Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

JakeG

Novátorské, lepší, zábavnější, prostě cool?! Sladkobolný americký shit v pořádném blištivém obalu. Já věděl, že se nemám nechat nalákat tak vysokým hodnocením. ()

Heroine odpad!

Fuj, nová hnusná agentka na scéně, plus Jeremy Renner, jehož účast v příběhu je pro mně stejně nepochopitelná, jako jeho objevení se na hereckém poli celkově. A Ethan Hunt je samozřejmě pořád smrtelně vážný, nikdy nepochybuje a nikdy nechybuje, až je to protivné. A Cruise začíná vypadat jako stařík... ()

Lyžař

Má to své mouchy. Ale upřímně? Nějak mi nevadily. Dneska jsem hledal vyloženě dobrodružství a napětí. Když jsem na disku našel tenhle díl "Nulové šance", byla to jasná volba. Cruise ve svém věku předvádí nevídané. Paula Patton je kráskou v nesnázích - drsná, ale ladná. Simon Pegg dokonale pokračuje ve svém, on prostě nikdy nebude tím vážným. Pan Nyqvist mě zde překvapil. Ani jsem ho tady nečekal. Mám ho rád, i tady to překvápko bylo docela milé :-) No a říkal jsem si, jestli vidím dobře a ono ano. Tenhle díl má velkou českou stopu. Pavel Kříž - milá mikrorole :-) No a co dodat k hudbě? Pořád dokola. Ale když oni to tenkrát složili tak hezky :-) Režie: ****; Scénář: ***; Hudba: ****; Herci: ***** ()

Folky

Trochu to kazí nevýrazný záporák a nudné finále, ale jinak jen tak dál. Úvodní scéna ve vězení je zábavná, lezení po Burdž Chalífa napínavé a navázání na uzavřenou trojku obstojné. Určitě to jde i lépe, ale rád si to dám kdykoliv znovu. ()

Azurovydrak

Kvalitativně i vizuálně zásadně nejlepší díl celé špionážní série. Je to plné skvělých momentů jako šplhání na hotelu v Dubaji či vloupačka do Kremlu. / Benji: "Ne, z venku se tam dostat můžeme!" Ethan: "My?" Benji: "Já... já mám počítač..." Brandt: "A já jsem jen... k ruce." / Jeremymu Rennerovi tu role padla jako ulitá, bez něj si to už ani neumím představit, stejně tak Simon Pegg. A když i Tom Cruise předvádí ve svých skoro padesáti obdivuhodné herecké i kaskadérské výkony, víte, že je to film roku. "Skočils?" "Neměl jsem skočit? Protože já skočil!" 100% ()

Swannie

Z neznámeho dôvodu som pri tomto filme mala 2*. Po prvé - nepamätám si, že by som ho niekedy bola videla. Po druhé - toto bol zatiaľ najlepší film série a asi najlepší akčný špionážny film odkedy som videla prvých Kingsmanov. Nebolo to lepšie ako Kingsman, ale za mňa napriek tomu takmer masterpiece. Brutálne mi to sadlo po všetkých stránkach od humoru, cez primerané a vyvážené množstvo akcie, perfektný scenár a žiadnu love story, dokonca aj tá z predošlého filmu bola bravúrne vyriešená. A neboli tam takmer žiadne masky!! Moja prosba sa naplnila, upúšťajú od toho nonsensu. Prístupom k témam mi to príde na daný rok veľmi vyspelý film. A bodaj by to tak nebolo, keď ho režíroval Brad Bird, ktorý má na konte samé moje animované srdcovky (odteraz verím, že Tom Cruise je rovnakým fanušíkom Ratatouille a The Incredibles, ako ja). Ale to som sa dozvedela až na čsfd, keďže v úvodných titulkách filmu som prečítala "Brad Pitt" a po celý film žasla nad tým, aký skrytý režisérsky talent ten chlap má. :D :D :D ()

towstit

Fakt sa vsetci poserte s tymi 3 hviezdami. Adrenalinova jazda ktora nestrati tempo celych 133 minut. A potom ze sa netocia dobre akcne filmy.. ()

Skleni

Ha-Ha! Funny, I heard you say M:I-4. Ale ozaj sa do toho Tom pustil a teda musím povedať, že si dal povedať z neúspechov z predošlých dielov. Vymazali reálnosť, pridali humor a to všetko preplietli konečne charizmatickým zaporákom. Zatiaľ to vyzerá nádejne. No niektoré scény pripomínajú nadrogovaného Bay-a ktorému radí Woody allen v najväčších depresiách. Absurdne nemožné scény s pádom do okna. To bolo až moc. Ale je to film, ktorý vám umožní nerozmýšľať. Jednoducho sa posadíte, začnete jesť svoje nachos s kolou a po záverečných titulkoch si poviete presne tieto vety: Pekná bunda, tá kožená! // kto je ten malý špatný trápny Angličan čo bol v jeho týme?! a možno niekto spomenie aj absenciu akejkoľvek viac menej sexuálnej scény, za čo ja dávam o pár bodíkov naviac. A rovnako ani nevyvraciam názory tých ľudí ohľadom Simona Pegga. Faktom ostáva, že je to jeden z mojich najobľúbenejších hercov, ale tu mu nedali akoby priestor a skôr z neho urobili trapoša. Ale mal aj on svoje svetlé momenty. A čo som si povedal ja???? Ha-Ha! Funny, i heard you say M:I-5?! ()

kluzo

Tak zas jednou docela nechápu zdejší 3* hodnocení. Podle mne za MI 3 nekulhá a řekl bych, že je možná i lepší. Velký obdiv. ()

Melly.pro

Hodně pohodový akčňák... spád v podstatě od začátku, dvě hodky utekly sakra rychle... ke konci to možná trochu ztrácí tempo.. nicméně na to, že je cruisovi pade si to ještě docela dává... ()

Don Carlos

Skvělá pocta špionážním filmům, která vzdává hold tomu nejlepšímu ze starých bondovek. Rusko vs. USA, jaderná hrozba, ruská policie, maniak prahnoucí po konci světa a zhrzený tým zvláštních agentů. Co víc si přát? PS: Tenhle film je 1234. filmem, který jsem na CSFD hodnotil. To musí něco znamenat ;) ()

PEZ

Výborné pokračovanie nabušenej trojky. Síce to nemá tú precíznu konzistentnosť JJ Abramsa (BTW ten ostal aspoň pri produkcii a bolo to cítiť, napr. hudba Michael Giacchino, vedľajšia postava Josh Holloway), ale to neznamená, že by to Brad Bird nezvládol. Práve naopak, dokázal spojiť viaceré menšie akcie do jednej veľkej veľmi umne, vytvoril team zložený z dobrých postáv. Jeremy Renner je skvelý prídavok, avšak nekradne si film pre seba, Ethan Hunt je stále šéf (Tom Cruise ide!). Chýba síce výraznejší záporák (oproti trojke taký bude asi každý), ale zato je to vynahradené dobrými akčnými sekvenciami, technickými hračičkami a vtipom. MI4 je jednoznačne najvtipnejším dielom série, Simon Pegg dáva ostošesť a celé pokračovanie nevybočuje z pôvodného konceptu. Vtipná akčná mňamka a rozhodne sa teším na MI5! UPDATE po druhom pozretí: Bol som prekvapený ako som sa nenudil ani na druhý krát, pričom film má 2 a štvrť hodiny. Zrežírované aj zahraté na úrovni, Simon Pegg dokonalý! ()

Kingjiri

Ethan Hunt vyráži do akce už po čtvrtý a i když už to neni takovej nářez jako třetí díl, pořád je to slušná podivaná. Nejvíc se mi líbil výběr čtyřčlennýho týmu, předevšim opětovnej výběr Simona Pegga, kterej tu dostal mnohem větší prostor než ve trojce. Ocenil jsem hlavně fakt, jak byla jeho postava napsaná, protože Pegg komediální polohy zvládá s přehledem a do snímku vnášel svýma hláškama pohodou atmosféru. Akce je standardní a Hunt opět používá pro svojí práci ty nejlepší hi-tech vychytávky. Příběh byl docela slušnej, bylo tu sice několik logických kixů, ale to už je holt u akčních filmů pravidlem. Dokázal bych si představit líp napsanýho hlavního záporáka (zahranej od Nyqvista byl však dobře), ale důležitý je, že jsem se za ty dvě hodiny vůbec nenudil. A závěr v Indii mně teda vůbec nevadil, naopak mě dost bavil. Dávám čtyři silnější hvězdy, a pokud vyrazí místní tým ve stejný sestavě na další misi, vůbec se zlobit nebudu. ()

bend-ik

4*, no musím dodať, že určite slabšie ako pri trojke. Aj napriek presvedčivému Dubaju a dôstojnej nadväznosti na MI:3, radím tento diel až za jednotku a trojku. ()

bararich8

Nepochopte mě špatně, ale čekal jsem o trochu víc.Trailer ukazuje výbornou akci a spád filmu, ale během sledování vlastního filmu vychází najevo, že je to vlastně výběr toho nejlepšího. Začátek super rozjezd a to samé pokračování v Dubaji, ale pak ta omáčka mezitím a průměrný konec... To se prostě do špionážní série nehodí a basta. Nicméně obecně je to stále hodně na výši, ale ve srovnání se samotnou MI sérií je to průměr. 4* ()

Castielo

Hodně průměrný a překvapivě nudný film. Jeden WTF moment střídá druhý a jako celek to působí nezáživně. A nezachrání to ani hi-tech výbava, ani trapnej záporák a ani příběh. Slabé 3* ()

Grimlok

Jednička na mě byla moc složitá, ale dalo se na ní koukat. Dvojka byla moc hloupá. Trojka byla moc nudná. Čtyřka je konečně super a plnej počet si zaslouží. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka