Reklama

Reklama

Wade Wilson (Ryan Reynolds) byl členem speciálních jednotek, nyní pracuje jako chlap, který za peníze udělá komukoliv cokoliv. Ve svém oblíbeném baru U sestry Margarity se seznámí s krásnou prostitutkou Vanessou. Oba se do sebe zamilují a stráví spolu skoro celý rok. Když ji Wade jednoho večera požádá o ruku a Vanessa souhlasí, omdlí. V nemocnici Wadovi oznámí, že trpí závažným druhem rakoviny v posledním stádiu. Naděje na uzdravení je mizivá a Wadovi už nezbývá mnoho života. I přesto, že Vanessa stojí po jeho boku a je připravena podstoupit jakoukoliv možnost na Wadovo uzdravení, Wade v noci odchází z jejího domu i života. Nechce, aby ho Vanessa viděla umírat. U sestry Margarity ho osloví muž, který nabírá speciálně vybrané lidi do programu Weapon X, z něhož vznikají X-men mutanti. Muž slíbí Wadovi, že ho zcela vyléčí z rakoviny a navíc mu dodají super schopnosti, o kterých se mu ani nezdá. Wade z počátku odmítne, poté však přehodnotí svoji situaci a přihlásí se do programu X-menů. Jeho léčba a výcvik je velmi tvrdý a podobá se spíše týrání. Kontrolu nad Wadovou mutací má další mutant Ajax a Angel Dust. U Wada se mutantské geny projeví až v jeho poslední fázi výcviku. Wade získal super schopnost rychlé regenerace, bohužel však proměna na X-mena zanechala na něm viditelnou stopu. Wadovo tělo je celé zjizvené a popálené. Wade zuří a chce utéct z výcvikového střediska. Vyvolá proto obrovský požár, dostane se z pout a zápasí s Ajaxem. Ten ho probodne železnou tyčí a nechá ho uhořet. Wade však přežije. Toulá se po ulicích města a potají sleduje svoji milovanou Vanessu. Odváží se jít pouze ze barmanem k Sestře Margaritě. Wade se mu svěří, že chce najít Ajaxe. Bude zabíjet všechny lidi, kteří ho znají, dokud ho k němu nedovedou, a pak ho Wade donutí, aby mu spravil kůži. Jako nové jméno si zvolí Deadpool a červeno černý kostým.Wade opravdu svůj slib naplňuje, zabíjí všechny, kteří mu nechtějí prozradit, kde se skrývá Ajax. Když se Ajax dovídá, že Wade (Deadpool) přežil, rozhodne se ho sám zneškodnit... (TV Prima)

(více)

Zajímavosti (107)

 • Píseň hrající na začátku filmu je „Angel of the Morning“ od Jucie Newton. (Matej.Krajci)
 • Akční scéna na mostě se natáčela ve Vancouveru na Gerogia Viaduct, který byl kvůli tomu v dubnu 2015 na dva týdny uzavřen. K natáčení posloužila také místní čtvrť Chinatown, ulička Arch Alley, striptýzový klub No. 5 Orange, Cobalt hotel jako exteriér klubu nebo Leeside Tunnel Skatepark. (džanik)
 • Deadpool (Ryan Reynolds) také není první hrdina, v jehož příbězích hraje velkou roli fakt, že ví, že je v komikse a dění kolem sebe proto z tohoto pohledu komentuje. První komiksovou sérií od Marvelu s tímto námětem byla série „Sensational She-Hulk“, jejíž první číslo vyšlo v květnu 1989. Hlavní hrdinkou je zde Jennifer Walters alias She-Hulk, která je sestřenicí Bruce Bannera alias Hulka. Má podobné schopnosti jako on (velká, silná, odolná) a stejně jako Deadpool má také potřebu vše kolem sebe komentovat včetně výzev ke čtenářům a hádání se s tvůrci jejích příběhů. (Dzin01)
 • Přestože se obecně soudí, že Deadpool (Ryan Reynolds) je jediná postava z Marvelu, která ví, že je v komiksu, není tomu tak. Schopnost tzv. prolomení čtvrté zdi v marvelovských komiksech předvedlo více postav, mezi známějšími patří např. Spiderman nebo Loki. (Dzin01)
 • Agentovi, který přijde za Deadpoolem (Ryan Reynolds), aby ho léčil, řekne Wade „Agente Smithi“, čímž odkazuje na film Matrix (1999). (sin34)
 • Před premiérou Deadpoola splnil Ryan Reynolds přání nemocnému dítěti vidět snímek s ním před jeho smrtí. Chlapec se jmenoval Connor, zemřel v roce 2016 a Ryan se rozhodl, že mu vzdá hold. Proto navrhl Vanesse (Morena Baccarin), že se jejich syn bude jmenovat Connor. (Duoscop)
 • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2016 v Tchaj-peji na Tchaj-wanu. (Varan)
 • S Avengers spojuje film mimo Helicarrieru patřícího S.H.I.E.L.D.u i Bob (Rob Hayter), agent Hydry, kterého Deadpool (Ryan Reynolds), jako jediného ve finálním souboji, nezabije. (Maulincio)
 • Deadpool ve filmu říká, že si vybral červenou barvu svého obleku, protože jeho nepřátelé tak nevidí, když krvácí. To lze považovat za odkaz na seriál Daredevil (od r. 2015), kde říká to samé malý Matt (Skylar Gaertner) svému otci (John Patrick Hayden), který má červené oblečení. (Krub)
 • V původním scénáři Deadpoola bylo několik barových scén, ve kterých se postavy vsází o to, kdy a jak zemře zpěvačka Amy Winehouse. Kampaň filmu byla postavená na tom, že Deadpool a tvůrci mají odvahu dělat si srandu ze všeho. (Geralt z Rivie)
 • Postava Deadpoola se poprvé objevila v sešitu "The New Mutants #98" z února 1991. Autory jsou kreslíř / scenárista Rob Liefeld a scenárista Fabian Nicieza. Podle Niciezy Liefeld vymyslel podobu a jméno postavy, zatímco on sám její charakter. Když Nicieza viděl návrh Deadpoola, ihned Liefeldovi sdělil, že je jen kopií Deathstrokea z komiksu "Teen Titans", i proto mu Nicieza přiřkl civilní jméno Wade Wilson jako interní vtip, jelikož civilní jméno Deathstrokea je Slade Wilson. Další inspirací byl Spider-Man, který rovněž během soubojů vtipkuje. Liefeld uvedl, že jeho dvě nejoblíbenější postavy byly Spider-Man a Wolverine, ale jelikož v té době neměl příležitost podílet se na jejich komiksech, vytvořil si vlastní verzi pro "New Mutants", a to Deadpoola a Cablea. (Danny F.)
 • Ve filmu je celkem mezi 800 a 900 trikovými záběry, což je přibližně polovina toho, kolik potřeboval například Batman v Superman (2016). (Hepy13)
 • V laboratoři, kde uzdraví Wade Wilsona (Ryan Reynolds), si před procedurou můžeme všimnout dívky, které ze zad vyrůstají bodáky. Jedná se o mutantku Marrow jež patří do X-Force (2018). Tento komix plánuje též studio Fox (Deadpool, série X-Men) realizovat. (Charpy)
 • Vanessa (Morena Baccarin) přítelkyně Wade Wilsona - Deadpoola (Ryan Reynolds) je v komixovém světě též mutantkou známou pod jménem -  Copycat. Její vlastnosti jí umožnují metamorfovat se na do zvířat, lidí a replikovat nadlidské schopnosti. Nevýhodou replikování jsou naopak výpadky paměti. (Charpy)
 • Kvůli podobnosti se Spidermanem bývá Deadpool nazýván Spidermanem na cracku. (StanleyCZ_)
 • Deadpool je jediná postava společnosti Marvel, která ví, že se nachází v komiksu. (StanleyCZ_)

Reklama

Reklama