Vzpomínám si, že běžel vždy v neděli kolem 21 hodiny. Všichni jsme rádi soutěžili. A bylo mým snem jednou tam usednout. No, nepodařilo se. Dokonce to byl i zájezdový pořad. Byla jsem na něm u nás v Kulturním domě. Soutěžili tam přímo lidé z mnašeho města. Hosty tam tenkrát byli Karel Fiala, Milena Dvorská.(30.1.2016)

Televízna súťaž, ktorá brutálne ťažila z charizmy Jana Rosáka a filmových znalostí Karla Čáslavského. Veľmi rád som to pozeral, aj keď som väčšinu propagovaných filmov pre pamätníkov vtedy ani zďaleka nepoznal. Ináč, dal by som aj plné hodnotenie, ale hlavne kvôli trápnej hre, ktorú musel každý víťaz na konci absolvovať, ide jedna * dole... :o))(8.12.2008)

Snad můj nejoblíbenější tv pořad. Hádat ukázky z filmů. A pak za pomoci hostů hádat předměty či co znamená tam to a pod. Jan Rosák samozřejmě nesměl chybět stejně jako jeho pomocník Karel Čáslavský. Závěrečná hra kdy se museli chytit aspon dvě stejná pole s tečkama. Na tehdejší dobu se nechali vyhrát moc pěkný ceny jako video či barevnou tv nebo kameru.(5.12.2008)

• berg.12

Legenda našich televizních soutěží a jeden z důvodů, proč se u nás stále točí Babovřesky. Pořad, který přežil i změnu režimu a na obrazovkách vydržel patnáct let. S odstupem času vidím však hlavně jeho stinnou stránku. Omezením na československou kinematografii, navíc její populární a dlouhou dobu také oficiálně schválený výsek, dokonale konzervoval obecné filmové povědomí. Kult hlášek, scének, domácích hereckých ikon a u mnohých i přesvědčení, že naše filmy jsou stejně ty nejlepší. Nová řada se sice pokusila otevřít i kinematografii světové, ale ztroskotala na zoufalé koncepci.(23.11.2008)

• MM_Ramone

Pre fanúšikov českého filmu to bola veľmi dobrá televízna súťaž. Obzvlášť v časoch prísnej cenzúry, kedy sa moc zaujímavých relácii veru nevysielalo. Štyridsať minút s ukážkami z filmov, záludnými otázkami, ktoré vyžadovali akú takú znalosť československej filmovej tvorby, troma súťažiacimi, troma poradcami z radov známych osobností (zväčša hercov), vcelku sympatickým moderátorom Janom Rosákom a serióznym filmovým historikom Karlom Čáslavským mi vždy rýchlo ubehlo. Aj keď je z toho cítiť zatuchnutosť totalitného režimu, bol to predsa len celkom podarený projekt. **(23.11.2008)

• - Poprvé byl Videostop vysílán dne 18.prosince 1985, přičemž jeho natáčení proběhlo již v květnu. Mezi prvními blafujícími poradci byli Zdena Hadrbolcová, Lenka Termerová, Oldřich Lipský a Luděk Sobota. První díl moderoval Zdeněk Tulis. (Stocki)

• - Pilotní díl Videostopu moderoval Josef Dvořák, když se ale dozvěděl, že by pořad moderoval každý měsíc a ještě k tomu živě, od projektu nakonec odstoupil. (Stocki)

• - Poslední díl původního Videostopu mohli diváci sledovat v premiéře 17.prosince 2000. Tzv. “Nový Videostop“ pak prvně běžel 6.ledna 2002 a zhruba o rok později byl vysílán díl poslední. (Stocki)