Kick-Ass

Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici!  Teenager Dave Lizewski (Aaron Johnson) nevyniká žádnými zvláštními schopnostmi. Jediné, co ho baví, jsou komiksy. Ty ho taky inspirují natolik, že se rozhodne stát se superhrdinou! Bohužel mu k tomu ale chybí to nejdůležitější - nadpřirozené schopnosti… To ho ale nemůže odradit a jako každý správný superhrdina si vybírá přezdívku, Kick-Ass. Dave ale není jediným superhrdinou v tomto prostoru. Nebojácné a dobře secvičené duo otce s dcerou Big Daddy (Nicolas Cage) a Hit Girl (Chloe Grace Moretz) také bojuje s kriminálními živly a postupně se jim i daří omezovat „království“ místního padoucha Franka D´Amica. (oficiální text distributora)

Rockerman

Opět skvělá absurdita podle mého gusta. Je otázkou, jestli není úchylné, že se mi taková brutalita a násilí tolik líbí. Já tam ale cítím tu parodii a obrovskou nadsázku, takže se tento film nedá brát vážně ani minutu. Přesto je to skvěle natočené a i přes pár hluchých míst dávám tomuto dílku za 5!!! 80% ()

zabro

Sice by se to tady nemelo psat, ale je to narez od zacatku do konce. Hudba krasne podkresluje dannou scenu, kterou prave polykame plnymi dousky. Akce je udelana vtipne a velmi akcne, takze kazdy si prinde na sve a nakonec chci rici, ze hlasky v tomto filmu jsou vybrousene jako nejvybrousenejsi diamant. :-} ()

Matthew01

Klasická holywoodská pohádka spíš pro děti než pro dospělý. Pro mě osobně, bylo vcelku zarážející, že u tohoto filmu se kinosál smál když hlavního hrdinu, či někoho jiného mlátili. Chtěl jsem dát +* za soundtrack, ale jelikož mám Prodigy naposlouchané a Invaders Must Die je moje oblibené album, tak hlavní pecky velmi dobře znám. Ostatní písničky jsou spíš průměr. Celkem 55%. ()

NGP

FIlm nezdržuje, divák se u toho rozhodně nenudí. Pro mě je to letos zatím nejzajímavější zážitek z kina. Úplně mě dostala Chloe Moretz, která se jen tak nezdá. Ve svých letech svým talentem nakopla všech divákům p_del. Člověk by ani neřek, jak drsná dokáže být. Nikdo rozhodně nečekal takový nářez ze strany tvůrců. Od komiksů se většinou čeká nějaká ta akce, ale tento film rozhodně mezi ostatními vyniká, svůj komiksový podklad (určený pro dorost) nenechá na sobě znát, a to hlavně když se tam objevují scény, kdy newyorským zlodějům tam lítají hlavy, a zabíjí se o stošest. Soundtrack také překvapí, hudba nasměruje diváka na správné tempo. Herci jsou skvělí, zvláště se mi líbila Hit-girl v podání Moretz, a Rudý opár, kterého ztvárnil Mintz-Plasse. Skvěle! ()

John8

ve směru zadupání hlavní myšlenky do prachu a změnění několika PODSTATNÝCH faktů mě film odpravdu zklamal, ale i tak to byla pěkná jízda plná originálního pohledu na hrdinství a spousta skvělé zábavy... 4* ale pokud možno si před nebo po shlédnutí filmu přečtěte komix :) ()

sbl

Po dlouhé době pořádná pecka! Film si drží celou dobu solidní tempo, které umocňují akční scény. Herci padli všichni jak prdel na hrnec (ze slečny Chloe Moretz něco bude!). Vaughn se s tím nesere a ukazuje novou cestu Hollywoodem bez otravných producentů. Je to skvělé, je to sexy, má to kouzlo, je to Kick-Ass!!!! ()

*Colorado

'And I need you today, oh Mindy...' :) Tak tohle bylo dobré, hodně hodně dobré. Asi jsem čekal něco o teenagerech, ale výsledek mou mylnou představu rozcupoval na malé kousky. Tohle je film pro dospělé, ale mimojiné o teenagerech. A jedné mladé dívence s velmi rozmanitým výběrem slov. Musim se přiznat, že především to, jaká byla postava holčičky Mindy, a také to, jak se této role zhostila Chloe Moretz, mi vyrazil dech. Avšak v tom nejlepším slova smyslu (ne že bych tedy film doporučoval dětem nebo snad chtěl, aby tak mluvily ;)). A jen takový dodatek, je dobré vidět Cagee opět v dobrém filmu, ta jeho akční scéna byla hodně dobrá. ()

bery71

Velmi těžké hodnocení. Na Kick-Ass jsem šel s nadějí, že dostanu pořádnou akční a komiksovou řežbu a snad i trochu té ironie a nadsázky. A dostal jsem je. Bohužel jich nebylo mnoho. Kdybych měl hodnotit jen posledních deset minut dal bych pět, kdyby půl hodiny dal bych čtyři a takhle jsou to jen tři. Neříkám, že jsem si nudil, ale slabá místa tam jsou. Vaughn si skoro všechnu originalitu šetřil na konec a sám Aaron Johnson neutáhne ani jednu scénu. Nechci ale končit pesimisticky. Vaughn ukázal potenciál a stejně tak i Kick-Ass. Možná že dvojka, kde již nebude třeba nikoho představovat, dokáže udržet mou pozornost. ()

agassi68

Svieži vánok v množstve komiksových adaptácií. Prvá polovica dominuje druhej, ktorú však podrží scéna v sklade, kde sa snaží Chloe oslobodiť otca a Kick-Assa. Akurátny nadhľad a tempo filmu ma veľmi potešilo. Mal som pocit akoby to celé manažoval Tarantino. Very good... ()

Hapretor

Tady mám dilema. Rozhodně to patří mezi to lepší, co jsem viděl a potěšilo, takže úplný průměr to není, ale na 4* to taky není, protože nadšen jsem nebyl. Vyšší hodnocení jasně díky "HitGirl". Malá, copatá holčina s lízátkem v hubě, která vám nakope prdel, ani nevíte jak a čím, je tak absurdní postava, že jsem jí hned přišel na chuť. Naproti tomu postavu "Kick-ass" bych přejmenoval na "Fuck-ass". Nebyl mi sympatický, a i když mu to nakonec taky šlo, vypadal stejně unyle. Co se Cageho týče, toho nemusim vůbec. Zahráli a z placu zmizeli (ohledně herec. výkonů). Očekával jsem trapnou komedii. Nakonec se z tohoto díla vyklubalo něco jako miš-maš komedie, akčního thrilleru a romanťáku. Překvapení se tedy dostavilo. Dostavilo se i pobavení. Film ale není hlavně vtipný, je spíše vážný. Alespoň na mě působil dost rozporuplně. V jednu chvíli nutí smát, v jednu skoro brečet, v jinou zase zírat s pootevřenou pusou, nebo kroutit hlavou. Každopádně umí vyvolat různorodé reakce ("emoce"), a v tom je podle mě jeho největší plus, co se jako celku týče. Lepší by ale možná bylo ten záměr vyvolání "emocí" směrem k divákovi více ujasnit a nestřídat různé styly v takovém tempu. Je možné, že slabší nátury dostanou z toho "epileptický" záchvat. Já k nim naštěstí nepatřím, takže film mě pobavil, trochu i přinutil k zamyšlení nad veřejným násilím a i překvapil - to nejvíce. Mohu porovnat s podobným filmem "Defendor", který mi přišel "absurdně psychologicky pojatý" a ne tak akční s přibližně stejnou dávkou humoru. Kick-ass ale vede o jeden level. ()

Bohnice05

Naprosto geniální film, který hne s člověkem i po vážnější stránce a zároveň ho pobaví tak, že se pomalu válí po zemi smíchy. Především musím pochválit krásné využití prvku s puškou, která když ve druhém dějství visí na stěně, tak ve čtvrtém musí vystřelit. Ano je to prvek známý z literatury, ale o to víc má ve filmu šťávy a hlavně nejde jen tak o nějakou pušku, ale o bazooku že? Celkově film spojuje spoustu skvělých prvků, které by se mohly zdát až jako slátanina, ale tady dokonale ladí. Uvědomuju si, že v rukou dítěte může tento film nadělat paseku, ale proto se mu do rukou dostat nemá. Vždyť tohle není jediný film, který není určen pro děti. ()

Natix

Český překlad jména hlavního hrdiny - "Nářez" plně vystihuje podstatu filmu. Zvráceně vtipné, krásně politicky nekorektní, technicky bezchybné. Je potěšující vidět, že i dnes se ještě nejde někdo, kdo dokáže natočit skvělé akční scény i bez epileptika za kamerou. Výborní herci (Chloe Moretz jedním slovem vládne), povedený soundtrack a na konec žádný borec, ale stará dobrá bazuka. :) PS: Chci vidět Hit Girl The Movie! :) ()

mala_kea

Nepochopil jsem, co chtěl autor tímto zdegenerovaným kočkopsem říct. Ano, bylo z počátku zajímavé pozorovat různé polohy scénáře. Mix různých motivů od těch tarantinovských, až po skutečné komiksové vzory neměl však ucelenější formu. To se velmi brzy projevilo ve stupidní rozbředlosti. Chápal bych, kdyby tam byl naznačený americký mesianismus, ze kterého se rekrutují "hrdinové". Naneštěstí jsem pouze viděl touhu zavděčit se všem skupinám diváků. Kick-Ass se tváří jako alternativní podívaná s vnitřním originálním pojetím - ne to opravdu není. Je to taková puberťácká hříčka plná infantilního nehumoru. Omlouvám se fanouškům, ale pro mě v tom prostě není zaujetí. Pokud se na to kouknu znovu a najdu v tom nějaké porozumění, než akční scénu, které je všude přespříliš, jen tupou a nevtipnou variaci na supermana, třeba hodnocení zvýším. Slabé 3* ()

Thoughtless126

Tohle sem nečekal. Vyklubala se z toho parádní podívaná. Chloe byla skvělá a mile překvapila.. Nicolas mi strašně připomínal batmana, ale nečekal sem že bude nakopávat gangsterům prdele. Často sem se smál díky originálním hláškám, který často pronášeli Chloe s Nicolasem. Fialová jí slušelá víc!! Nějak sem si na to při tom filmu zvykl :) ()

Faila

Tak jo, mělo to fajn nápad a bylo to něčím nové a své. Jen kdyby i tvůrci tohoto filmu nebyly pod kletbou špatných konců. Jakoby si řekli, že celý film byl až moc v pohodě a dostatečně v mezích, tak proč neudělat ten konec trochu mimózní a už značněji přehnaný? Ale akčností nadupaná komedie to byla a díky „tatíkům“ má tenhle snímek i jistý punc profesionality a špatných endů je koneckonců moře (asi je to dost těžké ukončit film nějak zajímavě, tak proč někoho hanit za to, že v tomhle nepatří mezi Ligu výjimečných), takže i přes něj je tenhle svěží zadkynakopávající vánek docela příjemným snímkem. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě