Oblíbený soutěžní pořad mého útlého mládí, tehdy ještě dobrý moderátor Rosák, obvykle vtipné ukázky z českých filmů, občas zábavní hosté - byla to zkrátka podívaná pro celou rodinu, od dětí až po praprarodiče. Po revoluci už to jaksi ztratilo dech, pamatuji si na pokus o zařazení nejen československé kinematografie... ale atraktivita jednoduše vyšuměla. 75%(23.9.2009)

V historii televizního vysílání bychom jen stěží hledali další takový typ soutěžního pořadu. Filmový kvíz kombinovaný s tradičními i méně tradičními historkami ze zákulisí tváří československé kultury získával své osobité kouzlo díky noblesnímu Rosákovu projevu, který ani za těch několik desetiletí nesklouzl k povrchní žvanivosti jeho pozdějších konkurentů. Renomé pak nabýval pravidelnou účastí filmového historika Karla Čáslavského, jehož minimalistické bonmoty zůstanou již trvale v paměti několika generací. Novodobé dvojí vzkříšení je ovšem kapitolou z jiného ranku a s původním pojetím má jen pramálo společného.(20.9.2011)

Legendární zábavný pořad, která rozčeřil nudné a stojaté vody zábavy druhé poloviny 80. let. Jan Rosák ukázal, že moderátorsky se řadí mezi špičku a dokázal také, že zdánlivě banální pořad, či základy, na kterých je pořad postaven, nemusí znamenat, že jde o špatnou záležitost. Pro milovníky filmů šlo o opravdu velikou zábavu.(4.6.2012)

Pořad na poměry doby docela dynamický, na čemž má zásluhu pohotové moderování Jana Rosáka. Tři soutěžící nejprve odpovídali na otázku týkající se filmové ukázky (zpravidla z nějaké starší komedie), načež někdo z trojice hostů z řad tehdejších známých osobností musela prokázat značnou vynalézavost při vysvětlování významu nějakého zapomenutého slova. Většinou si museli vymýšlet, protože ty významy skoro nikdo neměl šanci znát. Každopádně zasloužený plný počet.(5.2.2020)

Vzpomínám si, že běžel vždy v neděli kolem 21 hodiny. Všichni jsme rádi soutěžili. A bylo mým snem jednou tam usednout. No, nepodařilo se. Dokonce to byl i zájezdový pořad. Byla jsem na něm u nás v Kulturním domě. Soutěžili tam přímo lidé z mnašeho města. Hosty tam tenkrát byli Karel Fiala, Milena Dvorská.(30.1.2016)

• - Původní Videostop vydržel na obrazovkách České televize patnáct let. (Stocki)

• - Jedna časť mala v rokoch 1985 až 2000 priemernú sledovanosť až 991 000 divákov. (Raccoon.city)

• - Pilotní díl Videostopu moderoval Josef Dvořák, když se ale dozvěděl, že by pořad moderoval každý měsíc a ještě k tomu živě, od projektu nakonec odstoupil. (Stocki)