Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

rekkky

Celkem povedený debut režiséra v hraném žánru, ale stále lze najít spoustu chyb a to se nepovažuji za nějakého náročného diváka. Podle mého zbytečně dlouhé provedení se zbytečnými pasážemi, což negativně působí hlavně na akční plynulost a některé scény jsou opravdu hloupé. Nicméně nějak takhle si představuji oddychovou pecku s různými technologickými vychytávkami a speciálními vizuálními efekty. Na závěr hodnocení musím smeknout před padesátiletým Cruisem, protože kousky, které vyvádí v jeho věku, jsou neskutečné! ()

GOREGASM

J.J. Abrams nasadil třetím dílem laťku kvality proklatě vysoko a prvním kdo si zlomil vaz, je čaroděj z Pixaru, Brad Bird. Ghost Protocol rozhodně není fiaskem, ale na svého předchůdce ztrácí minimálně dvě koňské délky (první za Abramse, druhá za P. S. Hoffmana). Eye candy pojetí akce sice Bird zvládá bez větších zakolísání (akce v Dubaji je vynikající), horší už je to s napětím, které tady stručně řečeno nefunguje a sám Cruise už opět působí neohrozitelně a tím pádem také nudně. V krátké konfrontaci s Jeremy Rennerem je pak zcela jasné, kdo přebírá štafetu nejnebezpečnějšího agenta. Mnohem příjemnější dojem ve vás zanechá vtipný sidekick agent, Simon Pegg, a několik hi - tech specialitek z jeho dílny. Nepochopitelným se jeví také předčasně vygradované finále v Dubaji a matnému dojmu z poslední třetiny přispívá po celý příběh upozaděný zloduch Michaela Nyqvista, kterému scenáristé nadělili do vínku jedno velké nic. Hraná premiéra Brada Birda je více nenáročnou zábavou, než dalším krokem v polidštění Ethana Hunta a tím pádem v rámci série jednoznačným krok zpátky. 60% ()

lasonic

Trosku "prepalena", ale inak vynikajuca akcia. Pri tej akcii na mrakodrape, fu, skoro som spadol z postele :-) Hned idem objednat blu-ray. ()

SkyCaptain

Stokrát lepší než divná trojka, o dvojce ani nemluvě. Hlavní klad je, že celý film je zároveň "svěží" i držícící se těch principů nejstarších bondovek. Vzniká tak dokonalý mix akce a zábavy navíc s vymazleným vizuálem. ()

Wargoo

Pre mňa akčná bombová zmes. Dubai - Burj Khalifa, absolútna špica (vhodná lokácia na finále), inak technologické výmysli rôzneho druhu, sympatická družina, zaujímavé lokácie... Akcia ako sa patrí, u mňa lahôdka ! 4**** a 77,714% ()

mourinho

Trojka u mě zůstává nepřekonána, přesto skvělé. Mega akční, zábavné, trikově perfektní a sejmutí Pavla Kříže jako třešinka super. ()

gumbo

Pohodový akčnák, který není hloupý a vše v něm odsýpá jak má. Tým je dobře sestavený a akce přehledná. A to mi stačí. 75% ()

hEROic

celkem povedene akcni dilko, smiri-li se clovek s tim vecnym pritahovanim vseho za vlasy, to ale k teto saze asi neodmyslitelne patri... chvalim skvele slozeny tym... Jeremy Renner tam sedl jak prdel na misu a cesti herci ve filmu moc potesili :) docela se tesim na pokracovani... 75% ()

gombarix

no mně je jasné, že se to nesmí brát vážně, ale... i ten děj viděl logiku jen z rychlíku. A za všechny wtf-scény musím uvést: ženská drží řetěz dvou chlapů visících z okna jednou rukou za jednu nohavici a vše je zachráněno! Souhlas tady s některýma, že finále bylo příliš natahované a "strhující záchrana světa v poslední nanosekundě" byla po všech těch předešlých akcích spíš jen takový prskanec bez účinku, když bylo předem jasné, že se nakonec nic nestane. - Kóčou filmu je jednoznačně Léa Seydoux, jež se mi líbila už v Lurdech. ()

Adm.Nelson

Po výbornej trojke veľký prepad dole. Pri sledovaní hollywoodskych akčňákov väčšinou vypínam mozog a nevadí mi tá ich tuposť a nereálnosť, tentokrát toho na mňa ale už bolo príliš veľa. Ten film by som nazval otravným. Počnúc otravným tímom, ktorému sa dokopy vlastne nič nedarí, cez otravné odhaľovanie Brandtovej minulosti a udalostí týkajúcich sa Huntovej ženy, až po otravné americké finále, kedy mi už bolo úplne jedno, či to nakoniec buchne alebo nie. Ak by aspoň tá akcia za niečo stála, tak by som pridal nejakú tú hviezdu naviac, ale Hunt - Spiderman bol maximálne prepísknutý, akcia v púštnej búrke podľa mňa úplne neprehľadná, a pasáž v Indii som tuším prespal. Chýba tomu tiež záporák ako bol P.S.Hoffman v trojke, a nejaká normálnejšia zápletka. 4/10 ()

boul

Když jsem dal prvnímu dílu 4*, tak tady musím taky. Spousta věcí byla dost pod zemí a nedalo se to brát v realitu ale mělo to spád a akci typickou pro MI.. Za Nyqvista dávám víc, jelikož je to jeden z mála záporáků co mám rád. PS: Pegga už nikdy nechci vidět v týmu speciálního agenta Ethana Hunta. 75% ()

helloween93

Velmi slušné pokračování založené hlavně na Cruisovi a Hi-tech vymoženostech. Záporák v podání M. Nyqvista je dost nevýrazný a ve scénáři má hodně málo prostoru. V první polovině je divákovi akce pravidelně servírována ve velmi krátkých intervalech, kdežto v polovině druhé je akce podstatně méně. Ale i tak to má docela spád. Potěšil i Ving Rhames, který se ukázal alespoň na konci. Doufám že v 5. díle bude zase členem týmu. ()

P.J.2

Není to špatný ale upřímně, čekal jsem od toho více, podle mě odklon od špionáže ke stylu guerillového stylu boje není moc dobré ale mohlo to dopadnout o dost hůře. ()

Marykus

Já mám rád vsechny mission impossible ale tahle na mě zapůsobila hodně! Ano, vím že toto není objektivní hodnocení ale na svém si trvám! Ačkoliv tu ti ,,velcí,, rikaj že je to hovno tak já se nehnu! Proste pohádka pro dospělé jak má být! Tom je nereálnej a tak je to dobre, jinak by to nebylo ono! Kam se hrabe bond ()

HDeer

Zrejme najlepší Mission Impossible. Stále mi však nedá nevytknúť istú lineárnosť deja, ktorou film mimoriadne trpí. Úvodné trio, resp kvarteto ako majstri zlyhávania, vyostrujú situáciu až na jej úplný okraj, pretože scenár si vždy nájde kompenzáciu, akou by hroziaca genocída mohla byť zvrátená. Nieže by sa film týmto fenoménom líšil od svojich predchodcov, ale tu mi to napínanie prišlo doslova preexponované. Z drobnými odchýlkami sa mi už všetko ostatné zdalo byť podareným, počnúc akciou, humorom či odhalenými tajomstvami. ()

MickeyStuma

Pojetí snímku se krapet vrací k prvnímu dílu. Akce ubylo, zato dramatických chvil je nespočítaně. Kvalitní scénář tímto tedy rozehrává další úkol Ethana Hunta, tentokrát se zcela novým týmem. Atmosféra očekávaně udržuje napětí a komiksově přepálenost akčních scén. Pro našince opět potěší české lokace simulující Maďarsko a Rusko, a účast, byť se jedná o štěky, českých herců. Takový Pavel Kříž se ukáže skutečně v neobvyklé roli. Srovnávat s předchozími snímky se to opět nedá, vlivem dalšího odlišného pojetí. Kvalita se však drží nastavené laťky a tak o popkornovou akční zábavu rozhodně opět není nouze. ()

JakeG

Novátorské, lepší, zábavnější, prostě cool?! Sladkobolný americký shit v pořádném blištivém obalu. Já věděl, že se nemám nechat nalákat tak vysokým hodnocením. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka