poster

Barbie: Motýlí víla

 • USA

  Barbie Mariposa and Her Butterfly Fairy Friends

 • Slovensko

  Barbie: Motýlia víla

Animovaný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 75 min

 • Yalka
  *****

  Dle mě mnohem lepší než příběhy z hlavní linie Fairytopie. Hlavní hrdinka má aspoň nějakou osobnost, takže mi nebylo šumafuk co se s ní stane (na rozdíl od Eliny, hrdinky hlavní řady). Dobrý dojem z filmu kazí jen to, že hlavní zápletka (hledání protilátky) je vystavěná ve stylu bojovky, což postrádá jakoukoli logiku. Zajímavost: až v tomto v pořadí 12. Barbie animáku jsou postavy, které kladou důraz na oblečení, doplňky, večírky, drby atd. Ve starších Barbie filmech tahle témata nejsou kupodivu (a naštěstí) vůbec akcentovaná (!!!). Zde jde o dvě kravky, malicherné, prostoduché a protivné šéfky hlavní hrdinky. První KLADNÉ postavy, co mají plnou hlavu módy (a jinak v podstatě duto) jsou až v Kouzelném módním salónu (2010) a Příběhu mořské panny (taky 2010). Pro mě bylo tohle rozhodně nečekaný objev. Samozřejmě mají Barbie animáky nějaké kontroverzní aspekty, ale to že jde z většiny o celkem povedené pohádky, které se dají dětem bez problémů pustit, ví málokdo.(30.6.2013)

 • mokrasek
  ***

  Skromná a půvabná motýlí víla Mariposa je pro svoji dobrotu a naivnost šikanována ostatními vílami. Pověřena princem se vydává za brány světa víl, odkud i přes všechny nástrahy přináší v květině protijed na Ilium. Země víl je zachráněna, královna Marabela - stvořitelka životodárného světla, je zase jako rybička. Zlá víla Henna soptí, vyhrožuje, ale není jí to nic platné, tak jí létající požírači víl - kolozubí tlouštíkové odnášejí pryč. Předností kreslených filmů o vílách je fakt, že v nich neuvidíte jediný ošklivý obličej a není tomu jinak ani v této pohádce.(6.4.2013)

 • NinadeL
  *****

  Dobrodružství z Fairytopie volně pokračují díky nové motýlí víle jménem Mariposa. Nyní se naše známá víla Elina stává pouhou vypravěčkou a představuje nám celý nový svět Flutterfield. Stejně, jako v jejích dobrodružstvích, i tady je mnoho hodných a zlých víl, rozumných i nerozumných… také jsou tu roztomilí malí přátelé a nechybí opravdu nic, co si takový fantasy film s Barbie zaslouží. Škoda, že se na Mariposu a Květinovou princeznu čekalo tak dlouho...(3.2.2009)

 • endrix
  ***

  Příběh byl slušný, místy dokonce i napínavé, zajímavé postavy, které se i nějak vyvíjejí. jen možná to poselství, že všude dobře a doma nejlíp bych si odpustil. I technické zpracování ušlo, rozhodně bylo lepší, než u jiných Barbie filmů, které jsem nedobrovolně s naší dcerkou viděl. Celkově slušná pohádka pro děti.(15.8.2017)

 • blondboss
  **

  Ako som už hodnotil aj predošlé diely Fairytopie, celá táto miniséria je v zásade na jedno kopyto a nič nové neprináša. Opäť priveľa kriku, opäť zlé animácie a opäť ma ten príbeh veľmi nebavil. Aj keď treba uznať, že celá táto vília séria mala akýmsi spôsobom svoje čaro, ale to skôr pôsobí určite na malé dievčatká. Preto to u mňa veľmi nepochodilo. 45 %(8.2.2017)