• DrobekSKS
  *****

  Hned na začátek dostáváme skvělý dialog Jona a Mance. Následný příjezd vyvoleného ohněm je nečekaná, ale skvělá věc! Cersei řekla taťuldovi Tywinovi o svém dokonalém vztahu. Bran se konečně hnul z místa. Daenerys čelí asi svému nejtěžšímu rozhodnutí. Trochu mě mrzel souboj Ohaře s Brienne, mám rád oba. Tyrion to v Králově přístavišti pořádně rozsekl. Závěr asi nejzábavnější série byl stejně našlapaný, jako předchozí díly. Jen houšť!(23.2.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Nebýt Brandonovy otravné dějové linie, mohlo z toho být pět hvězdiček, ale tuhle partu jsem si opravdu neoblíbil. Nejzajímavější události tentokrát proběhly v Králově Přístavišti, Cerseiin rozhovor s Tywinem a Tyrionova pomsta byly skvělé stejně jako závěr s Varysem, ale i u Zdi to žilo a znovu jsem viděl kvalitní souboj. Zápor: Tywinova smrt- taťka Lannister mě bavil, had jeden studený. Klady: Jojen a Shae- tetelím se blahem, že už se na ně nebudu muset dívat.(14.12.2017)

 • Hejtmy
  *****

  Závěrečná epizoda čtvrté série přináší skvělé momenty snad ve všech dějových liniích. Od Stannisova nenadálého zjevení se u Zdi, přes Brandonovo setkání s Dětmi lesa až po trápení Daenerys s draky, všechno napsáno a natočeno na jedničku. Vrcholem je pro mě ale jednoznačně Tyrionova pomsta, na jedné straně velmi překvapivá (a to v podstatě i teď napodruhé), na druhou stranu nikoliv nepochopitelná. 95 %(26.3.2016)

 • JohnMiller
  ***

  Ďalšie príjemné prekvapenie.... Séria sa zakončila parádne. Súbojomedzi elitnými swordsmanmi.. A to Houndom a Brienneou bol nakrútený perfektne. Stannis, dlho pre mňa nezaujímavý charakter začína naberať ten správny smer k železnému trónu. Daenerys má vnútorné politické problémy, tak jej treba a smrť najprefíkanejšieho veliteľa bola tiež podarená scénka.. Lannisterovci sa na 100% začnú pomaly ale isto rozkladať a to im doprajem.(13.9.2016)

 • Krub
  ****

  Tak trochu jsem doufal, že scénář nebude tentokrát tolik odfláknutý. Škoda. Královo přístaviště vynikající. Daenerys opět nedomyšlená. Jeden drak uletěl a začal zabíjet lidi. Ok. Možná by nebylo od věci použít zbylé dva pro jeho odchycení. Pokud nejsou schopni Daenerys unést, nebylo by od věci najít jim místo, ze kterého neuletí a zároveň to nebude hnusná vlhká, tmavá cela. Scéna, v níž se Dany se slzami v očích otočí na své draky a zavře je do vězení, je vinou odfláknutého scénáře zbavena vší působivosti. Kdyby tohle byl jediný problém této epizody nevadilo by mi to, jenže on není. Události na sever od Zdi jsou nedomyšlené. Stannis si jen tak napochodoval za Noční hlídkou. Proč? Aby ochránil svět před vojsky Divokých. To je mu tak podobné... Navíc se tam zjevil zčistajasna. To si vážně nikdo nevšiml, že se (minimálně) deset tisíc lidí přepravuje přes půlku Západozemí. Tomu se mi prostě nechce věřit. Branovo setkání s Dětmi lesa je naopak velmi impozantní. Chování postav je pro změnu pochopitelné. Brienne x Ohař totéž. Tyrion je dechberoucí. ___ V závěru se přikláním na horší 4 hvězdy. Mohlo by to být i pět. Stačilo by jenom věnovat více času scénáři. 7/10(26.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace