poster

Barbie: Motýlí víla

 • USA

  Barbie Mariposa and Her Butterfly Fairy Friends

 • Slovensko

  Barbie: Motýlia víla

Animovaný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 75 min

Režie:

Conrad Helten

Scénář:

Elise Allen

Hudba:

Eric Colvin

Scénografie:

Walter P. Martishius
(další profese)
 • ston007
  *

  Nic moc. 15%(22.3.2015)

 • mokrasek
  ***

  Skromná a půvabná motýlí víla Mariposa je pro svoji dobrotu a naivnost šikanována ostatními vílami. Pověřena princem se vydává za brány světa víl, odkud i přes všechny nástrahy přináší v květině protijed na Ilium. Země víl je zachráněna, královna Marabela - stvořitelka životodárného světla, je zase jako rybička. Zlá víla Henna soptí, vyhrožuje, ale není jí to nic platné, tak jí létající požírači víl - kolozubí tlouštíkové odnášejí pryč. Předností kreslených filmů o vílách je fakt, že v nich neuvidíte jediný ošklivý obličej a není tomu jinak ani v této pohádce.(6.4.2013)

 • NinadeL
  *****

  Čtvrté a zatím poslední pokračování Fairytopie. Nyní ovšem víla Elina zastává jen roli vypravěčky a představuje nám nový svět Flutterfield. Stejně, jako v jejích dobrodružstvích, i tady je mnoho hodných a zlých víl, rozumných i nerozumných… také jsou tu roztomilí malí přátelé a nechybí opravdu nic, co si takový film s Barbie zaslouží. Jsem zvědavá, jestli nyní v kurzu budou více filmy o Malence nebo Surfařce... Ale jsem radši za fantasy pohádky.(3.2.2009)

 • blondboss
  **

  Ako som už hodnotil aj predošlé diely Fairytopie, celá táto miniséria je v zásade na jedno kopyto a nič nové neprináša. Opäť priveľa kriku, opäť zlé animácie a opäť ma ten príbeh veľmi nebavil. Aj keď treba uznať, že celá táto vília séria mala akýmsi spôsobom svoje čaro, ale to skôr pôsobí určite na malé dievčatká. Preto to u mňa veľmi nepochodilo. 45 %(8.2.2017)

 • blazenka
  ****

  Hodnoceno čtyřmi * z hlediska pohádek o Barbie. Statečná a krásná Mariposa překonala všechny překážky, aby zachránila královnu motýlích víl a ukázala, že odvaha je důležitější než společenské postavení a oblíbenost.(16.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace