poster

Král hadů (TV film)

 • Kanada

  The Snake King

Dobrodružný / Horor / Thriller

Kanada / USA, 2005, 96 min

Scénář:

Allan A. Goldstein

Hudba:

Claude Foisy

Střih:

Irit Raz

Scénografie:

Csaba András Kertész
(další profese)
 • Campbell
  **

  Tak tohle mě trošku zklamalo, Goldstein není v mých očích vyloženě průserář, ale s tímhle se teda moc nemazlil. Je pravda že příběh tentokrát není nic na co jsme od těhlech filmů zvyklý, navíc se tu snaží rozvést i postavy ale je to k ničemu. Všechno selhává na příšerných hercích a nic extra efektům který mi přišly dost špatné. Ale co mě naopak překvapilo bylo prostředí, džungle byla fakt parádní. Ale to je bohužel málo i do průměru.(9.2.2013)

 • Godhaj
  odpad!

  ,,Musíme zmizet, než si ta mrcha přijde pro přídavek." ,,Má rozhodně pravdu." Další dobrodružství v exotické krajině proti přerostlému exempláři plaza dopadlo velmi špatně, alespoň co se zpracování týče. Samotný had se neobjevuje příliš často, ale zase když už je na scéně, tak je o zábavu postaráno. Postavy sem tam zešílí, scénář má sem tam nějakou tu díru a kamera někomu může způsobit migrénu. Mě se do paměti nejvýrazněji vryla postava náčelníka ,,pupkáče" kmene hadích lidí. Jeho rachitická postava tvořící obrovský kontrast k jeho ,,těhotnému" břichu se jen tak ve filmu nevidí. Dabing je zcela na úrovni celého filmu, takže hrůza a děs. Suma sumárum je tento céčkový film hodně nudný bez scénáristických perel jako jsou např. v Megapiraně.(10.7.2012)

 • Hromino
  odpad!

  Viděl jsem sice jen 15 minut na Nova Cinema jednoho neblahého večera mezi přepínáním programů a asi bych to hodnotit neměl, ale stejně mi to stačilo natolik, že jsem měl pocit, jako bych viděl rovnou celý film. Při těch několika málo minutách mi však probleskl hlavou zajímavý nápad. Zajímalo by mě, kdy konečně začnou točit horory i o zmutovaných přerostlých agresivních veverkách. Kvůli veverkám navíc nemusíte jezdit kamsi do Amazonie a docela dobře by se to dalo natočit v Česku za pár šlupek. Furt jenom filmy o samejch přerostlejch agresivních hadech a žralocích, všechny na jedno brdo a všechny pochybné kvality. A o uvěřitelnosti snad ani nemá cenu mluvit, že jo, že by se pětihlavej had díval na své nepřátele pohledem Predátora a že by "hrdinové" snímku vypouštěli z úst v reálu takové koniny už vůbec ne. Zato veverky - jó, to by mohlo bejt mastný. Ty jsou rychlý, hbitý, koušou a požírají ořechy. Však kdo viděl Karlíka a továrnu na čokoládu a Wonkovy agresivní veverky, dobře ví, jak zrádné a úskočné bestie to můžou bejt. Teď je třeba je ještě zakomponovat do nějaké fajne lokace, najmout nějakého zručného rejžu a scenáristu a máme z toho národní paskvil. Wow, to by dopadlo :)(4.10.2011)

 • Kokutek
  odpad!

  Hahaha, tak jsem na hranici jestli dát odpad nebo pět hvězdiček. Film, který je nechtěně k smíchu. Dostal mě třeba had, kterej nemá zuby (pokud nepočítám 2 zuby nahoře a 2 dole) a ta potvora kouše jak sviňa, kdeco ukousne a hlavně neuvěřitelně rychle tráví a hadí trus nikde :-). Jo a rada na závěr : Pokud chcete ukrást nějakýho vzácnýho a nebezpečnýho hada, normálně běžte na návštěvu domů k tomu, kdo toho hada má, nechte si ho ukázat, všechno o něm říct, pak počkejte, až majitel odejde telefonovat do vedlejší místnosti a nechá Vás tam samotný. Pak normálně můžete vzít hada i s nádobkou, zamotat do hadru a nepozorovaně se zdejchnout kolem telefonujícího majitele. Nikdo si ničeho nevšimne, to vám garantuju.(5.12.2010)

 • Ajfist
  odpad!

  Měl jsem možnost náhodou podívat se na tento pokus o film dokonce s Baldwinem v hlavní roli.Buď je na tom tak špatně,že leze do takových zoufalostí,nebo to dělal z nudy ve volném čase.Film jsem ani nedokoukal,protože to se prostě nedalo.Nestává se mi to často,ale když se najde něco takového,tak na to prostě nemám,abych to sledoval až do konce.(5.10.2019)

 • - Had, který Matta (S. Baldwin) kousne, je anakonda velká (Eunectes murinus). Obývá pralesy v okolí Amazonky a dorůstá neskutečných rozměrů až k 10m. Tento had ovšem patří mezi škrtiče, tedy i když jeho kousnutí může být velmi bolestivé, jed se do těla žádný nedostane. (Prochy38)

 • - Pták, který se ozve a v zápětí ukáže na začátku filmu, je největší dravý pták Jižní Ameriky. Jedná se jeden ze dvou druhů harpyje, nejspíše běžnější druh harpyje pralesní (Harpia harpyja). Dravec má rozpětí až 2m a živí se hlavně opicemi a lenochody. Chybou ve filmu je, že se ozývá dosti hlasitě, ale zároveň nese v zobáku větev. (Prochy38)