• Phobia
  ****

  Oblíbený soutěžní pořad mého útlého mládí, tehdy ještě dobrý moderátor Rosák, obvykle vtipné ukázky z českých filmů, občas zábavní hosté - byla to zkrátka podívaná pro celou rodinu, od dětí až po praprarodiče. Po revoluci už to jaksi ztratilo dech, pamatuji si na pokus o zařazení nejen československé kinematografie... ale atraktivita jednoduše vyšuměla. 75%(23.9.2009)

 • Marthos
  *****

  V historii televizního vysílání bychom jen stěží hledali další takový typ soutěžního pořadu. Filmový kvíz kombinovaný s tradičními i méně tradičními historkami ze zákulisí tváří československé kultury získával své osobité kouzlo díky noblesnímu Rosákovu projevu, který ani za těch několik desetiletí nesklouzl k povrchní žvanivosti jeho pozdějších konkurentů. Renomé pak nabýval pravidelnou účastí filmového historika Karla Čáslavského, jehož minimalistické bonmoty zůstanou již trvale v paměti několika generací. Novodobé dvojí vzkříšení je ovšem kapitolou z jiného ranku a s původním pojetím má jen pramálo společného.(20.9.2011)

 • Paity
  ****

  Legendární zábavný pořad, která rozčeřil nudné a stojaté vody zábavy druhé poloviny 80. let. Jan Rosák ukázal, že moderátorsky se řadí mezi špičku a dokázal také, že zdánlivě banální pořad, či základy, na kterých je pořad postaven, nemusí znamenat, že jde o špatnou záležitost. Pro milovníky filmů šlo o opravdu velikou zábavu.(4.6.2012)

 • topi80
  *****

  Pořad na poměry doby docela dynamický, na čemž má zásluhu pohotové moderování Jana Rosáka. Tři soutěžící nejprve odpovídali na otázku týkající se filmové ukázky (zpravidla z nějaké starší komedie), načež někdo z trojice hostů z řad tehdejších známých osobností musela prokázat značnou vynalézavost při vysvětlování významu nějakého zapomenutého slova. Většinou si museli vymýšlet, protože ty významy skoro nikdo neměl šanci znát. Každopádně zasloužený plný počet.(5.2.2020)

 • Tryskomyš
  *****

  Vzpomínám si, že běžel vždy v neděli kolem 21 hodiny. Všichni jsme rádi soutěžili. A bylo mým snem jednou tam usednout. No, nepodařilo se. Dokonce to byl i zájezdový pořad. Byla jsem na něm u nás v Kulturním domě. Soutěžili tam přímo lidé z mnašeho města. Hosty tam tenkrát byli Karel Fiala, Milena Dvorská.(30.1.2016)

 • - Původní Videostop vydržel na obrazovkách České televize patnáct let. (Stocki)

 • - Jedna časť mala v rokoch 1985 až 2000 priemernú sledovanosť až 991 000 divákov. (Raccoon.city)

 • - Pilotní díl Videostopu moderoval Josef Dvořák, když se ale dozvěděl, že by pořad moderoval každý měsíc a ještě k tomu živě, od projektu nakonec odstoupil. (Stocki)