peetriss

Jde vidět, že tvůrcům panterů nedochází vtipná kaše, ba naopak další bláznivina, při které se zaručeně zasmějete. Bláznivému Clouseauovi zde skvěle sekunduje ještě bláznivější Dreyfuss v podání fantastického Herberta Loma, který si role viditelně s chutí užívá. ()

TERRORDROME

Hneď od začiatku v blázinci je to narvané gagmi do prasknutia. Closeau je ako buldozér, zničí všetko na čo siahne ( "to je veľmi vzácne piáno - UŽ NIE JE!" ) a keď sa pridá aj Kato je ztoho tretia svetová s lietajúcim Quasimodom ( "našťastie som mal v hrbe dosť vzduchu" ). V polovici to potom stratí dych a ani armáda zabijakov na oktoberfeste čo sa omylom povraždia navzájom nie je veľmi vtipná, nehovoriac o scéne s ruskou a egypťanom. Na záver sa to pri dobývaní hradu zasa rozbehne aj keď fetovanie rajského plynu bolo vtipnejšie pre samotných aktérov než pre diváka. ()

Hanes88

Jestli bych měl určit, který z panterů je asi nejlepší, byl by to tento. Vtipné momenty mě pořádně rozesmály, díky nímž dávám 80%. ()

Macik

No řekněte,může být něco lepšího?Já myslím,že ne.A jestli si někdo myslí pravý opak ať mě o něm přesvědčí... ()

laepus

Pokud ne nejlepší, tak rozhodně jeden z nejlepších dílů celé série s obrovským množstvím nezapomenutelných scén - dobývání hradu, rajský plyn, psychiatrie, kato, atentáty... :D ()

jilda

To je, aspoň pro mě, Selersův vrchol, nádherné scénky a vtipné převleky.Vy musíte být Clouseau, jen ten je schopný vytrhnout zdravý zub:-) ()

rsimonyi

Můj nejoblíbenější Růžový panter, kde se Inspektor Closeau snaží dopadnou šíleného inspektora Dreyfuse posedlého touhou Closeaua zabít. Nejradši mám úplně začátek, kdy ŠÉFInspektor Closeau jde navštívit do sanatoria Inspektora Dreyfuse. Opravdu skvělý film a nejlepší z růžových panterů !!! ()

RadimFišer

Nezapomenutelná legenda minulého století. Šarvátky pana Clusoea, který má filmové štěstí, protože tohle skutečné být nemůže. Všichni to známe, všichni si to pamatujeme. Typicky známá písnička prokresluje film hluboce domýšlivého člověka, na kterého snad nemá ani mistr pan největší anglický detektiv. Hola Anglie, hola Mr. Clusoueau. Film není průměrný a zasluží si 4 hvězdičky. Ale pro osobní odpor, že jsem ho viděl tolikrát bych nejradši snížil na 3. ()

zdeny99

Můj první růžový panter, kterého jsem viděl. Ze samotného Clouseaua mám smíšené pocity. Je to roztržitý inspektor, který jakoby parodoval své předchůdce typu Funes ve Fantomasovi. Do inspektora má daleko, nýbrž se jedná o klasického tajtrlíka, který baví diváky svým zjevem a chováním. V tomto dílu prožil skvostnou scénu, když zápasil ve svém domě s tím Číňanem ala hvězda hongkongských filmů. Poté si oblékl kostým Quasimoda, se kterým vystoupal k nebesům jako anděl. A vrcholem jeho eskapád bylo groteskní dobývání hradu přes vodní příkop. To je protivník inspektor Dreyfus v roli Herberta Loma, toho hlavního zloducha z Pokladu na Stříbrném jezeře, je o poznání lepší než Sellers. Už na začátku groteskní scénkou spadne do jezera, což zaviní samozřejmě Clouseaua. Pak když mu je na stopě, rozvrtá zespodu od sousedů celou podlahu Closeuavi, aby jej slyšel. Od poloviny filmu je jeho zničením tak posedlý, že chce stroj na mizení předmětů a budov a rozhodne se být neomezeným vládce světa jako Fantomas. Jen mě u něj zarazil dabing. Hlas Rudolfa Hrušínského mi k němu moc nepasoval. [7677. hodnocení, 214. komentář, 84%, 539. nejlepší film] ()

zelda82

Kouse vas pes? ne. raaf! Vzdyt ste rikal, ze vas pes nekouse! To neni muj pes:) Peter Sellers a Herbert Lom ve vrcholne forme! ()

Besyn

Spolu s Komisařem Clouseau na stopě můj nejoblíbenější díl.Prdel až na půdu."Jenom jeden člověk na světě dokáže vyvrtat zdravý zub !" ()

Miki68

Navzdory úplně pitomoučkému příběhu a klišovitému zpracování je tenhle film opravdu vtipný. Peter Sellers byl skutečně mistr svého oboru - a když to srovnám s vyčpělým podáním Steve martina, je tenhle Clouseau opravdu plomba...teda... Bomba. ()

emdvojka

Naozaj vynikajúci diel... "Váš psík kúše"? Nie. Hovorili ste, že vás pes nekúše, človeče! "Ono to, ale neni môj pes" :D ()

Laca1313

Pro mě asi nejlepší z růžových panterů, vyrovná se mu akorát ,,Komisař na stopě,,.Hlavně druhá polovina filmu stojí za to. No a na scénu s trháním zubu asi nikdy nezapomenu:)) ()