Jezero smrti

lackyluk

Ňák nemohu souhlasit s většinou kladných komentářů.Ke konci filmu už jsem ji vlastně přál ať to s ní někdo skončí,vlastně byli oba od začátku odsouzení k neúspěchu.Prostě skoro žádná logika,proto jen dvě * ()

MovieFanatic

Už od začiatku mi to pripomínalo film hory majú oči. Podľa mňa nieje normálne aby boli všetci psychopatický maniaci bažiaci po smrti násiliu. Vo filme hory majú oči to bolo OK, ale sem mi to teda vôbec nesedelo. Povedzme, že atmosféru to malo, ale napätie ?? kde pre boha ??? Pre mňa po celý čas strašne predvídateľné a tuctové. Samotný zaver sa dal očakávať, kedže mestečko pri jazere bolo plné magorov a psychopatov, ktorí nevedia čo od radosti. V podstate sú 2 hviezdy až príliš vysoké hodnotenie, ale tak dnes mám dobrú náladu, tak nech nežerem 2/5. ()

weelska

Já to odmítám hodnotit, hodně se to ve mně pere, je asi škoda tomu nenapálit ani jednu hvězdu, ale vypíchnout tu rovnou pětihvězdu, to byste mě museli mít za blázna.. ()

kickassgirl

velmi realisticky vykreslene postavy. najhorsie na tom je ze takito zmrdi mozu toto robit u vas za kopcom a nik o tom nevie a nikdy sa nedozvie. bohuzial takito vysinuti pubisi naozaj existuju ()

Protentoucel

Tady už se ani nedá mluvit o osudu ani o iracionálním jednání v případě ohrožení života a strachu.. toto je naprostá debilita v případě jednání hlavních hrdinů, viz film Ils. Navíc těch náhod je tak moc, ve prospěch násilníků, že se to stává totáním nesmyslem. ()

Dann99

A nemajte radi deti.Naozaj o chlp lepší ako priemerný thriller s luxusným obsadením a dobrou hudbou.Tu je to iné iba v tom,že násilnosti sa dopúšťajú deti. ()

Akatsuki

Možné spoilery! Po dnešním zhlédnutí jsem skutečně vyčerpaný a rozlámaný jako hrdinka na (skoro) konci snímku. K tomu mi je fakt špatně od žaludku - nikoliv kvůli násilným scénám, ale intenzitě, s jakou na vás Jezero dolehne. Toliko k osobním pocitům na úvod. Teď trochu konkrétněji - téma zas*aných teenagerů, kteří jsou všehoschopní, perfektně nastavuje nemilosrdné zrcadlo. Takový menší sociologický exkurs do struktury teenage bandy a vlivu vyšinutého maniaka. Navíc v úplném závěru k tomu přibereme i zbytek vesnického osazenstva a máme z toho rázem aktualizaci středověkého strachu z lidí žijících mimo město/společnost. Opomineme-li klasickou klišé osnovu muž+žena - dovolená, les, chatky, nepřítel apod. nabízí Eden Lake perfektní využití všeho zmiňovaného - neznáme konkrétní story- line páru ani teenage bandy (jen drobty) - prostě jsme vrženi do lesa a bojujeme. Od prvního psího štěknutí stupňujeme intenzitu a bezvýchodnost situace víc a víc. ..Docela se mi líbilo i poměrně chytré využití záběrů z letadla/vrtulníku - umocnění pocitu samoty zaručeno. Závěrečný pocit zadostiučinění má velmi hořkou příchuť a v podstatě úplně chybí, neboť ve všech případech "trestu" to odnášejí ti sice morálně pokleslí, nikoli však nejvíce zodpovědní. Shrnu-li to jako antickou tragédii v současném světě bez žádaného deus ex machina vysvobození, myslím, že tím nikoho neurazím...Perfektní emocionální jízda, která má dlouhý dojezd a rozhodně není určena pro všechny.....A pořád je mi zle! ()

Gridd

Hororem bych Jezeri smrti nenazval. Ale jako thriller, tak to je něco jiného. Zapráskaný mladý sráči vyvolají v každé, divákovi hnus z jejich chování. Je vidět, že stačí jeden jedinej hajzl a celá parta jde za ním, jenom proto, aby byl v partě. Každopádně tento orpadvu depresivní fílmek si zaslouží 5 hvězdiček. Škoda jen, že prostě holčina neměla kliku a nestihla je všechny dostat...... ()

lucka.zakopa

V porovnání s některými horory tam ani tak moc krve nebylo..a přesto se mi z toho chtělo zvracet jako z ničeho jinýho. Hlavně teda scénky s upalováním, konec ten ve mě vyvolal takovou vlnu bezmoci jako žádnej jinej film. ()

tenista57

Horory normálně nesleduju, ale když tento film dala do svého programu ČT, tak jsem to zkusil. Dokoukal jsem film do konce, který byl pravým opakem amerických hororů. Žádný happy end, žádné zázračné obživnutí hrdinů, prostě depka od začátku do finiše. Nejzápornější postava filmu ze všeho nakonec vyjde asi bez trestu, mučení její oběti svými kumpány natočené na mobil nakonec smaže a jeho podařenej tatínek dobije v koupelně přítelkyni zabitého mladíka, aby nemohla svědčit. Po shlédnutí tohoto filmu může člověk lehce nabýt dojmu, že na anglickém venkově žijí samí zmrdi, aspoň tak na mě film zapůsobil. Jak už to v hororech bývá, tak i v tomto filmu se objevily určité nelogičnosti, ale celkově řadím film do lehkého nadprůměru, za který se snad dají tři hvězdičky považovat. ()

leo_kure

Konec byl strašný... Vůbec nechápu jak to někoho mohlo napadnout... Průběh filmu mi byl už od začátku jasný, ale i tak dokázal překvapit... Hlavně ten konec... SPOILER: nečekal jsem že se ti puberťáci budou navzájem vraždit... ()

CharlesDow odpad!

Takový druh filmu nikomu a ničemu nic nepřináší. Není zde naprosto co obdivovat. Takový scénář a režii nelze nazvat uměním. Něco takového může napsat každý, kdo má tu odpornou chuť a je dost zvrácený na to, aby svou mysl nechal ponořit se do temnot zla. Ničeho jiného tato ubohá stvoření nejsou ani schopna. V lidech pak film evokuje přesně totéž, pouze touhu po odplatě, nenávist a zlobu. Tím hůře, pokud diváky jsou nedospělé osoby. Něco takového tento svět opravdu nepotřebuje. Režisérům, kteří něco takového natočí, by měla být upřena další činnost. Ohavný a stupidní styl čehosi, co naprosto nelze nazvat zábavou. ()

Mountain

Nečekaně sugestivní. Strašně pomáhá, že místo krvelačného psychopata tady zlo představuje partička pubertální omladiny z ne právě příkladných rodinných poměrů. Díky tomu totiž příběh působí realisticky, divák snadno podlehne pocitu, že tohle by se klidně mohlo zítra stát i jemu a v tom je ten pravý děs. Fakt jsem se chvílemi kroutila napětím a to se mi u hororů a hororových thrillerů nestává, i když mě jinak baví. Především v první polovině je rostoucí pocit ohrožení a přechod od psychického teroru k fyzickému nadávkován mistrně. ()

hotentot

Toto je teda drsný horor. Žiadne nadprirodzené bytosti a ani paranormálne javy, ale banda chalanov s chuťou ubližovať. Cesta do prírody za romantikou sa tento krát rozhodne neoplatila. Romantika sa behom chvíle mení na boj o život. Keď som si nahováral, že horšie to už nebude, tak sa to ešte viac posralo. Horor ako má byť ! Počas sledovania tohto dokonale hnusného diela som v hĺbke srdca dúfal v dobrý koniec ... čo poviete, doprial ho režisér Watkins divákovi ? ... inak koniec filmu ma pekne dostal. ()

Number1

Dobrý film s plnou dávkou napětí, ale i přesto bych jednu věc vytkl. Celý film jsem se těšil na pomstu, která přišla jen v malém množství. Úplně mám v představě, jak by všechny ty pubertální děti najednou zmizely. Byly by připoutané v osamělé chatě v horách na židli a vypukly by mučící orgie podobné jako ve filmu Truth or Dare. ()

sarah.cs

Původně jsem nechtěla hodnotit vůbec, protože ještě i nyní, dlouho po zhlédnutí, jsem naštvaná! Jak již bylo mnohokrát řečeno, klidně se to může stát. Těm, co zde naráží na logičnost, respektive nelogičnost, postav, bych ráda řekla, že vědí prd, jak by se v kůži protagonistů chovali či nechovali, co by je adekvátně napadlo či nenapadlo, co by se v nich probudilo či naopak potlačilo. Pro mě to byla depresivní jízda bezmocnosti. Několikrát během filmu jsem si přála zvrat, který by vyústil v happy end i za cenu toho, že by se z kladných hrdinů stali vraždící monstra z pudu sebezáchovy. To se mi splnilo jen velmi mizivě a samotný závěr mě dorazil... Byla jsem na sebe naštvaná, že jsem vůbec kdy na tento film narazila a rozhodla se ho dokoukat. Plný počet dávám hlavně proto, že mi tento film zřejmě nikdy nevymizí z podvědomí, což se mi u většiny filmů nestává. ()

BH7

Jeden z nejlepších hororů, co znám. Nechává na mně silný dopad ještě dlouho po shlédnutí. Vyzařuje z něho chování lidí v těch nejhroznějších situacích, kde už funguje jen put sebezáchovy a ty nejprimitivnější lidké instinkty. Film si na nic nehraje a je z něj cítit chladný vánek tvrdé reality, který mě ostře bodá celou dobu do zad. ()

C.A.T.

Sevřené srdce, knedlík v krku a neustálé řvaní na obrazovku. To se mnou vyvedl Eden Lake. Po přečtení popisu o čem film bude jsem si řekla, že to bude zase nějaká vypatlaná blbost, ale opak mě tak překvapil, že jsem ještě po skončení filmu dlouhou dobu čučela s otevřenou pusou na titulky, než jsem se vzpamatovala. Pokud si myslíš,že nemůže být hůř, tak věř, že může... ()

Lekatariba

Steve měl ty malý spratky zmlátit hned, jak si na něj otevřeli hubu. Případně tedy po tom incidentu se psem. Nedokážu si představit, že by si tohle někdo normálně nechal líbit. No ale každý jsme jiný, a když pominu tohle, jedná se o dost znepokojující a realisticky natočený snímek plný násilí, zoufalství, nespravedlnosti a beznaděje. Celkem dost mě to vzalo. ()

Trucker odpad!

Totální kravina nacpaná nelogičnostmi a vyloženými nesmysly natolik intenzivně, že je dokoukatelná do (debilního) konce jen s vypětím sil. ()