Muži, kteří nenávidí ženy

• Švédsko Män som hatar kvinnor (více)

Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová z rodinného setkání konaného na ostrově, který vlastnil a obýval mocný klan Vangerů. Přestože nebylo Harrietino tělo nikdy nalezeno, je její strýc přesvědčen, že šlo o vraždu, jejímž pachatelem je někdo z jeho rodiny. Rodiny, jejíž členové jsou mezi sebou sice spjati pevnými pouty, ale která je jinak zcela nefunkční. K vyšetření tohoto případu si proto najme investigativního novináře Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), kterému pomáhá drsná potetovaná počítačová hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace). Lisbeth Salanderová je mladá žena jako vystřižená z Tarantinových filmů, s tajemnou minulostí, za kterou se mstí a která z ní učinila skutečného outsidera. Je hackerkou světového formátu - s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve virtuálním světe, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Jakmile Blomkvist a Salanderová zasadí Harrietino zmizení do rámce četných podivných vražd, které se staly téměř před čtyřiceti lety, začíná se rozplétat temná a děsivá rodinná historie… (oficiální text distributora)

aannemer

Románovou předlohu neznám a neznám ani mnoho švédských filmů. Tento mě ale přimrazil do křesla a prakticky po celou dobu nedal vydechnout. Vynikající a zcela uvěřitelné herecké výkony hlavních protagonistů. No a v neposledné řadě jsem si vychutnal švédštinu, tento "exotický" jazyk se v našich končinách tak často neslyší. Chystaný americký remake mě mrzí - o to víc, že se do něj pustil takový režisér, jakým Finscher je. Vím, že to natočí dobře, ale pořád to bude jen a jen vykrádačka. ()

bonovox

Perfektná detektívka, ktorá trochu vybočuje z celkovej trilógie a práve preto je najlepším filmom z celej série. ()

JackWalters

Výtečné. Samozřejmě za většinu výhod může knižní přdloha, ale švédi odvedli dobrou práci. jediná námitka je Noomi Rapace, vím že Lisbeth neměla být krásná, ale co je moc, to je moc ()

rado14

Švédské filmy vždy byly v mé oblibě, proto jsem hned zpozorněl, když jsem se dočetl, že nějaký švédský novinář posmrtně vydává detektivní trilogii. A po právu. První díl mě pohltil dokonale budovaným napětím. Především bych vyzdvihl ono tajemno, které se vznáší kolem 40 let starého zmizení a následná honba za pokladem v podobě archivních fotografií, dokumentů a také pamětníků, který musí objasnit konečnou pravdu. Když k tomu přičtu skvělé herce a krásnou švédskou krajinu, je to jasných 5*. ()

Tristanian

Úplně stejný případ jako knižní předloha. Je to fajn, místy dokonce napínavé, ovšem místy také neskutečně zdlouhavé a občas dokonce i poměrně směšné (!!!SPOILER!!! Vraždící nacisti snad nejsou cool ani v aktuálních číslech Johna Sinclaira, 40 let nezdárně pátrat po "vrahovi" bydlícím za rohem, superslizký a úchylný sociální kurátor, apod. !!!KONEC SPOILERU!!!). Ale je fakt, že je to pořád lepší než stopadesátá varianta televizních kriminálek... ()

klapqua

Ako fanda knihy som si v podstate došla na svoje. Potešil ma výber hercov aj výkony. Tá zvláštna chladná studená atmosféra, ktorá sa tiahla knihou prenikla aj do filmu, čo je výborné. Som zvedavá na americkú verziu. ()

Muf911

Nepříjde mi o nic horší, než americký remake. Ostatně nechápu, že Finchera napadlo natočit film na stejný námět hned dva roky nato. Švédská verze je dějově až na pár detailů velice podobná. Je ale zaměřená víc detektivně, takže jsem konečně víc pochopil, jak to bylo a pomocí jakých indícií na vraha přišli. Jo, a hlavní hrdinka v tomto filmu se mi líbila o trošičku víc, zatímco Michael Nyquist mi přijde od pohledu jako záporák. Možná je to proto, že jsem ho nejdřív viděl ve filmu Bez dechu, kde hraje srbského padoucha. ()

piskotnik21

Výborné! Od Fincherovho filmu Sedem sa žiadnemu dielu nepodarilo u mňa vyvolať také intenzívne mrazivé pocity.... Pri niektorých scénach mi bolo zle fyzicky aj psychicky. Nezvládla som to pozrieť na jeden dúšok, musela som si spraviť menšie prestávky. Pôsobivý film, kde vyniká zaujímavá hlavná hrdinka v skvelom podaní Noomi Rapace. Ak by som mala tvorcom filmu niečo vytknúť, tak je to výber Michaela Nyqvista do role Mikaela Blomkvista. Na neho som si musela dlhšiu dobu zvykať, na základe knižnej predlohy mám o jeho výzore dosť odlišné predstavy... :) Ešte ku remaku....odporúčam jednoznačne originál! ()

Tony.Frisco

Fakt vynikajúci európsky film s úžasnými hercami (hlavne hlavný ) Lisbeth je očarujúca, prostredie filmu by nenahradilo žiadne americké . Tak realistické, kruté, úprimné a podľa knihy, ktorú som nečítal a je určite super , bez nej by nebol tento super film . ()

sabretooth

Důmyslný příběh, který je nám servírován kousek po kousku s pěkným prostředím a docela sympatickými herci. Byl jsem opravdu překvapen kvalitou snímku, která se silně vyrovná jejímu Americkému dvojčeti, né-li ho i překonává. Super. ()

lumpcz

Bravo, bravissimo..........perfektní krimi,dokonalé napětí......jediné co mi občas vadilo, tak příliš pomalé dějové tempo v některých pasážích! Palec nahoru pro Noomi Rapace :-) Hodnocení: 9/10 ()

Flamik

děsivý, reálný, krutý, přesto s "dobrým" koncem. Film který mě chytnul až tak v 1/3, ale potom už sem nemoh odejít od obrazovky a musel to hned zkouknout. Zajímavé zápletky, napětí, logický odvozování, všechno co mám rád. ()

kaesko

Některé scény mi připadali dost drsné, ovšem i tohle je realita a člověk se na to s obrovským odporem vydrží dívat. Myslela jsem si, že vím, jak film skončí. Skončil jinak. Být doma sama, tak jdu spát s obavami - ano, jsem srágora... ()

hony23

Díky tomu, že jsem četl knížku, byl jsem ochuzen o to napětí, jak to dopadne. Přesto se mi film líbil, dýchá z něj mrazivá severská atmosféra, díky které se dá vydržet i ta poněkud delší stopáž. Rozhodně doporučuji tuto švédskou verzi před tou americkou z roku 2011. ()

Janiska

Film je podle mého soudu povedený , krásně studený a syrový . Postavy jsou přesně typově osazeny, Lisbeth bych si snad nemohla podle popisu lépe představit. Film má určitou drsnou poezii, tu jsem z knihy necítila a velmi se mi líbí záběry zejména nočního Stockholmu. V některých scénach se mi film líbit víc než příslušná sekvence knihy. ()

ludovit14

Vo filme Muži,ktorí nenávidia ženy režisér Oplev to zvládol brilantne,ako aj scenáristi spracovali Larssonovu kniž.predlohu-priam úžasné dielo od všetkých zainteresovaných.FILM zdobia fantastické herecké výkony-kde by som vyzdvihol Noomi Rapace,ktorej výkon považujem za jeden najlepší ženský herecký výkon aký som kedy videl.OPLEV je majstrom vo vykreslení charakterov postáv.Jeho hlavné postavy Mikael a Lisbeth sú také živé a také plastické ako váš sused či bývalá spolužiačka.Priam zbožňujem,napínavé a zamotané príbehy,pričom divák netuší ako to všetko dopadne(Priznám sa, že mňa dej vtiahol až kdesi 40min,zdanlivo nesúvisiace dejové línie postupne zapadali do seba).Je to majstrovské dielo pri ktorom divák nemôže spať.Jednou vetou kto neuvidí-neuverí!HOD:96%.VIDEL 3 krát.PS://Ekonomické podvody, bezúhonní právnici so skrytými sadistickými chúťkami, nevinné devy s dušou diabla, rodina s vrodenou vzájomnou nenávisťou, špinavosti v politike, obchode, verejnom živote...atď//.Škandinávci ukázali Amíkom ako nato!!! ()

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

29.05.2020

Protože těch adaptací slavné severské krimi Muži, kteří nenávidí ženy spisovatele Stiega Larssona stále ještě nebylo dost, chystá nyní Amazon svoji vlastní seriálovou verzi. Ta bude pochopitelně… (více)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

31.12.2016

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

24.08.2015

Příznivci knih a jejich filmového zpracování se obvykle dělí do dvou nesmiřitelných táborů, a do velké míry to platí i pro Milénium - Muže, kteří nenávidí ženy i další pokračování ságy. Internetové… (více)