Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter a Dary smrti - 2.

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Hodnocení moha lidí bude určitě ovlivněno tím, že jde o poslední díl ságy - moje nevyjímaje. Ale i tak je jasně vidět, že to mohlo bejt mnohem lepší, dějově ucelenější, míň uspěchaný (opravdu mi to přišlo kolikrát až moc urychlený) a rozhodně se to mohlo líp věnovat postavám jako Lupin, Draco a podobně. Když se v první části furt zbytečně tlachalo, tak tady se na to zas úplně vyprdli. Na druhou stranu jsem si kolikrát říkala, že je to bomba - jízda v trezoru, jízda na drakovi, bitva o Bradavice a Bradavickej štít - a vůbec, spousta nápadů a tu osudovost, tu epiku, se z toho vykřesat podařilo. 3D mě většinu času (pořád) dost otravovalo, efekt minimální, zato otlačenou hlavu a obroučky brejlí člověk vnímal dokonale. Konečně jsem si dosyta užila Snapea - Rickmana, škoda že díl, kde dostal odpovídající prostor, byl zrovna ten poslední. Dabing bych zařadila mezi slabší nadprůměry, ale žádná sláva. Hudba výtečná. Taky mi došlo, jak je Voldemort vlastně plochá a nezajímavá postava, díky bohu aspoň za démonickýho Fiennese. !!!MENŠÍ SPOILER!!! A nakonec ten epilog pro zasmání, všimli jste si, že Harry vypadal pořád stejně? !!!KONEC SPOILERU!!! No, shrnuto podtrženo. Že to bude minimálně dobrej film se dalo vytušit. A on opravdu hodně, hodně dobrej je. Ale konec Harryho mohl být přece jen ještě lepší a ani by to moc nebolelo. Verdikt - 79%(10.8.2011)

Film zhlédnut v 3D (s dabingem) na půlnoční premiéře. To, na co se fanoušci Harryho Pottera těšili a odpůrci možná ještě víc, je zde. Poslední díl potterovské série. A musím říct, že na to, jak epické byly trailery, jsem čekal ještě o kousek více. Byli jsme na tom se sestrou a oba jsme se shodli, že to je sice super díl a taky povedený konec, ale že tam něco málo chybělo. Na filmu jsem byl v 3D, na které jsem slyšel smíšené reakce - jedni ho zavrhovali (hlavně zde) někteří naopak říkali, že stojí za to (pár komentářů na IMDb). Mně 3D překvapilo - v některých scénách bylo použito v rámci vypravování, stejně jako u Avatara (některé kamerové nájezdy) a asi třikrát nebo čtyřikrát na vás něco vyskočilo z plátna (např. drak). Na druhou stranu šlo hodně poznat, že film byl do 3D konvertován, protože v některých scénách byl obraz dost rozmazaný a v některých jsem zase viděl dvojmo, což mi "trochu" vadilo. K příběhu - ty důležité části, které jsem si pamatoval z knihy, tam byly a plus mínus tak, jak jsem si je představoval (ale např. bitvu o Bradavice jsem si představoval ještě trochu epičtější, delší, lepší). Vše bylo vysvětleno (pro ty, co knihu nečetli) a ten závěrečný epilog (který mi pokazil zážitek ze skvělé knížky, kterou jsem přečetl prakticky za jediný den) zde udělali tak, že mi to ani nevadilo. Co říci na samotný závěr? Poslední díl této ságy, která mladším generacím ukázala, na co jsou takové ty hranaté věci, které mají jejich rodiče v poličkách, se povedl, ale přesto bych byl opatrný s řečmi typu "nejlepší z potterovské série". Protože (teď vystoupím z davu) - První část se mi líbila tak, že jsem neváhal s plným počtem a tady jsem po skončení dlouho přemýšlel mezi 80 - 90 %. Protože jak už jsem zmínil na začátku, navzdory všemu, co dobrého můžu říct o tomto filmu, NĚCO tomu chybělo. Nakonec jsem se rozhodl pro těch 90 %, protože z kina jsem odcházel hodně spokojený a maličko zklamaný. A když jsem pak o tom přemýšlel, tak mi to za to, že jsem se domů dostal chvíli před pátou ranní, opravdu stálo.(14.7.2011)

• verbal

Slzy smutku zkrápějí můj pubescentní obličej zbrázděný akné. Paní Rohlíkové už přetéká konto, a tak se Hery Potrat konečně podívá do xichtu své Nemesis v podobě ploskonosého skinheada, kolem které kroužil nekonečných sedm let, plných kurvení dětského vkusu a plagiátování snad všeho, co kdy kdo ve fantasy pohádkách napsal. Džoun si za své grafomanské bláboly přihrála domů nějakou tu miliardu, pár Rosenbaumů si v Hollywoodu vylepšilo portfólio pompézní vizualizací pro ty, kteří se přeci jenom nenaučili číst a nechali za sebou celou degeneraci dnešních dvacetiletých upištěných spratků, kterým zodpovědní rodiče zavřeli na okamžik hubu tímto komerčně vyhajpovaným brakem a alespoň na chvíli je odehnali od Assbooků a masakrování mutantů s joystickem v ruce a smrtí v očích. A mohou pak s "klidným svědomím" v důchodu před návštěvama frajeřit, že jejich ratolesti přeslabikovaly celých sedm knih!!!! No jo, doba je zlá, a tak si i tento chrchel do tváře solidní fantasy literatury bohužel našel své místo na slunci. A to víc, než je zdrávo. Tolik "epické" finále, postavené výhradně jen na zběsilém prcání kouzelnými klacky při útoku na Helmův žleb, navíc nesplnilo má toužebná očekávání a já musel znechuceně zmačkat svůj transparent s nápisem "GO VOLDEMORT" a sledovat odporný heavyend, který zdaleka nezaručuje, že až paní Rohlíková cvakne černouškům v Africe pár škol a postará se o blaho všech světových retardů, vám Vy-víte-kdo může už na věky Vy-víte-co!(19.7.2011)

"Tak my už jdeme do finále a za všechno vážně dík, zas přijdem a možná i kouzelník. Kdo tu byl jednou, příště se vrátí. S naší partou rozehranou na shledanou." Mňo, kouzelník přišel, viděl a zvítězil (hádejte který?). To nejlepší na konec, chce se mi říci (i když ztrácím jistotu při pohledu na komentáře okolo). Podle mne rozhodně nejdospělejší, nejdramatičtější a nejkompaktnější díl celé série. A navíc s nejlepší hudbou. A navíc je to konec, tak když jsem celou sérii očtyřkoval, aspoň poslední díl dostane za pět! No ale mně se to vážně líbilo, no čestně, fakt nekecám! A ne, knížku jsem nečetl, ani jedn(o)u.(17.10.2013)

Vsechny vztahy vyreseny, vsechny zahady objasneny, kdo stoji za Harrym a kdo za Voldemortem vyjasneny, vetsina priprav na zaverecnej souboj zarizena v predchozich dilech a posledni dil. Clovek by tudiz cekal dvouhodinovou ultra rezbu, kde si to do posledniho carodeje vsichni rozdaj a vsechno rozsekaj na hadry. A presne tohle bych mel po deset let se tahnouci filmovy serii taky dostat. Jenze tramtadada, velky prekvapko, mame tu kretena Yatese. Jiste, v porovnani s jeho predchozima filmama je tohle akcni vrchol a nechapejte to spatne, jeho filmy za nejak vyrazne spatny nepovazuju, ostatne vsem jsem dal po 4*, ale kurva zaver takovyhle serie si snad zaslouzi nakou vetsi naloz. Problem je, ze maj tvurci zase potrebu odhalovat nejaky tajemstvi, na ktery se je vlastne nikdo ani neptal. Tim, ze posledni knihu rozsekli do dvou dilu, protoze by tolik deje do jednoho nenarvali (chceme vic penez) vzniknul problem, protoze jaksi nemaj do filmu co dat, Part 1 mela dve a pul hodiny a to vic nez polovinu sedeli tri kamosi v lese a nic moc se nedelo. Vysledek je ten, ze Part 2 nema ani ubohy dve hodiny a je tak nejkratsim filmem. Navic to trochu pusobi, jak kdyby nechteli do filmu investovat takovy penize, nektery zabery pusobi lehce chude a malo epicky. Sem tam se samozrejme najde dobrej souboj, ale neteste se na zadny velky umirani, chceme prece aby na film prisly i deti, tudiz je to vetsinou ve stylu zacatek souboje - konec souboje. Takze uvidite jak na sebe vytahnou hulky a pak az jak se na zemi vali nejaky mrtvoly, kde ani nevite, kdo to je, takze zadny zabery kdo vyhraje souboj, kdo prohraje a kdo umira. Samozrejme ne uplne vzdy, ale vetsinou ano. Proste je to jakoby z pohledu Harryho, kterej samozrejme u vsech bitek neni, takze spousta postav zhebne nekde stranou, aniz by o tom nekdo moc mluvil. Dalsi problem je v tech jakoze epickejch zaberech, kdyz na sebe bezi banda zlejch a banda hodnejch kouzelniku, vsude slehaj blesky a do toho na jedny strane stoji obri a pavouci a na druhy hlineny golemove, cekal bych rezbu gigantickejch rozmeru a ne par zaberu vykradenejch z Pana prstenu, kde navic film, kerej je o 8 let starsi, bez sebemensiho problemu ve vsech ohledech tenhle prekonava a tak ty souboje dvou "armad" pusobi jak chudej bratricek. Co se tyce zaveru, ten si snad mohli odpustit, oni hlavni postavy zadny velky fesaci nejsou a na zaver vypadaj jak stary sasci. Proste chtelo to vic emoci, vic epic scen, min kecu a hlavne nerozdelovat na dva filmy. Z Yatesovo filmu nejlepsi, celkove ale zklamani a vic nez 4* to nebudou.(4.1.2012)

• - Ve snímku Harry Potter a kámen mudrců (2001) se při prvním setkání Harryho (Daniel Radcliffe) a Rona (Rupert Grint) z kouzelných karet vyskočí čokoládová žába a vyleze oknem pryč. I zde se objeví stejná žába, která leze po okně v kupé dětí hlavních hrdinů v epilogu toho dílu. (cihlenka)

• - Na poslední den natáčení přijel Rupert Grint se zmrzlinářským vozem a všem rozdával zmrzlinu. (Gajzur)

• - Při natáčení snové scény, při které se Harry (Daniel Radcliffe) a Hermiona (Emma Watson) nazí líbají, museli herce Ruperta Grinta vyhnat od blízkosti kamer, protože se nemohl přestat smát. [Zdroj: coolmagazin.iprima.cz] (Stoka)