Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Bozvav

Za mne jednoznačně nejlepší díl. Pravda námět je poněkud patetický, sklouzává ke klišé, ale Cruise a Renner dohromady spolu s ostatními vytvořili opravdovou akční lahůdku. Velmi nadupaná akce, dobrá muzika, luxusní lokality, to vše dodává filmu na atraktivitě. Za mne 100%. ()

drozdy1

Jedna z největších akčních filmových jízd! Chemie mezi postavami v týmu Ethana Hunta je proště neskutečná! Má to vtip, má to spád, má to dravost a ani na chvíli snímek nepoleví. Už třetí MI byla naprosto výborná a Mission: Impossible - Ghost Protocol potvrdila kvalitu této série, která stále zraje jako víno. Hodnocení: 86%. ()

Aurus

8,5/10. No tohle bila ale jízda! Pro mě zatím nejlepší díl série Mission: Impossible. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na Mission: Impossible Národ grázlů. ()

Wolvie

Zklamání z filmu,který překvapuje jednotlivostmi a umí diváka potěšit několika výtečnými sekvencemi (Renner pak naprosto vládne),ovšem který je jako celek režijně neukočírovaný a postrádá rafinovanou drzost a dravou modernost,kterou do série vnesl J. J. Abrams s trojkou.Ve výsledku si Ghost Protocol bere něco od každého předchozího dílu,ale postrádá vlastní tvář.Štafeta předána,film příjemný,zázrak se ovšem nekoná. ()

montongery

Velmi dobré pokračování a příjemné překvapení, které se nemá za co stydět. Asi nejvíc mě dostalo, jak se plynule a jednoduše z Hradu stal Kreml a Rudé náměstí, což se děje asi ve více filmech a jen si to neuvědomujeme (když dané lokace neznáme třeba jako Prahu zde). Dále mě mile překvapila nová tvář Simona Pegga, který celé sérii určitě dodá nový vítr a posune ji zase o trochu dál. Bohužel co jsem čekal, že bude povedenější u filmu podobného rázu jsou lépe zvládnuty digitální scény a efekty, kdy se mi např. výbuch Rudého náměstí zdál skoro až amatérský. Ale kromě toho pozitivní dojem a bylo by super, kdyby série v podobném duchu (jak hry inspirované Tomem Clancym) pokračovala i dál. ()

kostej_

Škoda jen absence výraznějších zvratů, které na začátku naznačovala přítomnost Sawyera. Brad Bird ale staví hlavně na nápaditosti akce, a to velmi zručně, čímž tento nedostatek do sytosti vynahrazuje. Jedna z nejlepších klasických akčňáren za dlouhou dobu. ()

Vodny

První půlka filmu na čtyři hvězdy, pak se zábavnost postupně vytrácí a konec je docela nepřesvědčivý. Kromě absolutně nezajímavého či spíše neexistujícího záporáka zamrzí i velmi málo komplexnějších akčních scén, ze kterých se staly takové mikro akce na jednom místě a působí to někdy dost statickým dojmem. Chybí pořádné honičky a přestřelky. Na druhou stranu nelze motat páté přes deváté. Akce se spíše orientuje na týmovou spolupráci a dává vzniknout několika vtipným scénkám, kterým vévodí především Simon Pegg. Více se také dozvídáme o jednotlivých postavách a akce není vždy na první místě. Celkově trochu jiné Mission Impossible než jsem byl zvyklý, ale vůbec ne špatné. Škoda jen, že po akci v hotelu Burdž Dubai už filmu dochází dech i nápady. ()

Rokle

Po akci v Dubaji absolutní spokojenost, jenže vrchol je právě tam a bohužel se pokračuje o mnoho desítek minut dál a v tom je ten zásadní problém. Jako osoba namlsaná předchozí bezproblémovou akcí (ten digitální výbuch v Moskvě vem čert), perfektním natimingovaným humorem jsem se pak cítil poněkud ochuzený. Cruise je ve svém věku stále macho, Renner hraje spíše druhé housle, Pegg je boží srandista a Patton ukazuje.... prsa... a to vlastně stačí :) Nyqvist hraje v podstatě to samé co v předešlém hollywoodském snímku Bez dechu. Nikterak mi to nevadilo až do té doby, kdy se měl s Cruisem rvát... nevěřil jsem ani za mák, že by se mu mohl rovnat. Z osobního hlediska celková spokojenost, ale jedničku s trojkou mám o mnoho raději. ()

strikeman

Nesouhlasím s názorem, že snímku na konci dochází dech. Naopak na mne působil vyváženě a hlavně mne potěšil návrat k seriálovému konceptu spolupracujícího rovnocenného čtyřčlenného týmu (kde již Hunt tak nedominuje) - to vše je opepřeno nezvyklou dávkou humoru (zejména v podání koho jiného než Simona Pegga). Odpočítávání se mi zastavilo na necelých 80 procentech. ()

Hapretor

Pro mě dost překvapující. Toma Cruise opravdu nemusím, takže jsem se více méně ke shlédnutí přemáhal. Přes rádoby high-tech and cool triky podchycující akci, která je uvěřitelná jako kráva Milka, je to zábavné dostatečně. Vtípky nepůsobí strojeně a odlehčí nesympatičnost ústředních postav, až na Simona Piga - díky němu sem původní odpor překonal. Ve filmu se pořád něco děje, takže nudné prostoje se nedostavily, ale je to prostě takové vyumělkované. Na druhou stranu, myslím, že více povedené než předchozí počiny. ()

FilmWave

Určitě lepší než dvojka a trojka. Solidní bondovka s podivným prvním dějstvím, které se tváří spíš jako nepovedená parodie, skvělým prostředkem - Burj Dubai je prostě dokonalá, a dobrou třetí misí (Mumbai). Těšil jsem se na Michaela Nyqvista, ale nemá téměř žádný prostor. Pavel Kříž rulez! ()

owwidius

Huhuhu, konecne velmi prijemna akcna zabava! Hlavne teda v kine, pri niektorych zaberoch super zazitok. Okrem toho sa tale nieco deje takze to neposobi dlho a sceny nenudia. Tom Cruise stale ok na taku rolu, hlavne ked jednotku tocil pred 15 rokmi!! :) Snad jedine len, chyba tomu hlavny padouch :( 8/10 ()

Luk Skywalker

Velmi akční úvod dává tušit, že se jedná o akční jízdu. A taky že jo, akční scény se střídají s napínavými a "plánovacích" scén moc není. Ale chyby se tomuto filmu nevyhnuly - nebude je vypisovat, protože bych spoileroval. Nechybí hi-tech udělátka, kdy 50 % z nich neumíme vyrobit (ale na druhou stranu kdo ví, co vyvíjí a používá armáda), změny lokace mi připomnělo bondovky a konec byl hodně emotivní, což mi vadilo. Závěrem jen dodám, že se jedná o podařený film, i když je to čtvrtý díl. ()

zelda82

Ale jo, byla to zabava a treba ta honicka ulicemi Dubaje za pisecne boure patri k tomu nejoriginalnejsimu, co se v posledni dobe urodilo...Skoda, ze zaporak nedostal vic prostoru a skoda, ze indicke finale je tak hekticke a castecne i nudne. A ten epilog byl na ranu! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka