Na severe sa spojili dve zaujímavé dejové línie Snow & Stannis , hneď na to nasledoval duel dvoch vynikajúcich a mnou obľúbených bojovníkov Brianne a Sandora Claganea ,- vtedy som sa pristihol v zvláštnej situácií keď som nevedel komu mám fandiť. Aryiin príbeh naberá nový smer aj keď do teraz to bola zábava. Daenerys trestá svoje potvorky no žiadne pikle zatiaľ nekuje. No a Tyrion opäť šokuje , svojím amokom zakončuje štvrtú sériu po čom mi zostala len padnutá sánka .Impozantný záver.(23.10.2017)

Hned na začátek dostáváme skvělý dialog Jona a Mance. Následný příjezd vyvoleného ohněm je nečekaná, ale skvělá věc! Cersei řekla taťuldovi Tywinovi o svém dokonalém vztahu. Bran se konečně hnul z místa. Daenerys čelí asi svému nejtěžšímu rozhodnutí. Trochu mě mrzel souboj Ohaře s Brienne, mám rád oba. Tyrion to v Králově přístavišti pořádně rozsekl. Závěr asi nejzábavnější série byl stejně našlapaný, jako předchozí díly. Jen houšť!(23.2.2017)

Závěrečná epizoda čtvrté série přináší skvělé momenty snad ve všech dějových liniích. Od Stannisova nenadálého zjevení se u Zdi, přes Brandonovo setkání s Dětmi lesa až po trápení Daenerys s draky, všechno napsáno a natočeno na jedničku. Vrcholem je pro mě ale jednoznačně Tyrionova pomsta, na jedné straně velmi překvapivá (a to v podstatě i teď napodruhé), na druhou stranu nikoliv nepochopitelná. 95 %(26.3.2016)

V porovnání s ostatními dosavadními epizodami dávám pouze tři hvězdy a to ještě nerada. Vlastně ještě předposlední epizoda, kde se jen válčilo, byla z mého úhlu pohledu slabá, vadilo mi, že se zapomnělo na plno postav a najednou se věnujeme jen jednomu z hlavních hrdinů, jeho parťákům a samozřejmě především té bitvě. Zacílit a pal, nic víc.- Tady je alespoň zase co se postav týče zase živo a tak to zohledňuji. Jiné díly mně přišly ovšem opravdu silnější.(8.8.2017)

Ďalšie príjemné prekvapenie.... Séria sa zakončila parádne. Súbojomedzi elitnými swordsmanmi.. A to Houndom a Brienneou bol nakrútený perfektne. Stannis, dlho pre mňa nezaujímavý charakter začína naberať ten správny smer k železnému trónu. Daenerys má vnútorné politické problémy, tak jej treba a smrť najprefíkanejšieho veliteľa bola tiež podarená scénka.. Lannisterovci sa na 100% začnú pomaly ale isto rozkladať a to im doprajem.(13.9.2016)