Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Děti (S04E10)

(epizoda)
  • USA The Children

VOD (1)

Nečekaný útok severně od Zdi změní situaci. Daenerys musí čelit krutým důsledkům své nadvlády. Bran se dozví více o svém osudu. Tyrion zjistí jaká je jeho skutečná situace. (HBO Europe)

JohnMiller

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ďalšie príjemné prekvapenie.... Séria sa zakončila parádne. Súbojomedzi elitnými swordsmanmi.. A to Houndom a Brienneou bol nakrútený perfektne. Stannis, dlho pre mňa nezaujímavý charakter začína naberať ten správny smer k železnému trónu. Daenerys má vnútorné politické problémy, tak jej treba a smrť najprefíkanejšieho veliteľa bola tiež podarená scénka.. Lannisterovci sa na 100% začnú pomaly ale isto rozkladať a to im doprajem. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podľa mňa zatiaľ najlepšie zvládnuté finále doterajšieho priebehu. Čaká nás opäť niekoľko úmrtí, ak dobre rátam, tak to majú za sebou po The Children ďalšie štyri dôležité postavy. Okrem jedného prípadu ale z toho asi bude mať väčšina fanúšikov radosť :). Opäť ide o akési doťuknutie dejových línií po nabúchanej devine, ako je už v tomto seriáli zvykom, ale tu ide zase o funkčný emocionálny vrchol celej série. ()

Kimkong

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tato závěrečná epizoda má snad nejvíce otevřených konců a zvratů vůbec. Hrozba divokých spláchnuta jednou obitou bitvou a co dál jako? Draci po zámkem a Daenerys stagnuje na místě. Brandon a jeho přerostlé obočí našli stromovouse. Zbytečně vyvolaný zato brutálně natočený souboj Brien a Ohaře. Arya zloděj a vrah a její začátek nové cesty. ()

Dusty56

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda začla tam, kde skončila - na Zdi. Tentokrát to není špatné, byť epizoda má silnější a zajímavější momenty. Branova linie mě neskutečně štve, Daenerys jen vyplňuje díl a nejvíce se díl točí kolem Aryi a samotného závěru s Tyrionem. Co se týče Aryi, tak moc jsem nepobral, proč se ty dvě rytířská paka snaží zničit jeden druhýho, když chtějí to samý, jinak souboj byl dobře natočen a seriál přichází o jednu ze zajímavějších postav, byť poslední dobou spíš vyplňovala díl na "procházkách" s Aryou. Celý díl ovšem trumfuje závěr a znovu v hlavní roli s Tyrionem. Bohužel je to konec v současnosti pro jednu ze tří nejlepších postav (ještě Tyrion a John Snow), na druhou stranu to pěkně zamotává do budoucna, protože Lannistři jsou konečně pěkně v pytli. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěrečná epizoda je dlouhá, obsáhlá a nabízí několik zajímavých otazníků a zvratů, které budou velmi pravděpodobně rezonovat v další řadě. Souboj Brienne s Ohařem opět mistrovsky natočený, spoustu prostoru pro Aryu, z které se klube záludný killer a Tyrion se postaral o velkou senzaci v Kings Landing na závěr. Po tomhle máte chť rovnou navázat pětkou a vědět co bude následovat. ()

• Herec Hafþór Júlíus Björnsson byl tak vyčerpaný bojovými scénami mezi jeho postavou Gregorem „Horou“ Cleganem a princem Oberynem (Pedro Pascal), že většinu scény, kdy je v komatózním stavu, skutečně prospal. (mikki089)
  • Kvůli přísným islandským zákonům ohledně dovozu zvířat nemohla produkce přepravit koně, na kterých Brienne (Gwendoline Christie), Podrick (Daniel Portman), Arya (Maisie Williams) a Sandor „Ohař“ Clegane (Rory McCann) jezdili v předchozích dílech. Místní islandští poníci nebyli vhodní kvůli výškovému rozdílu, proto je vysvětleno, že koně Brienne a Podricka unikli nebo byli ukradeni. (mikki089)