Romantická komedie vypráví příběh zajímavého mladého muže, který vždy žil tak trochu schován ve své vlastní ulitě. Jednoho dne se setká s krásnou kosmopolitní mladou ženou, která mu ukáže okolní svět v těch nejkrásnějších barvách... Láska může být riskantní, matoucí a plná nedorozumění, tedy pokud nejste Adam (Hugh Dancy), který žije jaksi skrytý před nástrahami okolního světa. Jenže potom potká svou novou sousedku Beth (Rose Byrneová), která ho vytáhne z bezpečí jeho ulity. Každá akce má však nějaké následky, v tomto případě velmi neočekávané, dojemné a veselé. Jejich neuvěřitelný vztah ukazuje, že i lidé ze dvou naprosto odlišných světů mohou být spojeni mimořádným poutem. (HBO Europe)

ScarPoul

Rose Byrne bol jeden jediný dôvod, prečo som si to pozrel. A úprimne? Má omnoho lepšie filmy. Adam je taký malý nezávislý film snažiaci sa byť aj úsmevný aj dojemný aj dramatický. Ale že by priniesol niečo pamätné, zaujímavé, alebo skutočné sa nedá povedať. Je to len príjemné. To je všetko. Mayer možno ani nemal úmysel spraviť zaujímavú vzťahovku. Ale motivácie postáv mi častokrát unikali. Naozaj po tak dlhom čase môže Byrneova trepnúť takú vetu, akú trepla mi príde ako hlúposť. Zmena sa dá predsa znázorniť aj inak. Plus ak už film na túto tému tak Dedication. Omnoho výraznejšie postavy aj scény. Adam je film, ktorý neurazí ani nenadchne, ale zapadne prachom skôr ako bolo asi tvorcovým úmyslom. Ale nejako ľúto mi to nie je. ()

Tommassi3

"Můj kamarád Harlen říká, že všichni odcházejí umřít do Queensu, protože už je jim to stejně jedno.. " - "To je hrozné !!" - "Harlen říká, že je to vtip !!" ;) ()

Terez.S

Ten film je v podstatě na tři hvězdičky. Je trošku plochý, jakoby nešel do "hloubky", ale zároveň herci v hlavních rolích jsou neuvěřitelně sympatičtí, soundtrack je příjemný a hlavně - moc mě zaujal konec. Možná se nějak podobně dal očekávat už od začátku, al e myslím, že byl moc vkusný a přijatelný. Proto nakonec dávám hvězdičky čtyři. ()

JohnCZ

Komedie? Ale kdeže. Adam je minimalistické romantické drama se 100% padnoucími hereckými výkony, indie hudbou a jednoduchým, avšak poutavým dějem. Příjemné atmosféry se drží film od začátku až do konce. ()

baribal

Asperger je v posledni dobe vdecne tema mnoha filmu, ale ve skutecnosti, je v techto filmech asperger zcela zbytecny (az na par vyjimek).. Bez adamova aspergera by to byl mnohem vice uvolneny romanticky film, zkratka fenomen je fenomen a tem se dnes da tezko vyhnout, originalitu je velmi tezke objevit. ()

Alqarin

Ani ryba ani rak, ani bomba ani brak, jen hřejivá romantika se sympatickým Dancym a tentokrát nemastnou neslanou Byrne. Ale konec potěšil. ()

ivishka

Kromě všeobecně mnou uznávaného karamelu ve filmu - i když slušně upraveného do patřičných mezí - mě štvala konečná otázka, která se mi drala na povrch: "Kde je ten pořádný happyend?". Ano uznávám, že Hughovi role sedla a spolu s Rose Byrne mi dokázali, že jsou perfektními herci( i když v tomhle souboji spíše více bojovala Rose, protože u Hugha už jsem to věděla předem). Je zajímavé kolik existuje ještě námětů na filmy a kolik podobnosti člověk může najít v takovémto příjemném pokoukání s jinými díly věhlasných či méně věhlasných režisérů. Jednoduše řečeno - děkuji za příjemné pokoukání, ale příště chci přeslazený happyend :D. ()

GodComplex

Naprosto zbytecna romanticka tuctovka, kterou tvurci v zoufale snaze o vyjimecnost okorenili tim, ze hlavni hrdina ma Aspergeruv syndrom. Problem je, ze se to Aspergerem zabyva udesne povrchne a az prilis okate vykalkulovane, navic je cely syndrom naprosto spatne zobrazen a hlavni hrdina to vubec nedava. Hugh Dancy se v udajnych Asperger amocich zmuze maximalne na parodovani Rain Mana. Tesil jsem se, protoze me zajimalo Asperger tema, ale Adam byla hodne nepovedena volba. 3/10 ()

ABLABLABLA

Tento film mě dostal. Dávám mu něco mezi 4 a 5 *. Pro mě to byl příval emocí a zároveň námětů na zamyšlení. Herci byli skvělí a především se mi líbil netypický konec, za to velké plus, že film nespadl do filmů s nálepkou happy ending. I když v jistém slova smyslu měl film šťastný konec, ale ne takový, jaký by se běžně čekal. Těším se, až se na film zase někdy v budoucnu podívám. Jo a Hugh Dancy zahrál člověka s Aspergerovým syndomem vážně velmi dobře. ()

Tony.cs

Vynikající film. Opravdu vynikající. Ale tvůrci záměrně vynechali klasický happy end. No...v tomto případě to filmu spíše uškodilo. ()

Patw

Váhal jsem jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Film je to vskutku výborný ale něco mi tam chybělo. Výkon Hugha Dancyho je opravdu perfektní. ()

Gereth

O mnoho blíže k dramatu nežli k romantické a zejména komedii. Ze všech možných úhlu přiblíženo, kolik Adam ztrácí v porovnání s normálními lidmi, ale tak málo ukázáno z vlastností, kde má jednoznačně navrch. Nemohl jsem si pomoci, ale nutilo mě to vidět věci tak, jako je viděl otec Beth. Hugh Dancy je v roli jako doma a svým přirozeným výkonem mě bez problému dokázal vytáčet stále dokola tak, jak to asi obvykle reální aspikové svému okolí dělávají. Obrňte se trpělivostí. // 70% ()

Marqta

Adam má duší dítěte, kterou někdo uvěznil do těla dospělého a pustil do dospělého světa vybavenou rozumem a inteligencí. (stejnou jakou má dospělý člověk) Stejně jako dítě má naivní idealizovanou představu o okolním světě, kterému vlastně nerozumí- nerozumí reakcím lidí, neumí je předvídat, nebo odůvodňovat. Trpí Aspergerovým syndromem. Ve filmu je spousta scén, které jsou krásné svojí jednoduchostí a pomyslnou čistotou od lidských úskoků a lží. Film myslím dokonale přibližuje podstatu problémů v životě lidí, kteří tímto syndromem trpí, což je určitě dobře. Hugh Darcy předvedl úžasný výkon a Rose Byrne za ním o mnoho nezaostávala. Navíc je ve filmu příjemná hudba. Takže sečteno a podtrženo dávám 4 silné hvězdičky. Jediné co mi snad trochu vadilo, bylo přílišné zabřednutí do problémů Beth- vůbec by mi nevadilo, kdyby se pozornost upřela ještě více do Adamova života. ---- "S lhářema se budeš potkávat úplně všude. Musíš se naučit rozlišit mezi obyčejnými lháři a mezi těmi,které stojí za to milovat." ()

kaposlav

Čo čakať od filmu pri ktorom je uvedené romantická komédia. Humor skoro žiaden a tá romantika je tiež k smiechu. Život je krátky a filmov veľa. Myslím, že som to vypol okolo 45 minúty. Filmy o asociálnych blbečkoch teraz letia, ale na mňa to nepôsobí. ()

Crawler-D

Prvotní problém filmu je, proč si tak pěkná holka jako Rose Byrne nabaluje takhle nemocného člověka, když je jasné, že s ním nevydrží. Koukalo ji to z očí, že jí jeho omezené pojetí lásky jednoho dne prostě nebdue stačit, i když se fakt nemusí obávat, že by ji byl nevěrný. ()

C0r0ner

I přes úsměvnost a realistické popsání Aspergera se mi nelíbilo, že film běžel podle naprosto klasického schématu, které sice na konci malinko vyjelo ze zaběhnutých kolejí, ale v podstatě obvyklé zadání splnilo. Špatné to nebylo, ale na dané téma se dá vidět i pár lepších kousků. 65% ()

J0hny5

Vcelku průměrný romantický film. Opět skvělá Rose Byrne to sama utáhnout nemůže. Nelíbil se mi představitel Adama vůbec. Buďto byla chyba v herci a nebo byla postava napsaná špatně. 55% ()

U_S_O

Veľmi rád by som dal plný počet, film to bol pekný, niektoré momenty ma naozaj dostali a dokázali mi najskôr takmer zastaviť dych a v zápätí rozbúšiť srdce ale koniec... tak ten som si asi predstavoval trochu inak. Ale inak takto si predstavujem film, o ktorom viem, že je to komédia, dráma a romantický, pretože z každého žánru tam naozaj niečo bolo a bolo to vo vhodných množstvách zmixované do jedného pekného filmu. (83%) ()