Jezero smrti

david666

Dost brutal - jde vidět, že Angličani se s tím nemažou. Některé scény již byly na hranici, takže pro slabší povahy rozhodně nedoporučuji. Herecky velmi dobře zahrané - zejména hlavní zlý "hrdina" to zahrál skvěle - totálně jsem ho nenáviděl. Na druhou stranu některé reakce a jednání jsou tady trošku nepochopitelné. ()

Sentinel

Zajímavý námět vyústil v béčko plné krve a protivných puberťáků. Místo abyste se báli, bude se vám většinu filmu chtít zvracet. Jakžtakž atmosféra drží snímek ještě v průměru. ()

blackout

Scenar se snazi hnat situaci do extremu, takze bohuzel obcas pokulhava v logice chovani ustredni dvojice. Nemuzu to mit ale za zle, protoze se zatim skryva v myslenka, ze to spatne v cloveku pokud je podporovano neadekvatni vychovou muze mit nedozirne nasledky. Kazdopadne delsi dobu nepamatuju, kdy jsem s kladasama takhel soucitil a prozival pri jejich horrovem zazitku tolik emoci. ()

alica009

Je to drsné, je to veľmi depresívne a je to dobrý film, ktorý sa oplatí vidieť. Ale je ťažký a nepríjemný, treba s tým počítať. Nenazývala by som ho hororom, lebo žáner hororu počíta s nadprirodzenými javmi, či prehnaným správaním ľudí, ale tu mi to bohužiaľ prišlo až príliš reálne a vierohodné. Citlivejšie nátury spoľahlivo pochytí depresia z toho, v akom to svete žijeme, ak v ňom sú takíto teenageri. A prinajmenšom odradí od dovolenky na anglickom vidieku :) Veľkí milovníci hororov si ale sotva prídu na svoje - žiadne rieky krvi ani useknuté končatiny, napätie je viac psychologického charakteru. Naozaj nemám rada horory ani príliš depresívne filmy, ale aj tak som rada, že som to videla. Len tajne dúfam, že skutoční anglickí vidiečania sú aspoň trochu vľúdnejší.. Dve veci ma ale riadne vytáčali: "hororová hudba" - to je čosi strašné, akoby to bola povinnosť filmov, čo sami seba radia medzi horory doslova od úvodných titulkov "navádzať atmosféru" hororovou hudbou. Je to nevhodné, prvoplánové a trápne. Oveľa silnejší efekt ma častokrát ticho. V druhej polke filmu je už tento aspekt viac menej ok, ale na začiatku hudba pôsobí riadne rušivo. A ešte jedna vec: s ženskou hrdinkou nie je možné sa plnohodnotne stotožniť, lebo sa správa prehnane zbabelo - ako preboha mohla nečinne pozorovať mučenie svojho priateľa? Inak v podstate žiadne výhrady. Len škoda, že takýto "horor na zamyslenie" sotva zasiahne cieľovú skupinu, ktorá to najviac potrebuje, keďže takíto ľudia sú prílišní ignoranti a tupci a pochybujem, že nejaké inteligentné filmy vôbec pozerajú. ()

bonovox

Vynikajúci thriller, skoro až dokonalý. Neuveriteľne sugestívne a skľúčujúce. Scény pomsty hlavnej hrdinky sú strhujúce a prekonávajú aj pomstu Umy Thurman v Kill Billovi. Celkovo teda jednoznačne plné hodnotenie. Vrele odporúčam. ()

JimDixon

Tleskám. Brilantně natočený horor s naprosto nekompromisním koncem. Výjimečné naturalistické dílo, ve kterém je realita líčena v těch nejodpornějších podobách. Žádní démoni ani zombie v temném lese, ale něco ještě mnohem horšího - pozemské bytosti, se kterými se může setkat každý z nás. Bezvýchodná situace o útěk se usilovně snažící hlavní postavy mi chvílemi připomínala spikleneckou atmosféru Polanskiho: Rosemary's baby - hlavně na závěr, kdy si každý již oddechl, jenomže... Skvělí herci, kamera i hudba. Existují příběhy, kde to zkrátka "nevyjde", ale tvůrců, kteří mají koule to bez lístosti přenést i do svého filmu již míň. Troufnout si po všech těch řečích o svatební cestě a chytračení s prstýnkem uzavřít film tímto způsobem, to už si žádá ňákou tu kuráž. Opět stará známá pravda, kterou je třeba stále opakovat: Zlo nenčíhá v nadpřirozených silách, ale v lidech samotných. Bravo. ()

Dexter666

No áno, samozrejme oslovilo, upútalo, znechutilo, primälo sa zamyslieť, prečítať názory ostatných užívateľov...Napriek surovosti je výpovedná hodnota vysoká. Po technickej stránke v podstate dokonalé, aj keď intencia záberov z vtáčej perspektívy mi zostala skrytá. Nedá mi však neudeliť maximálne hodnotenie z dôvodu fakt veľa náhod, ktoré viedli aj k odpraveniu hlavnej hrdinky (dúfam, že produkcia The Descent sa už tretíkrát rovnakým záverom v budúcnosti prezentovať nebude). Osobne som za seba rád, že keď som sa zamyslel, čo by som spravil na mieste Jenny, nedokázal by som jednať ako ona. ()

RomaS

Nevím jak vám, ale mě se v průběhu tohoto filmu neustále otvírala kudla v kapse (teda kdyby tam byla). Ti malí bastardi tu měli opravdu unikátní role a veřte mi, že s nimi nebudete přinejmenším sympatizovat. Jediná věc mi ale vadila. Na to jak vše vypadalo neskutečně reálně, událo se zde až nereálné množství obrovských náhod a okolností nepřející hlavním hrdinům. Když to shrnu, je zde několik mrazivých scén, které už z paměti nedostanete. ()

D.J.King

Po shlédnutí tohoto filmu si hodně rozmyslím místo své příští dovolené. Dost mě některé scény překvapily a večeři bych si rozhodně k němu nechystala. ()

salome

Do poslední chvíle jsem doufala, že aspoň... když jsem sledovala s kamarádkou tento horor. Naprosto realistický a celý víkend jsem se během práce k některým scénám vracela. Už nechci vidět znova, ale takhle nějak si představuji, co má v člověku vzbudit dobrý horor! ()

kedluben

no byla to docela brutalita! děti se umějí bavit evidentně i berz alkoholu nebo drog:o) ale vážně: film má poměrně slušně vystavěnou "zápletku", nejsou nijak hluchá místa. konec překvapivý. jinak film "na sobotní večer". druhý den: no nevím, zdá se mi, že podobný typ filmů je nějak tak trochu zbytečný. chybí tomu nějaká trochu neuchopitelná rovina.... ()

brasek

"Dementným" detičkám patrí celý svet, robia si čo chcú... človek pri sledovaní má chuť vniknúť do deja a eliminovať počet nepodarených výrastkov. Film ma však veľmi neoslovil. Steve a Jenny ako hlavné postavy sa správajú strašne hlúpo ako ryba z močiara, ktorá si nepamätá čo bolo pred pár minútami a opäť sa pokúša zjesť návnadu z háčika... proste si koledujú aby dopadli, tak ako dopadli. Pozitívom je, že film je sledovateľný a má svoje napätie. ()

ElKamil

Kde se u tohoto filmu vzalo takové hodnocení? Horor? Ne. Thriller? Strašný. Tak bych asi shrnul můj dojem z Jezera smrti. Film je od začátku až do konce protkán nesmyslným jednáním postav, což mě celou dobu iritovalo, proto nemůžu jít s hodnocením výš. Je mi jasné, že většina "nových" rádoby horrorů atp by bez tohoto elementu jen horko těžko vznikla, což by ovšem možná bylo i dobře. Jeden malý fracek obklopený bandou ufňukanců a posránků, kteří nejsou schopní se mu postavit, chce zabít dva dospěláky za to, že mu zabili čokla. Už při té první "bitce" měl ten chlap ty haranty vymlátit. V závěru filmu náznak obratu, ovšem nakonec to stejně skončí v zaběhnutých kolejích. ()

lomikarus

Kombinace Funny Games (USA) a Záhady Blair Witch dává dohromady průměrný horor, který nikoho neurazí, ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekal malinko více. ()