Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Nalimator

Velmi povedený je dějový obrat, to se mi hodně líbilo a nečekal jsem to. Akční scény obsahovaly spoustu žánrových klišé, škoda. ()

PlayEasy

Velmi solidní záležitost, která sice jede pouze v "zajetých" kolejích, ale přesto nás bavila. Skvělá akce a velmi dobrý Liam Neeson, který je v těchto rolích opravdu věrohodný, k tomu temné prostředí zimního Berlína a my jsme naprsto spokojeni, jak s akcí, atmoškou, tak se závěrečným plot-twistem. 75% ()

White-Man

Podobný námět již tady byl několikrát. Na originalitu se tady nehraje. Škoda příliž pomalého začátku, kdy první třetina se strašně vlekla a nic se vesměs nedělo. Pak nastala ta správná atmosféra, plná napínavých momentů, honiček a hledání odpovědí. Dějový zvrat překvapil, ale nikoliv nečekaně. Pohodový snímek na večer, který neurazí a divák dostane to, co očekává. Nic víc, nic míň. ()

matixa

Unknown nepřináší ani nic nového, ani nic převratného. Přesto musím říct, že se mi docela líbil. Standardní thriller, kde se střílí, kujou se pikle, honí se v autech po nočním Berlíně... Mezi dobré thrillery ho lze zařadit díky dobrým hereckým výkonům, zvláště Diane Kruger a Liama Neesona. Co dodat? V brzké době se na něj znovu nepodívám, ale hodnotím spíše kladně :) ()

smith22

Liam Neeson si připisuje na své konto další celkem povedenej filmek.Ale abych pravdu řekl tak bych v závěru uvítal zajimavější rozuzlení.Od Diany Kruger bych čekal teda více - zato Bruno Ganz mě svým výkonem velice potěšil a klidně tam mohl mít i více záběrů.Žánrově se jedná o lehčí nadprůměr. ()

x_ander

Skvěle napsaný thriller aneb vůbec ne špatná variace na Jasona Bournea. Neesonovi tyhle role prostě sedí (viz. Taken) a s dalšími posilami jak hereckými (Bruno Ganz a Frank Langella), tak okrasnými (Diane Kruger a January Jones) dostáváme do rukou poctivou žánrovku z evropského prostředí. Jen víc takových. ()

lobo87

Príbeh bieleho muža s čiernou minulosťou. Liam Neeson v úlohe, ktorá mu sedí najviac. Tajomné, komplikované, napínavé, ale nie lepšie než Taken (tomuto porovnaniu sa asi nemôže vyhnúť). Skvelý Ganz a Langella. Výborný thriller so zaujímavou zápletkou a vyvrcholením.... 75% ()

Sicky

Aj napriek tomu že sa jedná o iného režiséra a evidentne sa to nevolá Taken 2 očakával som niečo podobné ako Taken. Asi to bolo trailerom a samozrejme Neesonom, ktorý účinkuje v obidvoch snímkoch. Každpopádne dostal som niečo podstatne ťažšie stráviteľné. O.k. už od začiatku sa zmierite s tým, že sa jedná o film typu stratil pamäť resp. všetci okolo sa spikli a hrajú svoju rolu v špinavej konšpiračnej hre. Žiadny scenáristický boom sa teda nekoná, ale keď sa náš utrápený Liam v tomto komplote "mliaga" vyše hodinu a pol a stále to nikde nevedie už to prestáva byť sranda. U mňa to viedlo až k tomu, že som to 20 minút pred koncom vypol bez toho aby ma trápilo ako to skončí. Kolega mi v práci dopovedal koniec....stále tých 20 minút neľutujem. Slabé až zbytočné. ()

Mr.Keli

Asi logický krok zvolit tento film po "úspěšné" akční jízdě jménem 96 hodin. Přece jenom kdo více se hodí na permanentně cool tvářícího zkušeného chlapíka než samotný cool zkušeně se tvářící Liam Neeson. Netřeba po závěrečné scéně přemýšlet, že mu všechno okatě hraje do karet. Předchozímu snímku se těžko vyrovnává pomalým rozjezdem a zbytečnou recyklací. Díky správně gradované automobilové honičce, výrazné Diane Kruger a pěkně "zašedlým" lokacím Berlína se s přimhouřenými očky pořád jedná o průměr. 50% ()

Ruud36

Ty čtyři hvězdy jsou možná až moc, na druhou stranu po dlouhé době opravdu kvalitní film se zajímavým nápadem. ()

Cannonball

Za snežení októbrový Berlin ponúka peknú kulisu. Pre mňa asi najťažšie bolo prehltnúť skutočnosť, že toto nie je film typu Taken. Auto naháňačka v meste a veľmi kvalitný európsky herci pridávajú extra šmrnc ale napriek tomu to vo väčšine filmu len naberá dych. Pozrieť sa to dá ale vyšumelo to raz-dva. ()

Mr.Lojza

Zajímavý film, u kterého člověk přemýšlí, jak to vlastně všechno je. Ale po „96 hodinách“ (Taken) jsem čekal o něco více a tak musím dát „pouhé“ 4*. ()

Blazis34

Skvělé drama včele s mým oblíbeným hercem Liamem Neesonem. Od začátku až do konce se divák nenudí, stále je k vidění nějaká akce. K tomu se ještě dozvídá stále nové informace a proto není děj předvídatelný. To se mi na to Unknown líbí asi nejvíc. Ponurá hudba v zamračeném Berlíně ještě dodává atmosféře spravný říz a dýchá na diváka velice zajímavě. Co se týče herců, toho nejlepšího jsem už zmínil a ostatní byli o krok za ním, ale stále velice důvěryhodní a profesionální. Líbil se mi i nápad natočit tuto akci s takovýmto dějem, který byl trochu mysteriózní, ale hlavně chytlavý a zajímavý. Za toto dílo dávám 80%, a to jsou zasloužené čtyři hvězdy. ()

yatan

V principe by mal Unknown dostat odo mna 2* koli absolutne (neskor po pozreti filmu) primitivnemu a nelogickemu zaciatku filmu podobne ako pri Taken. Ale inak ma film vlastne v deji drzal niaku tu polovicu kym nezacali vychadzat na povrch dalsie tisic krat uz videne zalezitosti..Akcne-neoriginalny v motivoch primitivny film. 5/10 z coho 4 su len koli neesonovmu hlasu a langellovej charizme. ()

swoulen

Docela neokoukaná zápletka, ALE místy to zavánělo Bournem. ALE Bavilo. ALE nic proti Liamovi, ta erotická scéna, nevím nevím. ()

Muff

Pro mne příjemné překvapení. Narozdíl od 96 hodin v něm prakticky chyběly oslí můstky a WTF místa a nedostatek informací a záhadné nedomyšlenosti do sebe zapadly po onom twistu (resp. začaly zapadat chvilku před ním, však víme po které větě), otázky "proč" zmizely. Bohužel ale zároveň pár nových vyplulo, třeba ta neuvěřitelná změna ... však víte. Vždyť přece všechno mělo svůj důvod a smysl a najednou ho nemělo? No, to asi ta Diane, taky bych ... Tak či tak jsem spokojen, mělo to spád tak akorát, žádná hektická nepřehledná akce, napínavé až do konce, i když ten už byl vcelku předvídatelný. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)