Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Povedená historická fikce. Marshall si slušně pohrál s historií, ikdyž kdo ví,jak to tenkrát bylo. První polovina filmu je velice dobrá, ale druhá půlka už se poněkud vleče. Sem tam je vidět trošku vykradení jiných filmů (Poslední mohykán, Železný kříž), ale není to zas tak strašné. Zvlášť Marshallova brutalita při scénách bitev a bojůvek je tu hodně výrazná. Celkem fajn pokoukání. ()

Slider

Skupinka rímskych vojakov uteká pred Princeznou Mononoke, a aj keď je to síce väčšia zábava ako sa môže na prvý pohľad zdať, celý film sa hlavne vďaka slabučkému a veľmi predvídateľnému scenáru topí vo vodách priemernosti. Miestami hrozný strih potom vynahrádzajú dobre zvolení herci, ktorí majú veľkú zásluhu na (kladnom) výslednom dojme. ()

Jolinar

Lepší tři. Krásné kulisy a příroda! Olga děsivá, Fassbender udatný. V traileru je ukázána tak třetina celkové děje. Zajímavě se to pak vyvíjí. ()

Aven

Drajf, akce, potoky krve, nezatěžování se příběhem či detailním vykreslením charakterů a Olga Kurylenko. Prostě ideální historický akčňák. ()

Andreas83

Tak tohle se mě líbí a moc. Akce střídá akci, souboje, nahánění, špetka lásky a vše zabalené tak že jsem nepostřehl jedinou slabší chvilku a bavil se od začátku do konce. ()

zdenny

Film o slavné Římské říši a udatných římských vojácích, kdy ale alespoň v první polovině nemůže divák znalý historie objektivně fandit ani jedné straně. Římané se snažili rozšířit svou hranici dál na sever, domorodé kmeny zase bránily svou zem. Ve druhé polovině filmu jde ale o hunting thriller a my samozřejmě začínáme fandit loveným, i přestože má hlavní hrdinka Piktů opravdu velké důvody svou pomstu vykonat na každém Římanovi, který se jí připlete do cesty. V závěru filmu zjistíme, že generálové a panovníci si hrají svou hru a na vojenských obětech jim ani tak nesejde. SPOILER: Takže si celkem logicky vybere hlavní postava filmu střední cestu. KONEC SPOILERU. Nejde tedy o historický film, spíš o dobrodružný místy thriller s notnou dávkou akce, která pro velkou část diváků posunuje hodnocení směrem nahoru. ()

Danny F.

Úžasný film ve kterém nechybí divoká akce a dost krvavých záběrů. Toto je pro mne vyjímka, jelikož takovéto filmy nevyhledávám. Dost mne překvapil v lepším slova smyslu. Je opravdu povedený a nikterak nenudí. Závěr filmu se mi zdá být povolnější. 70% ()

hroubek

Nikdy není dost historický řezničin, které si neberou servítky jako je to typické pro Ameriku.Špína,zvratky,krev a násilý a k tomu skvělý Michael Fassbender a Dominic West jako římští vojaci.Jediny co mi ve filmu výrazně nesedělo byla Olga Kurylenko, které jsem to vůbec nevěřil ale stějný problem měla Keira Knightley v Králi Artušovy.Škoda, že byl rozpočet nízky, protože jinak bychom dostali víc jak jednu krvavou bitku. ()

Terzeus

Skvelo vybraný a spracovaný historický námet obalený do krvavo realistickej brutálnej krvavej rezby, ktorá v sebe má zmysel. Navyše Marshall skvelo vykresľuje postavy a strohé finále, ktoré sa snaží zostať v línii s reálnosťou filmu tomu len prospieva. Modrý filter mi výnimočne pri tomto filme nevadil. ()

Sany33

Ja osobne neviem ako môžu ľudia porovnávať orla deviatej légie s týmto Marshallovým počinom. Kde sa orol devietej légie opieral o dosť kvalitné univerzum a príbeh a potopili ho iba chabé herecké výkony tu ide o presne opačný prípad. Príbeh je vyrozprávaný ako z idúceho vlaku a je dosť mätúci, preto sa divák dokáže sústrediť iba na hlavnú dejovú linku, ktorou je v konečnom dôsledku zdrhanie pred nasranými Britmi. Kamera nijako kvalitatívne nezaostávala za dojmom z tohoto filmu a bola teda úplne na hovno dosekané bojové pasáže a tú okolitú scenériu z vrtuľníka nad ktorou sa tu každý druhý bloger tak rozplýva by dokázal natočiť aj béčkový dokumentový kameraman. Jediné pozitívum vidím v zaradení Fasbendera do hlavnej úlohy, ktorá mu vynikajúco sadla a tým ťahal film z neprezieravých sračiek. čo mňa ako milovníka fantastiky a historických bojových filmov najviac pichlo pri srdci bol nezvládnutý koniec a teda final fight ktorý k pomere utekania trval veľmi krátko a teda som si ho nevedel ani len užiť. No nič na jeden krát stačilo. 40% ()

ghatos

Je to lehký nadprůměr. Běželo to bez zádrhelu a splnilo to očekávání. Určitě lze najít nedostatky, ale není to nic zásadního. Nejvíce mě iritovala vlčice. Nelíbil se mi moc herecký výkon, uměl bych si představit charizmatičtější představitelku. 73%. ()

J-o-k-e-r

Pro mě tedy milé překvapení. Asi se Centurion nezařadí mezi TOP akčně-historickou skupinu, ale mě potěšil. Jednoduchý děj, víceméně svižná akční jízda, krev a skvělá hudba. I zvolení herci se mi líbili. Já od toho víc nečekal, a stačilo mi to. Sice jsem pár věcí nepochopil (Thaxův záměr, smrt posledního ´přeživšího´, Quintův útěk), ale celkově tím honocení nezměním. Já se bavil, a o to šlo především. ()

Ravi

Neil Marshall nedokáže udělat film přesně podle představ, ale nikdy nezklame a pokud jde o "Centuriona", zpomalil i slibný náboj děje romantikou celkem citlivě. Mezi všemi těmi akčními scénami ale sem tam chybí nějaké dokonalejší pojítko a zásadní zvrat. Smrt si nevybírá, a tak má člověk pocit zmaru nad vším, co se děje před ním. Postavy umřou, aniž je využit jejich potenciál (kuchař), některé scény vyzní do prázdna (ponechání Macrose vlkům - mohl se ještě vrátit nebo tak). Možná si ale už vymýšlím, jenže ty zvraty chybí, chybí, chybí. To nic nemění na tom, že jde o film trochu nadprůměrný a zajímavý. 70% = 4-/5 ()

zigíš

nebavil som sa královsky ako u doomsday (kde bolo viac humoru) alebo descentu (viac napetia) ale ..proste olina to vyvážila, na taký ten lahší nadpriemer ! :) ()

Scar

Zdalo by sa, že dve veľmi krásne ženy sú všetko, čo môže táto snímka ponúknuť. Opak je ale pravdou. Tieto ženy by boli ničím, keby neboli obalené v pozlátku krásnej vizualizácie. Bol som nadšený a stále som, možno aj originálnym príbehom, od ktorého som naozaj čakal legendu a nie skutočnú udalosť, ako to niekedy presne opačne prezentujú mnohé historické veľkofilmy. Každý, kto má rád históriu a filmy typu "Statočné srdce" si prídu na svoje. ()

blackJag

Další pohled věnovaný osudům pověstné deváté legie, naštěstí o dost lepší než ten předešlý v podobě POSLEDNÍ LEGIE (i když tehdy šlo o něco jiného, nebohá “devátá“ do toho byla zatažena bez pardónu). Na lepší časy se ovšem ani tak neblýská. Marshall nepoctil téma nejlepším scénářem, mohl si dát také lepší práci s výběrem herců (Fassbender není špatný herec, na svou roli se ale vůbec nehodí a Kurylenková je omyl největší - uvěřit jí nějakou agresivnější polohu chce hodně velkou fantazii) a lépe zvládnout i své prvořadé řemeslo, tedy režii. Základní synopse (mi) slibovala hodně, výsledek je ale při nejlepším rozpačitý. 60% ()

V.Silver

Krásná kamera, dobře obsazení Římané, ovšem kéž bych to mohl říct i třeba o Olze Kurlenkové, která byla naprosto otřesná a kvůli které se mi ten film znova už moc pouštět nechce... ačkoli tak strašný to nebylo. Zezačátku jsem byl navnaděn a pak už to jen pomalu, pomaličku upadalo, ale aspoň to příjemně dopadlo :) Bonusové body za Fassbendera! 65% Zajímavé komentáře: Renton, Cervenak ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)