Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

KajusaK

Skvělý nápad, animovaní šmoulíci v reálném světě..Skvěle!! :)) .. Alan Cumming a P. Harris byli skvělí..Hvězda dolů za opravdu nevyvedeného Gargamela, který fakt hrát neumí. ()

moviefilm

Ani som nečakal, že by to mohol natoľko príjemný filmíček. Skvelé vizuálne efekty, Hank Azaria ako Gargamel aj s mačičkou sú úžasní a skutočne skvelá rodinná zábava pre celú rodinu je na svete... ()

Immortal17

Vyloženě 100% film zaměřen hlavně na děti, já osobně jsem z toho moc velký zážitek neměla, ovšem jako zfilmovaný kreslený seriál modrých postaviček Šmoulů, žijících v kouzelném lese v houbách, je to celkem slušné. Ale jak jsem řekla, pro děti je to perfektní podívaná. ()

bartias

Pitomých scén je příjemně málo a když se Šmoulové vrhají do akce, kupodivu to funguje. Nedobrovolný výlet malých modrých potvůrek na Manhattan je výhradně pro děti. Není vyloženě špatný. Chvílemi je dokonce celkem zábavný. 5/10 ()

LukeUp

Překvapivě snesitelná a povedená oddychová komedie, od které jsem si noc nesliboval. Milé překvapení, šmoulnul jsem to rád. ()

wendelin9

Žádná sláva to není, ale podle mého názoru mohli příběh modrých trpaslíku v bílých čepičkách zprasit mnohem víc. Film je určen pro nejmenší, kteří se určitě dobře baví a staší si aspoň pospí. A pokud se vám spát nechce, úplná ztráta času to taky není.. ()

mr.filo

Průměrná dětská záležitost (drama a komedie pro děti) Bylo tam více narážek na jiné filmy? (vyslání můry pro orly z LOTR, dáme hi5 z HIMYM, Svoboda z Braveheart) A pak taky pár věcí, co Čechovi unikne: Gargamel = Garbage Man, text písně Katy Perry, I kissed a Smurf/girl, and liked it. ()

panMartin

Původní kreslený seriál jsem měl jako dítě celkem rád, takže jsem byl zvědavý i na tuto hranou verzi. Nečekal jsem žádný zázrak a bohužel se taky ani žádný nekonal. Co si budeme nalhávat, pro děti je film však ideální. Musím ale vyzdvihnout Gargamela ten byl ze všech postav nejtrapnější. Ale Šmoulům chybí šťáva. A bohužel i hodně vtipní scény, párkrát se usmát bohužel nestačí. ()

Doudis19

Trapnost určená výhradně těm nejmenším a mentálně zaostalým, aneb jak i Neil Patrick Harris musí platit nájem. ()

Lolita

Stále váhám mezi ** a ***.. Na film jsem šla jako doprovod mladší sestřičky, se kterou jsem absolvovala i Méďu Béďu, který byl zklamáním i pro ni, a nejen pro mě - její první slova byla: to nebude namalovaný? U Bédi byla grafika fatální průser, u modrých bratrů už menší. Šmoulové, pro nás obě, dopadly mnohem lépe. Já jsem se pozastavila u momentů odkazující na HYMIM, a to konkrétně na Patrickovo "Daddy´s home" a "Give me five.. sorry, four (šmoulové mají čtyři prsty, pro ty méně chápavé) " které konkrétně v našem kině vzbudily u diváků, zejména těch starších, největší salvy smíchu, mladšímu divákovi ale rozhodně nic neřekly, a mně osobně to trochu rozmrzelo. ()

filmmovier

Výborný rodinný film, který je bohužel opět až moc americký. Tenhle film o Šmoulech je velmi povedený, já jsem se příjemně bavil a ani chvíli jsem se nenudil. Hank Azaria mi do role Gargamela seděl dokonale a je to nejlepší postava celého filmu. Neil Patrick Harris je opět výborný a Sofie Vergara dokazuje, že je to Španělka jak má být. Jinak nejvíc mě zaujaly triky. Šmoulové jsou povedení a jejich vesnice je udělaná dokonale, docela jsem se u toho zasnil. Je to tedy velmi povedený a příjemný film, který rozhodně nenudí. 85%. ()

Triple H

Úplne znesiteľná detská zábavka. Tá jednoduchosť a infantilnosť mi prišla celkom milá. Film sa vôbec na nič nehral a neašpiroval na nič viac len úplne jednoducho pobaviť. Rád to pozriem aj znova - priznávam na rovinu. :-) Neviem ako sú na tom dnešné deti, ale tipujem, že tvorcom sa týmto krásne podarilo Šmolkov spopulárniť aj u novej generácie. ()

Estrellita

Nesnáším šmouly! Vlastně vůbec nevím, za co dávám tu hvězdičku... Možná za Neila Harrise. Zhovadilost bez nápadu, bez logiky, bez špetky originality. Málem jsem se z toho pošmoulila. Tfuj! 15% ()

Lopezka1982

Už od dětství mám ráda klasické Šmouly, tak se mi film líbil, i když nejsem fanda toho, že klasické kreslené pohádky pomalu mizí a nahrazují jen animované 3D postavičky. Film je spíše pro děti, ale já mám ráda pohádky, tak jsem se ráda podívala :) ()

Mrkvič

Pro děti budiž a já se aspoň hezky prospal. Pět minut jsem se rozplýval nad kouzelností šmoulích postaviček, ale to bylo tak vše a pak už jsem vnímal jen tu plitkost scénáře a nudné fórky. Spousta scén vyloženě jen pro 3D projekci. Být to rizí animák, bylo by to asi lepší, protože lidské postavy tu jsou i přes své mužské obsazení přííííšerně nudné a zbytečné. ()

Dado

Totálne znehodnotenie mena pôvodného kresleného seriálu, ktorý mám mimochodom veľmi rád. Príbeh je jednoduchý a plný klišé s účelom udržať jednotlivé scény pohromade, nudných a trápnych miest sa nájde požehnane, naopak vtipu len veľmi málo a najhoršie je, že sa oň vôbec nestarajú šmolkovia, ale Garmagel a jeho kocúr, ktorí si u mňa vyslúžili aspoň tú 1*. (25%) ()

kinghome

Na seriál to nemá ani za nic ale zas tak špatný to nebylo. Typická blbůstka pro děti. A animovaný šmoulové nejsou vůbec špatně udělaný. Škoda, že to je film udělanej jenom pro výdělek a né jako pocta těm pravejm šmoulům. Ale jak řikám nebylo to uplně špatný. 60% ()

karlik4801

Přestože je jasné, že jsou Šmoulové tvořeni především pro děti, nijak mě to neohromilo. Je více filmů pro děti, u kterých se mnohdy celkem bavím. Ale Šmoulům chybí šťáva. A bohužel i hodně vtipní scény, párkrát se usmát bohužel nestačí. Aspoň že dobře obsadili jednu roli a to Patricka. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)