Mrtví pochodují směrem ke zdi, zatímco se dozvídáme pravdu o Jonovi a jeho původu. Cersei slibuje loajalitu severu a Arya se Sansou zpečetí spojenectví. (KajusaK)

phil22

Ač i přes očekávání kritiků, musím říct skvělé zakončení sedmé řady. Samozřejmě uznání režii, takhle si hrát s divákovým očekáváním by bylo nesmyslné, ale tady se to sakra vydařilo. ()

Ironhead

Tahle serie ma spoustu chyb, ne v tom jak je natocena, ale ve scenari, ktery je bez knih bohuzel az moc casto opravdu debilni. A nejvetsi pribehova berlicka v podobe nelogicke vypravy za zed se ukazala na konci v plne krase, kdy vlastne jen scenariste potrebovali nejak vymyslet to, jak zborit ledovou zed. Takze vyprava nemela za ukol chytit nemrtvaka, ale naopak dat armade WW "klic" ke zdi a pochodu jejich armady na jih. :_) ()

detrew

Tak jako celkem bomba! Poslední epizoda nám sice nenabízí žádnou velkou bitvu, ale konečně je tu nějaký vývoj děje. Chápu, že ke knížce to má asi hodně daleko, ale aspoň se můžu na knížku víc těšit. A co se týče té "teleportace" uvědomte si, že sedmá série má jenom sedm epizod namísto deseti, tím pádem jedna epizoda zaznamenává větší časový úsek a během jedné epizody se Jon může dostat z Králova přístaviště na Zeď nebo třeba někam jinam :) ()

Fuksinka

Motivace postav bez připomínek. Chovají se sice tak, jak bychom od nich čekali, ovšem známe je už 7 sérií. Sansa překvapila a za mě je soud nejlepší nebojová scéna série. Návrat k událostem v první sérii nemohl být lepší. Epický závěr s perfektní hudbou mi chyběl ke spokojenosti. Konečně můžu dát plný počet. ()

paddy35 odpad!

Můžete mi říct, co se Vám na tom vlastně líbilo? Ty uplakané a ufňukané scény? Trapné morální dilemata? Stupidní vyjednávání? Zprzněná postava Jona Sněha nebo ty jejich sladké rozhovory s Daenerys? Theonovo vzepření, které bylo opravdu k smíchu? Nebo scénář, který si tak strašně protiřečí, až to hraničí s retardací? Kdyby se jednalo o nový díl Ulice, tak v pořádku, ale tohle PROBOHA je dramatický seriál plný násilí, vulgarismů a brutality, které vyšumělo do ztracena a zdá se, že už se nikdy nevrátí. Tímto dílem pro mě končí Hra o Trůny a už se k ní nevrátím. Alespoň tedy ne seriálově, knížku si rád přečtu, jestli někdy vyjde, ale tohle už je i na mě silné kafe. Zkrácení seriálu znatelně ublížilo, postavy jsou nezajímavé a Hollywoodské klišé dýchají tak nahlas, až nezbyl v Západozemí žádný kyslík. Tahle série se prostě nepovedla a srazila nejlepší fantasy seriál současnosti do odpadních vod. Bohužel, mrzí mě to, ale dívat se na to dále nechci. ()

Tumbik

Lepší zakončení sedmé série si snad nikdo nemohl přát. Kromě kokotů samozřejmě (nevím jak to říct slušně). Ovšem, najdou se skeptici, kteří hledají každičkou, byť jen opravdu malilinkatou chybičku, aby se pak mohli chvástat tím, jaká je to strašná chyba, že jdou proti většině a jací jsou hrdinové (viz Psychor, který si teď chrochtá blahem). Chápu, že v předchozích epizodách sedmé série šlo mnoho lidem proti srsti rychlé přemisťování. Jak jsem již psal dříve, u těchto dílů dáváte odpad nebo pět hvězdiček, žádná střední cesta neexistuje. Naprosto chápu ty, kteří dávali odpady nebo jednu hvězdičku, jednoduše se jim nezamlouvalo velmi rychlé plynutí děje a rychlost světla při přemisťování z jednoho konce kontinentu na druhý. Na druhou stranu, kdyby tu nebyla ta „teleportace“, tak by se seriál natáhl na několik dalších sérií a byl by zbytečně dlouhý a určitě by i hodně ztratil na kvalitě. Já, jakožto milovník fantasy, jsem se vykašlal na veškerou logiku a užíval si úchvatný děj, boží dialogy a úžasné efekty (při bitvách, s draky, scény s bílými chodci,…) po celou sedmou sérii. Avšak přichází finále, které je úplně jiné než předchozích šest epizod. Nikdo se tu „neteleportuje“, jsou zde perfektní dialogy, několik znovushledání, logický vývoj děje, překvapení a hlavně bezchybný scénář s úžasnou závěrečnou scénou. Vezměme si to postupně, scénu od scény: Epizoda začíná záběrem, při kterém připlouvají lodě Daenerys do King’s Landing, kde se Danerys, Jon a Tyrion pokusí vyjednat příměří. Nechybí nástup její armády a přílet jejích (už pouze) dvou draků. K této události směřovalo chycení wighta, při kterém zemřel Viserion (což mimochodem – plán chytit wighta - byl i pro mě, kterej sere na logiku dost bláznivý úlet od scénáristů, ale budiž, to je záležitost předchozích dílů a ne tohoto). Staří známí se méně či více rádi opět setkávají. Cersei se chová povýšeně, jak má ve zvyku, nic neobvyklého, Jon s Tyrionem se jí snaží přesvědčit, aby s nimi bojovala proti Night Kingovi. Uvidíme v osmé sérii, jak se vlastně Cersei rozhodne, zda ji Jaime nadobro opustí a přídá se k Daenerys, bude to velmi zajímavé. S touto scénou snad nemůže být problém (krom kokotů samozřejmě). Následuje Tyrionova snaha o přemluvení Cersei o samotě (teda ještě s The Mountain, což pro mě již není člověk, ale stroj), ta se zdá být v následující scéně úspěšná, avšak se ke konci epizody dozvíme, jak to s Cersei vlastně je – to by nebyla ona, aby v tom nebyla nějaká kulišárna (například to s Euronem a jeho údajným úprkem na Iron Isles, kdy ve skutečnosti pluje přes Narrow Sea do Braavosu). Naprosto logické, zapadá to do děje seriálu. V další scéně Baelish dále hraje svou malou hru o trůny a snaží se Sansu přesvědčit o tom, jaká je údajně ve skutečnosti Arya proradná mrcha. Dokonalý dialog, kdy se Sansa zdá být přesvědčená a divákovi tuhne krev v žilách, že se Littlefingerovi podařilo poštvat sestru proti sestře. Následuje Theon a Jon, který má ve své povaze odpouštět a být čestný. Theon se opět pokouší napravit své chyby (souboj s tím chlápkem), neboť ho tíží svědomí – rozhodne se zachránit Ashu (Kvůli debilitě amerických diváků byla Asha přejmenována na Yaru, aby se to nepletlo s wildling, která se starala o Rickona a jmenovala se Osha). Theon už několikrát ukázal charakter při napravování chyb a tohle prefektně sedí. Následuje scéna s Littlefingerem a se všemi Starky zrovna přítomnými ve velké síni ve Winterfellu. To, jak vyvrcholí tato scéna snad nemohl očekávat nikdo, kdo si nepřečetl scénáře, které se dostaly na internet po tom, co bylo HBO napadeno hackery. Sestrovražda neproběhne, Littlefinger prohrál svou malou hru o trůny (When you play the game of thrones, you win or you die). Vynikající, nečekaný zvrat v příběhu, ale přesto zcela logický, kokoti ať si zase mrmlají pod vousy co chtějí, tohle pro mě byla nejlepší scéna celé epizody. Poté scéna, kdy Cersei odhalí své skutečné záměry, ale charakterní Jaime s ní nesouhlasí. Bomba. Jaime pak poté jede na koni neznámo kam (za Daenerys, aby ji varoval? Kdo ví…). Sam přijíždí na Winterfell a následuje bezchybný, dokonale promyšlený dialog mezi těmito dvěma. Vyjde najevo, jak to vlastně bylo mezi Lyannou a Rheagerem. Velmi důležité pro další směrování děje – Jon je v podstatě dědic Iron Thronu a žádný bastard, ale právoplatný Targaryen. Těším se na Jonovu reakci, až zjistí, že se vyspal s tetou, což je navazující scéna (a dalo se čekat, že se Jon zamiluje). Bran během toho vypráví. Geniální tah od D&D, výborně vymyšleno a zrežírováno, sekvence scén je jednoduše úžasná. Pak ještě malý dialog Aryi a Sansy a máme tu třešničku na dortu v podobě závěrečné scény s ledovým Viserionem osedlaným Night Kingem a pochodující armádou mrtvých, při které padá zeď, mistrně zvládnutou s dokonalou hudbou a vynikajícími efekty, které vás navnadí na osmou sérii. Dokonalost sama, pro mě jedna z vůbec nejlepších epizod seriálu po všech stránkách, které jsem vyjmenoval výše, hlavně díky scénáři. Většinou se takto nerozepisuji, ale ti kokoti, jejichž komentáře jsem si u toho dílu přečetl, mě tak vytočili, že jsem musel obhájit tento díl a můj celkový pohled na tuto epizodu. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl, moje očekávání v podobě vysoce kvalitního zakončení jsou splněna. Nemohu být spokojenější. Peace. „In winter we must protect ourselves. Look after one another.“ „When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives.“ () (méně) (více)

Hrr.nec

Teď už je definitivně jasné, že o tohle spisovatelský brk George R.R. Martina nezavadil. Ale mě to nevadí, ono kdyby se to dále po martinovsku zamotáválo, tak by se z toho , už asi jen tak nevymotali. A hlavně furt je to parádní podívaná. ()

Tomulka

SPOILER. Rozhodně nejlepší díl sedmé série a to rozhodně ne kvůli Bílému drakovi nebo padající zdi. Rozhodně ne kvůli odhalení, že John je vlastně Aegon, rozhodně ne kvůli impozantním příchodům Matky Draků či milostnému aktu na závěr. To všechno už je čekané a velmi zdrobněle připravované po několik dílů. Nejlepší díl (teda nejlepší díl této série) je to protože (začnu zlehka) Theon konečně prozřel. Protože Chaime konečně prozřel (byl jsem na velkých pochybách a ve velkém napětí zda to své prozření přežije). Protože Tyrion konečně pochopil o co jde Sersei (sice se nepoučil, ale možná mu to dojde). A hlavně konečně prozřela Sansa!!! A ten soud (hlavně ten začátek soudu) to je něco co dělá tento seriál výjimečným (na to se hodně pozapomnělo) nečekaný zvrat, něco co nečekal nikdo. To je to co dělá tento seriálem zajímavým a napínavým! ()

bizal

Těžko přenášim přes srdce, ztrátu logiky děje nejen v tomto díle, ale v celé serie. Ztratil jsem chut na pokracovani po tomto dile. ()