Vejdi do prázdna

• Francie Enter the Void (více)

Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě. Oskar pracuje jako drogový dealer, Linda ve striptýzovém baru. Oba si slíbí, že už se za žádných okolností nikdy neopustí. Jedné noci je Oskar při policejní šťáře zastřelen. Ale slib, který si dali, mu nedovolí opustit tento svět. Jeho duch bloudí nočním Tokiem a realita ztrácí pevné obrysy. Přítomnost se začíná míchat s minulostí i budoucností ve vizuálně úchvatný a přitom děsivý koktejl. Podmanivý film z prostředí tokijských nočních klubů, který vypráví o životě, o smrti a o lásce. Režisér Gaspar Noé v tomto snímku posouvá hranice filmu a nabízí divákům nevšedně silný zážitek. (oficiální text distributora)

bewareofbats

Aby bolo jasne, 2 hviezdy su za atmosferu pocas prvych 100 minut a mam od puritana velmi daleko. Neonove Tokio si spinavy underground plny drog a sexu priam pyta. Keby si kompletny realizacny team neodpalil dekle naozaj krutou kombinaciou amfetaminov a barbituratov, mohli to byt slusne 4 hviezdy. Scenarista by si mozno ulozil stranky, mozno by nieco rozumne dopisal, nieco ubohe zaskrtal. Strihac by mozno obcas smikol noznicami a ustrazil stopaz (po 2,5 hodinach som bol presvedceny ze Titanic bude potopeny). Smiknut sa mozno mohlo uz v polovici, dej sa nikam nepohne, divak by sa usetril dlhych chvil vyslovene nudneho bludenia kamery. Co ale naozaj ale naozaj zaklincuje je ta posledna tretina vyplnena len a len zlym pornom. Chce to kuraz a ak to ma fungovat musi to porno byt vkusne aj mat zmysel. To co Noe vypustil je ale len onania nad vlastnymi komplexami a tento clovek musi mat naozaj naruseny vztah s matkou. ()

RXP

uff, tak počas filmu som dostal tri-krát epileptický záchvat, ale to nie je režisérová chyba, že som slabá povaha. Film, ktorému by sedel názov"prelet nad kukučím hniezdom" bol jednou obrosku exibíciou kamery a jej netradičné oko, dokázalo diváka úplne pohltiťť. Možno by ale bolo lepšie, keby sa viac rozvíjal príbeh a bol na nom väčší dôraz, pretože tie psychadelické sekvencie boli síce zaujímavé ale pochvíli pre absentujúci psytrence nudné. Rozhodne som bol ale milo prekvapený, že ma tá časová stopáž nezabila, jak som pôvodne predpokladal, užíval som si tú jazdu do poslednej chvíle.( aj keď som zistil, že to nie je Fear and Loathing in Tokyo). ()

ZOUi

M i n d b l o w i n g . . . Film ostrý ako žiletka... a pohlcujúci. Napriek tomu, že mi viaceré veci vo filme pripadali málo dotiahnuté, som sa pred koncom pristihla ako s rukou na ústach a vyvalenými očami krútim hlavou...(& ak môžem pridať SPOILER - ten záverečný love hotel mi pripomenul Antonioniho Zabriskie Point (1970), resp. takú jeho variáciu z 00-tych rokov 3.tisícročia :) ()

gymnophiona

Tento film milujem, viem, že je šitý na mňa a mne sedí ako uliaty, po dejovej stránke prepracovaný, s možnou interpretačnou variabilitou, po efektovej, hudobnej a zvukovej stránke sa s týmto snímkom vyhrali ľudia, ktorí už niečo podobné zažili na vlastnej koži. Nedovolím, si tvrdiť, že film je stavaný pre masového diváka, ale ja som zažil pocity, ktoré u mňa zvyčajne film nevyvoláva - blaženosť, spokojnosť a pripomenul mi niektoré moje zážitky... ()

barunkah odpad!

Odpad, odpad odpad. Na tento film mě přemluvil kamarád, a tak jsem spoléhala na jeho dobrý vkus a šla jsem. V celém kině sedělo 5 lidí a pouze 1 vydržel až do konce. Ten na tom byl prý podruhé. Dobrej týpek. Vcelku mi přišlo, že se celý film opakoval dokolečka a ani po 3/4 filmu jsem nepochopila, o co tam vlastně jde. Jako záběry z nočního Tokia, pak průlety vším možným, až to není hezké. Dřezem, zdí, klíčovou dírkou, pohlavním ústrojím... V těch 3/4 jsme se sebrali a šli raději domů. ()

Mr.Raven

V tomto počine nie je nutné hľadať zložité motívy, ostatne vyplávajú na povrch sami a pomerne rezolútne. Čo je však nutné pripomenúť je fakt, že Gaspar Noé netočí filmy plné nafúknutých umelých emócií. To čo prežívajú postavy sa dozvedáme cez audio, vizuál a dej samotný. Tento príbeh nie je pre filmových vegetariánov, je osobitý deluzívnou kamerou, krvilačným strihom a seriózne vyklepanou režisérskou prácou. To čo niekto považuje za ďalšiu 2009 odysseu, je len "pseudohĺbavý" výklad nepochopeného zámeru. ()

Horus8

Pro toho kdo ví něco o DMT to je pěkný film, ostatní asi budou tápat. Vyzdvihl bych práci s kamerou a vlastně celé pojetí sugestivního snímání. ()

Radocation

Pod povrchom násilného a brutálneho transgresívneho umenia novej francúzskej školy filmového extrémizmu je unikátny vizualno- filozoficko- spirituálny zážitok, ktorý výnimočne a autenticky zachycuje mimotelové pohybovanie, odpojenie sa ducha od tela a halucinogénnu psychedéliu na pozadí ľudského psyché... V kulisách tej najšpinavšej reality velkomesta sa odohráva duchovná výpoveï na tému reinkarnácie a spojenia duší, tentokrát v úplne inej forme, štýle a z iného uhla pohladu ako Aronofského The Fontain a Chaotic Ana na od Julia Medema. Opätovná konfrontácia východných učení s materializmom západu. Mimoriadny filmový zážitok od úvodu do konca, najmä zobrazenie odpojenia sa ducha od tela a následné variácie mimotelového pohybovania sa po tomto svete a iných dimenziách bolo unikátne. ()

HakitoCZ

Tohle je jeden z nejzvláštnějších filmů, které jsem viděl. Zajímavý příběh, podivné obrazové efekty, podivný hudební/zvukový podkres, podivná kamera, potivný způsob vyprávění příběhu.. Těch podivností je tu hromada a je docela těžké to všechno trávit za běhu. Obzvláště druhá polovina jde docela do abstrakce a pro to nijak extra pochopení bohužel nemám. V několika ohledech mi to připomnělo Ai no Mukidashi (Pod vlivem lásky). ()

Dupac

Banální feťácká historka navlečená do třpytivých šatiček exhibicionistického videartu. Gaspar Noé exhibuje rád a v dlouhých scénách, nebojí se jít přes čáru vkusu (bouračka, detail potratu) a nedokáže skončit. ()

CerstvySneh

Je to zvláíštne a mrazivo dobré. Spracovanie à la subjektívna kamera, ma napodiv naozaj bavila. Príbeh bol tak divne zasadený do kultúry, kde sa zásadovosť a česť pečatia smrťou. Díler a striptérka vs. čistý sľub z detstva, vs. hnusná realita. A to je celkom šialená kombinácia, ktorá nemôže skončiť inak než zle. ...alebo dobre? ()

M.Pazzina

Totální vizuální a stylizační pecka. Gaspar Noe vypráví stylem, jenž ne každý unese, skáče v místě i v čase. Vyprávění se střídá z osoby na osobu, podle toho, komu dá Noe zrovna slovo. Vizualice halucinací, je uchvacující. Posledních 10-20 minut je totální peklo, završeno skvostným koncem. Nemůžu jinak než plný počet. ()

Declen

Stopáž tak na polovinu a byl by to kult. Vždycky jsem si představoval jaké by to bylo takhle poletovat, ale některé vnitřní experimenty by mě ani ve snu nenapadly. ()

Milo384

Fascinující film, jen kdyby tam nebyly ty strašně dlouhé přelety duše nad městem, různými dírami a budovami. Někdy jsem myslel, že z toho umřu já. Jinak pěkný vizuál filmu. Přišlo mně zajímavé dávat si předchozí život aktérů dohromady z útržků vzpomínek. No vlastně ani nevím, jestli bych to chtěl vidět znovu, ale na poprvé je to paráda. ()

Brozason

Jeden z nejpůsobivnějších, nejpodnětnějších a audiovizuálně nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Gaspar Noe je magor, ale já ho mám rád. ()