Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Luczynkaaa

Jak už tu někdo psal, první část by i podle mě vůbec nemusela být natočena. Zato tahle, ta stála za to. Nemohla jsem se od toho odtrhnout ani na chvilku, konečně nějaká akce. Další plus dávám za to, že se konečně trochu víc projevil můj oblíbenec Snape. Knížky jsem nečetla, ačkoli se na ně chystám už několik let, a tak nemůžu posoudit, zda-li můžu být se snímkem tak spokojená, jako jsem teď. A i přesto, že díl, tedy tu druhou část, hodnotím jako jednu z nejlepších, uvědomuji si, že to všechno skončilo. Že skončila pohádka mého dětství, a že Harryho Pottera už nic nahradit nemůže, i kdyby chtělo. Je mi z toho trochu na nic, ale... pohádky přece vždycky končí. A jsem ráda, že tahle dopadla tak, jak dopadla:-) A popravdě? Slzy mi stékaly po tváři skoro celých 130 minut:-)) A ještě nesmím zapomenout na bezvadný soundtrack, který se mi ten tokrát líbil opravdu nejvíce. Zasloužených 5 hvězdiček je rozhodně namístě. ()

Smidak

Nevzpomínám si, kdy bych byl natěšený na filmovou premiéru tak moc, jako na druhou část 7. dílu Harry Pottera, což bylo ještě umocněno brilantními trailery. Ovšem po závěrečných titulcích ve mně převládly hodně rozporuplné pocity, které se přes noc (no, přes noc, od 2:30 ráno do 7 ráno) přeměnily do vcelku velkého zklamání. Ano, i když to bylo rozděleno do dvou dílů, nemůžeme očekávat, že bude film obsáhlý jako filmová předloha, ano, nemůžeme čekat, že bude vše na chlup stejné, ale s čím se nehodlám smířit jsou změněné klíčové scény jako například závěrečný souboj (kde byly ty úžasné dialogy mezi Harrym a Voldemortem, kroužení dokola a atmosféra, při které lítaly jiskry kolem?!). Když to ale vezmu suma sumárum, první polovina byla dobrá, měla spád, třetí čtvrtina ještě pořád ok, ale ke konci film jakoby začal ztrácet na dechu (o "O 19 let později" raději ani nemluvě). A co mi na konci kromě už zmíněného souboje vadilo, bylo dění právě po tom souboji. Neskutečné studené, ploché a bez emocí... Nicméně druhá část Harryho Pottera a Relikvií smrti není špatným filmem, ale jako potterfan a člověk, co četl poslední díl 5x, jsem čekal sakra víc! Uvidíme, jak to bude vypadat na druhé shlédnutí. 4* s obrovským mínusem. /// EDIT: Na druhé shlédnutí z neznámého důvodu mnohem lepší. Asi už jsem se nesnažil tak moc řešit změny oproti knize, ale prostě si to epesní finále užít. Ale jedno si neodpustim - po závěrečné bitvě, kdy Harry přichází mezi všechny, to prostě volá po tom dojemném klišé, kdy se na něj všichni vrhnou a začnou ho objímat. Ale tak co nadělám... :) Nakonec dávám slabších 5 *. ()

Don Carlos

Velkolepé, bombastické, lepší než část 1, ale bez emocí. Pro odpůrce citového vydírání příjemné. Alespoň jedna postava ale mohla zemřít za pobrekávání poloviny sálu. Bohužel se úmrtí pouze stala, oplakávání se nekonalo. 75% ()

Naki

Určitě nezklamalo a díky mým vysokým očekáváním ani nepřekvapilo. Je to hodně zaměřený na efekty, nejspíš kvůli 3D, ale jinak nepostrádá vtip a super děj! Filch se tam objevil asi jen 2x, ale pokaždé rozesmál celé kino. Od začátku dokonce jsem neztratila pozornost, jen jsem na konci měla pocit, že tam něco chybělo a pak mi to došlo. Naprosto to postrádalo takovou tu citovou stránku. Jediná pořádná emoční scéna... možná mezi Ronem a Hermionou? Jinak?...pařez... Harry s Ginny se k sobě chovali jako bratranec se sestřenicí, tak to na mě působilo.. ()

jurca

Viděno ve 2D v originálním znění a musím teda říct, že poslední díl se povedl více než dobře. Chvílema trapné, chvílema vtipné, většinu času ale velmi akční a plné parádních scén. Vynikající Alan Rickman. U pusy Harryho a Jinny jsem se musel začít hlasitě smát. Ta byla jak od dětí ze školky. A ještě přidám jednu Ronovu hlášku: " To je moje holka vy kreténi! " ()

Anayka

No. Nebylo to až tak špatný. Nějaká akce, nějaké to napětí, fajn efekty... a občas se člověk i pobaví (obzvláště tam, kde to asi režisér nezamýšlel). Ale pořádné dialogy už umí napsat asi jen Woody Allen. A vůbec.. jak může Yates nechat ty děcka hrát tak toporně? Navždy mi bude líto, že Alfonso Cuarón režíroval jen jediný díl. PS: Co si myslíte o rodičích, kteří vezmou malé děti na TITULKOVANOU verzi? ()

Mks741

Epické finále už tak dlouho natahované série...všechny předchozí Potterovky mi přisly jako nekončící seriál oproti kterým se mi Deadly Hollows hodně líbily...předlohu jsem nečetl... :(... snad doženu až bude čas :o) jinak 5* zasloužených. ()

cogi

Musím celému natáčecímu štábu poblahopřát, oproti první části relikvií smrti se jim podařilo natočit relativně srozumitelný film, který pochopí i ten, kdo nečetl knihu. Herecké výkony byly taky vynikající (Dana radcliffe moc nepočítám. tomu se pořádně podařila jen jedna scéna a to když Harry zjistil, že má zemřít, protože je sedmý viteál). A závěrečná bitva? Parádní, nemohla jsem se vynadívat, prostě finále, jak má být. Akorát závěr byl takový až moc úsměvný, v knížce byl prima, ale na plátně to bylo až komické (ale příjemné :-) ) ()

darkreider

Celých 10 rokov sme čakali na epické finále a s hrdosťou oznamujem, že od začiatku až niekam pred koniec je to jazda ako žiadna iná. Ani chvíľa nudy, armády ako z Mordoru, boje ako z LOTRa a potom príde grand finále. A tvorcovia zabudli na pojem gradácia. Celý film je kulervoucí a záver som neskutočne odzíval. To, na čo sa čakalo, je podané nudne a až smiešne a k tomu ako bonus "19 rokov po tom". Nie som fanda HP, ale nebyť toho zakončenia, fúknem sem 5* a bijem sa do hrudi, že je to najlepší Potter, čo som videl. A ono prd. ()

ex.it

Právě jsem přišla domů z kina, takže bych měla být "plná" dojmů. Jenže nějak nejsem. Viděla jsem v kině všechny díly, s Harrym jsem vyrůstala a přirostl mi k srdci. Bohužel jsem ale nejspíš od závěrečného dílu čekala víc. Knihu jsem schválně nečetla, abych neměla tendenci porovnávat, a až do teď jsem nevěděla, jak příběh skončí. Bitva o Bradavice mohla být trochu delší, přidala bych víc napětí a taky tu nebyla žádná scéna, při které bych zadržovala dech. Ale nejsem zklamaná, jen mi prostě "něco" chybělo. ()

nikushaa

Tak dlho som čakala. Príbeh, s ktorým som vyrástla, sa skončil aj na filmovom plátne. S knihou čerstvo v pamäti, som sa vydala do kina. Nemala som veľké oči, ale dúfala som, že sa dočkám dôstojného konca. No keď sa na plátne objavili záverečné titulky, hlavou mi preblysli slová: „Áno, toto bol film, na ktorý som čakala.“ Teraz však trochu konkrétnejšie. Naivný bol ten, čo očakával presnú kópiu knihy. A hoci zmien bolo celkom dosť, bola som spokojná s tým, ako to tvorcovia zvládli. Niektoré postavy dostali možno málo priestoru, ale nemôžeme predsa chcieť všetko :) Dokonca aj 3D mi prišlo dobré, aj slovenský dabing bol tradične kvalitný, takže na spokojnosti mi neubrali. Dva rozhovory na úvod nám umožnili dostať sa do deja a pripraviť sa na záver nabitý akciou, ktorej bolo viac než dosť. Film však ubiehal prirýchlo. Každou ďalšou scénou som si vravela, nech ešte nekončí. Milo ma prekvapilo koľko priestoru dostala profesorka McGonagallová. Zistila som, že filmového Rona mám ešte radšej ako toho knižného :) Som rada, že nepokazili moju najobľúbenejšiu časť knihy – Snapov príbeh. Dokonale poskladaná koláž u mňa vyvolala rovnaké pocity ako pri čítaní. Pri bitkách som sedela so zatajeným dychom. Efekty boli úžasné. Stanica King´s Cross bola presne ako som si ju predstavovala. Počas filmu som plakala, smiala som sa, priblblo som sa usmievala. A hoci záverečný epilóg bol trochu úsmevný, do smiechu mi nebolo. Vedela som, že je koniec. Po chvíli pocit nadšenia vystriedal smútok. Harry Potter sa skončil a s ním aj moje detstvo. ()

fog

Díky své "starší sestřičce" literární předloze a díky slabosti pro Emmu a britský akcent a neposlední řadě díky pro mě dostatku silných, emočních scén - určitě by bylo možné s předlohou naložit i 1000 jinými způsoby, ale mě tento blocbuster prostě bavil a každopádně to je srdcovka. ()

maar

Nebojím se to takhle ohodnotit, jelikož si to Potter zaslouží, kolikrát moc košér blockbuster, ale i tak je to luxusní podívaná. Škoda, že končí jedna dlouhá etapa :) ()

nurielka

S Harrym Potterom som si prežila kus detstva, dookola čítala knihy, vracala sa ku obľúbeným kapitolám.. a teraz som smutná. Všetko sa skončilo. Kus môjho detstva sa skončil a ja si želám aby sa všetko začala odznova. Záverečný diel bol dokonalý. A aj keď som si vravela, že niečo tam mohli ešte vsunúť a ulahodiť mojej dušičke, tak aj tak mi to stačilo. Som vo zvláštnom rozpoložení a mám chuť sa znovu vrátiť ku všetkým knihám a znovu si ich čítať, ale už ich viem naspamäť. Nezaslúži si to menšie hodnotenie. Film bol jasný a prostý, akčný a vtipný a hlavne čarovný. Kto príbeh nemal nikdy rád alebo sa mu nepáčil henten tamten, tak proste tomu nedá viac. Nie každému sa dá učariť vo všetkom a vyhovieť. Som veľmi vďačná, že tento čarokrásny svet bol sfilmovaný. A aj rada. :) ()

bolf!k

Malinko výsměch divákovi, který by čekal i dobrý film, a ne jen nedomrdlou a k smrti nudící pitomost, těžící jen ze svého názvu. Film k smíchu. 30% ()

Petrushka5

Mé hodnocení nebude nikdy objektivní, já s tím vyrůstala, formovalo mě to přímo i nepřímo. Psala jsem fanfiction, četla ji a celkov si postavy přetvářela k obrazu svému. Můžu být tedy považována za skalního fanouška, i když mi byly vždy fan srazy a vše kolem zcela cizí. Za největší problém filmu považuji, že mi přišly vtipné scény, které být vtipné neměly. Postavy, které měly dostat více prostoru ho nedostaly. Chemie mezi "zamilovanými" nějak nefunguje. Nakonec vám přijde, že jsou všichni jen kamarádi, kteří si dají občas takovou malou kamarádskou pusu. Štve mě, že nedostal více prostoru Draco a jeho rodina (to je přece zajímavé!). Líbí se mi zde znázornění Brumbálovy "lidskosti", už není jen ten "hodný dědula", on je ten, kdo hýbe figurkami i po své smrti (bylo to lépe znázorněno než v knize) a také láska Severuse působila překvapivě věrohodně, v knize jsem tomu nevěřila ani trochu a nevím, zda to bylo tím, že jsem si na to zvykla, nebo kvalitou filmu. Dojemné to přesto nebylo ani trochu. Lidé umírali a ve člověku to nenechalo vůbec nic. To mi přišla dojemnější i smrt Dobbyho. Rozdělili to na dvě části, ale nakonec ta druhá část tak nějak také trpí nedostatkem času, je to příliš zaměřené na "akčnost" (i ta je v uvozovkách) a opomíjí to city. A po 19 letech si mohli také odpustit, to bylo trapné. Skutečně trapné. Viděla jsem v to ve 2D s titulkami, ještě zajdu na 3D. Pro neznalce předlohy to bude asi poněkud zmatené a celkově prázdné. Film sám o sobě skvělý není, ale je to konec mého dětství. A já jsem příliš sentimentální a neobjektivní, proto 5 hvězdiček. ()

Jakubik

Zklamán…ne jako, že by film jako celek nefungoval, ale čekal jsem prostě víc. Finále nebylo epické, emotivní bylo pouze velkolepé což je škoda. Film má totiž jeden celkem velký problém neumí totiž diváka strhnout. Výborná režie, až dech beroucí efekty, výtečné akční záběry, atmosféra která se tu dá krájet, výborná kamera a ještě lepší soundtrack hatí tak trošku kostrbatý až unáhleně napsaný scénář. Ten se snaží bohužel do těch dvou hodin nacpat co nejvíce z knihy. Už od pátého dílu to není film pro naše malé publikum tak nechápu proč smrti jednotlivých postav zde nemohly být znázorněny. Proto ten film ztrácí na emocích. V podstatě ani nevím, kdo všechno zemřel. Filmy o Harrym Potterovy ve mně zanechaly část mládí a jsem za ně rád. Po celkové stránce se jedná o fantastickou podívanou. Knihami jsem 100% netknutý a věřím, že bych v nich našel i o trochu více než ve filmech. Na druhou stranu věřím, že filmy byly natočeny velice precizně takže mě nějaké detaily ani nezajímají. Jo abych nezapomněl, vytrhněte asi tak cca posledních deset stránek z knihy protože závěr (epilog) kdy jsou všichni staří asi tak cca o 19 let je teda vrchol trapnosti a ubohosti takhle debilní zakončení už jsem ve filmu dlouho neviděl… ()

LojZza

Konecne konec. Diry ve scenari, otravni hlavni hrdinove kteri ihned po splneni ukoli vedi co delat dal (vidiny nebo co) a vsechno jim hezky vychazi, cernokneznici co kolem sebe tancuji s hulkama v ruce a snazi se u toho tvarit neuveritelne drsne....1* za poslednich 5 minut, ktere byly vylozene k smichu. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)