Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

Scaevola

Něco je špatně a nejsem schopen říci, co přesně. Vždyť příběh se vší akcí odsýpá dle žánrového cliché, příběhové zvraty jsou očekávatelné hodinu dopředu a všude zní místy až otravná japonština, která s sebou nutně nese samuraje, nindžy a podobnou havěť. Chybí totiž záporný hrdina, který byl dal celému příběhu pocit smyslu - ona "osoba" v závěru nestačí. Jednoznačně nejlepší je proto titulková scéna, která alespoň připraví půdu pro cosi dalšího a snad lepšího. ()

v.indruchova

Tento Wolverin se mi líbil. Oceňuji, že se toto známé téma dalo natočit téměř bez magie. Líbilo se mi umění se zbraněmi a nikoli magické schopnosti. Sice svaly hlavního hrdiny, byly doplněny obrazovým uměním, ale já to nebrala negativně. Také mutace jako Logen je na půl Žena a na půl had, byla odporná,( věrně slizká a skutečná padoušnice :), no co, je trendem dělat záporáky takové. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy na straně dobra. Akčňák, každým coulem. ()

Jason13

Pohodová, koukatelná, ale nijak nevyčnívající komiksová akce. Bohužel Wolverine bez ostatních mutantů v zádech docela pokulhává. A i jeho humor se nějak vytratil. Právě z těchto důvodů budu určitě upřednostňovat první origin... Bitka s Yakuzou na pohřbu mi přišla místy dost chaotická a nepřehledná. Naopak akce ve (na) vlaku potěšila a finální "manikúra" byla také zajímavá... Scény v japonštině jsem neměl otitulkované takže jsem je bohužel musel brát jako hluchá místa. Jinak souhlasím s tím, že jedna z nejlepších částí filmu (ne-li vůbec nejlepší) se odehraje až po titulkách! ()

WoodoX

Dosť čajový film na pomery X-Menov. Pripadalo mi to ako lite verzia nejakého iného filmu takéhoto žánru. V podstate ďalší radový blockbuster. ()

Jack_F. odpad!

Já vím, že u komixu se nemá myslet...ale tohle byla čírá demence...navíc hrozně rozvleklá, nudná a to jsem ani neviděl pussy té japonské pussy . Takže nasrat a neděkuji. Verbalovi nejspíše narostla kunda dle toho jak tuhle teplárnu hodnotil. Ale když už jsem u toho strávil skoro dvě hodiny, tak si dovolím rozepsat se a napsat důvod, proč tohle hovno nakonec dostane odpad. Co se mi dostává na jazyk první je sice kravina ale jdu do toho. Proč si ten japončík hrál na začátku na matku Terezu, osvobodil vězně a celkově působil jako buddy a big friend, aby(dle čekatelného konce) pak se z něj stal sebestředný hajzl? Další bylo zprznění prcky vnučky, která měla snoubence, milence a vlka. Na to, že to byla cudná buchta si užívala jako ten vysekaný politik. "Vlhké" sny Wolverina jak z letní romance a méďa béďa v lese byla facka jak twilight ságový vlkodlak. Docela mě přijde i s podivem, že ta jedovatá borka plivne v závěrečné bitce jed na tu malou japonskou hnusku(fakt šereda!), ale z pouhého metru s roztřikem mine..mě poser. Operace srdce mi dala zavzpomínat na Prometheuse a celý film ve mě zanechal pachuť hovna v držce a nepomohlo ani to, že jsem se včera někde zkalil a byl jsem tak otevřený tomu, že bych týhle kravině mohl dát třeba i nějaké hvězdy. Jo málem bych zapomněl, že v Japonsku rychlovlaky dělají z papundeklu(aneb tahle trapno scéna je tedy brána jako ta dobrá? WTF!). Adamantium si tady taky moc nezadá s hliníkem. Vlastně celý film, krom celkem slibného začátku s atomovkou je jeden velký seznam toho, co ve filmu nechci vidět. ()

pan_ponozka

Velká nuda. Logan všechno hrne před sebou, když chvilku nemůže, vystřídá ho rachetická anime girl. Provede si dvojitý bypass a hurá zpátky do akce. Vím, že je to comix, ale na mě to nezafungovalo. Jediná scéna, která stála za to, byla paradoxně ta nejhloupější: jízda na střeše rychlovlaku. ()

Charlie.Harper

Dávam veľkoryso 3* ale s najväčšou chuťou by som dal dve. Logana mám síce rád, ale myslím si, že už je toho jednoducho príliš. Filmový priemysel na nás chrli jedného komiksáka za druhým čo sa mi síce páči, ale nemusia to byť samí X-meni. Popravde už mám dosť X-menov od Last Stand už nedokázali spraviť nič poriadne dokonca ani ten ospevovaný First Class mi neprišiel taký perfektný. Aj keď mám výnimočne dobré pocity z Days of The Future Past myslím si, že Marveláci by mali trochu zvoľniť od X-menov alebo prinajmenšom spraviť toho ďalšieho 2x lepšieho ako toho predošlého lebo divák už môže začať prehliadať tie akčné scény ktoré sa viac menej len opakujú. Už nemám náladu milosrdne ignorovať fakt, že každý rok tu máme nejakého Wolverina alebo iného mutanta ničiaceho ľudí a nasledujúcich X-menov budem hodnotiť ešte prísnejšie a ak to bude zase nejaký priemer dávam dve hviezdy. ()

LeStAtKa

Naprosto a zcela se ztotožňuji s komentářem od KevSpa...potitulkové preview na mě udělal přesně ten "wauefekt", na kterej jsem netrpělivě čekala celej film (za film *** plus * za ten "wauefekt" xD). ()

Roxeet

Už když jsem viděl trailer a obrázky, jsem si říkal, že tenhle film bude asi nezáživný a zbytečný. Bohužel, nespletl jsem se. Japonskou kulturu mám rád, ale tohle mi tak strašně nezapadalo do universa X-menů, že jsem se celých 126 docela nudil. Je trošku smutné, že nejpoutavější scéna z filmů nabíhá až krátce po závěrečných titulkách. I tak je ale celek dost slabý odvar. Doufejme, že pokračování se vydaří mnohem lépe. ()

misacvrk

Tohle byla fantasy křeč. O ničem. Po hodině filmu jsem si řekl, že bych mohl využít tu zbylou hodinu filmu nějak efektivněji v mém životě. Jednou a dost. ()

Synesis

Na tomhle filmu byla bohuzel nejlepší potitulková scéna na letišti. Z hlediska X-Menů úplně zbytečný film. Jinak ušel. 64% se mi zdá málo tak dávám 4* abych to "přiblížil" k těm 65-70 co si to zaslouží. ()

marekspanel

Já se bavil, ani na chvíli nenudilo, dialogy neurazí a nejsou hloupé. Akce solidní, byť finále mohlo být našlapanější. Scéna na vlaku nejvíc pobavila. Logan má smysl pro humor a vidět ho, jak je unavený nebo se řízne při holení je zajímavý nezvyk. Nebýt toho, že ve 25. minutě odhadnete celou zápletku a nesmysl s atomovým výbuchem, tak by to bylo za 4*. Každopádně "spojka" mezi závěrečnými titulky hodně potěšila :) Shlédnuto na 3D BR origo, zážitek 3D je to spíš lepší průměr, ale pro fandy x-menů či samurajských témat stojí za to! ()

LeePriest

První X-men byly celkem peckou, zvlášť pro mladší publikum. Bohužel, Wolverine nám už trochu upadá. Při pár akčních momentech jsem si sice řekl: Hm, slušné a několika okamžikům jsem se zasmál, celkově se to ale již peckou nazvat nedá. Film je takový nevyvážený, postrádající šťávu z prvních X-men a X-men: První třída. ()

Dvorka96

Wolverine je zpět a nebezpečnější než kdy dřív. Japonská tématika a Wolvie k sobě sedí (Jakuza dostává čočku). Příběh o tom jak Wolverine zachrání japonského vojáka a ten se mu to bude snažit oplatit tím, že mu sebere jeho "nesmrtelnost" by vcelku ušel. Pár vtipných scén by se zde také našlo. Ale jinak se nic moc neděje, až na několik akčních sekvencí a závěrečného odhalení pana Yashidy. Wolverinovy víčitky svědomí jsou vcelku zbytečné, ale závěrečný "Boss fight" je super. Doporučují všem co mají rádi Hugha Jackmana a jsou fanoušky komiksů. PS: je tam potitulková scéna odkazující na X-men: Budoucí minulost. ()

kyrysar

zbytečný film možná... sice se tam nejedná o osud lidstva, ale i tak je to velmi zajímavé.... prostě pro všechny, kteří chcou vidět Wolverina a tak dostali Wolverina :) ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)