Král hadů (TV film)

Irit Raz

Scénografie:

Csaba András Kertész
  • Phobia

Neztrácela jsem u toho moc času, akorát jsem si potvrdila, jestli jde o přesně takovou sračku, jak se dalo předpokládat už z názvu a upoutávek. A ne, není to taková sračka, je to TAKOVÁ SRAČKA. Nejenže Stephena Baldwina po džungli nahání gumový/digitální pětihlavý monstrhad, navíc ho dostihly geny a zpuchnul po vzoru starších bratrů Daniela a Aleca na konfekční velikost XXXXXL. Stupidní céčková herpetologická komedie - bát se u toho v žádném případě nelze, ovšem pokud máte zvrhlý smysl pro humor, zasmějete se zprdla hrdla... úměrně tomu, kolik máte právě vypito či nahuleno. Hodnocení si vzhledem k délce spatřeného úseku odpustím, no komentář je snad všeříkající ;-).(18.4.2011)

• Prochy38

Jsem ani neměl tušení, že těchto monster-animal horrorů je tolik. Tohle byla neskutečná kravina, ostatně jako všechny ostatní. Ale ve srovnání s Boa a Python a toto vs. tamto.... 2* v rámci žánru celkem s klidným svědomím. Co tu dělal S. Baldwin nechápu a J. Heitmeyer je v profilu tady mnohem hezčí než v reálu...(27.6.2011)

• Laca1313

Jako uvědomuji si, že je strašný film. Ale na druhou stranu, když to porovnám s jinými horrory, kterým jsem dal odpad, tak tomuto ,,výtvoru,, tu jednu hvězdičku dát musim. Ale jinak opravdu hrůza, snad akorát s vyjímkou hada, který mi zas až tak špatný nepřišel. Jo a pokud jde o Baldwina, tak tomu takovéto filmy fakt nesedí. Měl by radši zůstat u erotických filmů typu Švédské trojky:)))(15.12.2009)

• SOLOM.

Tenhle film vám v žádném případě doporučovat nebudu, protože i já sám jsem doslova trpěl nedočkavostí, kdy konečně naběhnou závěrečné titulky a neustále jsem bojoval s otravnou ospalostí. Několik světlejších chvilek se zde sice najde, ale ty nestojí moc za řeč. Navíc tragické zpracování hydry je prostě tím hlavním varováním ,proč se na tohle rozhodně vůbec nedívat. Jde jen o další přírůstek do rodiny spolčenosti Nu Image, která je na něj určitě náležitě hrdá, ale pro vás by to byl zbytečně ztracený čas a nedej bože, kdyby jste si to koupili za nějakou větší sumu. 3/10(6.7.2010)

Unikátní film srovnatelný snad jen s Krokodýlem (2000, ...ne ta australská mrdka, kterou tomuhle skvostu nějaký ignorant nacpal do podtitulu a ještě ktomu do plakátů:D:D). Scény, ve kterých "král hadů" opakovaně vyhodí svou oběť do vzduchu a každá z jeho mnoha hlav si snaží urvat co největší kus, jsou opravdu brilantní:D:D:D ...stejně jako ty s Daharem, vůdcem hadích lidí, jehož dialogy obsahovaly cca 4 slova:„hadí lid, had, smrt” :D:D:D ... a v neposlední řadě ty s "komandem", ve kterém působí snad nejlepší akční tvrďák všech dob xDDD (ano, mám namysli toho dvoumetrovýho vyžranýho černýho idiota, co nejdřív vymetá při přesunu větve okolo cesty a posléze je potupně zabit hadím lidem :D:D) ... + řada skvělých dialogů a hereckých exhibicí (zejména naprosto nepochopitelné "zmagoření" jednoho z členů výpravy xDDD)... Tohle je prostě must-see/must-love záležitost :D:D(8.1.2010)

• - Had, který Matta (S. Baldwin) kousne, je anakonda velká (Eunectes murinus). Obývá pralesy v okolí Amazonky a dorůstá neskutečných rozměrů až k 10m. Tento had ovšem patří mezi škrtiče, tedy i když jeho kousnutí může být velmi bolestivé, jed se do těla žádný nedostane. (Prochy38)

• - Pták, který se ozve a v zápětí ukáže na začátku filmu, je největší dravý pták Jižní Ameriky. Jedná se jeden ze dvou druhů harpyje, nejspíše běžnější druh harpyje pralesní (Harpia harpyja). Dravec má rozpětí až 2m a živí se hlavně opicemi a lenochody. Chybou ve filmu je, že se ozývá dosti hlasitě, ale zároveň nese v zobáku větev. (Prochy38)