Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

numi

To neustálé pobíhání od dynamického thrilleru k línému rodinnému dramatu může někomu vadit, ale zase na druhou stranu přesně odráží rozdílnost života obou hlavních postav. A snad i proto, že se mi ta druhá, dramatičtější část filmu líbila více než první, thrillerovější. A hlavně: uchvátil mě (opět) Sean Penn. Zastínit Naomi Watts, pokud má na plátně více minut, je kousek husarský. Obecně ale jde o lehce nadprůměrnou filipiku proti vládním a vojenským zájmům v Iráku. Taková dospělejší Zelená zóna. ()

buldock

Jedná se o nadprůměrný politický thriller odkrývající pozadí machinací nejvýše postavených činovníků bílého domu v souvislosti s přípravou na invazi americké armády do Iráku a to vše očima tajné agentky CIA a jejího manžela. Snímek je názornou ukázkou nerovného boje jednotlivce proti systému a vyšším zájmům tehdejších politických špiček USA , které stály za přípravou celé okupace. Tradičně výborný herecký výkon , který předvádějí obě herecká esa , jak nestárnoucí Sean Penn , tak i stále šarmantní Naomi Watts jsou jednoznačně přidanou hodnotou celého snímku , který z režisérské stoličky velmi dobře ukočíroval Doug Liman. Film: 78% ()

blackrain

Film klame tělem. Tváří se jako velmi solidní politický thriller s přívlastkem podle skutečných událostí. Nicméně, Watts a Penn hráli perfektně. ()

Makky

Až keď sa ťažisko príbehu presunulo z hliníkových trubiek na samotné odhalenie a celý proces, film nabral na obrátkach. Ide o kvalitný thriller s výbornou ústrednou dvojkou, no chcelo to viac samotnej konfrontácie. Chcelo to detajlnejšie zobrazenie toho tvrdého a nerovného boja. Chcelo to dlhšiu minutáž... V hodnotení to je dobrá trojka, resp. slabá štvorka, hoci by som rád išiel ešte vyššie, perspektíva tu bola. ()

grogodil

Dávno som nemal takú radosť z výsledného dojmu nejakého politického trilleru, ako pri Fair Game. Pre niekoho povrchná, pre mňa prehľadná (napriek trošku roztrúsenej prvej polovici), inteligentná, dynamická a vďaka ústrednej hereckej dvojke aj celkovo vierohodná dramatizácia udalosti okolo jednej agenrky CIA a jej konfrontácie s Bushovou administratívou po odhalení svojej skutočnosti o Saddámovom jadrovom programe. Fair Game si držala moju pozornosť každou slovnou výmenou, no zároveň nevyžadovala žiadne syrianovské pekelné sústredenie sa a nutnosť hlbšieho orientovania sa v danej problematike a to je pri snahe udržania pozornosti a zábavnosti pre mňa pri takto pomerne náročnej zápletke na vyrozprávanie takmer ideálna kombinácia. ()

Skip

Není to tak dávno, co aféra kolem vyzrazení identity tajné agentky CIA Valerie Plame Wisonové rozvířila kalné vody okolo Bílého domu v době, kdy úřadoval George Bush, Jr. Ačkoliv hrají Sean Penn a Naomi Watts velmi dobře, perfektně spolu fungují, celé to klouže hodně po povrchu a není se co divit, protože na to, aby se dal tento námět pořádně zužitkovat, je přeci jen ještě moc brzo. ()

Anglie

Celkem povedené, ale líbit se vám to bude pouze v případě, že máte rádi rodinná dramata. Zbraně hromadného ničení v Iráku (a celá tahle linie) tady jsou opravdu jen pozadí pro řešení napjatého manželského vztahu. Scénář bohužel je pouze průměrný, potěší režie, která slouží tématu filmu a její utlumenost je tomu podřízena. Pokud někdo čekal Všechny prezidentovy muže pro nové tisíciletí, tak musí být zklamán. ()

rastlinka

Filmová nuda (napriek sľubnému hereckému obsadeniu) s výrazným politickým podtónom a obrovskou (avšak neúspešnou) snahou o rozcítenie diváka. ()

kalap

Trepaniny prebíjajú dalšie trepaniny a pravdomluvný bujak z mozgom jašterice začne páliť od boku slepými nábojmi na biely dom až s tou svojou bujačou hlupotou slepákmi nemôže zraniť nikoho, ale takmer zlikviduje svoju ženu, lebo on si fakt myslel, že s hlavou prebije múr. ()

Chrysopras

Z tý politický špíny je mi vždycky na chvíli blivno, ještěže se člověk může opírat o úplně jiný věci... Nicméně velmi dobře zahráno s manželskou zápletkou, která mi vždycky zvedne náladu a proto nadprůměr. ()

maverick10

To co filmu nejvic skodi je zanrova nevyvazenost. Doug Liman do posledni chvile nevi zda se ubirat tou thrillerovou cestickou a nebo tou zivotopisne dokumentarni. Bohuzel obe skloubit neumi a tak je z toho nemastna a neslana zalezitost, ktera ma rozhodne navic nez jen postavat pred dverma do kina a pitome se usmivat. Doug ma jen velkou kliku ze vsechno zachranuji Sean a Naomi. . . ()

M.i.k.e

Doug Liman dává zapomenout na nepovedeného Jumpera a napravuje si reputaci tímto v mnoha ohledech strhujícím politickým thrillerem.To vše navíc podpořené výbornými výkony ústřední dvojice Penn-Watts.Osobně mě fascinuje,co všechno je možné v rámci odlákání pozornosti.Také právě v těchto momentech je Fair Game nejslinější.První polovina je iracká "tuctovka",kterých v poslední době vzniká poměrně dost,ale ve chvíli,kdy je Valerie Plame "odtajněna" nabere snímek obrátky,které si udrží až do konce a i kdyby vás snad první půlka nudila (byť pro pochopení je nutná),ta druhá vám to bohatě vynahradí...70% ()

Martin741

Sivy, sedivy priemer a nic viac. REziser Doug Liman /Bourne Identity/ odviedol tuna len priemernu pracu, Naomie Watts /Mulholland Drive. 21 gramu/ je vyborna, ale prilis vela sa rozprava. Sean penn miestami az zbytocny. Cely film tak vyznie do prazdna a o par rokov nik po nom ani nestekne. 50 % ()

bourec

Doug Liman tady hodně krotil svůj režisérskej temperament.Agent Bourne,Mr.&mrs.Smith,Jumper,filmy akční,dynamický,naopak Fair game jen špionážní drama,kde se nic moc neděje,film jen ukazuje,jak špinavý jsou praktiky ve zpravodajskejch,bezpečnostních i politickejch kruzích.Jinak co se týče obsazení je to první liga,možná až moc.Totiž třeby Sean Penn nemá ani pořádně co hrát.Jednou jo,ale to bohatě stačí.50%. ()

Pajky3

Zase jeden z těch politických dramat, které jsem potkal jen díky důvěřivosti ve jména herců. Nedá se říct, že by mě Penn nebo Watts nějak herecky zklamali, ale bohužel ten film se mi vážně nelíbil. Byl o ničem, pořád jsem si řikal, že se to rozjede ve druhé polovině, kdy se to provalí, ale ani ta nebyla nějak strhujícím zážitkem. Tenhle žánr mě vážně moc neoslovuje, aneb ať žijou polické true story... ()

Wormboy

Greengrass ma svoju Green Zone a Liman svoju Fair Game. Kym Green Zone je akcnou jazdou s politickou tematikou, Fair game je chladnym, miestami az dokumentaristicky posobiacim politickym thrillerom, ktory sice ponuka zaujimavu temu, vynikajucich hercov, no ku mne ako divakovi sa mu nepodarilo priblizit. Tandem Sean Penn - Naomi Watts je vyborny, no potencial z neho prameniaci, ktory sa mohol pretavit, ako som pocas celeho filmu dufal, do aspon jedneho ostreho vypoitovaneho dialogu, sa straca a zostava nevyuzity. ()

Juto

„Fair Game“ je špionážny thriller ako, „bourneovský“ film bez obligátnych automobilových naháňačiek, prestreliek a bitiek, ale skôr so ženou,ktorá používa svoj mozog a intelekt. Film je čiastočne presvedčivý, len príbeh je nevyrovnaný. 6/10 ()

Radiq

Nebyla to vubec fér hra, tahle válka, stejně jako kterákoliv jiná, je jenom kvuli prachům a moci. Amečani jsou šulini. A co film? To je taky docela šulin. Sean Penn s vlasama, ktery maji do paruky hodně kousek. Naomi Watts taky neni tak hezká, jak bejvala a nevim, jak je to možny, protože věkem sešlá neni. A jinak je ten film hodně politickej. A protože politici si zasloužej jedině smrt, tak mě to moc nebavilo... ()

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)