Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter a Dary smrti - 2.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Grandiózne finále. Prvá časť (Darov smrti) navnadila na veľkolepé ukončenie fenomenálnej ságy, ktorá možno zo začiatku nevyzerala z môjho pohľadu až tak vábne, každým pokračovaním sa môj interest o potterovskä sériu zvyšoval priamou úmerou. Vďačím najmä režisérom a sčasti aj vygradovanému scenáru, ktorý zakaždým pridal na atmosfére, všetko sa to pekne zatemňovalo až do epického vyvrcholenia, kde mágia a čary nadrali iný rozmer a s prvým filmom série to nemá takmer nič spoločné. A zároveň mnohé má. Dravosť a nekompromisnosť tvorcov si podáva ruky so stále neutíchajúcou hravosťou a infantilnosťou, ktorú som kedysi sérii vyčítal. Možno by som po opätovnom zhliadnutí všetkých častí nebol taký skeptik. Nič to ale nemení na fakte, že tento film dôstojne zavŕšil celú sériu a mne nezostáva nič iné, len nostalgicky zatlieskať a poďakovať celému štábu za roky driny a pani Rowlingovej za skvelú prácu a nekonečnú fantáziu. 90%.(19.11.2014)

Oproti katastrofální části jedna znatelný progres. Harry, Ron a Hermiona už nepřipomínají twilightovskou trojku a na emopůtky zvysoka kašlou: míří nekompromisně k finálnímu aktu. Ten Yates servíruje v opulentním blockbusterovém hávů a nakonec přidává... i ty emoce. I když jsem se teda těšil, že budu brečet, což se nakonec nestalo. 80%(22.11.2011)

Tak nám skončila jedna velká filmová sága. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala, ale nic navíc. To mě trochu mrzí, protože pořád jsem trochu doufala, že mě Harry vážně ještě něčím překvapení, dostane ze mě spoustu emocí a já budu moct dát plné hodnocení, nestalo se tak, rozhodně se ale jedná o důstojné zakončení. Děj byl strašně rychlý a ti, co nečetli knihu, se občas museli v ději ztratit. Paradox je, že v první části se nestalo skoro nic a tady se toho stalo zase až moc hodně. Velmi efektní závěr, ale to umírání postav mimo záběr mi vadilo, jelikož to nemělo vůbec žádný emocionální dopad a divák si jednotlivá úmrtí nestihl ani uvědomit. Opět je celý tento díl věnován fandům knihy, na ty ostatní diváky se moc nemyslí. Rozhodně chválím velkolepost, efekty na výborné úrovni, skvělá hudba, dobré herecké výkony, mladí herci už nám dospěli a bude zajímavé sledovat jejich kariéru. Škoda, že některé postavy dostaly málo prostoru (Lupin, Hagrid), ale chápu, že jinak to nešlo. Je to skvělý film, ale ne výborný.(22.7.2011)

Hodnocení moha lidí bude určitě ovlivněno tím, že jde o poslední díl ságy - moje nevyjímaje. Ale i tak je jasně vidět, že to mohlo bejt mnohem lepší, dějově ucelenější, míň uspěchaný (opravdu mi to přišlo kolikrát až moc urychlený) a rozhodně se to mohlo líp věnovat postavám jako Lupin, Draco a podobně. Když se v první části furt zbytečně tlachalo, tak tady se na to zas úplně vyprdli. Na druhou stranu jsem si kolikrát říkala, že je to bomba - jízda v trezoru, jízda na drakovi, bitva o Bradavice a Bradavickej štít - a vůbec, spousta nápadů a tu osudovost, tu epiku, se z toho vykřesat podařilo. 3D mě většinu času (pořád) dost otravovalo, efekt minimální, zato otlačenou hlavu a obroučky brejlí člověk vnímal dokonale. Konečně jsem si dosyta užila Snapea - Rickmana, škoda že díl, kde dostal odpovídající prostor, byl zrovna ten poslední. Dabing bych zařadila mezi slabší nadprůměry, ale žádná sláva. Hudba výtečná. Taky mi došlo, jak je Voldemort vlastně plochá a nezajímavá postava, díky bohu aspoň za démonickýho Fiennese. !!!MENŠÍ SPOILER!!! A nakonec ten epilog pro zasmání, všimli jste si, že Harry vypadal pořád stejně? !!!KONEC SPOILERU!!! No, shrnuto podtrženo. Že to bude minimálně dobrej film se dalo vytušit. A on opravdu hodně, hodně dobrej je. Ale konec Harryho mohl být přece jen ještě lepší a ani by to moc nebolelo. Verdikt - 79%(10.8.2011)

Epický look se rozhodně neudělá tím, že nechám kroužit kameru okolo debatujících postav, které se vysvlékají z mokrých hadrů u skotského jezera a k tomu hraje hrozivě dramatická hudba ... Ale pokusit se vo to možem, to jako jo, jen se pak nemůžeme divit, že z očekávaného tornáda emocí a velkolepého souboje doba a zla nám zůstane snůška přehrávajících adolescentů a odbyté vyvrcholení. (dvě nedávám jen proto, že jsem to slíbil Remdě :((14.7.2011)

• - Na rozdíl od překladu knižní předlohy bylo v oficiálním českém názvu filmu použito velké R ve slově "relikvie". (L_O_U_S)

• - V závěrečné scéně, když se bojuje o hrad v Bradavicích, můžeme vidět, jak se Voldemort (Ralph Fiennes) spolu se svým hadem Naginim přemístí. Přemisťování na školních pozemcích Bradavic se ale nedá uskutečnit. (Mr.Hudson)

• - Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 je jediným dílem série. na jehož vizuálních efektech se nepodílelo uznávané studio Industrial Light & Magic. (imagoo)