Legendární zábavný pořad, která rozčeřil nudné a stojaté vody zábavy druhé poloviny 80. let. Jan Rosák ukázal, že moderátorsky se řadí mezi špičku a dokázal také, že zdánlivě banální pořad, či základy, na kterých je pořad postaven, nemusí znamenat, že jde o špatnou záležitost. Pro milovníky filmů šlo o opravdu velikou zábavu.(4.6.2012)

Oblíbený soutěžní pořad mého útlého mládí, tehdy ještě dobrý moderátor Rosák, obvykle vtipné ukázky z českých filmů, občas zábavní hosté - byla to zkrátka podívaná pro celou rodinu, od dětí až po praprarodiče. Po revoluci už to jaksi ztratilo dech, pamatuji si na pokus o zařazení nejen československé kinematografie... ale atraktivita jednoduše vyšuměla. 75%(23.9.2009)

• berg.12

Legenda našich televizních soutěží a jeden z důvodů, proč se u nás stále točí Babovřesky. Pořad, který přežil i změnu režimu a na obrazovkách vydržel patnáct let. S odstupem času vidím však hlavně jeho stinnou stránku. Omezením na československou kinematografii, navíc její populární a dlouhou dobu také oficiálně schválený výsek, dokonale konzervoval obecné filmové povědomí. Kult hlášek, scének, domácích hereckých ikon a u mnohých i přesvědčení, že naše filmy jsou stejně ty nejlepší. Nová řada se sice pokusila otevřít i kinematografii světové, ale ztroskotala na zoufalé koncepci.(23.11.2008)

• MM_Ramone

Pre fanúšikov českého filmu to bola veľmi dobrá televízna súťaž. Obzvlášť v časoch prísnej cenzúry, kedy sa moc zaujímavých relácii veru nevysielalo. Štyridsať minút s ukážkami z filmov, záludnými otázkami, ktoré vyžadovali akú takú znalosť československej filmovej tvorby, troma súťažiacimi, troma poradcami z radov známych osobností (zväčša hercov), vcelku sympatickým moderátorom Janom Rosákom a serióznym filmovým historikom Karlom Čáslavským mi vždy rýchlo ubehlo. Aj keď je z toho cítiť zatuchnutosť totalitného režimu, bol to predsa len celkom podarený projekt. **(23.11.2008)

Televízna súťaž, ktorá brutálne ťažila z charizmy Jana Rosáka a filmových znalostí Karla Čáslavského. Veľmi rád som to pozeral, aj keď som väčšinu propagovaných filmov pre pamätníkov vtedy ani zďaleka nepoznal. Ináč, dal by som aj plné hodnotenie, ale hlavne kvôli trápnej hre, ktorú musel každý víťaz na konci absolvovať, ide jedna * dole... :o))(8.12.2008)

• - Pilotní díl Videostopu moderoval Josef Dvořák, když se ale dozvěděl, že by pořad moderoval každý měsíc a ještě k tomu živě, od projektu nakonec odstoupil. (Stocki)

• - Pilotní díl se ovšem nikdy neobjevil na obrazovkách, tvrdí to i vedoucí dramaturgyně repríz Alena Berková. Celý ho tak viděli pouze šéfové na výjezdním zasedání. Později byla malá ukázka zobrazena v roce 2007 v cyklu “To byl?“. (Stocki)

• - Na Videostopu se vystřídali tři režiséři. Dohromady 140 dílů z celkových 186 režíroval Ivo Paukert. (Stocki)