Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

Darneth

Pět nedám, neboť bych šla proti sobě. Ovšem po dvou katastrofálních fail epizodách (zastávejte si jich, jak je libo, avšak plytkost, děravost, zkratkovitost, nedotaženost i naprosto tupý scénář, jenž vkládal postavám do úst popel, místo ohně a ledu, kdy jsme se doslova ukájeli nad každičkou scénkou, poetičnost odvál severák), se nám nyní dostává hořkosladkého rozuzlení, jehož pachuť budeme s jistotou cítit při každé vzpomínce na Trůny. Uniklé scripty nelhaly, ač jsem jim nevěnovala mnoho pozornosti. Stále jsem totiž nevěřila, že by mohli celou tu letitou jízdu, vykonstruovaný děj do sebemenších detailů, natvrdo znásilnit. Všichni jsme si plně vědomi, že 6 dílů je sakra málo, je to znát. Překotné zvraty bijí vyloženě na naše mozkovny. Sám George R. R. Martin ale tvůrcům před lety sdělil osud ústředních postav, proto není zas tak nad čím láteřit...s Daenerys linkou však mohlo být naloženo uctivěji, o tom žádná. Nakonec konec dopadl důstojněji, než jsem čekala a snad jsem ani už nedoufala. Shakespearovský nádech s podmanivým hudebním doprovodem. Návrat na úplný začátek, leč proktnutý koncem, který věští nový, lepší, s lehkým úsměvem na rtech. Díky za dojemnou tečku v posledních minutách, jež ve mě bude rezonovat navždy. Díky za všechno. Freedom for a dragon, hail to the wolf. ()

TheEvilTwin

Snaha o epičnost dílu a příběhu, když bereme v úvahu všechny předchozí scénáristické faily v dílech této série, je neskutečně absurdní. Pokud někomu vadila nelogičnost předchozích dílů, tak tady si bude vrtat do mozku, vypichovat oči a propíchávat bubínky. Slátanina, jakoby sami tvůrci nevěděli, jak to ukončit. Nuda, nuda, nuda, nuda. ()

Necrotongue

Tak závěrečnou epizodu mám za sebou a jejím největším přínosem bylo to, že už celé to trápení uzavřela. Pánové Benioff a Weiss se už podle mého opravdu trápili, a pokud ne, nebylo to poznat. Závěr seriálu se mi zdál být poněkud alibistický a dostal dění do bodu nula (královstvím vládne divný král, jeho pobočníkem je člověk, který jím být nechce, kdo byl na Zdi, je na Zdi- mimochodem, k čemu?, atd.) ()

ALIENka_ odpad!

A je to tady! Velkolepej závěr plnej zvratů, na kterej byla radost pohledět. Počkat, to je jinej seriál. Dočkali jsme se posledního dílu a mě už opustily všechny naděje, do tohohle dílu jsem se pustila už jenom z povinnosti dokoukat tuhle sračku. Díky bohu, že je to už poslední díl a nemusím trpět dál. Daenerys má samozřejmě miliony vojáků, který se reinkarnovali a přišli ji pomoct v posledním boji. Dany má taky, jako správná Hitlerovna, proslov v pozadí s vlajkama Targaryenů o záchraně nevinnejch těsně po tom, co všechny zabila. Jon s Tyrionem maj pár strašně cringe diskuzí, kterejch je tady krom tohohle víc než v první epizodě. Jon zabije Dany, což je tak jediná věc, která se mi v týhle sračce líbila, a její drak roztaví trůn, protože má IQ 6000 samozřejmě, co jste si sakra mysleli. Pak se děj přesouvá o pár asi tejdnů pozdějc. Opět se setkaj všechny aspoň trochu důležitý charaktery, na který už snad díky DD všichni zapomněli. Rozhodnou se poslat Jona za trest na zeď (která má regenerační schopnosti, takže se stihla za tu dobu sama dostavět) a udělat Brana králem. Ale.. ten kluk za celý 2 série prakticky NIC neudělal, nikdo ani neví, co to je tří-oká vrána, tak proč?! Poslední věc, co zmíním, je že Bronn se stal ministrem financí (co do píči?), Sam se stal mistrem za pár tejdnů (dává velkej smysl..) a z Aryi se stal Kolumbus. No už to nechci nikdy vidět, strašná pičovina. Hodnocení: -1000/10 ()

ChArLeNe

Takže Breaking Bad nebol zosadený z trónu :D Skvelá práca HBO a D&D :D. Takto pokašlať seriál, evidentne chceli ukradnúť žezlo HIMYM v najhoršom konci seriálu všetkých čias, čo pokazilo celý seriál. Finále Dexter je oproti tomuto decentné zakončenie seriálu. ()

JohnCZ

Záchrana přišla za pět minut dvanáct a k mému překvapení se jedná nakonec o hodně důstojné finále, které, když už ne na chladnou logiku a promyšlený děj, hraje alespoň na city a nostalgii, což v mém případě zafungovalo. Nicméně je škoda, že tenhle seriál desetiletí uspěchaným a nedomrlým writingem ve výsledku skončil jen na úrovni lehkého nadprůměru. Výsledná pachuť se smývá jen těžko, ale pravý fanda na ty nejhezčí chvíle nezapomíná. ()

Chermy odpad!

Mám takovou pěknou analogii. Představte si finále Společenstva prstenu, poměrně adrenalinovej, hodně se toho stane, společenstvo je roztříštěné. Na další díl si ale musíte počkat cca dva roky. Oficiálně na Dvě věže není rozpočet, budou jen dva díly. Skutečnost je ale taková, že Peter Jackson vydělal balík a konečně se může umělecky realizovat a natočit vysněného King Konga. Po dvou letech konečně kino, v úvodní scéně ale vidíte jak Frodo vbíhá do jeskyně a háže prsten do lávy. Na Sama asi scénáristé zapomněli, Gluma ani nepředstavili, nebo na něj nebyl rozpočet, Jackson ho vyplácal na klubíčko dinosaurů v Kongovi. Střih, Aragorn dostává korunu všichni se klaní, následuje 40 minut loučení se Středozemí, nějaký trapný pokec v hospodě.. mělo by Vás to dojímat, ale je Vám to u prdele.. a hele Sam.. a má děti, asi na něj byla cesta do Mordoru dlouhá, tak šel domu dřív. Konec ()

Beznoh odpad!

Neuvěřitelně zoufalé dokončení. Pošetříme penízky pač se na to všichni stejně jak Mongolvé podíváme a natočíme šílenou sr**ku o ničem :-(. ()

Ellmariachi

Jestli jsem někde na cestě sem zapochyboval o své věrnosti, jsem rád, že jsem nebyl upálen, sťat a ani jinak trestán. Cesta to byla dlouhá a i když se zdála být rovná, občas se objevilo rozcestí. Naštěstí tvůrci nesáhli k žádnému vysněnému romanticko krásnému konci a především Johnova linka je zakončena brilantně. Tenhle seriál je od začátku do konce to nejlepší co jsem v seriálových vánicích viděl. Hodnocení epizody. 95 procent. ()

ArsenalEagle

Po příběhové stránce můžu říct, meeeh. Víceméně happyend, ale o to tu nejde. Máme tu konec, který se nepovedl, respektive nedosáhl na už tak slabá očekávání. Opět je to dost uspěchané, chybělo zde strašně moc nevyřčeného a co z toho, že je to zpracované dobře. Když je holt scénář špatně, tak to už nic nezachrání. . Jinak jsem rád za dá se říct otevřený konec, nabízející hromadu sequelů s dost zajímavými náměty. Jen se bojím, jak to může dopadnout bez Martina, když jsem viděl ten propastný rozdíl v kvalitě. ()

Praxis

Závěr s úctou uzavírá příběhy ze Západozemí a citlivě odkazuje na úplně první scénu prvního dílu první série. Té série, která rozehrála dalších pět mistrovských sérií, než to Benioff a Weiss dojebali. Obejmutí milenců zavánělo parodií na sebe sama, ten okamžik, kdy se s radostí řechtáte smíchy. 60% ()

Sidonka

Celá 8.série byla odfláknutá. Nemůžu říct, že by mě 8.série vůbec nebavila, ale iritovalo mě tam příliš mnoho věcí. Závěr nic moc nezachránil, což se ostatně dalo předpokládat. ()

Alementina

prvni pulka 4, druhá pulka 2 hvezdy. ZA DOBROTU NA ŽEBROTU, tak nejak bych to nazvala. Chudák John. a ted SPOILER, to že zabil Dany, ok, bylo to kdo z koho, jak to udělal, asi holt nemel jinou možnost a ona ho podcenila. Navic az takova magorka se z ni stat nemohla, ale jeji proslov byl hodný Hitlera, pěkný, je přesný, jak za často největšími lidskými katastrafami byl vlastně dobrý úmysl :) Rozhovor Tyriona s Johnem je nejlepší scéna .... ale že by se šedý červ udržel a nezabil Johna rovnou, to se mi fakt nechce věřit. A poslat Johna na noční hlídku ... jako cože, proč, neřekl šedý červ, že bude akceptovat rozhodnutí krále ...? K čemu tam ted ta noční hlídka je ... ?! Neměla byt zed uz davno zbořená?... Jako proč, k čemu ..... Naprosto chápu, když se Kita v nejakém rozhovoru ptali, jaké byly jeho první dojmy, když četl závěr scénáře, že jeho odpoved byla "DISSAPOINTED" Martine, Martine, prosim, napis uz tu knihu, at si spravime vsichni chut a naladu. Ach jo, tak dlouho jsme čekali, abychom se dočkali takového trapného konce, po téhle serii si asi všichni oddychneme, že už to skončilo. To už bych byla raději, kdyby se z Dany stala šílená královna, co vraždí ve jménu vyššího dobra. ()

italka63

Dle mého, viděla jsem důstojné zakončení epické ságy úžasného díla, které nemělo bombastický závěr, jak spoustu lidí očekávalo, ale přesto po něm zůstala spousta nostalgie a množství odvedené práce celého výrobního štábu. Samozřejmě, ten jeden díl chyběl, v něm mohly být detaily, nemuselo být tolik zkratkovitosti. Jenže je to jak to je a musíme se s tím smířit, s tou láskou, nenávistí, hnutím myslí, žalem i nadějí. A s výbornou hudbou, která nás provázela. ()

Colby Sawyer

No, mohlo to být horší, to je asi to nejhezčí, co o této epizodě říct. Finále vypadá skvěle, v tom prostě GoT nepolevil a spousta blockbusterů může tomuto seriálu závidět. Každopádně páni scénáristé nám důstojný konec nenadělili. Shrnu tyto kiksy postupně. Tyrionovi došlo, že Daenerys možná není tak dobrá. WOW! A muselo kvůli tomu uhořet jenom pár tisíc nevinných lidí. Smrt Dany byla... no prostě byla, asi se dá říct i celkem ok. Následně to však jelo šupem dolů. Fakt, že Drogon je nějak mentálně nepojený na životní funkce své matičky bych klidně pominul, ale jak i krásně pochopil symbolický význam trůnu, tak to bylo něco. Navíc mu to trvalo nějak podezřele dlouho, když to porovnám s tím, co vyváděl v minulém díle. Poté pár týdnů uběhne a z Šedého Červa je nejdůležitější člověk ve Westerosu, fakt, že je to cizinec, který jen vraždil a je pouhým vojenským velitelem, už nikdo neřeší a všichni ho na slovo poslouchají, takže si jen tak vynutí, aby právoplatný dědic trůnu byl nucený odejít na Zeď. Následná volba krále byla komedie, velí ji Tyrion, který je v té chvíli naprostá nula a ještě vězeň. Všichni přítomní neřeší, že právoplatný dědic trůnu je v žaláři, že druhý největší nárok na trůn má Gendry, kdepak oni si na Tyrionovo dobré slovo zvolí Brana. Ano, toho Brana, který se posledních pár sérií profiloval jako Tříoký havran, který už nic nechce a už vůbec není posledním Starkovým synem. Ale coby Bran ja najednou zase Brann, který si sebevědomě jede pro korunu jako by se nechumelilo. Jo a Sansa si jen tak vyhlásí vlastní království, to taky nikdo neřeší. Finální část je sice taková líbivá a má fajn momenty (Jon + Ghost, Bronn má konečně hrad), ale rozhodně nenabízí žádné uspokojení vyvrcholení, nabízí jen ten konec a možná i očekávání, že se jednou vrátíme do Westerosu ve staré dobré formě. PS: Věci jako respawnující se armáda, strop v minulém díle spadnul jen asi tři metry čtverečný, takže se Jamiemu a Cersei stačilo posunout jen o pár metrů, nebo fakt, že z nějakého nesmyslného důvodu stále existuje Noční hlídka, tohle všechno už je opravdu jen a jen k smíchu. ()

Trevor

Tak ako celá posledná séria aj záverečná časť bola spracovaná výborne, tvorcovia zvážili obľúbenosť jednotlivých postáv a každej našli správne miesto. Určite sa najdú rojkovia,ktorým bude vadiť opravená stena nočnej hliadky akoby žiadny Nočný kráľ cez ňu neprešiel či reakcia nepoškvrnených, ale lepšieho vládcu v Siedmych kráľovstvách nakoniec mať nemohli a tak sa spolu s nimi tešíme. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019