Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

DavidWebb

No vida. Konečne sa v sérii Mission Impossible podarilo režisérovi Bradovi Birdovi natočiť jeden slušný, akčný a zábavný diel! Nechcem nijako uraziť potencionálnych fanúšikov celej série, ale pre mňa je na viacnásobné pozretie vhodný iba tento - v poradí štvrtý zástupca. Dobre fungujúci casting - je vidno, že všetci si svoje úlohy skutočne užili, a že sú veľkými fanúšikmi seriálu "Tak beží čas". Čovek s hruzu zisťuje (mám akési pokazené zrkadlo) ako starneme všetci do prčic. Takého Sawyera som skoro nespoznal keďže mu úloha nedovoľovala byť do pása nahý a vôbec... ale o to nejde. Ja som sa fakt dobre bavil a na 2 hodiny 15 som zabudol na význam slova "nuda". Akurát nerozumiem obsadeniu Michaela Nyqvista. Aby som to zosvetlil, MKNZ bol vynikajúci film kde som Nyqvista videl prvý krát, ale v každom inom filme je akýsi stratený, akoby tam (do houlyvúdu) nepatril... Každofádne, Ghost protocol je perfektná zábava. ()

Lavinia

Absurdní honička a střílečka a bojovka od začátku do konce, je to pořád stejné kolem dokola jako předchozí díly, takže se už okoukalo. Navíc nám Cruise stárne, a čas k němu není laskavý. Přijde mi dost trapné, když si stále hraje na akčního mladíka-milovníka, ale ve skutečnosti je už pěkně odleželý. ()

Gromit

Lepší než druhý a třetí díl a málem stejně dobré jako díl první. Čtvrtá Mission: Impossible je starým dobrým konspiračním thrillerem, který táhne dopředu skvěle sehraný tým herců, originální akční scény (dovádění na mrakodrapu v Dubaji doslova bere dech) a Birdova sympaticky staromódní režie. I přes drobné výhrady (nevýrazný padouch s tváří Michaela Nyqvista) se tak celá série vrací k tradicím, na nichž byla v roce 1996 založena. A je to opravdu velmi příjemný a velmi šťastný návrat. Už teď se těším na další Huntovu misi. ()

J.e.r.e.c

Muži jako Jan Pivec nebo Tom Cruise nestárnou, hollywoodský nestor se s každým dalším snímkem zdá být v lepší a lepší formě. Každopádně kvalitní akční film, který potěší atraktivními eskapádami na největším baráku světa i křivkami neméně atraktivní Pauly Patton. A jako třešnička na dortu nikoliv Merunka, ale Pavel Kříž! 73 % ()

PaRi odpad!

Neuvěřitelně stupidní a blbé. Děsí mne to vysoké hodnocení. O něčem to vypovídá! Navíc je pro mne naprosto nepřijatelné vydávat Kreml za Pražský hrad. A obrovská legranda je, když je vyhozena evropská památka, jakým Kreml dozajista je, do vzduchu, včetně lidí kolem. Bože, jak může někdo tyhle srágory hodnotit jako zábavu?! ()

RAFT

Po pěti letech máme další díl ,teda už v pořadí již čtvrtý s názvem : Mission: Impossible - Ghost Protocol ,a zde opět ,jak už to tak již bývá i s jiným režisérem : Brad Bird ,sice se režisér věnuje spíše animákům : typu simpsonových atd ,nebudu to tady rozepisovat do detailu ,však to všici znají.No ,skrátka řečeno a podtrženo si chtěl od těch animáků odpočinout a zkusit něco zajímavějšího s živýma hercema ve filmu ,no a že se mu to ksakru povedlo .Čtvrtý díl se mu povedl ,ještě líp než předchozí od J.J.Abramse .Dále nesmím zapomenout na skvělé lokace ve filmu jako jsou Praha,Kreml a Rudé náměstí v Moskvě,a ještě na krásné záběry v Dubaji naprosto skvělé.A jeho skok nebo lezení na mrakodrap no parádní akční scény ,já sem si film užil .Parádně z filmovaný kousek,jen tak dál.Ještě nesmím zapomenout na další herce kupří kladě naše české i když to je jejich malá role ,ale i tak,však vy víte o koho se jedná nebudu rozepisovat ,to bych tu byl do večera.Sice škora že ,herec Josh Holloway nedostal nějakou větší roli ,to mě asi nejvíc ve filmu nasralo.Skvělou roli zahrála ,taky herečka Paula Patton ,ta byla ve filmu ,prostě dokonalá,ty její nádherné zelenkavé šaty s rozparkem až kdo ví kam ,no krásná herečka,škoda že nehraje v dalším díle,bude mi tam hodně scházet.Sečteno ,podtrženo pro mě ,teda nejlepší díl Mission: Impossible-Ghost Protocol.Soundtrack ,prostě skvelej. Za mě 80% ()

Knor

No konečně. Společně s prvním dílem prozatím to nejlepší z téhle série. Nádhernej vizuál, nadupaný akční scény a skvělý napínavý momenty. Novej tým je sympatickej a sedí mi i zápletka. Kdyby se M:I držel v těchto kolejích i dále, tak by to bylo jenom dobře. ()

GudMen

Birdovi v týhle sérii zřejmě chyběly gagy, haha, a tak nám jich tu notnou dávku naservíruje, hehe. Kromě toho má ale Ghost Protocol i dobré nápady, takže nepůsobí tak vypatlaně jako jeho starší bráškové, a vlastně se nakonec jeví i inovativně (chodba v Kremlu for the win). Ještě více prohlubuje postavu Hunta a dává tušit, že by se tu třeba jednou mohlo odehrávat něco pozoruhodnějšího, pokud se teda neuhne z nastavených kolejí zase někam do prdele. ()

papadoce

Protokol duch nepatrí do top trojky v MI: sérii, ale to je už asi údel párnych čísel. Najlepšie časti sú suverénne 1, 3 a 5. Nič menej, mňa to bavilo. Bolo to akčné, bohate zábavné, opäť finančne tučne podchytené (len pripomínam, že je to základný znak Tomášových filmov) a plné sympatických postáv. Po prvý krát v sérii sme v zásade bez Luthera, no pevným členom sa stal Benji, nádherná Paula Patton slúžila na udržovanie mužského libida v strehu, Jeremy Renner sa opäť vmiesil do cudzej filmovej série a Ethan Hunt liezol skákal strieľal a čo ja viem čo všetko ešte. Malo to naozaj všetko, čo od tejto série očakávam, ale napriek tomu zostanem v záujme spravodlivosti na plných troch. Predsa len to vedia urobiť o čosi kvalitnejšie. Si myslím. No !?. ()

Milda003

Přiznam se, že jsem viděl jedničku a pak až tuhle čtyřku, což nevím jestli je dobře nebo špatně, ale díly na sebe nějak nenavazují co jsem pochopil, takže jsem nepřišel o nic velkého.. Co ale můžu říct z mého poznatku, tak i čtvrtý díl má děj, který dokáže diváka udržet u obrazovek. Anoo je to klasická ohraná písnička, ale to asi v sobotu večer každý chce.. ()

Asdas

Ja som sa v kine kráľovsky bavil , mohol by som tomu vyčítať nevyužitie hlavného záporaka ( aj keď on tam vlastne je toľko koľko divák potrebuje) alebo trochu menej výrazne finále ale ako celok to funguje skvele a kto chce zájsť na poctivo natočený špionážny film tak nech sa páči , momentálne v kine na nič lepšie nenarazíte. ()

jafuska

Mission Impossible je nejzdařelejší film, který jsem za poslední dobu viděla s hercem Tomem Cruizem, čtvrtý díl této neskutečně velkolepého formátu, jaký jsem kdy zažila, ano pro mě je Tom Cruiz naprostá hvězda filmového průmyslu, i když je na něm vidět bohužel stárnutí, ale holt to je součástí života, je to herec, který zvládl vždycky jakkoukoliv roli na výbornou, a jeho neskutečně vypracované tělo smekám, protože spousta herců v jeho věku sotva obsáhnou role jako on, je vidět, že má opravdu velké zkušenosti s herectvím, a má co nám stále nabízet, a tento film? neskutečný nářez akčního filmu, úžasné triky, napětí až do poslední sekundy, je vidět, že investovali miliony dolarů do nejmenších detatilů, aby výsledný výsledek byl, jak chtěli a ano, povedlo se jim to, nemám prostě co vytýkat, a těším se, až budu mít tento film i doma, abych se na něho mohla podívat znovu. ()

Kellerman

Návrat k neprůstřelným špionským kvalitám jedničky,což kvituji s povděkem.Druhý díl pod Woovým dohledem se zvrhl v nudnou přehlídku rádobystylových akcí,trojka byla dravě moderní v abramsovském stylu,jenže se v ní ztrácel původní koncept M:I.Ghost Protocol je přesně namíchanou a dokonale vyváženou směsí,která překvapuje originalitou akčních scén,mladistvým vzezřením Toma Cruise a odlehčenějším způsobem vyprávění.Tam,kde se série brala moc vážně,tam přestávala fungovat a působila směšným dojmem,ale jako nadsazenější a lehkovážnější parafráze bondovek je naprosto neprůstřelná.Brad Bird se prokázal jako nadmíru zručný režisér i ve hraném filmu,což je informace nadmíru pozitivní,dokázal zkombinovat Abramsovu kinetiku se špionážním filmem mnohem lépe než Abrams sám a navíc dal filmu mnohé ze sebe samého.Ghost Protocol je díky tomu ještě mainstreamovější a popcornovější než Woova dvojka,jenže narozdíl od ní skutečně funguje jako blockbusterové potěšení a neurazí ani náročnějšího diváka.Spokojenost tedy velká,jen škoda,že film klouže tak lehce a nemám moc chuť se na něj dívat znova a znova.Na pětku,už pod kompletní Rennerovou taktovkou,se ale těším moc a moc. ()

dundy666

Budoucnost akčních filmů se v poslední době ubírá docela novým směrem. Filmy, jako je Mission Impossible, nebo i rychle a zběsile 5 ho právě sunou kupředu. Akce na akci, a i když nepatrné množství vědců v hledišti se musí rvát za vlasy film je divácky atraktivní a to své očekávání si splní. Proč zbytečně filosofovat někde, kde to prostě není potřeba... ()

vieriX

Tak přechod od animáku k hranému filmu se režisérovi povedl na výbornou. Film má super akci velký spád rozhodně nápad měnit lokace od Prahy přes Dubaj až k Indii byl velmi dobrý nápad činí to film ještě zajímavější. Tom Cruise má koule, když si uvědomíte, že všechnu akci dělal bez dablera tak si člověk musí říct, že je fakt borec. Jedině co můžu vytknout je snad záporák, který oproti 3 dílu není tak zajímavý. A ještě jedna věc je to trochu tak komické, ale jak odpálí tu hlavici na USA prostě jen tak letí a člověk by předpokládal, že bude nějaká snaha armády ji zneškodnit, ale evidentně ne všechno musí vyřešit Ethan a jeho banda. ()

Kopite

Je ťažké pre film ako tento napísať scenár? No, nemyslím si. Pridajte k tomu zvučný názov, ktorý do sál pritiahne obecenstvo v každom prípade, zopár kvalitných hercov, dych vyrážajúce scenérie novodobej kinematografie, veľké plátno a show sa môže začať! Mission: Impossible ani tento krát nesklamala, na opačnej strane ani nijak nevynikla. Tempo je stupňované takmer počas celého trvania filmu, no po Dubaji rázne opadne, film sa následne vezie na pomalšej vlne, ktorú sa opäť snaží pozdvihnúť záverečná scéna ala „Mission Accomplished,“ bohužiaľ ale, nie je to to pravé orechové. Ten úplný záver absolútne nechápem a nepodporujem, prečo chce niekto dať akčnému thrilleru poslednú bodku vo forme romantiky?! Prečo?!!! Všetká tá technika, všetky tie hračky, s ktorými sa agenti „hrali“ je zachytená na výbornú, milovníci sci-fi si bezpochyby prídu na svoje, skvele pobaví aj pomerne častý, svojský humor, ktorým je film poprepletaný (áno smiala sa celá sála, škoda len že v nej nebolo viac ako 15 ľudí ...ale to som trošku odbočil :)), súhra hlavných hercov funguje. Tak mi niekto dočerta povedzte, prečo z toho nemám o dosť lepší pocit?! ()

plo koon

Až na snahu o ždímání emocí je to dokonalá zábava. Akce je parádní a napětí buduje Bird opravdu skvěle. Výborní herci, rychlá BMW a obrovská Burdž Chalífa. A Tom je stále ve formě. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka