Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V královském přístavišti se starý Tywin Lannister a lady Olenna scházejí k projednání návrhů na manželství svých dětí. Tyrion a Cersei naříkají nad osudem. Tyrion pak musí Sanse vysvětlit, pro jaký plán se jeho otec rozhodl. Lord Baeliš objevil špeha mezi lidmi, kterými je obklopen. Arya Starková pocítí okamžitý odpor k Melisandře z Ašaje, když dorazí do jejich tábora. Brzy jej podpoří i další trpké novinky. Jaime Lannister vyjednává o svém propuštění a návratu do královského přístaviště. Robb má problémy s armádou, musí také dořešit nerealizovaný příbuzenský vztah s rodem Freyů. Jon Sníh, Ygritte a početná horda Divokých mají před sebou náročný, téměř kolmý výstup... (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Epizódka, v ktorej sa po príbehovej stránke toho moc neudialo. Výstup na "Zeď " je pekný a nie je veľkým tajomstvom, že tvorcovia práve na ňom postavili túto časť, ale už si to zase pýta nejaký výraznejší posun v deji. Tywinove intrigy so svadbami Tyrellov, tajuplné proroctvo kňažky o budúcnosti Aryi a fascinujúci záverečný výklad Baelisha o chaose a rebríku, ktorá zachránila tejto časti štvrtú *. Inak si už na nič významnejšie bezprostredne po vzhliadnutí nespomeniem... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Epizódu ťahá hore výstup na zľadovatelú horu, takže nejde ani tak o metaforu, ako skôr o doslovné prirovnanie. Ide skutočne o napínavé a výborne nakrútené pasáže, tak sa môže ľahko stať, že zabudnete aj na vývoj pri ostatných dejových líniách. Každopádne mučenie jednej z hlavných postáv naďalej pokračuje a podarený súrodenecký pár dumá, ako sa vysporiada s tým, že budú musieť stráviť zvyšok života s partnermi, ktorých nechcú. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tvůrci se rozhodli ozvláštnit šestou epizodu téměř nulovým vývojem děje, čímž mě nenadchli. Události, které byly pro další vývoj příběhu důležité, by se v pohodě vešly do deseti minut, na druhou stranu si na své jistě přišli fanoušci horolezeckého sportu, i když finále Ygrittina výstupu je muselo rozesmát stejně jako mě, to byl opravdu velmi slabý moment. Alespoň Malíčkův monolog v závěru stál za to. ()

DrobekSKS 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Gendry se vydává na trip za strýčkem Stannisem. Jaime po svém drobném zranění prozřel a uzavřel dohodu s Boltonem. Tywin a Olenna vedou zajímavou při o tom, čí příbuzní jsou zkaženější. Jon zvládl svou zatím nejtěžší misi. Naivní Sansa je po uši zamilovaná do polykače mečů Lorase. Robb se snaží získat zpátky důvěru slizáka Freye. ()

Krub 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Části z Králova přístaviště jsou opravdu působivé. Ať už jsou o Malíčkovi, Tyrionovi nebo Tywinovi, který svojí krutostí a chladnou racionalitou doopravdy nešetří, což, co se seriálu týče, není vůbec naškodu. Stejně tak zajímavé jsou i příběhy Brana a Aryi. Škoda jen, že se v těchto scénách děj moc neposunul. Záběry ze zdolávání zdi zakončují epizodu a s ní i jakoukoliv snahu o smysluplný scénář. Proč lezou Divocí na Zeď? To jí nemůžou obejít? To skrz ní nevede brána? To nemají obra, který by je dostal skrz bránu? Asi ne. Věřím, že důvody proč na Zeď šplhají podal G. R. R. Martin v knize dosti přesvědčivě. Avšak Benioff a Weiss na něco takového kašlou. Díky působivosti záběrů mají úspěšnost epizody stejně zaručenou... Škoda.6/10 ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama