Dokonalý svět

• Slovensko Dokonalý svet

Epizody(16)

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

phoebess

Nejsem fanynka českých seriálů, tedy aspoň těch, které vznikají v poslední době. Ale tenhle mě opravdu chytnul, z úspěšných zahraničních seriálů si bere povětšinou jenom to dobré. A já se u toho dobře bavím. Ano, jsou tam občas mírně trapn chvíle, ale to se může stát i sebelepším seriálům. Pro mě, po dlouhé době, seriál, který má šmrc (a na to, že to jede na Nově, to je co říct ;) ) ()

mysiak odpad!

Oproti ostatným užívateľom..po pilote...nie je to vôbec také zlé ako napr. podobná šou Ošklivka Katka, vyzerá to solídne na československé pomery, herci sú fajn..Zuzana Norisová váli vo svojej roli podobnej ako v seriáli Letisko - tupá sliepôčka...seriál je celkom dobre rozbehnutý som zvedavý na ďalšie časti..dávam tomuto seriálu šancu... ()

Wysch

Marně si vybavuju, kdy jsem dal naposledy odpad! Ne, zapomeňte na to, jediná epizoda Dokonalého světa, kterou jsem byl ochotnej sledovat, byla tato čtvrtá, poněvadž celý den bliju jak pes (a není to z pití) a není nic lepšího na práci než čumět na tuto sračku. Protože toto jest skutečně sračka, nejde o žádné subjektivní cosi, kterým chci shodit produkci naší nejsledovanější televize. I Dokonalý svět je důkazem, že Novu sleduje jednoduchý český divák, který nechce vůbec přemýšlet a chce vidět, že v každém kruhu společnosti existujou lidi jako on. Už vidím svého otce s matkou, jak teď kolem šedesátky, tráví studené podzimní večery u bedny a čumějí na nesmyslně napsané postavy, kterak odříkávají svoje naučené věty, kterak solidní herci pro prachy udělají cokoliv, a tak hrají v obrovském prachy nabitém seriálu. Smutné je, že solidní herci, aby se uživili, melou to svoje v tak smutném příběhu, a obyčejný český divák jim to žere a ještě jim fandí. Zuzanko Norisová, proč?? Ze své slabosti pro Tebe dávám této ultimátní sračce z české (novácké) seriálové produkce jednu hvězdičku. ()

Tayen

Za mě velice příjemné překvapení. Intenzivně pohrdám všemi těmi českými seriály, které produkují naše televize, a které jsou jen tupými požírači času. Dokonalý svět je taky požírač času, rozhodně má ale vtip. Atraktivní prostředí, lehkost a docela zajímavé postavy u mně prolomili kletbu nenávisti a já zhltla všech 16 dílů. Největším kladem seriálu snad je fakt, že hrdinové se v různých situacích zachovají úplně jinak a mnohem realističtěji, než nám káží klišé jiných seriálů. Tolik se tam neobkecává každý problém, nebrečí, neuráží, prostě se tam nemele dokola o jedné a té samé věci. Jen bohudík, že seriál má jen těch 16 dílů, tvůrci moc dobře věděli, že i tady by při dalších pokračováních mohli zabřednout do bahna, kde se topí všechny ty růžové zahrady a Ulice. ()

Laxik

Sympatická zrzka a pár vtipných momentů pramenících povětšinou ze stupidních situací nebo úsečných poznámek na něčí účet. Nedá se na to dívat, ale oproti jiným nováckým děsům to jde. Za zrzku je ta druhá hvězda. ()

ABLABLABLA

Nelíbí se mi tady to hodnocení. To jako jen kvůli tomu, že je to seriál z české produkce, tak tomu automaticky každý třetí dá odpad! po 5 minutách sledování a dál se tím jako nezabývá? Podle mě za poslední dobu rozhodně jeden z nejlepších českých seriálu. Zábavný, vtipný, svěží, něco nového pro český šoubyznys. Herci perfektní, určitý děj to taky mělo. Já nemám co vytknout, ovšem na plný počet to není. To tomu opravdu chybí jistý punc dokonalosti. ()

slunicko2

Jeden z mála českých zábavných a vtipných seriálů, které jsem viděl. 1) Nemohu si pomoci, mně se to líbilo. Prostředí dobře znalá Mirka Vopavová napsala výborný scénář s mnoha scénkami, které měly vtip a spád. Lehkou kulhavost jiných scének bych scénáristce odpustil - více než 14 hodin vtipu a spádu by byl zřejmě nadlidský úkol._____ 2) Ironický nadhled je něco, s čím si (nejenom) nové české seriály příliš nevědí rady. Ne, že by se tvůrci nesnažili, ale prostě jim to nejde. O to víc oceňuji, že se to tentokrát povedlo na jedničku._____ 3) Dobře zvolení herci si vychutnávají své role. Pravdivě excentrická Jitka Čvančarová (módní guru Michelle), příjemně přehrávající Vanda Hybnerová (vedoucí inzerce Olga), už tradičně ztřeštěná Zuzana Norisová (po roli modelky toužící Iveta) nebo půvabně hloupá Kristina Lukešová (recepční Natálie s neodolatelným pohledem). Milý Filip Čapka (fotograf George), bohužel jenom v epizodní roli roztomilý Vojtěch Dyk (homosexuální módní návrhář) a další řada značkových i nových herců dotváří příjemný dojem._____ 4) Partička chytráků z ČSFD (děkuji komentátoru movie za tento výstižný pojem) si brousí své zuby na bezbranné novácké (nejenom) produkci, aniž si uvědomují, že jejich komentáře většinou nic neřeknou o hodnoceném filmu (kromě toho, že je to sračka), zato však hodně prozradí o nich samých._____ 5) 3.2.2023 po novém zhlédnutí potvrzuji svůj předchozí dojem. Je to prostě supíš. ()

Rosalinda

Naprostá pitomost a odpad s nadstandardním obsazením, kterému docházejí prachy? Pro někoho možná. Ale jen pro ty, co to myslí smrtelně vážně. Vždyť tenhle seriál se vážně naprosto nebere. Za to si bere na paškál jednu z nejvíc zprofanovaných oblastí, jakou móda je... a s ní ruku v ruce povrchní lifestylové časopisy... A lidi v nich... Krásná parodie na dnešní věcmi přebarvený a předimenzovaný svět, prázdnotu stránek naleštěných časopisů, které radí, jak nejlépe žít a kde si na sebe koupit co nejvíce in a trendy kousků za nekřesťanské peníze. Tady máte docela slušnou možnost vidět rozehrané karty podobných výtisků. Netřeba brát všechno naprosto vážně, stačí trocha nadhledu... ()

Patw

Mě se to líbilo. Není to žádná extra novinková věc (už tu byla i podobná redakce), ale zase abych to hodnotil odpadem to ne! Budu koukat i dál. ()

sssssycak

Seriál mě bavil, žádný díl jsem si ujít nenechal. Je to takový typický lepší průměr v seriálech, který rádi shlédnete, chvíli vám utkví v paměti, ale nutkání pouštět si ho znovu mít hned nebudete. Zde podhodnocené jen proto, že je to české a Novou natočené. ()

Petfruf

Mě ten seriál prostě baví a to jsem odpůrce českých telenovel a podobných srágor ze soudku VKV a Růžovky. Pěkně obsazené, některé postavy jsou velmi vtipné (třeba Michaela Jitky Čvančarové), jiné bych zrušila (ale to je problém téměř všech seriálů; Red Dwarf vyjímaje)... Dokonalý svět je natočený s nadsázkou, dělá si legraci z konfrontace módního světa s tím běžným "nedokonalým", má to šmrc, vtip i trošku klišé, ale stále se jedná o nadprůměr ve vodách komerční TV produkce. Budu doufat, že seriál skončí u 16 dílů, aby mu případná pokračování nekazila reputaci. ()

ilemas odpad!

Už z reklamy na tenhle seriál jsem věděl, že to bude megashit, ze zvědavosti jsem se na pár minut koukl co je to za sračku a musel jsem tv s velkým znechucením vypnout. Po prvním dílu s pěkným názvem „ Vánoce v Karibiku" už na další nemám chuť se dívat. Kam to spěje? Fakt budu muset zkusit i tu 16% Ordinaci, určitě to bude lepší. ()

jhr

Po technické stránce je zde vidět jistý posun nahoru, ve srovnání ze staršími seriály TV nova. Obsahově je to ale stejně otřesné jako skvosty typu Ulice a další podobné, dialogy katastrofa, scénář taky, postavy napsané tak ploše a nezajímavě a herci z nich díky svému přehrávání dělají doslova karikatury, jediný kdo trochu vybočuje je snad Vojtěch Dyk, jehož arogantní spratek je docela uvěřitelný. Ostatní jsou naprosto příšerní, nejhorší je asi Čvančarová která je tak otravná že by si zasloužila deportovat spět na Slovensko a už ji sem nepustit! EDIT: Tak musím přehodnotit své hodnocení, jestliže jsem tvrdil, že je to po prvním dílu obsahově katastrofa, tak najednou nastal nečekaný a pro mě nepochopitelný obrat k lepšímu. Já osobně jsem se na tento seriál už dívat nechtěl ale díky ženské části naší domácnosti jsem neměl navybranou, kupodivu mé obavy že zažiji další příval něčeho děsivého se nenaplnily, naopak od smrti postavy Vojty Dyka se vše výrazně zlepšilo (kdo by to byl čekal), díl z pohřbem neměl po humorné stránce chybu! Není to sice můj šálek čaje a řada věcí zůstala i přes jisté zlepšení ve stejných kolejích (Norisová převzala žezlo nejstrašnější a nejotravnější postavy, od najedou celkem snesitelné Čvančarové) ale i přesto si tento seriál tři hvězdičky zaslouží. ()

Beagle

Tak já nemám ani trochu námitky proti námětu, ale zkřížením Sexu ve městě, Ďábel nosí Pradu (se špetkou Zářjového čísla), Džungle rtěnek a Báječného světa shopaholiků v českém prostředí prostě nic hezkého asi vzniknout nemůže. Nejhorší je, že téměř všechny herce můžete v současnosti vidět na všech našich televizních stanicích v různých více či méně podobných seriálech a to mě jako diváka v podstatě mate. Kdyby na televizi nesvítilo v rohu to logo, nevím na čem jsem...:) ()

Katarine

Jo, dávám 3*. Proč? Protože jsem se výborně bavila a úžasně si zpříjemnila středeční večery. Navíc i díky takovéhle "blbosti" dostali u mě velké plus tyto herečky: Jitka Čvančarová, Jana Hlaváčová, Vanda Hybnerová a dokonce i trapná Zuzana Norisová, kterým jejich role sedly jak prdel na nočník. ()

SallyZen

Takovýto otřesný seriál si nezaslouží mít ve svém názvu slovo "Dokonalý". Je to neskutečně klišoidní, kýčovité, hloupé a především nemá žádný smysl. Jednu hvězdu vytáhnu z hereckých výkonů Čvančarky a Zuzky Norisový, který mám rád a časopis Michelle drží nad hladinou odpadu. A samozřejmě moje zklamaní přišlo hned po prvním dílu, kdy ostřihli Vojtu Dyka na kterýho jsem se tešil. 20% ()

Elyssea

Dát odpad! jen kvůli tomu, že to natočila nova je opravdu hrozně snadné. Jenže Dokonalý svět rozhodně odpad! není. Oproti žumpě jménem Ordinace, Dokonalý svět je vtipný, zábavný a hlavně je ženský a pro ženy. Když to porovnám s dnešní seriálovou tvorbou u nás, patří k tomu nejlepšímu. A jeho největší pozitivum je, že se v něm nevyskytují doktoři! Žádní! ()

Sinn

Hloupě hloupé, brutální herecké přehrávání (to nechápu, když se dobří čeští herci objeví v seriálu, proč najednou podávají tak příšerné výkony??) a nesmyslný scénář. Hvězdička za Michelle, ta mě narozdíl od ostatních tragédů bavila. A za Norisku. ()