Jezero smrti

necrosrandist

Musím říct, že jsem viděl již podruhé a bylo to snad ještě lepší. Takhle syrový nářez bych čekal spíš od francouzů, možná španělů, ale rozhodně ne od f*ckin' d*ckheads :) ()

halberdier

Mladý pár se vydá strávit víkend u jezera uprostřed lesů. Zpočátku vše vypadá idelicky, dokud nepotkají bandu neplnoletých sprátků z nedalekého města. Počáteční urážky ze strany bandy však přerostou až v boj o holý život... Nejdříve jsem čekal, že se bude jednat o klasický survival horror, kde na mladý pár bude útočit nějaký pomatený vrah. Jenže to co následovalo, mně lehce vyrazilo dech. Ač velký fanoušek "vidláckých" horrorů bych měl být zvýkly skoro na všechno (morbidní týraní nevinných obětí zmutovanými vidláky je v těchto filmech na denním pořádku), ale sledovat, co dokáže parta "dětí" bylo dost i na mě. Film skvěle stupňuje pocit beznaděje, strachu, utrpení a ponížení a ukazuje jakou surovost v sobě dokážou mít obyčejné děti. (9/10) ()

krachman odpad!

Během filmu jsem zjistil, že ten nepříjemný pocit uvnitř není napětí a nervozita způsobená vývojem děje, ale zlost nad absolutně iracionálním a nelogickým chováním postav. Pro mě je tento film totálně absurdní :( Nechápu většinu pozitvních hodnocení tady a pane bože: co je na tomto filmu skutečné nebo reálné?? ()

Skretule

Nemám rád horory, ve kterých tečou bezmyšlenkovitě potoky krve a mimo ně je stopáž bez nápadu....ale tohle je tak nesmírně sugestivní a dech beroucí že jsem těch 91 minut rozcházel ještě dlouho. ()

jopal

U mna jeden z najlepsich psycho, co som videl. Napatie od zaciatku az do konca, Bezmocnost a zlost, to je ta spravna vzpruha, ktora vam nedovoli driemat pri pozerani... ()

ZAUME

Přiznám se, že jsem z počátku o filmu neměl valné mínění, zvlášť po tom, co se hlavní představitelé začali chovat jako naprostí hlupáci. Nakonec však honička a agresivita mládenců dohnala nedostatky a konec mi v hlavě utvrdil, že se jedná o výborný horor. To však nic nemění na tom, že dvě hlavní postavy jsou hlupáci. ()

Xpat

Musím vyzdvihnout neobvykle skvělé výkony i mladých herců, které mě vtáhli do neokoukaného a velmi propracovaného děje s příjemně dráždivou atmosférou. Pokud chcete viděl krutost, ale zároveň i smyslný horor, tak Eden lake je pro to dělaný :) ()

Arcisit

Totální bezmoc, zoufalství a vztek to jsou pocity, které při tomhle filmu člověka neopouští po celé jeho trvání. Samozřejmě je tam milion logických nesmyslů a příběh by se vůbec nemohl udát. Děti by se sesypali hned ze začátku, ženská polovička by se dovolala mobilem jelikož 112 se přepojí na jakéhokoliv dostupného operátora, pár by odjel hned po prvním konfliktu a nebo by smrady sesekal jak psy jakmile by si otevřeli pusy. Škoda, že si scénáristé nedají práci s tím, aby rozumně vysvětlily tyhle zbytečné nesmysly, jelikož tím, že to natočí s nesmysly takovéto filmy totálně zabijí. Přitom leckdy je prvotní myšlenka výborná i herecké výkony slušné, jenže co naplat když to co člověk vidí, se nikdy nemůže stát! Škoda- 2 hvězdy ()

Luciferek

film, který ve mě něco zanechal a musela jsem o něm přemýšlet i po skončení filmu. Hlavně i to, že by se to mohlo klidně stát i ve skutečnosti. I když horory většinou nekončí dobře, tady jsem si přála dobrý aspoň ten konec, ale nepřišel :( byla jsem nervózní od začátku až do uplného konce. Moje hodnocení 100%. ()

jaqubko

Pozrel som si film po polnoci na ČTčke sám doma. Musel by som hodne potrápiť pamäť aby som si spomenul kedy naposledy som sedel jak na tŕňoch ako tomu bolo pri tomto filme. Toto neni horor o náhlych strašivých scénach, ale hutný britský thriller. Atmosféra vám fakt ani len na chvíľu nenechá vydýchnuť, ale zároveň film dokáže byť aj brutálny a surový. Fantastickí deskí herci. Sympatický Fassbender a Kelly Reilly si za tento film u mňa vyslúžila miesto v top 10! (herecký koncert v horore neni obvyklá záležitosť) Jazero smrti je typ snímku, ktorý vytŕča z radu stereotypných a klišovitých snímkov svojho žánru a ukazuje, že to ide i inak. 90/100 ()

Ondrew

Smradi teenagerski. Mimoriadne sugestivne natoceny film, ktory brutalnym sposobom napoveda, ze v obycajnych detoch sa moze ukryvat viac psychopatickeho spravania, nez je unosne. To vsetko s myslienkou typu "ved nam to prejde". Hlavnej hrdinke som skutocne drzal palce a len dufal, ze svojich tryznitelov riadne rozfasiruje. O to trpkejsi bol zaver filmu. Davam jednoznacne 85%. ()

matow

Brutálne dobre sfilmovaný brutálny thriller:)zápletka sice nebola ničím nová ale celkové prevedenie a gradácia nemali chybu,vytkol by som asi niektoré nelogické scény ale to pri týchto snímkoch býva pravidlom a tu som to viac než toleroval. ()

Venceslao90

Sice originální, místy atmosférické, ale je tam tolik nelogických momentů, které celý film sráží k zemi. Na druhou stranu to zase docela zvedá závěr...slabší 3* ()