V historii televizního vysílání bychom jen stěží hledali další takový typ soutěžního pořadu. Filmový kvíz kombinovaný s tradičními i méně tradičními historkami ze zákulisí tváří československé kultury získával své osobité kouzlo díky noblesnímu Rosákovu projevu, který ani za těch několik desetiletí nesklouzl k povrchní žvanivosti jeho pozdějších konkurentů. Renomé pak nabýval pravidelnou účastí filmového historika Karla Čáslavského, jehož minimalistické bonmoty zůstanou již trvale v paměti několika generací. Novodobé dvojí vzkříšení je ovšem kapitolou z jiného ranku a s původním pojetím má jen pramálo společného.(20.9.2011)

• berg.12

Legenda našich televizních soutěží a jeden z důvodů, proč se u nás stále točí Babovřesky. Pořad, který přežil i změnu režimu a na obrazovkách vydržel patnáct let. S odstupem času vidím však hlavně jeho stinnou stránku. Omezením na československou kinematografii, navíc její populární a dlouhou dobu také oficiálně schválený výsek, dokonale konzervoval obecné filmové povědomí. Kult hlášek, scének, domácích hereckých ikon a u mnohých i přesvědčení, že naše filmy jsou stejně ty nejlepší. Nová řada se sice pokusila otevřít i kinematografii světové, ale ztroskotala na zoufalé koncepci.(23.11.2008)

Legendární zábavný pořad, která rozčeřil nudné a stojaté vody zábavy druhé poloviny 80. let. Jan Rosák ukázal, že moderátorsky se řadí mezi špičku a dokázal také, že zdánlivě banální pořad, či základy, na kterých je pořad postaven, nemusí znamenat, že jde o špatnou záležitost. Pro milovníky filmů šlo o opravdu velikou zábavu.(4.6.2012)

Vždycky mi bylo líto, že ten pořad neběží i dneska, kdy znám krapet více filmů, než když mi bylo deset. Překvapuje mě, že to kdysi moderoval i Zdeněk Tulis, asi jsem hlava děravá, protože mi to muselo být někdy rodiči řečeno, což mi připomíná, že jsem ho už dlouho neviděl...Jan Rusák je dnes taky mrtvá veličina a dělá šaška na TV Paprika. Přestože už tu ta neúspěšná snaha byla (kterou jsem téměř úplně vypustil z hlavy), uvítal bych prostě nějaký pokus o obnovu tohohle pořadu, hození do nového hávu (neomezování se na československou tvorbu) a moderovat by to mohl místo Rusáka třeba Zbyněk Meruňka, jak jinak než úplně nahý...a klidně pod jiným názvem i s krapet jiným systémem, aby to lidi zbytečně neodrazovalo.(23.11.2008)

Soutěž všech soutěží, dříve mnou tak milovaná. Prožil jsem s ní mé dětství. Díky tomuto pořadu jsem si oblíbil Jana Rosáka. Nádherná a velmi zapamatovatelná znělka, kterou si někdy připomenu díky svému mobilu. Byla velmi chytlavá a dokonce si ji dokážu představit i na nějaké diskotéce:-). Zdá se to neuvěřitelné, ale Videostop nás bavil 14 let. Přesně si pamatuji celý princip soutěže. Běžela ukázka filmu a pak v určitém okamžiku zaznělo: STOP! Hádání herců a různých situací z filmových a televizních ukázek mě nesmírně bavilo. Líbilo se mi, jak soutěžícím radili čeští herci, kteří ale většinou tak trochu blafovali. Před pár lety se ČT pokusila soutěž oživit a vznikl Nový Videostop. Ten mě ale totálně zklamal. Postrádal atmosféru původní soutěže. Bylo to velmi nudné a nepomohla tomu ani animovaná postavička Vlasty Buriana, která se míhala na trapném televizoru, který vypadal, jako kdyby byl z dob naších babiček:-). Je to hrozně škoda, že na Videostop už dávno usedl prach. Myslím si, že by si zasloužil vzkříšení. Hodnotím ho pěknými 4 hvězdičkami.(23.11.2008)

• - Na Videostopu se vystřídali tři režiséři. Dohromady 140 dílů z celkových 186 režíroval Ivo Paukert. (Stocki)

• - Jan Rosák začal pořad moderovat až od 17. dílu. (M.B)

• - Pilotní díl Videostopu moderoval Josef Dvořák, když se ale dozvěděl, že by pořad moderoval každý měsíc a ještě k tomu živě, od projektu nakonec odstoupil. (Stocki)