Hadí král

(TV film)
  • Česko Bazilišek: Hadí král (více)

Univerzitní archeolog Dr. Harrison „Harry“ McColl a jeho partner nalézají uprostřed lybijské pouště starodávný artefakt nevyčíslitelné ceny, vytvořený v prvním století před Kristem a odkazující na legendu o tzv. Hadím králi. Proto to, co by snad mohlo být soškou draka, okamžitě nakládají do letadla a odvážejí k bližšímu prozkoumání domů. Jenže tajemnému stvoření se ve výstavní vitrínce muzea v Pueblu Springs vůbec nelíbí. Jedná se o zkamenělého baziliška, který se již brzy, jakmile dojde k zatmění Slunce a Měsíce, probudí k životu. A pak začne chtít vládnout novému území. Proti stvoření z časů mýtů nemá šanci ani policie, ani armáda, a začíná být jasné, že zbraň proti dokonalému zabijákovi lze hledat znovu pouze v legendách. Pokud neuspěje Harry McColl, čeká lidstvo poslední boj, v němž nejde zvítězit. Temný akční fantasy horor natočil v roce 2006 Stephen Furst. (oficiální text distributora)

blezg

Rozhodně ne "temný akční fantasy horror". Dobrodružná hraná cartoon pohádka pro děti do 10 let. Postavy zasluhují srovnání s princem Krasoněm ze Shreka: zleva doprava prázdné obaly. Námět by se mi líbil, ne však už ve zpracování pro malý děti. Pár vtipů a zajímavý námět si zaslouží jen * ()

brasek odpad!

Lacný televízny produkt. Príbeh nech by bol akokoľvek super (v tomto prípade sa jedná o opak), po istom čase prestane baviť, pretože hrozný digitálny guláš systematicky zabíja všetky mozgové bunky. Škoda o snímku aj viac hovoriť, či príbeh analyzovať... jeden z mnohých čo patria do stoky filmárskeho remesla. ()

strpozdiv

Neuvěřitelná jízda. Všem béčkofilům vřele doporučuji. Ti ostatní, co se berou moc vážně, mají zkrátka smůlu. Karty jsou dopředu vyloženy a divák ví v jakých mantinelech se pohybuje. Dialogy jak soubor výňatků z učebnice holywoodského klišé. Zprvu to byl problém, ale pak jsme se tomu suchému humoru podrobil a královsky se bavil. Analyzovat, kde je to humor chtěný či nechtěný, nemá už v půlce filmu žádný smysl, přesto je tu na můj vkus pár opravdu vtipných momentů. Třeba maskovací manévr mezi figurínami v obchodním centru. Národní garda, zmrazování obětí, relikvie v podobě magické hole (jako vystřižená ze Studia Kamarád) či samotný drakohad tu absurditu už jen umocňují. Humor je opravdu silná stránka tohoto hororu. ()

Ocis

Sice strasna blbost zalozena na chabych vizualnich efektech a smesnych kaskaderskych vykonech, ale po probuzeni Bazilisky v muzeu tam prijela hasicska jednotka v cesky Liazce (takova ta s Karosackym predkem) :D Za Liazku davam jednu hvezdu :) ()

Dalajlada

takhle dlouho jsem se teda nepobavil!v tomhle filmu chybí naprosto všechno!ta 1 hvězda je za tu polonahou čubu na konci.ještěrka mi těma malejma pacičkama připomínala švába spíš, než smrtonosnou bestii,plivala jak...když něco stříká,akční scény nula,rien,nada a finální souboj byl jak ze skutečného života :) pic pic a je po všem :D o dialozích radši ani nemluvím ()