Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Brutálně syrová freska o cestách, jakými neapolská camorra ovládá všední život lidí. Jsme ve světě, kde jediným zákonem je násilí, jedinou hodnotou moc a jedinou řečí štěkot zbraní. Jde o nadvládu nad trhem s narkotiky, s nebezpečným odpadem a dokonce i s oblékáním. Film vznikl na základě knihy Roberta Saviana, která se v roce 2006 stala rázem bestsellerem. Na nedávném festivalu v Cannes získala Gomorra Velkou cenu. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (186)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Maurizio Braucci, Ugo Chiti, Gianni Di Gregorio, Matteo Garrone, Massimo Gaudioso, Roberto Saviano .. Chladná a brutálně nudná freska o cestách, jakými neapolská camorra ovládá všední život lidí. ___ Pár kulek do hlav anonymních gangsterů. Nuda. Aukce na zakázku na šaty. Nuda. Snaha kluků o proniknutí k mafiánům. Nuda. Vybírání výpalného. Nuda. Hledání místa pro skládku. Nuda. Návštěva strip baru. Nuda. Poprava ambiciózních mladíků. Nuda. ___ Nefilmový dokumentární styl, absentující hudba, strohá kamera, nulový děj. Nuda, nuda, nuda. 25%. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Pro ty, kdo hledají akčňák, střílečky, honičky s autíčkama plus mrknutí romantiky, tak pro ty tenhle snímek určitě není. Tohle jsou fakta, skutečný život mafiánů, kde už malej prcek ví, jak se která zbraň jmenuje a jak se s ní zachází. Ano a věřím, že ten test, který tam probíhal na těch mladých, tam opravdu existuje. Je to jedna skládačka menších, či větších rozhodujících momentů, která je ve výsledku obrovské a nebezpečné monstrum. Žádné efekty a jiné cukrbilky nečekejte, ale realitu, která je špinavá, surová, bezemoční, hnusná........tohle je Gomorra. ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Dospievanie chlapcov v hnusnom talianskom gete má svoje zákony, a tamojšiemu životu sa musia „prispôsobiť“, ako vedia. Zo začiatku sa mi zdalo, že sa vo filme bude iba drogovať a prepočítavať prachy. Niekedy sme v mafiánskych filmoch boli zvyknutí na doláre, teraz je to trochu zvláštny pocti, keď mafiáni prepočítavajú rovnaké peniaze, aké mám v peňaženke, len nie v takej hrúbke a také špinavé. Okrem prachov došlo aj na zbrane, streľbu a toxický odpad, ktorý by som označil ako najvážnejšie posolstvo filmu. Príbeh bol dosť rozkúskovaný bez uvedenia do situácie a tak som možno nie všetko správne pochopil, napríklad aj vložku s módnou zákazkou pre čínsku štvrť. –––– Tak a teď jsi chlap. Bravó. –––– Buď jsi s námi nebo proti nám. Vyber si. Když jsi proti nám, tak odsud neodejdeš, protože ti nevěříme. ()

Larky 

všechny recenze uživatele

To, že Gomora nemá žádnou dějovou kostru by mi nevadilo v případě, kdyby měla povedeně vykreslené charaktery a kdyby jednotlivé scény fungovali...ale nefungují, Gomora celá nefunguje..tvůrci se vůbec neobtěžují s tím vysvětlit i ty nejzákladnější věci a tak sledujeme různé situace bezejmených hrdinů na neapolských sídlištích a neskutečně to nudí...ani dialogy se nepovedli a občas vůbec nedávaji smysl..velmi špatný film...myslím si, že právě o Neapolské mafii by se měl natočit pořádný film a ne takovýto ultra - nudný, prázdný blábol...nemůžu na ní najít nic, co by za něco stálo...no jediná pro mě pozitivní věc byla, že jsem usnul už asi po 10-ti minutách filmu, za chvilku jsem se vzbudil se zjištěním, že jsem o nic nepřišel a že je úplně jedno jestli jsem něco zaspal nebo ne, protože v Gomoře se stejně vůbec nic neděje...1* za kameru... ()

ad 

všechny recenze uživatele

Velmi pomalé tempo, nevzrušivý dokumentární styl téměř bez akcentů a já si pořád říkal, o co vlastně jde a jak spolu všechny ty příběhy souvisí (prozradím, že mizivě, ale na tom nesejde)... Potom ale film skončil a během několika sekund se to ve mě všechno rozložilo a já seděl s otevřenou pusou a koukal až do konce titulků... velmi nečekaná katarze a silné plusové body...ten film chce trpělivost, odmění se za ní... 4,5* za to, že ani napodruhé se kouzlo nevytratí... ()

Galerie (35)

Zajímavosti (10)

  • Film vyhrál na Filmovém festivalu v Cannes v roce 2008 Velkou cenu. (Karlos80)
  • Vila, ve které si kluci hrají na film Zjizvená tvář (1983), patřila neapolskému gangsterovi Walteru Schiavonemu. Po zasáhu proti jeho osobě byla později stavba zkonfiskována a přebudována na kliniku. (Docflash)
  • Autor románu Roberto Saviano žije od vydání románu pod policejní ochranou. (zigot7)

Související novinky

Zlaté glóby 2009

Zlaté glóby 2009

12.01.2009

Slavnostní ceremoniál vyhlášení a předávání Zlatých glóbů pořádaný Asociací hollywoodských zahraničních novinářů je za námi a na nás je, abychom si to zrekapitovali. V oblasti filmu se stal jasným… (více)

Zlaté glóby 2009 – nominace

Zlaté glóby 2009 – nominace

12.12.2008

Ti, pro které je vyhlašování prestižních cen Asociace hollywoodských zahraničních novinářů svátkem, se přiblížili k očekávanému večeru mílovým krokem. Včera totiž Asociace vyhlásila nominace za rok… (více)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Chystáte se na filmový festival v Cannes? ;-) Že ne? Nevadí. Tak nebo tak je přehled filmů, které na francouzské riviéře mezi 14. a 25. květnem poprvé uzří světla promítaček, pozoruhodný. Třeba Clint… (více)

Reklama

Reklama