Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

Vxxx

Je mi líto toho hodnocení, hlavně kvůli N. P. Harrisovi :( Ale bohužel nuda a jedna velká nuda.. :( ()

frashmaker

Docela vtipné a bez slabšího místa. I když bohužel plné amerických keců... To mi vadí. Ale jo. Je to pro děti a ty je třeba vychovávat k něčemu lepšímu. I když ta cesta je v Americe nechutně slizká. Hodně slušné tři hvězdičky. A to jsem Šmouly vždycky nesnášel... ()

O.Peta

Tak toto se moc nepovedlo. Děti samozřejmě budou nadšený, těm stačí málo, ale pro trochu odrostlejšího diváka to není to pravý. 3D naprosto zbytečný a N.P.Harris by se měl ubírat radši směrem jako jeho kolega z HIMYM Jason Segel. Návštěva Šmoulů v kině nebyla tentokrát ta nejlepší investice. 45% ()

Pierre

Co tady vlastně dělám? Jasně, jdu napsat po novém zhlédnutí koment ke Šmoulům!! Ale jakékoli  výrazy o šmoulení si odpustím, protože jsem tímto pojmem a vším jemu příbuzným momentálně naprosto přesycen.  Ale ačkoliv jsem většinou nefandil padouchům (to je nemorální!),  tak Gargamelův výkřik: ,,Chyťe zloděje šmoulů!!´´, si mile rád zopakuji. Vzpomínám si, že v době uvedení byla propagace tohoto filmu mohutná a šmoulí kartičky se sbíraly ve velkém (:D.) V té době se mi toto dobrodružství moc líbilo. Taky proto, že mě jako menšího vždycky bavil střet světa zvířecích nebo pohádkových postav a světa lidí.  Takže Šmoulové v New Yorku pro mě byl tehdy úplně skvělý námět (:D) stejně jako celá ta přehlídka velkého města. No, tyhle všechny  osobní pozitiva už po letech vyprchaly (:D) Navíc mám dojem, že prezentace Šmoulích postav  je v tomhle případě slabá. Všichni se chovají nevýrazně, zaměnitelně  a jenom Šmoulinka je roztomilá.:D  Hvězda dolů. Ale ve své době byly tyhlety vysokorozpočtová spojení animovaného a hraného světa docela populární a častá. Šlo sice o pochybý fenomém, který mě dneska taky už  tolik nebere (:D),  ale za mala jsem na  takových projektech taky dost ujížděl. V  dnešní době mi příjdou (a takové ty klasické americké animované rodinné komedie celkově ) trochu na okraji (něco mi napovídá i malý počet komentářů ke Šmoulům za poslední léta.) A tohle místy ještě docela funguje. Hlavní jsou zábavné Gargamelovy vylomeniny! Ty mě bavily pořád a dostaly mě do správné bláznivé nalady.  Etudu s fukarem a hlášky ,,Azraeli, žiješ ještě?´´ a ,,,Chyťte, zloděje šmoulů!´´jen tak z hlavy nedostanu.:D Takže ať žije fukar!:D Když se film mezi vatou se Šmouly rozdělí  na jednotlivé zábavné skeče typu Gargamel ve věznici, Gargamel na večeři apod., tak se u něho dá docela dobře pobavit a mé poctivé tři hvězdy rozhodně  nejsou žádné nadhodnocování.  Určitě je tohle alespoň daleko zábavnější než animovaná Zapomenutá vesnice. Neměli byste radši zájem o  tohoto oškliváka? Jsou  i růžový!  ()

blackrain

U všech šmoulů, jak já jsem z tohoto filmu měla strach! Celá léta jsem byla zvyklá na trochu jinou podobu modrých mužíčků a nejen jich, ale tahle podoba mi nevadila. Šmoulíci jsou živější a tak nějak opravdovější. Jen si myslím, že jako film zapadnou mezi jiné animované filmy a brzy po nich neštěkne ani pes. Přirovnala bych je k vlně, která se přižene k pevnině a pak se rozlije po pláži a po ní další a další. Samozřejmě jim nepřeju takový konec. Neviděla jsem dabovanou verzi, ale tu otitulkovanou. S nostalgií jsem si vzpomněla na dabing u seriálu, kdy Taťku šmoulu mluvil Vlastimil Brodský a třeba Šmoulinku Jitka Molavcová. ()

Makky

Šmolkovia chvíľku iritujú, chvíľu bavia, chvíľu nudia. Nebyť výborého N. P. Harrisa a ešte lepšieho Hanka Azariu, ktorý sa evidentne v úlohe Gargamela pekne vybláznil, nebolo by sa na čo pozerať. U Šmolkov pobavilo len to všadešmolkovanie. Ak som dal môjmu obľúbenému Garfieldovi, ku ktorému sa veľmi rád vraciam, len tri hviezdy, tu musím ísť nižšie. Tej nudy bolo až príliš, decká sa však určite zabavia výborne. ()

kaylin

"Šmoulové" by měli zůstat 2D. Tohle je to první, co mě napadlo, když jsem se dověděl, že budou ve 3D a navíc se skutečnými herci. Takové filmy většinou nekončí dobře, jejich kvalita je hodně nízko. Takový "Méďa Béďa" by mohl vyprávět. Ani "Šmoulové" nejsou žádný zázrak, protože prostě film s digitálními postavičkami nemůže tak dokonale fungovat. Navíc je tu další problém, a to především v tom, že dětský divák je asi ten, který snese každou pitomost, která scénáristy napadne. Když si vzpomenu na takový film "Na vlásku" a srovnám ho s tímhle pro děti, "Šmoulové" vycházejí jako naprosto poražený ubožák. Vtipu je zde málo, scény jsou hloupoučké, stejně jako celý příběh, roztomilost se to pak snaží zachraňovat v těch nejslabších momentech. Gargamel je jenom směšný, a tak je nejlepší postavou Azrael. Ostatní živí herci neurazí. Jediné, co mi utkvělo v paměti je "high four" a to, jak Gargamel prochází mlhou. Dokonce jsem se i zasmál. O čem byl příběh samotný? Vlastně ani pořádně nevím, ale o to nejde, ne? Oni přece mají být hlavně roztomilí a schopní rozpoutat mánii. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/jumper-babel-kung-fu-divocina-miami.html ()

René.girl

Být o pár let mladší, tak si tenhle film asi zamiluju, ale to já "bohužel/bohudík" nejsem. Z toho mi tedy celkově vychází - milý film pro dětičky. 60% ()

salalala

Spíše otravný film, kde je modro, až to hezké není. 3D je tedy perfektní, ale souhra herců s animovanými postavičkami moc nefunguje. Vtipy jsou infantilní, někdy trapné a hloupé. Naštěstí se tu moc nezpívá. Živí herci nemají co hrát, takže jsou spíš "ňoumovití". Jedinou výjimkou je Azaria, který je jako Gargamel výborný. Jinak není moc co psát. Takové zlo, jaké jsem si myslel, že to bude, to nebylo, což je super. Smát se ale u toho moc nejde a význam to má jedině s dětmi. Scénář klišovitý, morální poselství otravné a protivné, postavy šablonovité. Nic moc. Ale neurazí. 40% ()

FilmFan24

"Šmouly nechci ani vidět!" památnou to Gargamelovu větu z původního animovaného seriálu zná snad každý. Noví Šmoulové jsou sladce modří k pomazlení. 3D je spíš k vzteku a jen zvýrazní nedostatky animace. No dětské publikum, kterému je modrý film určený, bude nadšené, ale ti (včetně mě), kteří pamatují TV seriál by raději uvítali celovečerní šmoulí animák. ()

dom156

Náná nananá...no a teď k tématu. Šmoulové a jejich první film v novém tisíciletí je příjemná odreagovačka u které se člověk i zasměje. Není to nic světoborného, ale postavičky vypadají velmi dobře a brzy jsem si k nim vytvořil sympatie. Největší sympaták je asi Taťka. Na odreagování super věc a mírně doporučuji. ()

sssssycak

Šmoulové, na těch jsem v dětství "ujížděl". Měl jsem doma VHSky, pexesa, komiksy a "kdovíco" ještě. Na jejich filmový debut jsem se tedy těšil hodně, a musím říct, že úplně zklamán nejsem. Tedy, ano, mohlo to být lepší, starým animovaným šmoulům se prostě nic nevyrovná, ale i tak se jedná o poměrně příjemnou rodinnou komedii. Celý film bych pak při hodnocení rozdělil do dvou velmi rozdílných pasáží. Část, která je zaměřena na šmouly tak, jak je známe. Ta je prostě šmoulově šmoulózní. A pak je tu ta druhá, propojení šmoulího světa s tím lidským. Ta část, která je zaměřená na americký rodinný ideál. Ta se hrubě nevydařila. Tak nepříjemně vtíravý pocit o rodinném štěstí a ideálu jsem už dlouho u tohoto typu filmu neměl, což celý film v mých očích sráží hodně dolů. Tahle část je vyloženě odpadová. Celkově tedy nemohu jít výše než 3*, což mě osobně mrzí. Kdyby se film zaměřil na šmouly klasicky, jak je známe, mohl to být nadprůměrný film. Takhle nám z toho po sečtení všech pozitiv a negativ vychází pouze příjemný průměr. PS: Gargamel teda parádně hláškoval. ()

TominoLa

Jako dítě jsem Šmoulové miloval. :) Kdo ne v tu dobu. :) Když jsem se, ale dočetl, že se nám ta modrá parta vrací do kin tak jsem z toho rozhodně nebyl nadšen. Ani trailer můj názor nezměnil. Dnes viděno s dabingem a moc potěšen. Bavil jsem a to přímo šmoulovatě. :)) Na necelé dvě hoďky jsem vrátil do dětských let a nestydím se za to. :) ()

Patw

Jedna hvězda za Neil Patrick Harrise, který popravdě hrál už i líp, ale tady mě prostě bavil - (místy no)... Animace se mi líbila - hlavně šmoulí místečko v lese. Na animáka to nemá špatný děj, prostě klasika. Film by mohl být o dost kratší a i bez některých scén. Ve filmu mě vůbec nebavila Jayma Mays, zato Sofía Vergara byla příjemným překvapením. Celkové hodnocený zlatý střed = 3* ()

SonG odpad!

Stačilo mi asi jen 30 minut...Tohle mělo zůstat na papíře. Radši si pusťte seriál z roku ´81, neprohloupíte. ()

Cl3ricK

Ono by to i nemuselo být zas tak špatné, jen kdyby Arazia tolik nepřehrával, a nebo neměl tak dementně napsanou roli. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)