poster

Král hadů (TV film)

 • Kanada

  The Snake King

Dobrodružný / Horor / Thriller

Kanada / USA, 2005, 96 min

Scénář:

Allan A. Goldstein

Hudba:

Claude Foisy

Střih:

Irit Raz

Scénografie:

Csaba András Kertész
(další profese)
 • Hromino
  odpad!

  Viděl jsem sice jen 15 minut na Nova Cinema jednoho neblahého večera mezi přepínáním programů a asi bych to hodnotit neměl, ale stejně mi to stačilo natolik, že jsem měl pocit, jako bych viděl rovnou celý film. Při těch několika málo minutách mi však probleskl hlavou zajímavý nápad. Zajímalo by mě, kdy konečně začnou točit horory i o zmutovaných přerostlých agresivních veverkách. Kvůli veverkám navíc nemusíte jezdit kamsi do Amazonie a docela dobře by se to dalo natočit v Česku za pár šlupek. Furt jenom filmy o samejch přerostlejch agresivních hadech a žralocích, všechny na jedno brdo a všechny pochybné kvality. A o uvěřitelnosti snad ani nemá cenu mluvit, že jo, že by se pětihlavej had díval na své nepřátele pohledem Predátora a že by "hrdinové" snímku vypouštěli z úst v reálu takové koniny už vůbec ne. Zato veverky - jó, to by mohlo bejt mastný. Ty jsou rychlý, hbitý, koušou a požírají ořechy. Však kdo viděl Karlíka a továrnu na čokoládu a Wonkovy agresivní veverky, dobře ví, jak zrádné a úskočné bestie to můžou bejt. Teď je třeba je ještě zakomponovat do nějaké fajne lokace, najmout nějakého zručného rejžu a scenáristu a máme z toho národní paskvil. Wow, to by dopadlo :)(4.10.2011)

 • Laca1313
  *

  Jako uvědomuji si, že je strašný film. Ale na druhou stranu, když to porovnám s jinými horrory, kterým jsem dal odpad, tak tomuto ,,výtvoru,, tu jednu hvězdičku dát musim. Ale jinak opravdu hrůza, snad akorát s vyjímkou hada, který mi zas až tak špatný nepřišel. Jo a pokud jde o Baldwina, tak tomu takovéto filmy fakt nesedí. Měl by radši zůstat u erotických filmů typu Švédské trojky:)))(15.12.2009)

 • Prochy38
  **

  Jsem ani neměl tušení, že těchto monster-animal horrorů je tolik. Tohle byla neskutečná kravina, ostatně jako všechny ostatní. Ale ve srovnání s Boa a Python a toto vs. tamto.... 2* v rámci žánru celkem s klidným svědomím. Co tu dělal S. Baldwin nechápu a J. Heitmeyer je v profilu tady mnohem hezčí než v reálu...(27.6.2011)

 • Godhaj
  odpad!

  ,,Musíme zmizet, než si ta mrcha přijde pro přídavek." ,,Má rozhodně pravdu." Další dobrodružství v exotické krajině proti přerostlému exempláři plaza dopadlo velmi špatně, alespoň co se zpracování týče. Samotný had se neobjevuje příliš často, ale zase když už je na scéně, tak je o zábavu postaráno. Postavy sem tam zešílí, scénář má sem tam nějakou tu díru a kamera někomu může způsobit migrénu. Mě se do paměti nejvýrazněji vryla postava náčelníka ,,pupkáče" kmene hadích lidí. Jeho rachitická postava tvořící obrovský kontrast k jeho ,,těhotnému" břichu se jen tak ve filmu nevidí. Dabing je zcela na úrovni celého filmu, takže hrůza a děs. Suma sumárum je tento céčkový film hodně nudný bez scénáristických perel jako jsou např. v Megapiraně.(10.7.2012)

 • ==T=P=M==
  *****

  Unikátní film srovnatelný snad jen s Krokodýlem (2000, ...ne ta australská mrdka, kterou tomuhle skvostu nějaký ignorant nacpal do podtitulu a ještě ktomu do plakátů:D:D). Scény, ve kterých "král hadů" opakovaně vyhodí svou oběť do vzduchu a každá z jeho mnoha hlav si snaží urvat co největší kus, jsou opravdu brilantní:D:D:D ...stejně jako ty s Daharem, vůdcem hadích lidí, jehož dialogy obsahovaly cca 4 slova:„hadí lid, had, smrt” :D:D:D ... a v neposlední řadě ty s "komandem", ve kterém působí snad nejlepší akční tvrďák všech dob xDDD (ano, mám namysli toho dvoumetrovýho vyžranýho černýho idiota, co nejdřív vymetá při přesunu větve okolo cesty a posléze je potupně zabit hadím lidem :D:D) ... + řada skvělých dialogů a hereckých exhibicí (zejména naprosto nepochopitelné "zmagoření" jednoho z členů výpravy xDDD)... Tohle je prostě must-see/must-love záležitost :D:D(8.1.2010)

 • - Pták, který se ozve a v zápětí ukáže na začátku filmu, je největší dravý pták Jižní Ameriky. Jedná se jeden ze dvou druhů harpyje, nejspíše běžnější druh harpyje pralesní (Harpia harpyja). Dravec má rozpětí až 2m a živí se hlavně opicemi a lenochody. Chybou ve filmu je, že se ozývá dosti hlasitě, ale zároveň nese v zobáku větev. (Prochy38)

 • - Had, který Matta (S. Baldwin) kousne, je anakonda velká (Eunectes murinus). Obývá pralesy v okolí Amazonky a dorůstá neskutečných rozměrů až k 10m. Tento had ovšem patří mezi škrtiče, tedy i když jeho kousnutí může být velmi bolestivé, jed se do těla žádný nedostane. (Prochy38)