Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

XXXXXXXX

Hodnotit takovýhle filmy, je vždycky hrozně těžké. Představte si, že jdete s přítelkyni do kina, lístky samozřejmě obstarává ona, a to jediné, co Vám je o filmu ochotná prozradit, je, že se v názvu vyskytuje slovíčko Fifty Shades. No a teď teda máte 2 možnosti. Buď to bude ten fantaskní dokument z dílny té otylé prasnice, a nebo půjde o tu luxusní parodii. A s Deadpoolem je to vlastně úplně to samé. Luxusní chvíle, kdy akce následuje akci, prostřihávají prapodivně násilně naroubované momenty, ze života šťastné americké rodinky, a vy nevíte, zda máte tleskat samoúčelnému násilí a brilantním hláškám a nebo zvracet, protože už po 150té odkrýváte další variaci na americký rodinný patos a ochranu důležitých hodnot. Ještě že Reynolds hláškuje jak se dá a v jednu chvíli si dělá bžundu i sám ze sebe. Mimochodem, taky vám ten tří metrový plechový kolos, připomínal Bricka z prvních Borderlands? ()

arbeit

Film od 18, ktorý ale skôr nadchne práve tých do 18. Každopádne na jedno pozretie fajn zábava, lietajúce údy super, občas vtipné a občas trápne. 3.5* ()

stone

Tento film může bavit jenom dva druhy diváků. Ty, kteří znají ten komiks a potom ty, kteří mají rádi neustálé kopání do prdele, rozbíjení makovic a trhání střev. Jinak je to jen sračka plná efektů. ()

DJ Kritik

Totálna kravina bez kúska zábavy. Je to pokus o komediálne podanie komixu, kde chýba temer všetko. A čo zostane človeku asi tak po 2 dňoch v mysli-nič. Zbytočne strávený čas výrobou i pozeraním. ()

Mamlas

Reklama na roboty a celkem nic moc film, ale s par dobryma hlaskama. Nebavilo me to vubec, spise jsem se nudil a cekal na nejakou tu srandu. Frky ale obcas prichazely a tak to slo dokoukat do konce. ()

Dinsberg

Parodie komiksu se teda nepovedla. Ryan Raynolds, který se po Pohřben zaživa u mě vybudoval pověst budoucího charakterního herce, se tady totálně zakopal. Marvel opravdu z filmuje cokoli z vlastní produkce, i ty největší odpady. Stan Lee na to z camea zase dozírá. Nemluvě o tom, že celý film je jeden velký a dost okatý product placement. A to je něco co ve filmu nenávidím a co neodpouštím. ()

Brano

Pozrel som si to kvôli vysokým hodnoteniam a pozitívnym ohlasom, ale čakal som od toho viac. Zábavne to veľmi nebolo, alebo aspoň tento typ humoru, ak sa to vôbec dalo nazvať humorom mi nič nehovorí. Výprava ma veľmi nezaujala a to najmä úvod, ktorý sa prelínal s retrospektívnymi zábermi na minulosť. Zábery z minulosti boli asi najzaujímavejšie z celého filmu a najpozerateľnejšie, teda bavili ma najviac, akurát mi pri nich vadilo že sa scény prelínali s prítomnosťou. Keď odmyslím trápneho a ukecaného Reynoldsa, hlúpe 2 postavy "X-Menov" a stupídny záver, tak s prižmúrením oka dávam tomuto filmu 3*, ale viackrát si ho už rozhodne nepozriem. Samotná myšlienka nebolo najhoršia, ale film autor veľmi nezvládol a ku koncu to už vyzeralo, že mu dochádzajú nápady. ()

Mykhaluu

Zřejmě mi někdo hacknool účet na CSFD a ohodnotil tento hrubě vulgární, parodizující a krutě vtipný film plným počtem! Nu což, nebudu mu do toho kecat, když jsem (milé děti) ten film vůbec, ale vůbec v životě neviděl! ()

Kimkong

Hmm. Po té mediální masáži jsem čekal nějakou mega pecku, ale výsledkem je dosti průměrný film. Většina vtipů je založena na znalosti amerických, pro mě naprosto neznámých, umělců a na přisprostlém humoru točícího se kolem genitálií, či jiných partií. Příběh je, jek už je u komiksovek zvykem, dosti jednoduchý a předpovídatelný. Deadpoolova ultimátní schopnost mluvit k divákovi je sice asi dle předlohy přesná, ve filmu nijak neruší, ale na zadek si z toho nesednu. Hudba čítá klasické vykopávky, ale ve Strážcích Galaxie jsme slyšeli lepší. Celkově slabší 3*. Začátek ušel, ale ke konci jsem měl tendenci si raději číst maily, než se koukat na film. ()

Vocoun

K tomuhle už není moc co psát. Naprostý komiksový hláškovací úlet. Už úvodní titulky v kině naznačovali, že to tvůrci uchopili výborně. Měl jsem strach, aby neztratili koule a udělali Deadpoola přesně takového, jaký má být. Nejde ani tak o to, že mohl být ještě sprostší a hrubší, spíš se mi líbí, že opravdu dodrželi jeho sebeuvědomění, že je ve filmu a promlouval k divákům. Hlášek bylo samozřejmě nespočet, akce výborná a svižná. Bohužel scény s Wadem před proměnou v Deadpoola byly místy dost utahané a nudné, ale chápu, že byla potřeba vysvětlit nějakou tu historii postavy. Děj velmi jednoduchý, což k takovým filmům podle mého patří ( Ano, mluvím k vám Pseudofilosofičtí X meni). V kině jsem se prostě královsky bavil, smál i kroutil hlavou nad tím, co tam to maskované hovádko předvádí. Trošku zamrzí možná jen absence lepšího záporáka, tomuhle jste pomalu ještě fandili a taky mohli vybrat lepší X meny na pomoc. Asi to bude jak řekl Deadpool - nemohli si je dovolit. Reynolds se po výbuchu v Green Lanternovi konečně našel v komiksové rovině ( Už v Blade 3 měl slušné hlášky, tak jsem mu věřil) a moc se mi líbila i Morena, kterou už od Firefly opravdu můžu. Trefil se i výborný soundtrack, takže není moc co vytknout. Jen kvůli občasnému padání tempa a utahaným scénám to není plná palba. Takže silné 4* a 80% ()

pekas

Hodnotit Deadpoola je pro mě dilema. Nemám moc rád ukecané filmy a hrdiny, což on je. Mám rád srandu a drsné vtípky, kterých je tu taky přehršel. Tak asi pocity, ne? Celkem pozitivní, dělá si srandičky opravdu z leckoho, rozpláclá mrtvola na dopravní tabuli byla fakt směšná. Kloním se ke slabší pětce, uvidím v budoucnu, jak mi bude připadat v dalších shlédnutích. 81% ()

Alpo

Nejdřív mě odrazovaly ty "přehláškované" trailery, ale film byl prostě dokonalý. Popravdě - dnes jakmile vidím R.Reynoldse v nějakém jiném filmu, tak jen čekám, kdy to zabije nějakou deadpoolovskou hláškou.. pro mě už v jiné roli prostě asi nikdy fungovat nebude :) Paráda. ()

Olafsson

Na začátku je to fakt tipný.. Všechny ty hlášky a tak... Ale potom jak se to POŘÁD opakuje dokolečka, hláška, hláška, hláška, tak to přestávám vnímat a vastně mě to začene trochu unavovat a otravovat... Prostě opakovaný vtip přestává být vtipem... ()

WolfIssen

Velice příjemné překvapení, "americká bejkárna" jak hovado, výborné vtipné hlášky, bojové scény a navázání na X-Meny. Deadpool si bere na paškál nejen X-Meny samotné, ale tu a tam hodí hlášku s odkazem na jiný film, třeba upoutávka na 127 hodin :-D :-D :-D Opravdu pobavilo. Jen škoda toho občasného posraného hip-hopu :-(( ()

0verseer

Marvelovky v zásade nijak moc nevyhľadávam, všade navôkol som však počúval, že Deadpool je dobrý film, ktorý by som nemal odignorovať. Tak som sa k nemu nakoniec po dlhom čase dostal a uznávam, že tých 108 minút, ktoré som v jeho prospech obetoval napokon neboli spláchnuté do žumpy filmov, po ktorých skončení máte chuť reklamovať čas, o ktorý vás pri ich sledovaní ukrátili. Nenudil som sa a občas ma tvorcovia dokázali aj zabaviť, aj keď zámerom zrejme bolo, aby Deadpool bavil viac ako len občas, to by však museli upustiť od fórkov, ktoré sa pohybovali na čiare znesiteľnej trápnosti u pozorovateľa s aspoň priemerným inteligenčným kvocientom... Ani v tomto prípade však nejde o nič vyložene blbé, čo by ma iritovalo natoľko, aby som film zatratil. Práve naopak, Deadpool je oddychová marvelovka so solídne nastoleným tempom, ktorej zhliadnutie dospelejšie (ale nie až moc dospelé) publikum nebude ľutovať a dokonca sa ešte časom možno odhodlá aj na repete. ()

curfew77

Znáte takové ty lidi, kteří se z nedostatku čehokoli jiného chovají jako debilové, ačkoli vlastně debilové nejsou? A aby to zamaskovali, tak se tomu každou chvilku sami přiblble zasmějí? Je vám jich líto, protože tušíte, že to debilové nejsou, ale málo platné, chovají se jako debilové a vám je trapně i za ně. Tak přesně takový film je Deadpool. Fakt, že se z téhle slátaniny bez hlavy a paty stal kasovní trhák, jen potvrzuje, že svět filmu se v prdel obrací. 40 %. PS: Spojovat tenhle film s X-Men vesmírem je vulgární urážkou nejen pro nedostižnou XM-FC, ale i pro slabší kousky téhle ságy. ()

Emjecko

Oslava trapnosti v celé své nahotě, a za ten červený obleček se opravdu neschová. Pozornost si jako jediný zaslouží snaživý taxikář, zbytek je adeptem na hate největšího kalibru. Moc ho sice neovládám, ale aspoň se nebudu ztrapňovat jako Deadpool rádoby cool, vtipnými a já nevím ještě jakými hláškami. Film, který jsem nechtěl vidět, a já věděl proč. ()

knihovna

Jo tak takhle Ty kluky se slipama přes šponovky můžu ( i když Deadpool je tak nenosí, já vím). Odlehčené, vtipné, dostatečně akčnín a zároveň místy i dost temné. Zajímalo by mě, jak tohohle chlápka ( jestli tedy vůbec ) naroubují do X-manů. Nebo raděj ne, taky by ho mohli pěkně zk...... pokazit a to by byla škoda. Za mě pět, ale samozřejmě v rámci žánru. Není to stejná pětka jako třeba u Markéty Lazarové. ()

anyonecek

Věřim že zážitek z kina musel být asi tak 5x lepší než doma u počítače, už jen protože je tento film prostě dělanej do kina pro více lidí, kteří strhnou vlnu smíchu. Mě to bavilo, film měl spád a ani na chvíli jsem se nenudil, k tomu hrála výborna hudba a spousta hlášek. Rozhodně netradičně pojatej komiksák a doufám že další díl bude aspoň na takovéhle úrovni a třeba se donutím jít i do kina. Pro fandy X-menů a podobnejch komiksovejch hovadinek určitě povinnost. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě