Dostaň ho tam

• USA Get Him to the Greek (více)
Komedie / Hudební
USA, 2010, 105 min

Scénář:

Nicholas Stoller

Hudba:

Lyle Workman

Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Colm Meaney, Lino Facioli, Sean 'Diddy' Combs, Dee Snider, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Robert Seay, Elisabeth Moss (více)

Aldous Snow, britská rocková hvězda, vydává nové album, které je absolutní propadák. Následkem zdrcujícího rozchodu a potápějící se kariéry to s ním jde z kopce. Kvůli drogám a alkoholu má zakázaný styk se svým synem. O pár měsíců později, v Los Angeles, Aaron Green, mladý pracovník hudebního nakladatelství Pinnacle Records, přijde s nápadem uspořádat výroční koncert kdysi slavného rockera Aldouse Snowa, který v Greek Theatre vystoupil v roce 1999. Sergio Roma, šéf nakladatelství, je nápadem nadšen a tak tři dny před vystoupením pověří Aarona, aby osobně dopravil zhýralého zpěváka z Londýna do Los Angeles a dostal ho v použitelném stavu na pódium amfiteátru Greek Theater. (TV Nova)

rowdys

Je tam stále cítiť apatowský trademark, no už nie tak intenzívne ako pred pár rokmi. Chvalabohu zachované ostalo veľké množstvo popkultúrnych odkazov, no ako komédia to je náladami ešte viac awkward než hocktorá iná apatowská habaďúra. Podobne ako grogodil i u mňa ako highlight bodoval Kubrick joke a naopak cítil som akútny nedostatok vyšperkovaných fuckovacích dialógov, ktoré tu nahrádza bro talk a to dosť podivný. Ako čerešnička potešilo cameo Larsa Ulricha a takisto P. Diddy, ktorý div sa svetu vie zahrať komédiu. A dakde som tam vraj mal zazrieť aj Pink, no nepodarilo sa, na majstrovské kozy Katy Perry si taktiež jaksi nepamätám. ()

ivan bohatyr

Dobry nápady, provedení, příběh a solidně vykreslený život rokerů, všechno ok. Ale hodněkrát to už bylo příliš, dobrej nápad a dobrej vtipek, ale moc rozvedenej a rozpitvanej, že se z vtipu stal pouze ne zrovna vhodný žert. To je největší slabina filmu, něco jako když se řekne opakovaný vtip není vtipem - tolik se snažili udělat to vtipné, až to přehnali. ()

neoBlast

Řekl bych, že Dostaň ho tam provází až příliš nadšené ovace a ohlasy. Nejedná se o nic extra v rámci žánru, pouze "fajn" komedii. Ale i tak si místo na slunci zaslouží; už jenom proto, že jde na diváka s trochu odlišným humorem než předcházející Kopačky. 60 % ()

Cushing

Komedie? Pokud jsou komedie bez humoru, tak ano. Obávám se, že tahle rock´n´ rollová zkušenost, byť se vším, co k ní patří, je na kritického diváka nepřenosná. ()

terunka003

Pohodové, navazující, drogové, sjeté, rockové. Takové hodně volné pokračování na Kopačky. Děj má smysl, možná byste tam našli i morální poučení, to už je jedno. Některé vtípky jsou dost odporné a trapné, některé zase vydařené. Písničky mají opět skvělé texty. Jediné, z čeho mi bylo opravdu šoufl, bylo několikáté zvracení hlavní postavy, no hnus! "..hlaď tu chlupatou zeď.." ()

Raven0

Ano, je to horší než původní Kopačky, ale pořád jde o špičku současné americké komedie. Režisér umě balancuje na pomezí vulgarity a trapnosti. Naštěstí tuto linii nikdy nepřekročí. Dostaň ho tam tak není další z dlouhé řady hrubozrných a přízemních komedií... K tématu přistupuje s lehkostí a nadhledem. Tropí si šprýmy ze současné konzumní doby, ze všech těch umělohmotných superstar, jenž přes všechnu slávu a prestiž jsou jen povrchním prodejním artiklem. Darja by tento film asi nazvala výstižněji a to "Hloubka povrchnosti". ()

DonHUS

No, teda mohlo to být mnohem lepší... Dostaň ho tam je směs zoufale trapných a nevtipných scén (to se jako mám smát, když Hill hodí posedmý šavli?) a několika nefungujících vážných momentů ve stokrát viděném příběhu. Mezi nejvtipnější části patří samotný začátek filmu, pak konec scény ve Vegas s chlupatou zdí a všechny písničky. Protože to ale tvoří jen zlomek stopáže, musím dát slabé tři hvězdy. ()

Pavlínka9

Když si vzpomenu na tento film, tak se mi lehce rozhoupá žaludek vlivem všech drog, alkoholu a různých sexuálních praktik, které se tam provozují. To není špatně :) To rozhodně ne, ale ten film pro mě nemá hodnotu. Pro mě to byla jen slátanina s Russellem Brandem, který je pro tuto postavu jako stvořený a klasicý Jonah Hill, který pro mě zahrál svou typickou roli s pár kily navíc a s vyjukaným výrazem. Ale chyběl mi tam prostě humor, nějaká zábava, spíš mi to přišlo ubohý a trapný. Rozhodně to netoužím vidět znovu. ()

venison

Béčková komedie v hlavní roli s Jonahem Hillem je vcelku koukatelná až na pár míst, kdy už je to vážně jako moc.. Příběh nijak originální, ale některé scénky se relativně povedly ;-) Párkrát jsem se opravdu zasmála :-) ()

hroubek

Šílená komedie ve,které řádí jako utržený ze řetězu Russell Brand jako Aldouse Snow a zdárně mu při tom sekunduje Jonah Hill. Celá postava Snow je satira na celebrity,průmysl a všeho okolo. Už při úvodu filmu vám musí být jasný jakým směrem film pojede ,že nepůjde o nějakou poklidnou zábavu. Je pěkné jak všechno drží pohromadě příběh, herci, vtipy a soundtrack všechno šlape jak má. Příjemné překvapení je pro mě Sean Combs jako Hillův šéf, který neuvěřitelným způsobem cedí hlášky jak na běžícím pase. Komedie léta. ()

sochy.zirafka

Další zhuleně-ožralá komedie s jedním velkým plusem: Nedokážu z hlavy dostat ty šílené písničky s opravdu neskrývaným podtextem. Stroke the Furry Walls! ()

VasaX

Malé velké sólo Jonaha Hilla. Které by rozhodně nebylo tím, čím je, bez pomoci Russella Branda jako extrovertního hedonistického rockera Alduse Snowa. Další z nové řady komedií, kde zápletka hraje druhé housle (v případě The Other Guys se dá ptát, zda vůbec něco hraje...). Vsází více na herce, postavy, konkrétní situace a s nimi spojené gagy a tepané dialogy. Jinak příběh je vlastně trochu variace na party-jízdu a na roadtrip s misí. Partička je to perfektní... ale i když si hraje, že má "koule", je ve výsledku jaksi sterilní. Je to sice škoda, ale po pár týdnech budete i přes dobrý pocit a zbytky nadšení marně z paměti lovit nějaké vypečené scény. Prostě use it - lose it komedie. Ale moc příjemná. Tedy až na Aaronovu přítelkyni. Tu jsem osobně nemohl vystát... ()

Ceres

Film je v některý detailech vynikající, kde se vyskytuje spousta narážek a spousta cameií např. v podaní Paula Krugmana či Larse Ulricha. Ale i když jsem se občas pobavil, tak jako celek mě to minulo a často i nudilo. Obvykle bych tímto humorem neopovrhoval, ale tohle se mi moc nelíbilo. 40% ()

MIGHTTREE

Hodně slabý průměr. Docela dobrý podprůměr. Nezlobte se, ale k dalšímu shlédnutí už není chuť. Necílený humor, který někdy humor vlastně ani není. Kde je hranice humoru a trapnosti? No každý jí vnímá jinak a ta hranice je zrovna tady velmi patrná. ()

Další černá vlajka na obzoru

Další černá vlajka na obzoru