Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter a Dary smrti - 2.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 125 min

• verbal

Slzy smutku zkrápějí můj pubescentní obličej zbrázděný akné. Paní Rohlíkové už přetéká konto, a tak se Hery Potrat konečně podívá do xichtu své Nemesis v podobě ploskonosého skinheada, kolem které kroužil nekonečných sedm let, plných kurvení dětského vkusu a plagiátování snad všeho, co kdy kdo ve fantasy pohádkách napsal. Džoun si za své grafomanské bláboly přihrála domů nějakou tu miliardu, pár Rosenbaumů si v Hollywoodu vylepšilo portfólio pompézní vizualizací pro ty, kteří se přeci jenom nenaučili číst a nechali za sebou celou degeneraci dnešních dvacetiletých upištěných spratků, kterým zodpovědní rodiče zavřeli na okamžik hubu tímto komerčně vyhajpovaným brakem a alespoň na chvíli je odehnali od Assbooků a masakrování mutantů s joystickem v ruce a smrtí v očích. A mohou pak s "klidným svědomím" v důchodu před návštěvama frajeřit, že jejich ratolesti přeslabikovaly celých sedm knih!!!! No jo, doba je zlá, a tak si i tento chrchel do tváře solidní fantasy literatury bohužel našel své místo na slunci. A to víc, než je zdrávo. Tolik "epické" finále, postavené výhradně jen na zběsilém prcání kouzelnými klacky při útoku na Helmův žleb, navíc nesplnilo má toužebná očekávání a já musel znechuceně zmačkat svůj transparent s nápisem "GO VOLDEMORT" a sledovat odporný heavyend, který zdaleka nezaručuje, že až paní Rohlíková cvakne černouškům v Africe pár škol a postará se o blaho všech světových retardů, vám Vy-víte-kdo může už na věky Vy-víte-co!(19.7.2011)

Dlouho se mnou nic tak nepohnulo; emoční jízda s vědomím konce a pocitem, že jsem pouhým špiclem v tom obřím, letitém spektru, a proto bych měl pokynout k vděku té Věčnosti. Stalo se! Sotva jsem se zmátořil z těch paleb - prásk!, a vše nanovo. Jako kdyby tvůrci věděli kde a co mě bolí a tam bodali, protože to mohlo být to poslední, co pro mě mohli udělat. Abych se definitivně zbláznil. Někde mezi tou překrásnou apokalypsou a bělostným Znovuzrozením, došlo v mojí hlavě k menší retrospektivě, která se propojila s literárními zážitky a vytvořila jedno velké stigma, který mi bylo vypáleno do těla, abych na tu cestu nikdy nezapomněl. IOO%(14.7.2011)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $381,011,219Tržby Celosvetovo $1,341,511,219Tržby za predaj Blu-ray v USA $104,882,919 //počet predaných kusov 5,002,053Tržby za predaj DVD v USA $89,545,520 //počet predaných kusov 6,527,550║ __Tržby za predaj Blu-ray edície Harry Potter Wizard's Collection v USA $12,239,986 //počet predaných kusov 35,481║__ _Tržby za predaj Blu-ray edície Harry Potter: The Complete Collection Years 1-7 v USA $74,873,666║__ Tržby za predaj edície Harry Potter: The Complete Collection Years 1-7 DVD v USA $78,312,577║ Tento krát bez čo i len kúska nudnejšieho miesta úplne efektívne zakončenie. Možno mi tam chýbalo o kúsok viac emócií v tomto smere som čakal že ma to asi viac lapí ale z časti za to môže aj predošlí diel ktorý sa z mojou trpezlivosťou dosť pohral, za to nejaké tie dejové rozobratia a vysvetlenia zapasovali. Kamera a hudba moc dobre, trikovo dosť slušne a 3D ušlo. /videl v kine 3D verziu: 85%/ __Som zvedavý či ďalšie vzhliadnutie prispeje k ešte o niečo lepšiemu pocitu z filmu. __No ako tržby za premiérový víkend, no fúha ale čakal som to: zlomenie víkendového rekordu v USA=$169,189,427 + Celosvetová tržba= $481,489,427 (18.7.2011)

Rozhodně je to téměř o hvězdičku lepší než první část (ale hodnotím stejně, protože ty 4* si to prostě nezaslouží). Ano, máme tu závěr velkolepé ságy o Harrym Potterovi, na mrk se uvidíme se spoustou starých známých, jenomže... všichni mají štěk, nic není pořádné, opravdové a hudba taky nebyla nic extra - slečna nevýrazná (zrovna tady, když to má být tak epic!). Na to, že to mělo 130 minut, mi film uběhnul velmi rychle - plus. Bohužel spousta scén vyzněla tak nějak divně, na prázdno, byly zde nelogičnosti (viz pořadí Hermiona - had - Ron, v dalším záběru had - Hermiona a Ron; jak se ta Hermoška kolem toho hada dostala je mi záhadou...), i scéna, při které mi ukápla slza, celé to dějství bylo tak nehorázně přerušeno, že jsem si nemohla ani pořádně užít ten pocit lítosti, žalu... škoda. A pak boj s Voldym. Vždyť to bylo až směšné; i ta jeho smrt - to jsme se opět vrátili do jedničky? Přes dílčí nedotaženosti k mé nespokojenosti to byl vcelku fajn film, ale do kina bych na něj jít nemusela (byla jsem), stačilo to DVD. Na to, jak jsem očekávala, že film bude mít grády, vyzněl do ztracena. Lepší 3*, ať nežeru. Btw. Jsem fanoušek ságy, ale nechce se mi na to koukat obdivnýma očima plnýma sentimentu.(9.9.2011)

|| Scenár: Steve Kloves | Hudba: Alexandre Desplat / John Williams, Nicholas Hooper | Produkcia: David Heyman David Barron, J. K. Rowling | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Heyday Films | Rozpočet: 250 miliónov $ | Tržby: 1,220,476,000 $ || V tomto filme všetko končí. Ako hovorí aj plagát. Comment uner construction...Ps: Nežeby som s tým komentárom súhlasil, ale prečítať sa oplatí: Verbal(25.7.2011)

• - Přestože J. K. Rowlingová uvedla, že už na žádném dalším filmu s Harrym Potterem pracovat nebude, studio Warner Bros oznámilo, že autorka knih napíše scénář a bude dohlížet na to, aby se správně natočil film Kouzelná zvířata a kde je najít, který se bude odehrávat 70 let před příběhem Harryho Pottera. (TheStitch630)

• - Herec, který hraje v prvním díle Harryho Pottera jako dítě v postýlce, se v sérii znovu objeví jako jedenáctiletý Albus Severus Potter v epilogu posledního dílu. (sluppka)

• - Spoiler: Ve filmu je pár pozměněných záběrů, jak tvůrci říkají, kvůli emocionálnějšímu zážitku. Například Snape měl být podle knižní předlohy zabit v Chroptící chýši, ale tvůrcům se loděnice zdála lepší. Také smrt Bellatrix a Voldemorta byla v knižní předloze jiná a Harry v knize na konci knihy nezlomil bezovou hůlku, ale opravil si s ní vlastní. (Elbarto08)