Nahoru a dolů

• USA Eastbound & Down
Komedie / Sportovní
USA, (2009–2013), 13 h 56 min (Minutáž: 26–31 min)

Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, John Hawkes, Andy Daly, Ben Best, Tim Heidecker, Ken Marino, Efren Ramirez, Ana de la Reguera (více)

Série(4) / Epizody(29)

Kenny Powers (hraje ho spoluautor scénáře Danny McBride) býval baseballová jednička a hrál v první lize, ale do cesty mu vstoupily dvě věci: pokles formy a nesnesitelná povaha. Poté, co jeho skvělá kariéra pohasla, mimo jiné i proto, že byl nařčen z užívání steroidů, se Kenny vrátil domů do rodného města v Severní Karolíně, kde s nechutí nastoupí jako záskok za učitele tělocviku. Bydlí u svého bratra Kevina, ale i když je na dně, vydoluje v sobě odhodlání udělat všechno pro to, aby se vrátil... (HBO Europe)

MorraEddie

Kenny Powers je přesně ten typ člověka,kterého by jste v reálném světě nejraději nakopali do rozkroku. Drogově závislý příživník,který promrhal svou slibnou kariéru a nejhorší na tom všem je,že si myslí,že je ten největší borec pod sluncem. A právě díky tomuto antihrdinovi je tento seriál,takový nářez,který vás k sobě přitáhne a už nepustí. Sledovat Kennyho snahu se vrátit na vrchol je prostě úžasná podívaná nabitá ostrým vtipem a parádními hláškami. Velký podíl na tom všem ovšem mají i dva skvělí režiséři Adam Mckay a David Gordon Green. Velice mě také opět potěšila rolička Willa Ferrella jako albína :D ()

Mitch Conner

KP je prolhaný, tupý, sexistický, fetující, bezpáteřní, arogantní hillbilly, white trash vyhořelý baseballista kterého ale prostě musíte milovat. Tahle jízda spolu s jeho vzestupy a pády mě pobavila jako dlouho nic z US. Je vidět že má Danny McBride tuhle roli šitou na míru a k tomu geniální camea (Will Ferrell, Matthew McConaughey a Michael Peña). Steve Little taky geniálně a maximálně vtipně ztvárňuje Kennyho sidekicka Stevieho. Humor tady relativně často nespočívá jenom v tom co postavy řeknou, ale jak to řeknou, takže pokud vám konverzace v američtině nedělají problém, je to velké plus. Nevím jestli je k dispozici dabovaná verze, ale rozhodně doporučuju oroginál (překvapivě). "...there's no I in team, but there's a U in cunts..." P.S. Doufám že někdy vydají ty jeho memoáry jako audiobook (the classic way). P.P.S. Pokud nemáte dost, najděte si Kenny Powers the K-Swiss MFCEO, a Kenny Powers MFCEO delivers K-Swiss Blades. ()

MyFairLady

Nepamatam si, ze by som niekde vo filme videla vacsie hovado, ako je Kenny Powers - miestami som mala chut vstupit do deja a dat mu facku. Nemohla som ale prestat mysliet na to, co, preboha, na nom vidi April:) Ale inak vyborna komedia, na ktoru sa nezabuda. Bezohladny, miestami kruty humor ma svoje caro a dej dokaze zaujat. Musim sa priznat, ze ma koniec trochu sklamal - ale keby to bolo inak, nebol by to Kenny, ktory vsetko musi zaklincovat korunovanou hovadinou. ()

tomas15

Většího kreténa než je Kenny si těžko lze představit. Mám rád nevšední postavy a tady vážně není normální nikdo což je super hlavně proto, že si člověk může odpočnout od spousty nudných konvenčních postav, kterých je všude plno. Všechno to navíc probíhá v takové lehké, bezstarostné, karibské náladě a rázem je na světě výborná oddychovka. ()

Pompeius

Takovým hrozně debilním způsobem vtipné. Před deseti lety jsem zaregistroval pár dílů na HBO a nezaujalo, ale teď jsem si na to vzpomněl, když přítelkyně poptávala nějaký seriál, který bychom si mohli pustit k večeři nebo ke svačině. A je to fakt dobré, svým ujetým způsobem, který nemusí sednout každému. Paradoxně přítelkyně se u toho chechtala častěji než já, pravděpodobně proto, že jako atraktivní žena má více zkušeností s tou libovou frajeřinou a infantilně-debilní maskulinitou, kterou Kenny Powers předvádí s přesvědčením, že je neodolatelná. S přihlédnutím k tomu, jakým "humorem" a "oduševnělostí" nás zásobují studia v současnosti, je Eastbound & Down klenot. ()

c3dluben

Epický příběh o velice vtipný i dojemný cestě Kennyho Powerse zpět na vrchol baseballové ligy. Seriál stojí hlavně na geniální hlavní postavě největšího hajzla :-) nadávání, okrádání dětí a kokain jsou na denním pořádku. ()

Stingray

Kenny Powers je kretén. Co kretén! On je král všech kreténů! Rozřešení ve třetí serii z něj dělá Boha všech kreténů!! Je to čtyřhvězdičkovej odpad! Kdyby se dělali antihrdinský Avengers tak Kenny je jasnej "Vůdce týmu" ! ()

Lockeroom

Ale jo, pobavil jsem se. Poslední čtvrtá série je trochu nastavovaná kaše, i v ní ale byly vtipné momenty. V jinak asi nejhorším posledním dílu této série je opravdu vynikající Sascha Baron Cohen. Jeho postava by možná snesla i vlastní seriál. ()

shivaki

Po několikaleté pauze dokoukána 4. série a hodnocení muselo jít o jednu hvězdu do plnejch. Kdo ví, možná za nějaký čas, až přijde tenhle seriál na lavici před soud času, poletí hodnocení zase dolů. Stejně jako cena a sláva Kennyho Powerse, který s odzbrojující upřímnou sobeckostí dokázal "vysát koule svýmu snu do sucha", vyhrabat se z největších hoven a s nemenším odhodláním do ještě větších skočit po hlavě. Zatím ale Kenny Powers, Šampión z lidu, Senzace ze Shelby, Konvertovaný náčelník Apačů, Muž se zlatým pyjem, Doktor Cock&Balls, Neprůstřelný tygr, La Flama Blanca, ten Kenny "FUCKING" Powers ruluje na plný čáře. ()

meduzak

Po skvelem Vice Principals (must see) a The Righteous Gemstones jsem musel najit vice od Dannyho a nelitoval jsem ani minutu..ano Kennyho budete nenavidet ale i milovat a bude vam trochu i chybet po posledni serii...konec je pecka,vubec jsem neco takoveho necekal a jsem rad ze jsem to dokoukal cele i kdyz to nekdy bylo bolestive ten nekonvencni absolutne prasacky humor :D ()