Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter a Dary smrti - 2.

• Nizozemsko

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Přibližně do poloviny (někam po vyvolávání bariéry) bez výhrad. Ovšem poté místo vygradování předchozích bezmála osmnácti hodin v průběhu deseti let, se to rozmělní v sérii několika desítek momentů. Každý jeden z nich je sice skvělý; mnohdy i atmosferický a nejednou napínavý či nápaditý; ale pospolu nevyvolávají dojem uceleného děje směřujícího k jednomu cíli. Rozmělňuje se to a rozmělňuje, až se z toho stane sice působivá a zábavná, ale epicky chladná popcornová podívaná. Emoce z toho tu a tam tahá jedině (opět geniální) Desplat. A to je v tomto případě poněkud málo.(17.7.2011)

[imdb: 8.5/10] | me: Veľmi slušná bodka za celou sériou. Dobrá akcia s výbornými efektami a pružným dejom držiacim pozornosť až do samého záveru, ktorý ma (veľmi nečakane) kvalitne pobavil a uzavrel tak celú ságu v potterovsky rozprávkovom duchu. Na každý z "potterovských" filmov som sa pozeral ako filmový divák, pretože knihy som nečítal a práve preto (ani teraz) nemám špecifické výhrady k samotnému scenáru a deju. Film uzavrel to čo ostalo otvorené spôsobom, ktorý ladí k celej sérii a dôstojne sa rozlúčil z fanúšikmi. Moja spokojnosť.(22.7.2011)

Tak nám skončila jedna velká filmová sága. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala, ale nic navíc. To mě trochu mrzí, protože pořád jsem trochu doufala, že mě Harry vážně ještě něčím překvapení, dostane ze mě spoustu emocí a já budu moct dát plné hodnocení, nestalo se tak, rozhodně se ale jedná o důstojné zakončení. Děj byl strašně rychlý a ti, co nečetli knihu, se občas museli v ději ztratit. Paradox je, že v první části se nestalo skoro nic a tady se toho stalo zase až moc hodně. Velmi efektní závěr, ale to umírání postav mimo záběr mi vadilo, jelikož to nemělo vůbec žádný emocionální dopad a divák si jednotlivá úmrtí nestihl ani uvědomit. Opět je celý tento díl věnován fandům knihy, na ty ostatní diváky se moc nemyslí. Rozhodně chválím velkolepost, efekty na výborné úrovni, skvělá hudba, dobré herecké výkony, mladí herci už nám dospěli a bude zajímavé sledovat jejich kariéru. Škoda, že některé postavy dostaly málo prostoru (Lupin, Hagrid), ale chápu, že jinak to nešlo. Je to skvělý film, ale ne výborný.(22.7.2011)

Perfektné zakončenie celej série, či už od audio-vizuálnych efektov, temnej atmosféry alebo výborného deja. Videné v kine 3D a spokojnosť nesmierna. Jediné čo mi trošičku prekážalo bolo 3D prevedenie, ktoré bolo úplne zbytočné.................... . Soundtrack Alexandre Desplat: 1. Lily's Theme [2:28] ,2. The Tunnel [1:09] ,3. Underworld [5:26] ,4. Gringotts [2:24] ,5. Dragon Flight [1:44] ,6. Neville [1:40] ,7. A New Headmaster [3:26] ,8. Panic Inside Hogwarts [1:53] ,9. Statues [2:24] ,10. The Grey Lady [5:51] ,11. In the Chamber of Secrets [1:37] ,12. Battlefield [2:13] ,13. The Diadem [3:08] ,14. Br(15.7.2011)

"Tak my už jdeme do finále a za všechno vážně dík, zas přijdem a možná i kouzelník. Kdo tu byl jednou, příště se vrátí. S naší partou rozehranou na shledanou." Mňo, kouzelník přišel, viděl a zvítězil (hádejte který?). To nejlepší na konec, chce se mi říci (i když ztrácím jistotu při pohledu na komentáře okolo). Podle mne rozhodně nejdospělejší, nejdramatičtější a nejkompaktnější díl celé série. A navíc s nejlepší hudbou. A navíc je to konec, tak když jsem celou sérii očtyřkoval, aspoň poslední díl dostane za pět! No ale mně se to vážně líbilo, no čestně, fakt nekecám! A ne, knížku jsem nečetl, ani jedn(o)u.(17.10.2013)

• - Během Snapeových (Alan Rickman) vzpomínek, kdy je Lily (Geraldine Somerville) zabita Lordem Voldemortem (Ralph Fiennes), má mít Voldemort normální lidskou podobu, protože až její smrt ho připravila o lidské tělo. Zde má však podobu, jakou získal až po "znovuzrození" na hřbitově. (Marrty3)

• - Ve scéně, kdy se Bradavičtí učitelé chystají zaštítít Bradavice kouzly, si v pozadí lokne profesor Křiklan (Jim Broadbent) jakéhosi lektvaru, pravděpodobně Felix Felicis, neboli tekutého štěstí. (vojtaruzek)

• - Na poslední den natáčení přijel Rupert Grint se zmrzlinářským vozem a všem rozdával zmrzlinu. (Gajzur)