Ďalšie príjemné prekvapenie.... Séria sa zakončila parádne. Súbojomedzi elitnými swordsmanmi.. A to Houndom a Brienneou bol nakrútený perfektne. Stannis, dlho pre mňa nezaujímavý charakter začína naberať ten správny smer k železnému trónu. Daenerys má vnútorné politické problémy, tak jej treba a smrť najprefíkanejšieho veliteľa bola tiež podarená scénka.. Lannisterovci sa na 100% začnú pomaly ale isto rozkladať a to im doprajem.(13.9.2016)

Tak trochu jsem doufal, že scénář nebude tentokrát tolik odfláknutý. Škoda. Královo přístaviště vynikající. Daenerys opět nedomyšlená. Jeden drak uletěl a začal zabíjet lidi. Ok. Možná by nebylo od věci použít zbylé dva pro jeho odchycení. Pokud nejsou schopni Daenerys unést, nebylo by od věci najít jim místo, ze kterého neuletí a zároveň to nebude hnusná vlhká, tmavá cela. Scéna, v níž se Dany se slzami v očích otočí na své draky a zavře je do vězení, je vinou odfláknutého scénáře zbavena vší působivosti. Kdyby tohle byl jediný problém této epizody nevadilo by mi to, jenže on není. Události na sever od Zdi jsou nedomyšlené. Stannis si jen tak napochodoval za Noční hlídkou. Proč? Aby ochránil svět před vojsky Divokých. To je mu tak podobné... Navíc se tam zjevil zčistajasna. To si vážně nikdo nevšiml, že se (minimálně) deset tisíc lidí přepravuje přes půlku Západozemí. Tomu se mi prostě nechce věřit. Branovo setkání s Dětmi lesa je naopak velmi impozantní. Chování postav je pro změnu pochopitelné. Brienne x Ohař totéž. Tyrion je dechberoucí. ___ V závěru se přikláním na horší 4 hvězdy. Mohlo by to být i pět. Stačilo by jenom věnovat více času scénáři. 7/10(26.8.2017)

Závěrečná epizoda je dlouhá, obsáhlá a nabízí několik zajímavých otazníků a zvratů, které budou velmi pravděpodobně rezonovat v další řadě. Souboj Brienne s Ohařem opět mistrovsky natočený, spoustu prostoru pro Aryu, z které se klube záludný killer a Tyrion se postaral o velkou senzaci v Kings Landing na závěr. Po tomhle máte chť rovnou navázat pětkou a vědět co bude následovat.(20.5.2017)

Zatiaľ moja druhá najobľúbenejšia epizóda, hneď po Blakwater. Súboj Brienne a Ohařa - dokonalý, Tyrion - ako neznalkyňu kníh ma prekvapil, ale potešil, Dany s drakmi - úplne som sa vžila do jej pocitov ako "matky drakov". Najlepší bol ale aj tak Varys vedľa Tyriona - rozosmialo ma to, ale takým tým dobrým spôsobom, po všetkom tom zlom, čo sa v tomto diely dialo. Jediná škvrna na epizóde je Stannisova porážka divokých - bolo jasné, že ich je viac, ale tých divokých bolo nejako .. menej ako málo!(1.7.2017)

Hned na začátek dostáváme skvělý dialog Jona a Mance. Následný příjezd vyvoleného ohněm je nečekaná, ale skvělá věc! Cersei řekla taťuldovi Tywinovi o svém dokonalém vztahu. Bran se konečně hnul z místa. Daenerys čelí asi svému nejtěžšímu rozhodnutí. Trochu mě mrzel souboj Ohaře s Brienne, mám rád oba. Tyrion to v Králově přístavišti pořádně rozsekl. Závěr asi nejzábavnější série byl stejně našlapaný, jako předchozí díly. Jen houšť!(23.2.2017)