Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Trailer 1
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)
(další profese)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

(více)

Diskuze

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

tomasko 3119:(10:36) dabing je od filmu k filmu horší. V polovičnom princovi slughorn hovoril quidditch namiesto metlobalu, snape keď zabil dumbledora ani nevedel vysloviť avada kedavra.

Kecka 007

Kecka 007 (hodnocení, recenze)

Adriano654: Ten vlas se na ní v jedné scéně snesl z Ballatrix, je to tam i vidět. Bylo to v první části posledního dílu a to v tu chvíli, kdy Harry a Ron za pomoci Dobbyho utekli z toho podzemního vězení a zaútočili na Malfojovic rodinku a samozřejmě i na Belatrix, která v tu chvíli zrovna mučila Hermionu. Ta ho mimo záběr sebrala a pak v druhym díle použila. :-)

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Adriano654: to je jednoduché, na konci darov smrti 1 mučila bella hermionu v malfoyovskom sídle a tam sa zachytilo pár vlasov na hermioniných šatách ;-)

Adriano654

Adriano654 (hodnocení, recenze)

Vo filme som nepochopil jednu vec,viete mi povedat odkial Hermiona zobrala vlas Bellatrix?

Lateef

Lateef (hodnocení, recenze)

Za středu si to připsalo 35 mega z výdělků mimo Ameriku! Čtvrtek v USA za 11,2 m... takže po 8 dnech 690 mega... pátek, sobota, neděle, to je jasnejch 300 mega...

migsee

migsee (hodnocení, recenze)

mahler: mělo by stačit jí šlohnout, páč v první části Relikvií, jak je ten animák o těch třech bratrech, tak tomu, co dostal od smrti bezovou hůlku, ji taky šlohli... Podle mě už byl Voldemort trochu na nervy, tak ho prostě zabil. A navíc jemu asi záleželo jenom na Naginim, tak co by nechával Snapea žít, když se na něm mohl Nagini hezky navečeřat:)

migsee

migsee (hodnocení, recenze)

macejo: Já taky nosím brýle a Alenku v říši divů jsem viděla v 3D - akorát si u vchodu řekni o trochu větší model, aby se ti vešel na dioptrický brýle

Svarog

Svarog (hodnocení, recenze)

macejo: ten tam toho vela nenavravel.
 
co sa tyka okuliarov tak aj ja nosim skulky a nebol problem si dat na ne dalsie :D
problem by mohli mat len ludia co nosia velke popolniky :D
 
ale 3D bolo trochu tmavsie a hlavne farby boli malo vyrazne. Obraz bol sice trochu plasticky ale mne to skor pripadalo ako deformacia obrazu.

hefoo

hefoo (hodnocení, recenze)

dobry bol Ronov vykrik do tmy, hej to je moja holka!! :-D
Enklavar - ano J.K a Emma krasne vraveli aj ostatni, a vsimnite si aky tajuplny bol tem Alan, on ma inac neskutocnu charizmu spolu s fienesom.

xcav8

xcav8 (hodnocení, recenze)

Než se v Číně dostane do kin, tak většina lidí si ho stáhne z netu.

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

macejo: mám dioptrické okuliare, videl som 3D a v pohode. Akurát si myslím že 3D bolo len zbytočne vyhodené peniaze. Jediné scény ktoré vyliezali z plátna boli drak, had a "rozkladajúci" sa voldy (každý si chcel uchmatnúť kúsok voldemorta :-D) Alebo som bol tak zaujatý dejom že viac vyliezajúcich efektov som si nevšimol.
Otázka: počul som názor že najlepšie je sledovať 3D od 4. - 5. radu vyššie, maximálne do 1.polovice sálu. Vyššie a úplne hore je to už nanič. Koľko je na to pravdy?
Dabing pokračuje v duchu 1.partu, najviac píli uši SK voldemort keď sa smeje alebo vzychá. A keď harry hovorí raráškovi "grajfuk" - v knihe je to Griphook.

Lateef

Lateef (hodnocení, recenze)

Po 7 dnech celosvětově to má 640 mega, v neděli zaklepe miliarda na dveře a kam to poletí pak?? K miliardě a půl??

Svarog

Svarog (hodnocení, recenze)

Tak uz aj ja mam pozrety dufam posledny film s harrym potterom. A preto tu napisem zopar pocitov. Bol som na 3D a to stalo za prd. Dabing bol ale este horsi. Mal som asi pred cestou do kina pozriet vsetky filmy v dabingu. aby ma dabing az tak neiritoval. Extremne zle boli hlasy Rona a Voldyho. Dabing mi v podstate skazil cely dojem s pozerania. Ale nie len dabing bol na vine. Pocas a po pozreti filmu som bol sklamany. Ale ked sa mi to trochu odlezalo a zabudol som ako znel dabing tak sa mi zacina javit o poznanie lepsi. Kazdopadne v mnohom nesplnil moje ocakavania. Dufal som ze uvidim nejake zaujimave bojove sceny, ktore budu natocene surovejsim sposobom. Ale cely boj o rokfort mi pripadal akoby som ho sledoval cez hrube sklo. Bitka bola neorganizovany chaos, proste obranu hradu som si predstavoval inak. Namiesto toho boli vsetci na dvore a uplne pomiesany a tvarili sa ze bojuju. Ani efekty sa mi nezdali nieco super. Proste zle natocena cela bitka co ma dost sklamalo. Mohli tam dat par dobrych pohladov z boja kde sa mohlo predstavit aj zopar vedlajsich postav, na ktore vela ludi cakalo. Namiesto toho sa tie postavy objavovali v podstate len ako komparz pre vypln sceny. Uplne ma nastvala smrt bellatrix a voldemorta, ktori sa neviem preco rozpadli. To bolo na mna moc. Tvaria sa ako je to dospele a popri tom tam nedokazu ukazat obycajne zabitie. Urcite by to aspon trochu zvysilo pocit ze skutocne ide o vela. Dokonca aj ked voldemort zabil ministra magie, co bola podla mna poriadna blbost, ze to tak spravili ani to neukazali priamo. V konecnom dosledku mi tato cast prisla az prilis detska. Za plus povazujem tie fasizoidne uniformy strazcov v banke a vojenske podmienky v skole dobre vystihujuce zmenu pomerov v carodejnickom svete. Este skusim pozret v originalnom zneni a potom sa mi dufam zlepsi moj pocit z darov smrti 2 ale aj tak to bude len primerny diel z celej sagy.

Fanusik

Fanusik (hodnocení, recenze)

AndreyCSFD: Aspoň tak to bolo keď Harry odzbrojil Draca a potom mu ten jeho prútik slúžil dobre..

Fanusik

Fanusik (hodnocení, recenze)

AndreyCSFD: ne to nie ale stačilo aby ho Voldy odzbrojil Expeliarmusom a prútik by sa mu podal..

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (více)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Ačkoliv Margot Robbie studiu Warner Bros., když pro projekt sháněla financování, slíbila, že Barbie může vydělat miliardu, sama tomu příliš nevěřila. Měla ale pravdu. Komedie na motivy ikonické… (více)

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)

Reklama

Reklama