Dokonalý svět

• Slovensko Dokonalý svet

Epizody(16)

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

J*A*M*A*L

No tak to už asi překročuje veškeré meze.Ale jsem rád, že už tu nezařadili žánr komedie, protože i kdyby tu tento žánr měl být, tak by tu nebyl vůbec znát, protože by to asi určitě bez vtipu nebylo.Docela mě překvapilo že to je 241 nejoblíbenější seriál, ale seriály v tom je trošku rozdíl.29% ()

Mikeel

Nemá cenu chodit okolo horké kaše. Dokonalý svět se mi prostě líbil. Skvělý humor, skvělé situace, skvěle vykonstruovaný příběh. Po prvním dílu jsem si myslel, že to bude těžký propadák, protože to stále bylo uváděno jako Devil Wears Prada, či Sex And The City po česku. Ve skutečnosti to nebylo ani jedno. S DWP to mělo společného maximálně módní redakci. Tento seriál nemusí být kopií ničeho a nemusí se vůbec stydět za to, co vytvořil. Vážně jsem se při sledování vždy skvěle bavil a na české poměry je Dokonalý svět nadprůměrným dílem v seriálové tvorbě, o čemž svědčí i postupem času stoupající hodnocení zde na CSFD. Děkuji za stvoření tohoto blyštivého diamantu na skládce všech Ordinací, Ulic, Křehkých vztahů a jiných "skvostů" naší televizní tvorby! ()

katchi

Vážně nechápu, proč je to pro všechny "odpad"...! Hádám,že velká většina z Vás to stejně neviděla nebo viděla uvodní 2 minuty titulků či závěrečné titulky. Dokonalý svět není vážně tak špatnej, jak tady všichni tvrdíte. Je to sice lehce hloupé (jako všechny ty serialy na styl sexu ve městě, Gossip Girl, Merlose Place...), ale od serialu z módního prostředí nemůžete čekat, že bude šokovat šíleně promyšlenýma zápletkama, ženama, které sice mají výstřih jak Pamela Anderson,ale IQ jako Einstein či přirozeně krásnými herci. Všechno je tak trochu umělé, inteligence hraná(nebo spíš nehraná) a zápletky hloupé. Ale kdo by nechtěl sem tam úplně vypnout a podivat se na něco, kde se kroutí čvančarka ve svůdných modelech a Dyk v úplých kalhotech!? A možná jste si toho nevšimli, ale serial je brán tak trochu s nadsázkou...bohužel je to pro některé neznámý pojem, a tak raději fláknou "odpad"..a dělají jak jsou drsně drsní! ()

Yardie

Takových 50%. Na českou seriálovou produkci je to opravdu skvost. Nicméně v porovnání se zahraničím samozřejmě těžce nestíhá. Je to v podstatě snaha natočit seriál tak po americku. Což se až tak nedaří, protože český styl je hodně poznat. Co se týká děje, tak tam o nic objevného nejde, je to už 100x viděné a předvídatelné. Co se týká vtipu, také ho tam moc není, určitě by tomu svědčilo více. Nějaké hlubší myšlenky a zápletky také není dobré očekávat. Na druhou stranu to není vyloženě trapné a otravné a nenutí to přepnout program a dá se na to tedy koukat bez újmy na zdraví. Koukat pravidelně na to asi nebudu, ale když k tomu sednu a v TV nebude nic jiného, tak se klidně juknu. Takže hodnocení 3* proto, že na české poměry kvalitní a krásně se kouká na Evu Sakálovou. Kdyby to bylo z Ameriky, tak si za 2. Každopádně 27% se mi zdá dost málo, natočilo se tady mnoho horších počinů. Howgh! ()

Angie91

První díl za sebou zanechal chladnou, nesmazatelnou stopu! Člověk by si možná pomyslel, že už ho nikdy nebudu chtít vidět, ale z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu, jsem přesně za týden seděla u televize a čekala až to "vypukne". Hodně zvláštní, ale nakonec jsem dospěla k názoru, že na tom seriálu asi něco bude... něco hodně zajímavého... ()

jarmik

Já jsem viděl dva díly a hned mi bylo jasný, že to budu muset ohodnotit téměř stejně jako Ordinaci a spol. Proč? Neříkám, že to nebylo odlišné, ba někdy dokonce lepší než zbytek současné české seriálové produkce. Především kamera byla zajímavá. Ale scénář svojí stupiditou předčil všechny ostatní naše výtvory. Promiňte, ale aby se 10 minut bavil otec se synem (Kukura s Rašilovem) a celý ten dialog byl jen o tom, že syn přestává používat slovenštinu, což otce velmi mrzí, a neumí "zarábať peniaze", což ho mrzí ještě víc, to je na mě prostě moc silný kafe. Stejně jako obrovské upoutávky na V. Dyka, který měl být hvězdou seriálu, ale nakonec spáchá po pár minutách sebevraždu... No prostě jen tak tak, že jsem nedal odpad! ()

NickBrychova

Někdo to miluje, někdo nesnáší. Za mě 4* už jen pro to, že se konečně TV Nova podařilo natočit něco více méně kvalitního. ()

Phorbo

"Ty vole, já nevím, já jdu pracovat." Relativně nadprůměrný český seriál s geniálními charaktery a skvělými dialogy... hlavně ty monology Michelle... z těch si člověk musí prostě občas uchcávat. ()

EllienPM

Vtipní, barevní, afektovaní, buzní, omylně sebevědomí, egoisticky sobečtí a dokonale přepíčení. Občas je fajn zahodit mozek a uletět s nima do jejich "Dokonalého světa". Čvančarová dobře na pěst, Čapka výborný, Norisová supíš dudáše :). Jen Jana Hlaváčová bohužel nepochytila, že je to celé jen parodie, a tak hraje dosti těžce, precizně. Což se v tomhle úletu zrovna moc nehodí. ()

mira007

Čtyři roky po filmu Ďábel nosí Pradu se u nás objevil seriál z atraktivního módního prostředí ... snaha byla. ()

Pitrsss

Tak z Dokonalého světu se oficiálně stala moje nová úchylka, neb jsem si ten seriál zamiloval. Všichni nadáváte, jak strašně mimo realitu je to celé postavené, a já odpovídám: Chcete realitu? Tak se podívejte z okna! - Tam venku je realita. Vypněte televizi a jděte ven! - Tam je realita... Já na to koukám, abych z té reality občas trochu vypadl. 65% ()

Laku

Není to ani z poloviny tak blbé a křečovité jako řada jiných současných českých seriálů. Podle mě poměrně vkusně natočený seriál, který je navíc na české poměry technicky naprosto perfektně zpracovaný (zejména kamera a nasvícení scén). Tenhle seriál prostě rozhodně není špatný. Jen ten scénář je tak trochu typicky česky vztahově dementní, ale to už je u nás tradice na kterou si zvykejte :)) A just přidám čtvrtou hvěždičku, abych tu přebil ty odpadkáře. ()

marttaN

Po prvé vidím na naší "super" TV Nova seriál, který je natočený tak nějak s nadhledem...vůbec mi to nevadí, jestli nova dá šanci jiným režisérům než jsou pán Adamec, Troška atd.......nevím, možná to půjde ()

hellequine

Obecně tento typ seriálů nemám ráda a když běžely v TV upoutávky, nepochybovala jsem o tom, že to bude kravina na entou.. Hlavně v českém prostředí. Ale seriál mě příjemně překvapil..:) ()

bufanda8

Souhlasím s @movie. Čekala jsem přesně tohle hodnocení už jen proto, že to vyprodukovala NOVA. Ale přijde mi to v pohodě vtipný seriál na úrovni. ()

Blue.Shark

Hodnotit zatím nebudu, ale pořád se ptám, proč naši tvůrci nezkusí natočit něco z jiného soudku? Mám totiž pocit, že i když tento počin vypadá zatím tak nějak ucházejícně, časem se (jako téměř všechno ostatní) zvrhne v klasické "mám dítě s jiným/můj manžel je gay/fetuji/ utíkám z domu/mám nevyléčitelnou chorobu/šéf se mnou spí a já nevím, co s tím". Ještě se nechám překvapit. ()