Krásná Muriel (Sophie Marceau) nenašla nikoho, kdo by se o ni postaral. Bývala volná jako pták, po vážné autonehodě ale ochrnula a stala se vězněm svého vlastního těla. Leo (Christopher Lambert) neměl kam jít. Alkohol zničil poslední střípky jeho boxerské kariéry a zvláštní náhoda ho přivedla právě ke dveřím Muriel. Stal se její chůvou, kuchařkou, hospodyní, přítelem a pokusil se v ní probudit touhu znovu naplno žít… (oficiální text distributora)

blackrain

Smekám před těmi, kteří takovou práci vykonávají a dokáží jí dělat srdcem. Stále si ale myslím, že by tuto práci neměl vykonávat muž. Má totiž svá specifika. Ale zvládnout se to dá. Pár měsíců jsem chodila vypomáhat s paní, která měla Alzheimerovu chorobu. Pořád jsem se k ní chovala jako k člověku, k živé bytosti, která měla všechny potřeby jako kterýkoliv jiný člověk, jen měla tohle vážné omezení. Nehoda je sice trochu jiný případ, ale jinak je to to samé. Škoda, že Christpher Lambert měl permanentně nainstalovaný výraz vycpaného vlka. Chápu, že hrál alkáče, ale ten výraz mohl trochu změnit. Vždyť tu několikrát ukázal, že usmívat se umí. Jedna ztrápená duše našla druhou. Opravdu je tu plno citu, emocí a hlavně skutečné lidskosti. Občas lidi rádi zapomínají, že jsou lidmi a ne dobře namazanými stroji. Hezky jsou tu ukázány i obyčejné maličkosti, které člověku dokážou udělat radost. ()

rt12

Tentokrát musím poděkovat za dabing Jiřího Štěpničky, který dal alespoň verbální emoce postavě Lea, když jsem se jiných od Lamberta nedočkala. Díky tomu jsem si vychutnala tento nádherný komorní příběh, postavený na hlavně na dialozích. Pravdou je, že postava boxerky byla nesympatická a místo toho, aby u mě vzbuzovala zájem, byla pro mě celkem zbytečná. Místo ní bych raději vyladila konec, který film nečekaně a celkem zbytečně rychle ucvakl. ()

vesper001

Uvědomění si života. Někdo musí narazit do stromu, někdo ztroskotat na pustém ostrově a živit se pár měsíců kobylkami a medem divokých včel a ti nejnatvrdlejší musí onemocnět. Pokud možno nevyléčitelně. A to říkám bez cynismu. Je to paradox, že si začneme vážit toho, co vytrhneme hlavovému lvu z tlamy, svobodu oceníme, když konečně probouráme plot a život, co se hodně zkomplikuje, má najednou smysl žít. Někdy. A pokud je tu někdo, kdo nás k tomu poznání dovede. A dobrá zpráva jako odměna pro ty, co dočetli až sem: tenhle film není patetický. Ani kýčovitý. Tedy Skoro. ()

StanislachKo

One in a million... Netvrdím, že nemôže viacerým tvorcom napadnúť ten istý nápad, ale z tých cca piatich bolo toto asi najslabšie. Ale ok, prostredie pekné, moc preromantizované, ale Lambertova postava (nie Lambert ako taký.) bola celkom v pohode napísaná. A Marceau aká je pekná, tak by som ju bil! ()

ecceHOMMO

Aj napriek tomu, že Lambert tu pôsobí neskutočne zanedbane ( čo je svojim spôsobom aj zámer ), pôsobil film na mňa dojmom opačným. Ako dáka ľúbezvučná básnička na dobrú noc. Pekné a na pozeranie príjemné...... ()

rockwoman

"Tak jak vypadám? Jako slunce." ...Na slunce, na moře, na život, který nikdy nekončí, pokud má člověk vedle sebe spřízněnou duši = vzájemnou důvěru. ()

bloodline

Krásny námet utápajúci sa vo flagrantnom strihu postopileckých orgií a v nesúrodej línii dejových pasáží. Režisér sa ani len nepokúsil vyťažiť z hercov maximum. Marceau zostala niekde na pol ceste a Lambert sa potácal od niekam nikam. Zmiešajte mojito, sex on the beach, cuba libre a ocot a výsledný efekt Vám bude chutiť o triedu lepšie ako tento pokus o pekný, príjemne plynúci film, ktorý po hodinke a pol (po "zrazu" konci) vo Vás zanechá pachuť "romantickej" večere niekde v krčme za rohom... Pritom som čakal aspoň aký-taký filmový zážitok, nestalo sa... Mea culpa. ()

Giggs

Prijemny civilny snimok o boji s nepriazňou osud a hľadani noveho zmyslu života. Bez zbytočnych omaľovanok a prikras, bez citoveho vydierana, bez prehnanych gyčovych emocii. Fajn. ()

valasek.m

Tento film by jsi měly pustit všichni, kteří aspoň na chvíli pochybovaly o svém životě.Je neuvěřitelné, jak se vám může během jedné chvíle změnit celý život. ()

filipvrbik

Podobnost s Nedotknutelnými čistě náhodná- ale pozor, toto je starší! Celkem povedený film, dokonce se tu rozvíjí dva příběhy, dobře zahraný a celkově zajímavý.. Na druhou stranu, už jsem filmů s podobnou tématikou viděl dost a mnohé byly lepší...70% ()

werewolf69

Sophie a Christopher sú na počudovanie celkom dobrá filmová dvojica. Sophiu mám fakt rád nielen ako herečku, ale aj ako ženu :) S Lambertom to už je iné, ale táto rola mu fakt sadla. Ono to je v podstate bežná romantická dráma, ktorá nieje ničím prevratná, ale proste sa mi to páčilo, čo dodať... ()

zahadum

Smutne ladený príbeh ktorý ale nevydiera diváka tlakom na city....naopak miestami je chladnokrvný a krutý ako život sám. Sophie zvládla náročnu fyzickú úlohu...Lambertovi toho životného stroskotanca budete veriť od začiatku do konca. Film obsahuje všetky pravidlá správneho Francúzskeho filmu...ľudský, nenudiaci, držiaci si odstup a zároveň dosah srdca, krásna hudba a krásna herečka. ()

Rockerman

Děj filmu se odehrává ve dvou rovinách. Za tu první jsem ochoten dát 5*. Leo, který vypadá, jako by se zrovna vrátil od kontejneru s odpadky, se stará o ženu, která po autonehodě ochrnula a ovládá jen hlavu, jinak je upoutána na lůžko. Ve druhé rovině, a za tu bych dal maximálně 3* se zase stará a trénuje mladou dívku, která se živí krádežemi a prostitucí. Snaží se ji naučit boxovat, protože on sám je bývalým boxerem. Ta lepší část filmu je taková lidská, jak si k sobě složitě nacházejí cestu. On vagabund, ona nemohoucí, ale stále krásná žena. V té horší části mě nejvíc štvala postava mladé černošské boxerky. Myslím, že tato postava nebyla dobře napsána, ani zahrána. Film lze doporučit milovníkům spíše komornějších filmů, kteří nad akčnějšími scénami přivřou oči. ()

Razzor_82

"Na tuhle práci se většinou hlásí mladé dívky." Na můj vkus snímek bez šťávy s viditelnou hrou na emoce. Marceau ze začátku absolutně nesympatická. Jakmile se usmála tak to celkem šlo. Lambert bez mimiky ve tváři vypadal jak po obrně. Příběh ve kterém představitele spojuje životní trauma. Já neměl ale co prožívat. 6/10 ()

markotter

Dlouho jsem nezažil film, který bych dokoukal do konce a kde bych si celou dobu říkal "Proboha, proč tam dávali tohohle vola". Ten člověk (Lambert) odehrál celý film s výrazem umírajícího potulného psa ať se dělo, co se dělo a hodně filmu uškodil. Protože jinak to bylo velice dobré a já přál všem třem hlavním hrdinkám až do konce, aby došly naplnění a byl jsem smutný, že ne všem se to nakonec podařilo, protože by si to zasloužily všechny. ()

Psycho.R

Viděl jsem to na pomezí průměru a lepších 3*. Ale charisma a přesvědčivost hlavních rolí mi dokázala, že je to kvalitní drama za 4*. ()

Eventyrer

Silný film s krásnou myšlienkou. Dobre pozeratelný a príjemný. Jednoducho krásny. Od Sophie Marceau a Christophera Lamberta sa podľa mňa ani nedá čakať niečo zlé. ()

deLaFere

Christopher Lambert prostě není herec. Film táhne překrásná Sophie Marceau, které věříte úplně vše. Polozapomenutý, velmi zajímavý film, který jednoznačně stojí za to vidět pro jeho interesantní atmosféru. ()

DJ Kritik

Príbeh s pomalým tempom a s minimom postav, ma zaujal svojou hĺbkou bolesti, ktorou každá postava trpí. Každý má svoj kríž a svoju radosť. A tu je to tak skutočne podané, že človek vlastne nevie, čo bude nasledovať. Nie je to ničím napínavé, nie je to ničím výnimočné, ale je to reálne. Vtiahnutie do deja: **** Realita: **** Dramatičnosť: *** ()