Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Děti (S04E10)

(epizoda)
  • USA The Children

VOD (1)

Nečekaný útok severně od Zdi změní situaci. Daenerys musí čelit krutým důsledkům své nadvlády. Bran se dozví více o svém osudu. Tyrion zjistí jaká je jeho skutečná situace. (HBO Europe)

pichta

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

John je čestný stratég. Už sa to skoro podarilo s Mancom, no Staniss to vyriešil po svojom. Nový Mister, nove metody. no z odborneho hladiska to je kktina, ako napichol cievu atď...och. Lanisterci stále kujú,kujú plány. Dôlezitý krok s drakmi možno Daenerys precenila. John stále ľubil Yegrid. Po dlhej ceste dorazili cestovatelia až k prvému čarostromu. No to prekvapko, čo ich tam čakalo... Opäť veľký a brutálny súboj 2 makačov - Ohar a Brian. Tyrion pohol dejom dopredu, viac ako sa dalo čakať. Riadne ho prišpednlil na tom hajzliku. Arya ide za svojim. ()

Kimkong

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tato závěrečná epizoda má snad nejvíce otevřených konců a zvratů vůbec. Hrozba divokých spláchnuta jednou obitou bitvou a co dál jako? Draci po zámkem a Daenerys stagnuje na místě. Brandon a jeho přerostlé obočí našli stromovouse. Zbytečně vyvolaný zato brutálně natočený souboj Brien a Ohaře. Arya zloděj a vrah a její začátek nové cesty. ()

DrobekSKS

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hned na začátek dostáváme skvělý dialog Jona a Mance. Následný příjezd vyvoleného ohněm je nečekaná, ale skvělá věc! Cersei řekla taťuldovi Tywinovi o svém dokonalém vztahu. Bran se konečně hnul z místa. Daenerys čelí asi svému nejtěžšímu rozhodnutí. Trochu mě mrzel souboj Ohaře s Brienne, mám rád oba. Tyrion to v Králově přístavišti pořádně rozsekl. Závěr asi nejzábavnější série byl stejně našlapaný, jako předchozí díly. Jen houšť! ()

Dusty56

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda začla tam, kde skončila - na Zdi. Tentokrát to není špatné, byť epizoda má silnější a zajímavější momenty. Branova linie mě neskutečně štve, Daenerys jen vyplňuje díl a nejvíce se díl točí kolem Aryi a samotného závěru s Tyrionem. Co se týče Aryi, tak moc jsem nepobral, proč se ty dvě rytířská paka snaží zničit jeden druhýho, když chtějí to samý, jinak souboj byl dobře natočen a seriál přichází o jednu ze zajímavějších postav, byť poslední dobou spíš vyplňovala díl na "procházkách" s Aryou. Celý díl ovšem trumfuje závěr a znovu v hlavní roli s Tyrionem. Bohužel je to konec v současnosti pro jednu ze tří nejlepších postav (ještě Tyrion a John Snow), na druhou stranu to pěkně zamotává do budoucna, protože Lannistři jsou konečně pěkně v pytli. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěrečná epizoda je dlouhá, obsáhlá a nabízí několik zajímavých otazníků a zvratů, které budou velmi pravděpodobně rezonovat v další řadě. Souboj Brienne s Ohařem opět mistrovsky natočený, spoustu prostoru pro Aryu, z které se klube záludný killer a Tyrion se postaral o velkou senzaci v Kings Landing na závěr. Po tomhle máte chť rovnou navázat pětkou a vědět co bude následovat. ()

• Název epizody pochází z konfliktů mezi dětmi a jejich rodiči nebo opatrovníky, které jsou ústřední pro děj seriálu: Tywin (Charles Dance) je proti Cersei (Lena Headey) a Tyrionovi (Peter Dinklage); Daenerys (Emilia Clarke) se svými draky; a Arya (Maisie Williams) je s Ohařem (Rory McCann). Má také dvojí význam, protože Děti lesa (označované jednoduše jako Děti) se poprvé objevují na obrazovkách seriálu. (mikki089)
  • Herec Hafþór Júlíus Björnsson byl tak vyčerpaný bojovými scénami mezi jeho postavou Gregorem „Horou“ Cleganem a princem Oberynem (Pedro Pascal), že většinu scény, kdy je v komatózním stavu, skutečně prospal. (mikki089)