4. dílem napadl právě Ralph Fiennes. On je totiž ztělesněním veškerého zla:-) Neexistuje lepší herec na záporáky.
peto80: Lupin 100%, McGonagallová možná je filmu trošku jiná, ale skvělá, Hagrid super, Ron je v knize vyšší, hubenější a má dlouhý nos, Neville je menší a má kulatý obličej, ale povahově, stejně jako Ron dost sedí, Dobby mírně jinej ale neva, Lenka jak už jsem říkal 100%

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

sallyann: (7.7.2011) Aby som nezabudol, díky za fotky z Londýnskej premiéry (yahoo.com), prenos som zmeškal tak aspoň toto potešilo ;-)

MoTeelka

MoTeelka (hodnocení, recenze)

Teda já vám závidím, já už si skoro vůbec nepamatuju, jak vypadaly moje vyfantazírovaný postavy před vznikem filmu. Ale řekla bych, že takový Snape byl v mé hlavě tomu "skutečnému" asi dost podobný. A určitě i Brumbál.

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Elkavar: tých postáv verných kníh je u mňa dosť: Lupin, McGonagallová, Hagrid, Ron, Neville, Dobby, Luna (Lenka)

tom912

tom912 (hodnocení, recenze)

ja jak jsem si to cele predstavoval,postavy,prostredi,charaktery tak vlastne tak mi to umoznil film,samozrejme ne na 100% ale docela se trefili:)

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

tomasko 3119: tebe je dobre, prázdniny, každý deň jedna potterovka. Ja si pred kinom pozriem aspoň part 1. Celú sériu si pozriem až pred príchodom dvd, každý víkend jeden film a dary smrti si kuknem naraz v jeden deň.

Elkavar

Elkavar (hodnocení, recenze)

Tak mě napadlo: která z postav z knihy ve filmu vám připadá nejvíc věrná předloze, je taková, jak jste si ji představovali? U mě je to jasně Lenka Láskorádová.

tomasko 3119

tomasko 3119 (hodnocení, recenze)

2 NOVÉ FEATURETTE VIDEA K Detahly Hallows part 2.1.-HARRY vs. VOLDEMORT:Final battle,2.-Story of SNAPE nechcem to tu davat kvoli dost veľkým spoilerom takže kto by mal záujem ich vidieť napíšte mi POŠTU :)

Odyssey

Odyssey (hodnocení, recenze)

To je na knihách to krásné, že si každý může podle popisu představit postavy a okolí podle svého. :)

Elvito

Elvito (hodnocení, recenze)

Lumicko: Neboj sa pozri video a uvidíš že všetko je to inak :D

Lumicko

Lumicko (hodnocení, recenze)

stryko158: Sakra on umre? :( asi spoiler pre tych co necitali knihu (ako ja ) co? :(

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

peto80: Já třeba ani ne... Ty herce si tam představím jen tehdy, pokud chci. Pod Harrym jsem si sobecky vždycky představoval sám sebe.

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (více)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Ačkoliv Margot Robbie studiu Warner Bros., když pro projekt sháněla financování, slíbila, že Barbie může vydělat miliardu, sama tomu příliš nevěřila. Měla ale pravdu. Komedie na motivy ikonické… (více)

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)

Reklama

Reklama