To byl zítra flám

To bol teda zajtra žúr

Hot Tub Time Machine

Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2010, 99 min

Nejpodhodnocenější film letošního léta, jenž zcela podle očekávání narazil u "seriózních kritiků" a intelektuální šlechty. Proč? Odpověď je nasnadě. Protože se tu blije na veverky, chlastá do němoty s plyšovými medvědy, "posiluje" s roštěnkami navlečenými v módních hitech let osmdesátých a učůrává z takových odkazů, jakými jsou Alf v televizi, plakáty se Super Mariem a snědá barva Krále Popu. Přes tuhle nálož popkulturních odkazů a jednoduššího humory si někteří prostě nechtějí připustit, že toho Corddry, Robinson, Cusack a Duke řeknou o životě stejně, jako hoši z Hangoveru, a ještě přihodí i řádnou porci nadsázky a uvědomění, která vyeskaluje v jedno z nejzábavnějších komediálních finále posledních měsíců. A "running joke" s rukou je jednoduše geniální.(24.6.2010)

• Okara

Jedna z mnoha dalších bláznivých komedií, které mám většinou rád, ale tato mi naprosto nesedla. Trapný nápad o cestování do minulosti, kde se nevyskytují téměř žádné hlášky ani vtipy a kde hrají velice špatně vybraný herci ve vedení s Johnem Cusackem, který se s hlavní rolí míjí velkým obloukem. Dvě hvězdičky za Roba Corddryho a pár velice vzácných vtipných momentů. 35%(3.6.2012)

• kulyk

Je o mně všeobecně známo, že hamouním. Hamty hamty, ať mám víc než tamty, syslík hadr, Harpagonovo větší brácha a tak dále, a tak dále. Proto když stahuji cosi, co má dostupné i pokračování, jedu to v bloku, naprudko a drsně, abych pak uspokojen usnul s pocitem dobře provedené krádeže. Prostě si po té ,,share" dřině spinknu a zdá se mi o plných spížích, naducaných trezorech a zajištěné budoucnosti. O to větší je pak zklamání, když druhé a další díly odhazuji do treše, aniž bych je sebeméně použil. K meritu věci - právě kvůli tomu jsem si povzdechl u likvidace druhého dílu momentálně komentované záležitosti. Dle všech ukazatelů je totiž ještě řádově horší, než zítřejší flám číslo jedna. A již u něj jsem, slušně řečeno, nebyl zrovna nadšen. Jde o skutečně horší variantu pubíkprdkrk komedie, při které mi v koutku cuklo snad jen proto, že se hemifaciální spazmus hlásil o pozornost.(11.4.2018)

Na víc než na jedno koukání to není, ale dívat se na to dá. Základní zápletka je kombinace vykrádaček z Pařby ve Vegas a Návratu do budoucnosti. Všechno, co se ve filmu tváří sofistikovaně nebo psychologicky je spíš trapné, ale jakmile děj sklouzne buď do odkazů na 80s kulturu nebo k fekálnímu humoru ("a když prohraju sázku, tak ho tady kamarádovi vykouřím"), je to slušná řachanda.(22.8.2010)

Po všech těch negativních komentářích jsem tomuto filmu moc nevěřil (ačkoliv trailer se mi líbil). A proto to bylo takové překvapení! Hot Tub Time Machine sice nedosahuje kvalit loňské Pařby ve Vegas, nicméně dost se jí přibližuje. Jako by si scénárista až po první půlhodině (která byla dost nezáživná) uvědomil, co vše může dělat s takovýmhle námětem a teprve pak se to rozjede. Michael Jackson, rusové, ruka Crispina Glovera, Loogle, Black Eyed Peas a dokonce tam zazní i jméno Martiny Navrátilové! A to jsem už polovinu dalších skvělých odkazů určitě zapomněl (z těch filmových si ještě vzpomenu na Osudový dotek a Terminátora). Ubrat pár nechutností a prostříhat první půlhodinu a jdu nekompromisně na plný počet. Takhle to je "jen" slušných 80 %. P. S. Lyndsy Fonseca potěšila i na prostoru pár minut.(2.7.2010)

• - V originální zvukové stopě filmu je zmínka o snímku Butterfly Effect (2004). V českém dabingu je film zmíněn pod názvem Motýlí efekt, přestože český distribuční název je Osudový dotek. (Num3roO)

• - Blaine (Sebastian Stan) vo filme spomenie seriál 21 Jump Street (od r. 1987), kde naráža na policajnú jednotku, ktorá sa špecializuje na vyšetrovanie medzi mladými ľuďmi. V televízii takisto sleduje snímku Rudý úsvit (1984). (fefee)

• - Film vznikal v atraktívnom prostredí lyžiarskeho strediska Fernie v Britskej Kolumbii. (ecceHOMMO)