Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

denisavary

Pohodová oddychovka, která neurazí, ale víckrát ji asi vidět nemusíte....Já jsem se docela dost bavila u akčních a špionážních scén, protože zbožňuji tu vynalézavost..Největší sympaťák byl Simon Pegg, je to skvělej komik. ()

desolator6

MI tak nejak pripomína kravu s piatimi žalúdkami. Spracuje jedlo, potom ho vygrcia spať do papule, požuje a zje, znova vygrcia, atď, atď... a nakoniec z toho požutého vyšlo MI... No tak, to nemôžte myslieť važne. Opakovaný vtip prestava byť vtipom a to itsé platí aj pre filmy. Fakt ste mali všetci pocit že pozeráte iný MI? ()

Petyas

Viděl jsem jednou a stačilo. Film mi přijde už přes čáru. Už je to až příliš velká nadsázka. Scénář je největší slabota. Jinak je to docela dobře natočené a herci jsou povětšinou taky docela v pohodě. ()

darkreider

Tieto oddychovky mám rád, z časti je to samozrejme nostalgia, z časti infantilita, ktorá ma nikdy neopustí. Keď to odsýpa a je to sranda, tak sa odpustia aj detaily. Aj keď... je vôbec možné brať prekombinovaný scenár akcie s využitím najbrutálnejšej hi-tech techniky ako chybu v tomto filme? Jasné, že nie, to k tomu patrí. A návrat na Kreml poteší viac, ako znovuzrodená manželka. Aj keď ten záver teda osladili až moc. Spokojný a v očakávaní, pretože to ani trochu nevyzerá na Tomov koniec v MI. ()

Torgal

Tom Cruise is back! Štvrtému M:I sa podarilo udržať latku nastavenú tretím dielom a hoci ten ostáva nepokorený, Ghost Protocol sa nemusí hanbiť. Dej síce slúži len ako hnací motor neustáleho cestovania po svete a plnenia nie jednej, ale hneď troch alebo štyroch nemožných misii (Dubaj s prehľadom najlepší), ale tieto sú bravúrne natočené a človek sa baví a to je hlavné. Miestami je to síce už trochu moc "over the top", ale to je len malá výhrada. 8-/10 ()

Ondr@932

V celku slušný akční film u kterého bylo plno akcí! Jen prvních 50 minut mě moc nebavilo - nezáživné. A proto byla podle mě zbytečně dlouhá stopáž. Takže dávám 6/10 ()

anitae

Stejně jako u předchozích filmů jsem se dost nasmála jak to bylo všechno nereálné. Dobrá scéna je třeba jak Hunt leze jako moucha po mrakodrapu pomocí zázračných rukavic a ani ho nerozhodí písečná bouře8-)) 2,5* ()

Joppo88

Výborne rozbehnuté a málo natankované... Dlhá minutáž si neudržala drive počas celej doby, a to asi najviac ublížilo už v poradí štvrtej Mission: Impossible. Keby scenár vydržal po celý čas na takej úrovni ako vizuálne efekty a adrenalínové prvky, určite by si odo mňa Ghost protocol vyslúžil viac hviezd. Celkovo hodnotím ako priemer. ()

Jeand´Boa

V rámci dané série si drží nastavenou úroveň...obsahuje vše, pro co máme M:I snímky rádi a pro co se na ně díváme... ()

pepa3rd

Dalo by se říci, již skoro klasická akční podívaná, se vším, co k ní patří, které se párkrát podařilo mě příjemně překvapit, když mi z kousků hlavního hrdiny skutečně zamrazilo, což se v poslední době nezničitelných hrdinů často nestává. Iluzi jen čas od času pokazí Pražský hrad, vydávaný za Kerml, ale jinak slušných 75 % ()

Jajar

Určitě nejvíc nahláškovaná a asi i nejzábavnější (Simon Pegg září) Mise z celé série a v mnohém oldschoolový návrat k prvnímu dílu. Brad Bird rozehrává týmovou hru, které nechybí nadhled i nápadité scény. Leckdo by se bál, že režisér pixarovských animáku nemůže natočit dobrou akci...jenže on může. V poslední třetině bohužel snímku dojde dech i vtip a na brilantní prostřední část v Dubaji můžeme už jen se slzou v oku vzpomínat. Škoda, že scházel lepší záporák, škoda, že nejlepší scény nepřišly v závěru filmu. Přesto, příjemné překvapení. ()

aR3Zz

Zpět ke kořenům! Tom Cruise se vrátil v jeho nejlepší formě a má s sebou (a hlavně kolem sebe a za kamerou) výborný tým. Děj má hlavu a patu (chápejte - je kvalitně zamotaný, přitom se v něm však neztratíte a nitky jsou nakonec do poslední rozpleteny). Po dlouhé době výborný klasický akční film. 80% ()

papaguy

Akce sviští, logika si dává prázdniny. Něco na způsob Bondovky (technická udělátka, „mission-girl“, padouch-magor, záchrana světa, rozmanité bezvýchodné situace, které agenti řeší s bravurou a grácií...). Zdánlivě tomu nic nechybí, tak proč mě to nechytlo a nebavilo, když všechny ingredience jsou přesně odměřeny a řemeslně zručně namíchány? Asi proto, že autoři vyplácali svoji invenci na vychytané detaily, ale už jim moc nezbylo na to hlavní – příběh. Téměř vše už nespočetněkrát viděné, vyprávěno tak nějak bez charismatu, z emocionálního hlediska impotentně, předvídatelně, ale za to o to pečlivěji zabalené do glanc hi-tech hávu. Jinými slovy, další zbytečný vysokorozpočtový škvár obsazený známými herci. Tom Cruise na svůj věk vypadá pořád v kondici, pokud ale právě není v akční scéně, hraje jako obvykle – jako dřevo. Určitá dávka nadhledu filmu nechyběla, ale přepálené látce by sedla ještě větší. Je vlastně nějaký důvody proč na to koukat? Napadají mě pouze tyto: A) Máte rádi Toma Cruise; B) Jste absolutní fanda do akčních filmů. Zajímavé komentáře: CheGuevara, Greg, nydahl, Astu. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka