Veřejný nepřítel č. 1

Verejný nepriateľ č. 1

Verejný nepriateľ č. 1 - Inštinkt smrti prvá časť

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

Francie / Kanada / Itálie, 2008, 113 min

Podle mého v sobě Veřejný nepřítel č. 1 zručně míchá to nejlepší z tradice francouzských kriminálek a zároveň přidává něco ze Scorseseho mafiánských filmů. Výsledkem je film natočený tak svižným způsobem, že celé bez mála 2 hodiny uteče jako efektní videoklip. Režisér Richet zvládnul provedení na jedničku. Vicnent Cassel je také úžasný. Vytvořil postavu, ze které vyzařuje negativní energie a se kterou bych se rozhodně nechtěl setkat. Zároveň však nepřehrává a ponechává svému hrdinovi i trochu té lidskosti. Scénář je také bravurní, nenechává diváka dlouho čekat na jednom místě a tlačí Mesrina neustále dopředu. Pro mě je to jasná pětihvězdičková záležitost.(14.9.2009)

• 6thSun

Slevy v supermarketech, obliba českého vězně Kájínka i francouzského gangstera Jacquese Mesrina, ale také inklinace k fašismu či komunistům, všechny tyhle "atrakce" jsou přitažlivé pro stejný vzorec lidského myšlení. Vzorec bez použití intuice a zdravého rozumu. Nechápu oblibu takovýho šmejda, o kterém je tento film, který ho navíc vykresluje mimořádně slizským způsobem. Nechápu vás, kterým se tohle explicitní násilí může líbit a mám z toho hodně nepříjemnej pocit.(22.4.2010)

Velice příjemná gangsterovka o Jacquesovi Mesrinem. Vincent Cassel v hl.roli byl opravdu skvělý. Dokonale se pro tuto roli hodil. O krvavé akce nebylo nouze. Atmosféra 60.let tu byla vyzobrazena báječně...(18.6.2009)

Sirové, drsné drama s povedenou dobovou atmosférou, druhá polovina je fantastická, zejména pasáž s útěkem z kanadského vězení a následný návrat se blíží dokonalosti. Skvělá kamera vás podrží v křesle při akčních sekvencích.(21.7.2009)

Ako úvodná časť príjemné, prebúdzajúce záujem. Rodinné prostredie hlavného hrdinu a celospoločenské nálady tej doby síce nemuseli byť až také popisné, skratkovité a zjednodušené, ale v rámci žánru snáď (s prižmúrením oka) môže byť. Dokonca aj epizodické narábanie s vedľajšími postavami zatiaľ neprekáža (odkiaľ sa napríklad vzala tá obrýlená ženská, ktorá by svojimi bojovými schopnosťami ušľapala aj Trinity z Matrixu a z čoho vznikol taký hlboký vzťah medzi nimi?), veď sme len na začiatku, pokračovanie snáď mnohé objasní a čo neobjasní, to sa ukáže byť autorským zámerom... bol som vcelku spokojný a druhý disk som do prehrávača vkladal s dokonca väčšími očakávaniami, než prvý...(20.9.2009)

Ani se neodvažuju domyslet, jakou ještě víc legendární a hlavně nepolapitelnou gangsterskou dvojici by spolu Cassel a Mesrine utvořili, kdyby se ovšem poněkud neminuli v čase. Byla by z nich morbidní, ale všemi zbožňovaná siamská dvojčata na vítězoslavném tažení bankami, zaplivanými bordely jakož i těmi nejvíc nóbl podniky. Role Mesrina a role sedláka Josepha ve filmu Satan jsou mé dva nejoblíbenější Casselovy kousky. Známá věc: Satan byl odjakživa Veřejný nepřítel číslo jedna !(6.2.2013)

Jakýkoliv film v sobě zahrnuje i část fikce, protože nikdy nemůže dokonale zachytit celý lidský život, který každý z nás vnímá odlišně. Pokračování příště.(14.6.2009)

DVD 15 (CZ) - V lednu roku 2009, když jsem odcházel z tohoto filmu z kina, tak jsem byl maximálně spokojený. Do té doby jsem totiž do sebe hustil jenom americké filmy, takže francouzský snímek byl příjemnou změnou a já si užíval na velkém plátně každou minutu. Dnes, po téměř 5 letech jsem se rozhodl pro připomenutí a znovu jsem si liboval, jaký je to zajímavý kousek s ještě zajímavější postavou Jacquesa Masrina v podání Vincenta Cassela. Ten totiž zahrál svou roli na jedničku a díky němu Veřejný nepřítel jednoduše baví, vtáhne vás do děje a vy mu v podstatě i fandíte. No a když už si myslíte, že bude konec, ozve se: "Konec první části". Za kterou já dávám 80% (with J.)(5.11.2013)

Bezchybný. Příběh je hodně napínavý, obsah bohatý. Cassel je frajer, akce je vážně super. Je to epické dílo, těším se na Epiloga.(13.4.2013)

V trochu překotné životopisné gangsterce vám skvělý Vincent Cassel vyrazí dech. Někdy dokonce doslova.(30.11.2008)

Více než dobré. Škoda jen, že jednotlivé scény nejsou více pospojované a není zapojené nějaká Jacquova motivace či jeho pocity (což do jisté míry vynahrazuje pokračování). I tak ale jeden z nej filmů 2008, na kterém jde vidět kvalitní režie, velký rozpočet a hlavně "oživení" postavy Jacquese Mesrina Vincentem Casselem.(2.1.2010)

Velice kvalitní snímek, nemám mu co vytknout. Ale na AMERICKÉHO GANGSTERA tedy opravdu nemá, 90% PS: Už se nemůžu dočkat Epilogu.(18.12.2008)

VENKU NEBO MRTVÍ JEANE PAULE, BUĎ BUDEM VENKU NEBO MRTVÍ!!! Jean Paul soulasně kývne. Ten pohled řekne všechno. A pak víc pro sebe než pro kohokoliv jiného řekne: "Buď venku nebo mrtví Jacqu!"------------Nic podobnýho jsem dosud neviděl! Dokonalý spojení všech elementů, který z filmu dělají nesmrtelnou klasiku. Děj a styl vyprávění, který vás přisaje na plátno sežmoulá a nakonec vyplivne nasáklýho podsvětím. Bez sebemenšího slitování do mě ten film narval svůj pohled a nutil mě dívat se neuvěřitelně napnutýho až do konce. 100% VLASTNĚ NE JEŠTĚ NENÍ KONEC...a Jacques...? Dozvíme se v EPILOGU!!!(12.12.2008)

Zo začiatku mierne dobré...budovanie kariéry Mesrinena nebolo nijak extra, ale čas plynul dobre...a potom prišlo jeho zatknutie...a vtedy sa film dostal lepšej ligy, vynikajúca kamera, akcia..proste keby takto vyzerá celý film...tak jasných 5...ale uvidíme aký bude epilóg...(11.6.2009)

Zklamání. Příběh o nejznámějším francouzském gangsterovi si představuju krapet lepší, zajímavější, akčnější, propracovanější... Tohle bylo naprosto neslané nemastné. První polovina šla úplně mimo mě. Druhá polovina ve vězení a útěk ven zvedl sice úroveň, ale bohužel ne tak, abych zvedl hodnocení.(29.5.2010)

Dobre natocena francouzska nuda. Je to gangsterka, takze tradicne prepalene hodnoceni u ktereho si z prumeru jako vzdy u podobnych filmu muzete rovnou odecist 20% Vizualne/lokacne docela pekne, Marco Beltrami se hudebne neflaka a Vicent Cassel s Depardiem jsou gangsteri od narozeni, ale jinak je to docela otrava. 5/10(25.11.2010)

Hrdina? A čo takého ľudstvu priniesol? Jednoznačne samoľúbi gangster antihrdina. Teda aspoň podľa tohto, veď teda žiadny film nemôže obsiahnuť celý život. Dosť zaujímavý kriminálny film, no aj niečo stál, takže sa niet čomu diviť, že je z časti umelecký, no jedná sa tu skôr o menšie komornejšie akčné scény, čo tomu možno nezodpovedá. V dnešnej dobe sa filmuje takmer všetko, aj príbehy gangstrov. Z hereckého hľadiska podľa mňa nie je tak ťažké sa vžiť do tých rôznych úloh, skôr sa mi páčila tá jeho prvá žena, v osobe herečky Elena Anaya, tú postavu hrala ozaj presvedčivo. Cassel je už skúsený, taktiež Depardieu a tak ich výber sem je pochopiteľný, no nejak ma to ako celok neoslovilo. Skoky medzi udalosťami tomu podľa mňa neškodia, motívy jeho konania nie sú úplne jasné z tohto, máte tu teda možnosť premýšľať, no sledovať film plný vrážd, divočenia na slobode, života od akcie k akcii v časoch, keď sa z väzenia dostal príliš jednoducho a ešte sa vrátil pre komplicov, tak to je skôr historicky zaujímavé, ale žeby toto bolo niečím zvláštne a neobyčajné ako film? Nemyslím.(13.8.2013)

Ultimátní francouzská gangsterka, která si bez sebemenších pochybností zaslouží čestné místo na piedestalu těch nejlepších filmů s touto tématikou. Výborná práce!(5.11.2019)

Vřele doporučuji. Nejdříve jsem se bál, zda téhle filmové "lahůdce" budu vůbec rozumět, ale po chvíli vás děj vcucne a už nepustí :-) Už se těším na epilog...btw, taky vám v kině nejdřív pustili trailer ke dvojce a pak pustili jedničku? :-)(13.12.2008)

Mé tisícé hodnocení a sem rád, že zrovna tohohle dvoudílného eposu, patrně nejlepšího francouzského filmu, jakého jsem kdy viděl !(2.1.2009)

No první díl vcelku nudný. Příběh zajímavý, s velkým potenciálem, ale to je asi tak všechno. Je to sice výborně zahrané, ale když je tam tolik hluchých, nebo spíš nezáživnývh míst...nedá se nic dělat, lepší průměr.(18.3.2009)

1 3 4 5 6 7 8 9 14 20 26