Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

Beastmaster4

"Na to se nekoukej, to je o ničem", "naprostá ztráta času", takové a podobné věty jsem slyšel od kolegů v práci aj. Film už stažený, tak co s ním, smazat nebo to risknout? :-). Nerad, když už mám možnost něco shlédnout, se filmu zbavuju na doporučení ostatních, mám svůj pohled a nerad si nechávám filmy hodnotit od jiných, nebo alespoň nesoudím tak, jak vidí druzí. U Šmoulů jsem rád, že jsem dal na sebe a na film se podíval. Jde o svěží půlanimák (jak podobným filmům říkám), který mne dost často rozesmál. Není tak vtíravý, jako jiné kousky. Počítačoví Šmoulové vypadají pěkně a jsou tak hezky podobní kreslenému originálu. Gargamel jako jediná postava z kreslené pohádky má tady reálnou podobu a Hank Azaria byl v této roli bezkonkurenční. Nebýt jeho, pak by to možná za ty řeči kolegů stálo, ale s ním jsem se slušně pobavil. Gargamel v jeho podání = BOMBA! :-D. Šmoulové tak dle mého dokážou zaujmout vaše děcka a vám věřím, nebude vadit těch pár minut sledovat ty malé modrásky po jejich boku. ()

Bauer

Stoprocentní guilty pleassure! Kdo by neznal Šmouly? Šmoulové jsou určitě kultem a fenoménem. To že autoři přišly s večerním filmem byl skvělý nápad a výborný tah, jak z nás diváků dostat co nejvíce peněz, protože děti Šmouly milují a věřim, že v některých rodinách se na Šmouly šlo i vícekrát. Dokonce i já ve svém věku jsem se bavil královsky. Příběh je skvělý a některé kousky těch malých modrých mrňousů jsou velice vtipné. S určitou nadsázkou by se dalo říct, že jde o "šmoulí avatar". Herecké obsazení mi však lezlo na nervy. Ne že by Neil Patrick Harris byl špatný herec, ale mám ho zaškatulkovaného jako Barneyho Stinsona ze seriálu Jak jsem poznal vaší matku. A to je prostě špatně! Vůbec se mi na tuto roli nehodil. Ovšem Gargamel v podání Hanka Azaria neměl chybu! Šmoulové si zaslouží 4*, protože až se budu nudit, nebo bude deštivý den a já nebudu mít co dělat, tak po nich s chutí sahnu. Těším se na druhý díl! ()

Earl_23

Pro děti moc povedené, pro nás starší diváky příjemný film na nedělní pochmurné odpoledne. Šmoulové sice dějově moc neoplývají, jinak se na ně ale kouká hezky. Animace jsou prostě nádherné a Neil Patrick Harris tomu všemu dodává šmrnc. Bohužel jsem viděl s českým dabingem, který nebyl nic moc, jinak se ale jedná o povedenou záležitost. Hodnocení 60% Šmoulům zcela sluší. ()

Chickenka

Příjemné překvapení! Ano, film je určen spíše menšímu publiku, ale to neznamená, že se u něj i starší nemůžou dobře bavit. Nechybí vtip, zápletka ani happy-ending. Místy až "trapným" scénkám jsem se nasmála až až. Sice seriál nic nepředčí, ale oproti němu animovaní šmoulové jsou taak roztomilí. Ani můj oblíbenec šmoula Fešák nechyběl. ()

RelaxMan

Původně jsem čekal, že to bude animovaná vs. hraná blbůstka pro děti, opak je, ale pravdou. Je to příjemný, pohodový film pro celou rodinu. Film má nádherné barvy ( viděno na BD ), šmoulí vesnice je moc hezky provedená. Záporák Gargamel mě dobře bavil. Mimochodem herec H. Azaria byl na tuto roli velmi dobře vybrán. Jenom škoda dabingu N. P. Harrise, čekal jsem, že bude stejně dabován jako Barney v " Jak jsem poznal vaši matku ". Co mě ještě hodně potěšilo jsou šmoulí hry na BD, což je bonus, který určitě rád potěší. ()

slatkac

Křesťani věří v peklo, anděly, bohy, ráj a podobné kraviny, které nikdy neviděli, ale když koukají v kině na šmouly, tak nevěří tomu, že někde existujou. ()

Tommassi3

"Takže sem odešli všichni jednorožci !!" ;) Těžko si vzpomenout na jeden jediný film primárně určený dětem, který by děti, až na to nenarozené, kterého se pro změnu děsí bezbarvý obr Neila Patricka Harrise, zobrazoval pouze jako rozmazlené krvelačné bestie, což prostě nelze neocenit, scénáristické duo Stem, Weiss mělo rozhodně pořádný koule, byť právě Šmoulové jednoznačně platí za jejich nejpovedenější projekt, do něhož se jim dokonce po vzoru Shreka podařilo propašovat i nejeden ryze dospělácký vtípek, a nutno říct, že většinu otázek, respektive odpovědí na ně, které si dříve narozený starých animovaných šmoulůznalý divák musel alespoň jednou nutně položit, zde prostě najdete, i ten kontrast dvou světů byl vlastně využit takřka naplno.. Jistě, snímek bezesporu platí za jednu velkou reklamu, byť ten nápad s bluray v rámci toho monstrproduct placementu mě nesmírně bavil, nicméně si právě z tohoto faktu dost cynicky i zdařile utahuje, a tak zamrzí jen ty lehce ochotnické výkony takřka většiny živých herců, snad vyjma fantastického Hanka Azarii, v roli Gargamela takřka k nepoznání, ten totiž patří k ozdobám šmoulího celovečeráku.. Stejně jako kocour Azrael, který v mimickém souboji složí snad i Ivu Janžurovou..;) Režisér Raja Gosnel tak nakonec docela překvapil, ačkoliv v závěru snímku očividně silně dochází nejen dech, ale i nápady, je tak vidět, že se učil u samotného Columbuse.. U Chrise Columbuse samozřejmě..;) ()

Hwaelos

Překvapivě zábavné, nabité citacemi z Pána prstenů, Harryho Pottera a Statečného srdce, cynické a lehce přisprostlé pro ty, co umějí hledat. ()

Litsarch

"Šmoulí parou vpřed!" Jelikož mě sestra chce zítra vytáhnout na dvojku, rozhodl jsem si jedničku pustit, ikdyž jsem se jí celou dobu vyhýbal. Zbytečně! :) I přes rozporuplné komentáře zde se mi film od začátku líbil. Sice je to "klasický" formát těchto filmů, ale šmoulové tomu, aspoň pro mě, dodávají daleko jiný nádech (jako Toy Story 1 a 3) a film jsem si užíval, s čímž jsem naprosto nepočítal. Gargamel mi sice moc nesedl, ale zato jeho kocour Azrael byl po celou dobu filmu naprosto perfektní. Gosnell vyšmouloval moc příjemnou rodinnou komedii, která sice upřímně moc originality v žánru nepobírá, ale rozhodně neurazí. A ikdyž Patricka Harrise moc nemusím, zde mi ani trochu nevadil. Hezky udělaný snímek pro děti, u kterého se ale baví i dospělí, kteří vyrůstali na Šmoulím seriálu. ()

Hismael

O něco lepší než Alvin a Chipmunkové. Bylo z toho hodně poznat že většina scén je udělaná pro 3D projekci, pro ty nejmenší diváky. Škoda že to nebylo celé animované, ale asi by to s hvězdičkami stejně nehnulo. ()

jh666

Původnímu kreslenému seriálu, který jsem jako malý miloval, se tenhle film nevyrovná. To ale neznamená, že je špatný. V rámci současných animáků se jedná určitě o nadprůměr, který dokáže pobavit i dospělého. P.S. Gargamel je opravdu perfektní. 66% ()

moviesfan

Dokázal bych si představit film o 20 minut kratší a bylo by to jen dobře. Animace mě příliš nebrala, příběh taky ne. Co si budeme nalhávat, pro děti je film však ideální. Musím ale vyzdvihnout Gargamela, který mě místy bavil. ()

Ajinka126

Jasný průměr. Tvůrci si možná dali záležet na vzhledu šmoulů, ale úplně zapomněli na nějaký příběh nebo dokonce silnější pointu toho, že jsou v New Yorku. Gargamel byl pro mě směšný, moc se nevyvedl. No a k Azraelovi by se měli vyjádřit spíš ochránci zvířat... ()

corpsy

Čo povedať, len to že detičky budú nadšené a v tom prípade sa ich rodičia, či tí skôr narodení budú vo väčšine prípadoch nudiť, alebo v tom horšom prípade budú mať pri sledovaní veľkého množstva trápnych, morálne vysoko poučných resp. sladulinko načačkaných scénach čudný vnútorný pocit. Vizuálna stránka je však vynikajúca. Tradičný priemer hollywoodskej tvorby pre najmenších. ()

PauloZ

Čekal jsem mnohem větší průser. Tohle je naprosto v pohodě dívatelná šmouliáda s perfektní animací, vizuálem a skvělým gargabelem! Chvílama jsem měl chuť napálit 4*. Pěkné 3,5* ()

DEXTER099

Novodobé zpracování šmoulu neurazí a jako vzpomínka na dětství to působí dobře,ale co to v mých očích snižuje je Gargamel,který se mi nějak moc nelíbil a pak některé herecké výkony ,které spíš působí až trapně a přehrávaně a nemění to nic na tom,že je to jenom jakoby film pro děti,zastávám názor,že i ten má nějak vypadat.Takže za mě celkově 65 % a tři hvězdy. ()

Kryton

Čekal jsem daleko větší průšvih. Takto to komediálně drží hlavně Hank Azaria a jeho skvělý Gargamel. Ten tak předvádí výstupy z páry a kouře, ksichtí se a bezdomovce nazývá místními čaroději. Šmoulové pak jsou jen doplňkem filmu (!), kteří jen zpívají a zpívají a zpívají. Film si na tohle taky postekne. Docela mě nesedil Neil Patrick Harris do roli starostlivého otce. Mám ho v hlavě pořád jako Barneyho nebo sama sebe v trilogii Harold a Kumar. Takto je to jako celek slušnou rodinnou záležitostí, kde však některé vtipy či narážky pochopí spíše rodiče. ()

MartinezZ

Na tohle v mých žilách koluje příliš málo infantility. Na děti mi to přijde příliš moc a rychle ukecané, ale pro nikoho jiného to zase dělané není a tak pohádka pro děti je to dobrá, jen neskutečně šablonovitá, Pokud něco nemám rád, tak násilné skloubení reálného světa a imaginárních postaviček, navíc tohle byla poměrně nuda. Jediná postava, co ve filmu za něco stála, byl Gargamel. Proč do tohohle lezl Neil Patrick ví Bůh. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)